Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yunus polisleri ilk olarak hangi motosikletle göreve başlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettiğim bir konu.O koca motorları sürüyorlar ama hiç tecrübesi olmuyan yeni bir polis nasıl sürebiliyor o motoru?Eğitimler ya çok iyi yada başlarına bir iş gelmiyor Tanıdığınız Yunus varmı hiç eğitimleri nasılmış?
    ESGEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Benim duyduğum kadarıyla Yunus'lar özellikle bisiklet kullanmasını bilmeyen polisler arasından seçiliyormuş. Doğru mu yalan mı bilmiyorum.
    Düşme korkusu olmasın diye
    Üst düzey eğitim aldıklarını biliyorum ve gerçekten iyi kullanıyorlar. Geçen gün köprüden gelirken bir tanesi motoru öyle bir yatırıp iki arabanın arasından geçti ki ağzım açık kaldı
    Ama çok fazla detay bilmiyorum.
    mterayes26 ve ESGEL bunu beğendiler.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ben de böyle biliyordum ama geçen de bir yakınım kendisi de Polis ehliyeti olanları çağırdılar çok eksik varmış falan dedi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bisiklet değilde hayatında hiç motora binmeyenler arasından seçiyorlar bildiğim kadarıyla eğitim olarak ne veriyorlar bilmiyorum
    ESGEL bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Honda Beat e binenleri var(:D havalarını görmen lazım) bunlar yunus olmuyor degilmi?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babam resmi ekipler amiri iken güzide bir vilayetimizde artık ya baş müdür ya da şube müdürü motorize ekip kuracağız diyor.

Babama diyorlar topla adamları, A sınıfı ehliyeti olan polislerden 6 yada 8 tanesini telefonla arayıp, bir iş adamı tarafından emniyete hediye edilmiş olan polis motorlarını veriyorlar.

Benim hatırladığım kadarı ile öyle ileri düzey bir eğitim almadılar, direk seçmece oldu. Hatta o hafta bir ekip kaza yaptı ve 2 polis hastahanelik oldu.

Kaza dediğim de yokuş çıkmaya çalışırken gazı çok verince motoru devirmişler. Bende o zaman 150 lik lifan sukıtır sürüyorum, babam aradı, motorun teki falanca yerde kalmış, polisler hastahanede, sen getir motoru diye. bende dötüme güvenip motoru almaya gidemedim, hayatta f800 sürme şansı bir kere geldi, ona da gelişine voleyi çaktım yolladım.

Uzun lafın Türkçesi, bazen eğitim almadanda olabiliyorlar ama 2002 yılında başka bir polis görmüştüm ki, milletvekili 30.000 nüfuslu bir ilçeye BMW polis motoru hediye etti. Ama f serisi falan değil, SS'e benzeyen acayip bir motor. Bir tane boyu uzun polisi seçtiler ve Antalya'ya 1,5 ay eğitime gitmişti, sonra ilçede yıllarca canavar gibi motoru o sürdü. 103 pejo kovalamaca oynarlardı polislerle kendi aralarında.
    tinerci, mterayes26 ve ESGEL bunu beğendiler.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yunusların iyi bir eğitim aldığını sanmıyorum. Geneli hem sürücülükten hem de vatandaşa karşı düzgün tavır ve hizmet anlayışından yoksun. Gereksiz bir kasıntılık ve çoğunda orantısız güç kullanımı var. İlkokuldayken bir grup yunus ekibi okula yemeğe gelmişti. Ne bir çukur ne de bir tümsek olan koca okul bahçesinde motoru yatırmış, bir de üstüne iki yunus yatırdıkları motoru kaldıramamışlardı. Bu kadar da beceriksizlerdi anlayacağınız. Yunuslardan hiç haz etmem. Ama şahinlere lafım yok, hepsi çok iyi sürücüler ve yunuslardan büyük motor sürmelerine rağmen genelinin tavırları mütevazi ve yerinde. Köprüde selfie çeken denyo hariç.
    cenkito, ESGEL ve diyar21 bunu beğendiler.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda

ESGEL ve Being bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cb125e
    Gecen kiziltoprakta motoru servise goturdugumde 7 8 tane beyaz renkli uzerinde polis yazan ybr250 vardi. Sordugumda polis egitim motorlari demislerdi. Sanirim baslangic icin kullaniyorlar. Ama nerede nasil ne sure ile egitim aliyorlar bilemiyorum.
    ESGEL bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Yunusların çoğu kendini A takımı sanan Argo seven kaba ukala agır abi modu açık gezen havalı bir tip dir benim için Kim çevirirse sevirsin ama yunus çevirmesin. Kime neye neden bu agır abilik Ego.
    diyar21 ve yusufozugenc bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    1ay eğitim alıyorlar direk yunus tanıdıktan bilgi size
    ESGEL ve yusufozugenc bunu beğendiler.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    bu da capon işi

ESGEL bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    İçlerinde çok güzel kullananlar var birkeresinde yunusla beraber viraja girdik beraber çıkamadk baya geride kaldı. Eğitim aliyolardır heralde kolaymı ist trafik durumu
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    bu eğitim de çok güzel ve değişik hareketler var.

ESGEL bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video gibi 600rr la yapanda vardı

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    ESGEL bunu beğendi.

"AKINCILAR..."

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İlk zamanlar hayatında hiç motosiklet kullanmamış olanları seçiyorlardıki , sıfırdan en doğru şekilde öğretebilsinler.
    Yanlış bilene doğruyu öğretmek daha zordur. Hiç bilmeyeni eğitmek daha kolay.Ve bildiğini sananlar eğitime direnebilirler. Yada alışkanlıklarından vazgeçmezler.

Yani işin sırrı eğtimde. Burda boşuna eğitim diye yıtmıyoruz kendimizi.
    eğitim derkende öyle sürücü kurslarının ( birkaç adam akıllı kurs belki vardır arada ) verdiği laf olsun eğitimi değil adam akıllı eğitimdir kastedilen.
    ESGEL bunu beğendi.

puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Beat e binenleri var(:D havalarını görmen lazım) bunlar yunus olmuyor degilmi?
    toplum destekli polis onlar yunus değil
    ESGEL bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    kackere on kaldirarak gidiyip diyipte ya arkadakini yada komple motoru dusuren yunus gordum . eakiden yunuslar kotu davranio diye yetimhaneden direk seciyorlar diyorlardi nekadar dogru bilmrm
    ESGEL ve diyar21 bunu beğendiler.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    İyi eğitim alırlar. Merkezde her türlü motor var. Eğitim sonunda hepsi o koca motorları kullanacak seviyeye gelir. Ancak hemen kullandırmazlar. Bir süre kıdemlinin arkasında artçı olurlar. Bayanlara genelde ilk sefer 650 likleri veriyorlar, alışma sürecinde. Ama aslında kabiliyete ve öğrenme seviyesine göre değişiyor.Şahin diye tabir edilenlerden eskortluk yapanlar çok tecrübeli olanlardan seçiliyor. Dev gibi paneuropean ile oyuncak gibi oynar onlar. Diğerleri trafikçi olduğu için devamlı motor sürdüklerinden zamanla gelişiyorlar.
    Çok bir ahım şahım durum yok eğitimlerde. Ama iş icabı ve disiplinli olması bakımından ciddiyet içinde geçer eğitimler.
    ESGEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)