Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Saygi Görmek İstiyorsan Saygılı Olmayı Ögren

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Arkadaslar hep diyoruz ya arabalar bize saygı göstermiyorlar diye. Peki motor kullanıcısı olarak biz arabalara yayalara saygı gösteriyor muyuz? Saygısızca davrandığımızda motorculara ve camiaya karsı kötü önyargı olusturacağımızı biliyor muyuz? Eminim ki bir kısmımız bunun oldukca farkinda ve dikkatli kullanıyoruz. Ama bir kısmımız maalesef hic farkında degil. Her gün yaya kaldırımlarını kullanarak ilerleyen ve yayaları hice sayan, trafikte sürekli zigzag giderek araba sürücülerini tedirgin eden, önünde seyreden diger motorcuyu taciz edip korna calan ve sıkıstiran onlarca motorcu goruyorum ki cok yazik. Bu aksam bir kurye motoru ile Besiktas civarinda trafigi alt ust ede ede gelen bir arkadasimiz benim arabaya arkadan carpti. Carpacagi da o kadar belliydi ki agresif gelisinden. Donup baktim hic orali olmadi gaza basip devam etti. Korna caldim arkasina donup elini kaldirarak ne var lan dedi ve basti kacti. Plakayi alamadim. Sorun degil carpabilirsin insanlik hali ama insan ol da bir elini kaldir özür dile. Ben zaten birsey demem ki. Ama bu sekilde saygısızca bir tavır cok sinirlendirdi beni. Eger motor kullanmiyor olsaydim eminim ki motorculara karsi onyargim olusurdu. Bakin bir saygisizin camiaya verdigi zarar o kadar buyuk ki. O herif yuzunden muhtemelen arkadan gelen siz, ben olsak belki araba surucusu sikistiracak sinirle. Kim bilir. Lutfen once biz icimizdekileri mumkun oldugunca adam edelim, tanidik dost varsa bu tur kullanan onlari islah edelim, sonra arabalardan saygi bekleyelim. Cok uzun oldu kusura bakmayin ama bir oz elestiri yapmamiz gerektigini hissettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende dün kız arkadaşımla bostanlı sahilde yavaş yavaş gidiyorum. Bir grup köylü motoru kullanan arkadaşlar geldiler yanıma laf atmalar bilmem neler. teker yaptılar uzaklaştılar yanımdan. Ne kadar saygısızlar, bu nasıl insanlık trafikte onca insanın canını tehlikeye atıyolar kask yok bişi yok. Cahillik ya bu adamlar motor değilde araba kullansalar yine aynı boklar.
    Siyah&Beyaz ve Alk34 bunu beğendiler.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hep diyoruz ya arabalar bize saygı göstermiyorlar diye. Peki motor kullanıcısı olarak biz arabalara yayalara saygı gösteriyor muyuz? Saygısızca davrandığımızda motorculara ve camiaya karsı kötü önyargı olusturacağımızı biliyor muyuz? Eminim ki bir kısmımız bunun oldukca farkinda ve dikkatli kullanıyoruz. Ama bir kısmımız maalesef hic farkında degil. Her gün yaya kaldırımlarını kullanarak ilerleyen ve yayaları hice sayan, trafikte sürekli zigzag giderek araba sürücülerini tedirgin eden, önünde seyreden diger motorcuyu taciz edip korna calan ve sıkıstiran onlarca motorcu goruyorum ki cok yazik. Bu aksam bir kurye motoru ile Besiktas civarinda trafigi alt ust ede ede gelen bir arkadasimiz benim arabaya arkadan carpti. Carpacagi da o kadar belliydi ki agresif gelisinden. Donup baktim hic orali olmadi gaza basip devam etti. Korna caldim arkasina donup elini kaldirarak ne var lan dedi ve basti kacti. Plakayi alamadim. Sorun degil carpabilirsin insanlik hali ama insan ol da bir elini kaldir özür dile. Ben zaten birsey demem ki. Ama bu sekilde saygısızca bir tavır cok sinirlendirdi beni. Eger motor kullanmiyor olsaydim eminim ki motorculara karsi onyargim olusurdu. Bakin bir saygisizin camiaya verdigi zarar o kadar buyuk ki. O herif yuzunden muhtemelen arkadan gelen siz, ben olsak belki araba surucusu sikistiracak sinirle. Kim bilir. Lutfen once biz icimizdekileri mumkun oldugunca adam edelim, tanidik dost varsa bu tur kullanan onlari islah edelim, sonra arabalardan saygi bekleyelim. Cok uzun oldu kusura bakmayin ama bir oz elestiri yapmamiz gerektigini hissettim.
    Sana katılıyorum.Mesela yaya geçidinden geçen motorlu amcalara aşırı kıl olurum.Affınıza sığınarak söylüyorum biz motosikletliler olarak farkedilmek, araç yerine konulmak için k*çımızı yırtıyoruz, adamlar kaldırımdan gidiyo, yaya geçidinden geçiyo, yine sinirlendim bak.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yayalara saygı demişsin fakat yayalar bizi iplemiyor bile çarpsa ne olacak havasındalar bir de ekipmanlarımızla geziyoruz bundan zarar gelmez diye mi düşünüyorlar anlamadım gitti
    aralar girme konusuna geliyorum ilerleyen trafikte araçların arasından geçilmez! fakat ışıklarda öne ne kadar gidebiliyorsan iyidir arada kaldığında ezilme ihtimalin var misal bazı araba sürücüleri yokuşlarda geriye salma olayını abartıyor
    LANCELOT16 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aramızda kuryeler de var fakat bi gerçek var ki gerçekten trafiği katledenler fastfood kuryeleri ve genel kuryeler. sıkışık trafikte şeridimdeyken yanımda asılıp giden de var dediğiniz gibi makas atanlar da. böylelikle tüm motorcular öcü oluyor. ben bu durumdan şikayetçiyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

ha bu arada shooter arkadaşıma da katılıyorum. bizim araçlarımız ufak(?) dururz ya da ne biliyim ışınlanırız diye mi bakıyorlar nedir?
    ayrıca gördüğüm şudur
    1- yaşlılar
    2- kadınlar
    3- yaşlı kadınlar kombo olarak saygısız motosikletlere karşı.

aynadan gördüğü halde önüme kıran ışıklarda önde dururken üstüme çıkmaya çalışan ayağımı ezmeye kadar ileri gidenler oldu. inicem bigün ağzını burnunu kırıcam ama yapmıyorum neden? çünkü iyi örnek olmaya çalışıyorum.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Akan trafikte aralara girmek bence de yanlış ve çok tehlikeli ancak sıkışık ve zor ilerleyen trafikte arabalarla aynı hızda gidip beklemek bana saçma geliyor, o yüzden bulduğum boşluklardan geçerek bir an önce arabalardan uzaklaşmaya çalışıyorum.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    benimde çevre yolunda kız arkadaşımla ilerlerken yanımdan sıfır bişekilde kasti bana yaklaşıp uzaklaşarak geçen bi cg li apaçi motorcu vardı 2 kişilerdi motorda. O an ilkkez bir motorcunun düşmesini istedim
    GB79, TRaKYaLeee, krd ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen bende ya ah ulen dedim teker yaparken bi öp asfaltı ne gülerim
    kemboo bunu beğendi.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Bir motorcu olarak motorcuları sevmiyorum!

Tabi sözüm meclisten dışarı, kendini motorcu sanan, ne tip olduğu belli olmayan, kuryeci, pizzacı ve kendini insan sayan motorcuları bir kaşık suda boğasım geliyor. Sırf bu tipler yüzünden tüm motorculara bir ön yargı var ve sevilmiyoruz.

Motosiklet bir tutkudur, gezmek, dolaşmak, bakımlarıyla uğraşmak, ulaşım aracı olarak kullanmak vs vs herşey sana ayrı tat yaşatır, mutlu olursun motorunla geçirdiğin her an.

Amaaa bazı insanlar varki yaşadıklarının farkında bile değiller! Silme geçerler, makas atarlar, laf atarlar, kaldırımdan geçerler, ön kaldırırlar vs her b*ku yerler, ee kardeşim geberecen birgün yapmaya devam et sen böyle!

Kısacası Siyah&Beyaz arkadaşımızın dediklerine katılıyorum sırf bu tipler yüzünden ne kadar yırtınsakta motorculara kötü gözle bakmaya devam edilecek. Kendini motorcu zanneden tiplere Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

Olan bizim gibi adam akıllı motorunu kullanan düzgün motorculara oluyor. Araç sürücüleri tarafından sıkıştırılmak mı dersiniz , yayalar motor gelsede sallamayıp yola atlamalarımı dersiniz, en kötüsü deminde dediğim ne tip belli olmayan motorcuların sizi tehlikeye atan hareketleri mi dersiniz...

Neyse yazım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın İçimi boşaltmak dertleşmek istedim, güzel bir başlık
    Kalın sağlıcakla, kazasız belasız sürüşler..
    serotizm, krd, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Çok haklısınız. Birbirimize saygımız yok ama sağdan soldan saygı bekliyoruz.
    Özellikle sağdan giderken sağıma girmeye çalışan motorlara deliriyorum.
    Bir de sıkışık trafikte aralardan giderken dibine girenler var.
    Bari sen yapma be adam!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    geçen e5 te orta şeridin sağından gidiyordum. sağ şeritteki arabayla benim aramdan sadece bir motorun geçeceği bir aralıktan iki kişi kasksız silme geçtiler. arkadalarından gittim napıyonuz dedim. demez olaydım, herifte bir küfürler. tekme sallıyor bana. ehehe yine aynı yere bağlamak istemiyorum ama her neyse. başımız sağolsun.
    serotizm ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Dün motorumu cad.nin sağına yanaştırdım, atm ye para yatıracağım, saat akşam 9, neyse işim bitti çalıştırdım motoru önümde araç park etmiş , arkaya baktım kimse gelmiyor motorun kafasını çıkardım bir baktım önümde motor, burun buruna geldik, adam ters yoldan geliyor.Yahu sokak arası olsa hadi neyse diyeceğim, cadde kardeşim, ne işin varsa tersten geliyorsun.özür anlamında kafa salladı,la havle çektim bastım gittim..
    phradrel, mehmetenis ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Oralarda var mı bilmiyorum bir de elektrikli bisiklet furyası çıktı. Asla karşı değilim, çok da güzel bir icat. Ancak adamlar da plaka ve sigorta yok zaten. Kask da takmıyorlar. Ulen bari kırmızı ışıkta geçmeyin. Bugüne kadar 1-2 istisna dışında kırmızı ışıkta duran hiç elektrikli bisiklet görmedim. Ben onlara da kıl oluyorum.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Genel olarak asıl sorun eğitimsizlikten kaynaklanıyor , tüm araç sınıflarında eğitimli, görgülü , hoşgörülü insanlar azınlıkta ne yazık ki , geri kalanlarda malum bir tarafımızı yırtsakta, hangi araç olursa olsun içindeki yaratık insanlıktan uzak olduğu sürece bu durum değişmeyecek , ayrıca çareside yok bu saatten sonra bu insanları eğitemezsiniz, gitmek lazım bu ülkeden başka çare yok insan gibi yaşamak için bu ülke doğru yer değil, belki bir 100 sene sonra düzeliriz.
    phradrel ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak asıl sorun eğitimsizlikten kaynaklanıyor , tüm araç sınıflarında eğitimli, görgülü , hoşgörülü insanlar azınlıkta ne yazık ki , geri kalanlarda malum bir tarafımızı yırtsakta, hangi araç olursa olsun içindeki yaratık insanlıktan uzak olduğu sürece bu durum değişmeyecek , ayrıca çareside yok bu saatten sonra bu insanları eğitemezsiniz, gitmek lazım bu ülkeden başka çare yok insan gibi yaşamak için bu ülke doğru yer değil, belki bir 100 sene sonra düzeliriz.
    Düzeliriz de düzelmek için çaba lazım. Eğitim sistemini her geçen sene daha kötü hale getirerek biryere varamayacağımız açık.
    Genel olarak kesinlikle haklısınız. Sadece ülkeden gitme konusuna katılmıyorum.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    konu yine aynı yere bağlandı

Bu aslında ülkedeki trafik kültürü daha da doğrusu insanların bir birine saygısı ile ilgili. Yoksa adam ister motor kullansın ister TIR kullansın durum hep aynı.

Daha bu sabah işe giderken yol çalışması olan bir bölüme ara yoldan çıkmam gerekiyordu, bir motor hemen önüme atlayıp benim yola çıkmamı engelledi ve ben sonrasında arkasında kaldım. Yolun devamında da motorunun gücü yetmediği için tarik hızına uyamadı ve arkasında birkaç araba kuyruk olmak zorunda kaldık. Bu kardeşimiz yola kendini atarken ben dikiz aynama bakmayıp yola çıkmasam ona çarpıcam, veya yola çıktıktan sonra arkasında oluşturduğu kuyrukta bilinçsiz biri olsa nasılsa motor diye sollamaya kalkıp karşıdan gelen trafikten kaçmak için motorun üstüne çıkacak. Şimdi bu kardeşimiz aniden bu şekilde yola fırlayı sonra trafik hızına ayak uyduramayıp milleti arkasında kuyruk etmekle ne kazanıyor? Egosunu tatmin ediyor ama yukarıda yazdığım tehlikeler içine atıldığının farkında bile değil.
    mehmetenis ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu yine aynı yere bağlandı
    Haklısın belki ama başlıktaki arkadaş saygı görmek için saygı göster diye başlık açıyor ya, yok abi öyle bir türkiye , kendi adıma söylüyorum gerçekten insanları korkutmadan kızdırmadan araç kullanmaya çalışıyorum ama sen ne kadar saygılı ve efendi olursan trafik seni okadar zor duruma sokuyor , ama trafikte ne zaman ki agrasif araç kullanırsan o zaman trafik sana göre şekilleniyor , acı ama gerçek ,bu yüzden saygı görmek istiyorsan hızlı ve güçlü olacaksın başka çaresi yok.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün motorumu cad.nin sağına yanaştırdım, atm ye para yatıracağım, saat akşam 9, neyse işim bitti çalıştırdım motoru önümde araç park etmiş , arkaya baktım kimse gelmiyor motorun kafasını çıkardım bir baktım önümde motor, burun buruna geldik, adam ters yoldan geliyor.Yahu sokak arası olsa hadi neyse diyeceğim, cadde kardeşim, ne işin varsa tersten geliyorsun.özür anlamında kafa salladı,la havle çektim bastım gittim..
    Özür dilemiş en azından
    mehmetenis bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim gördüğüm kadarıyla motosikletin sevilmemesine neden olan başlıca 2 unsur var, en azından ben bu iki guruba baya sövüyorum.
    1.si; cg tarzı(egzos sesiyle kafa s...) motora binen apaçiler. Arkadaş motor 10hp var yok, yanından 30la geçer ama çıkardığı o rahatsız edici egzos sesi, kafa s.. resmen. Sokak aralarından hızla ve gürültüyle geçer. Trafik kuralları, sinyal falan söz konusu bile değil.
    2.si; nihayet bi ss motor almıştır, şehir içinde 1. vitesde egzos bağırtmakdan başka bi .ok yapabildiği falan yoktur,ha bide debriyajı çekip egzos bağırtır kafa s...
    Benim şahsi görüşüm; bu adamlar oldukdan sonra biz herzaman motosikletli it damgasını yemeye mahkumuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)