Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Emniyet şeridindeki şehir eşkiyası araçlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Bu sabah Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçerken emniyet şeridinde plakasız, gri bir Honda araç vardı.
    Bir süre emniyet şeridini kitledi geçecek yer olmadığı için.
    Biz arkasında 3-4 motor kaldık.
    Bir süre sabredip kenara çekilmeyince önce korna ile yol istedim, vermedi. 2 kez daha şansımı denedim. Yine vermedi.
    Bunun üzerine sinirlenip, uzun uzun kornaya bastım.
    Camdan el hareketi ile yanına çağırdı.
    Senin oradan gitmeye hakkın var mı dedim.
    Benim yok ama senin de yok dedim. Benim var dedi. Hayır dedim, göreve yetişmeye çalışmıyorsun, uyarı lambaların bile açık değil. Normal mesaine gidiyorsun dedim. Sana mı soracağım, sen kimsin vs diye bağırmaya başladı.
    Ben vatandaşım, sen de bana çalışıyorsun. Benden aldığın güçle bana eşkiyalık yapıyorsun, sizden yaka silktik artık dedim.
    Bunun üzerine çok sinirlendi. Ben basıp devam ettim. Birkaç araç geçtikten sonra "..ktir git ulan" dediğini duydum. O an durup bekleyemedim, geri de dönemedim ama o an gözüm döndü.
    Bu adamlar bu gücü nereden alıyor bilmiyorum ama bundan sonra sabah ve akşamları kamera ile sürekli çekim yapacağım ve bıkıp usanmadan her birini şikayet edeceğim.
    İyice suyu çıkmış bu işin artık.
    dmRhn, krd, Sadık1453 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Çingeneye yetki vermişler tutmuş babasını kesmiş.
    serotizm, SUN, braveguy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Orada 3 4 motorluymuşsunuz aslında hakettiğini verebilirdiniz :D

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R.T.E. .................
    RAMİREZ, Sj's ve braveguy bunu beğendiler.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Şu kamera olayını bende düşünmüyor değilim. Bence tüm motosiklet sürücüleri kask kamerası alıp bu saygısız insanları şikayet etse hak edene hak ettiği verilmiş olacak.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    O alacağını almış zaten. Ağzına sağlık. Daha uzatmaya gerek yokmuş, iyide yapmışsın. Şikayet konusunda kesinlikle katılıyorum.
    serotizm bunu beğendi.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kamera olayını bende düşünmüyor değilim. Bence tüm motosiklet sürücüleri kask kamerası alıp bu saygısız insanları şikayet etse hak edene hak ettiği verilmiş olacak.
    Bu araç bana emniyet şeridinde yol vermedi diyemi şikayet edeceksiniz?
    acayüp bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu araç bana emniyet şeridinde yol vermedi diyemi şikayet edeceksiniz?
    Kardeş her şeyi basit düşünüyorsunuz. Yorumda bu insanı şikayet edeceksin demedim bu saygısız insanları dedim. Bunlar kimlerdir ? Önüne aniden aracını kıran, seni trafikte insan yerine koymayan, aniden yola atlayan, park halinde kapısını aynasına bakmadan açan insanlardır. Sabit düşünceli ve hemen her şeye karşı çıkan insan tipi olmayın lütfen...
    hsk, krd, Adventure58 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    2006 Hyosung GT250R >> 2011 Hyosung GT250R EFi

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    gücü annelerinden alıyorlar

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş her şeyi basit düşünüyorsunuz. Yorumda bu insanı şikayet edeceksin demedim bu saygısız insanları dedim. Bunlar kimlerdir ? Önüne aniden aracını kıran, seni trafikte insan yerine koymayan, aniden yola atlayan, park halinde kapısını aynasına bakmadan açan insanlardır. Sabit düşünceli ve hemen her şeye karşı çıkan insan tipi olmayın lütfen...
    Güzel kardeşim karşı çıktığımız birşey yok.
    Söz konusu Çengelköy hıyarı olunca ben nerden bileyim acur'dan bahsettiğini.
    Konumuz Emniyet şeridindeki araçlar olunca doğal olarak algılarda bu yönde gelişiyor.
    Hal böyle oluncada şu durumda iki araçta emniyet şeridinde olduğu için ''şu bana yol vermedi'' diye şikayet etmek abesle iştigal olur.
    Bunu söylemek istiyorum.

Motosikleti
    Hayır hayır. Emniyet şeridinde yol vermemesi değil sorun
    Emniyet şeridine girip terör yaratması, göreve yetişmeye çalışmadığı halde, mevkiini kötüye kullanarak emniyet şeridini kilitlemesi.
    Yoksa tabii ki bizim yaptığımız da kabahat. Ama en azından acil bir durum olduğunda hemen kenara çekilip yol açma imkanımız var.
    Açıkçası bir polis çıkıp da emniyet şeridine girdiğim için bana ceza kesse, hiç itiraz etmem, haklıdır.
    Orası bizim babamızın malı olmadığı gibi bu sivil polis görünümlü eşkiyaların da babasının malı değil.
    Hele bu yüzden vatandaşa bağırmaya, azarlamaya, küfretmeye hiç hakları yok.
    Benim tepki gösterdiğim kısım bu.
    s.ozer1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    hocam emniyet şeridine girmişsin birde polise aziz guziz yapıyosun Walla ondan sonra da R.T.E diyen arkadaş var Bu deniz baykalın adnan menderesin yakasına yapışıp demokrasi istiyorum demesine benzemiş Bazen çok komik konular oluyor burda bence buda onlardan biri

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır hayır. Emniyet şeridinde yol vermemesi değil sorun
    Emniyet şeridine girip terör yaratması, göreve yetişmeye çalışmadığı halde, mevkiini kötüye kullanarak emniyet şeridini kilitlemesi.
    Yoksa tabii ki bizim yaptığımız da kabahat. Ama en azından acil bir durum olduğunda hemen kenara çekilip yol açma imkanımız var.
    Açıkçası bir polis çıkıp da emniyet şeridine girdiğim için bana ceza kesse, hiç itiraz etmem, haklıdır.
    Orası bizim babamızın malı olmadığı gibi bu sivil polis görünümlü eşkiyaların da babasının malı değil.
    Hele bu yüzden vatandaşa bağırmaya, azarlamaya, küfretmeye hiç hakları yok.
    Benim tepki gösterdiğim kısım bu.
    Ben sizin söylemek istediğinizi anlıyorum
    Size de hak veriyorum.
    Evet emniyet şeridinde acil durumlar dışında kamu yararına çalışan bütün araçlar aynı statüde.

Sorun şu ;
    Siz yol istiyorsunuz bi zahmet edip size yol vermediği gibi, kendisine verilen yetkiye dayanarak ergen liseli talebeler gibi birde atarlanmasi.

Sonuna kadarda haklisiniz.
    Yani ben olsam bende tepki verirdim.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri gitmis avluya hacetlenmis, digeride o avluya hacetlenmeye giderken digerininkinin ustune basip, lan hangi hayvan buraya hacetlendi demis.

buda o hesap.

Motosikleti
    Bence anlamamışsınız ya da anlamak işinize gelmemiş.
    Sorun polisin (tabii polisse) emniyet şeridine girmesi değil.
    Görevli olmadığı halde emniyet şeridine girmesi, şeridi kilitlemesi ondan sonra da vatandaşı azarlayıp küfretmesi.
    Benim emniyet şeridine girmem tabii ki doğru değil ama İstanbul'da hergün motor kullanıyorsanız siz de bilirsiniz ki emniyet şeridini kullanmazsanız İstanbul'da ölürsünüz. Özellikle sıkışık trafikte insanlar yola değil, telefonların baktıkları için hayati tehlike çok büyük.
    Eğer ben emniyet şeridinde olduğum için ceza kesilmesinden yakınsaydım veya söz konusu polis (eğer polisse) o şeridi tıkamayıp yolunda devam etseydi ve ben neden daha hızlı gitmiyor diye kızsaydım komik olabilirdi, haklısınız.
    Ama şu anda burada asıl trajikomik olan, görevini kötüye kullanan, geçiş üstünlüğü olmasını gerektirecek bir hal olmamasına rağmen varmış gibi trafikteki yüzlerce aracın hakkını gaspeden polisin (eğer polisse) yaptığını doğal bulmanız.
    Benim yaptığım ne kadar yanlışsa, polisin (eğer polisse) yaptığı en az o kadar hatta görevini kendi çıkarı için kullandığı için kat be kat daha yanlıştır.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı çağhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emniyet şeridine girmişsin birde polise aziz guziz yapıyosun Walla ondan sonra da R.T.E diyen arkadaş var Bu deniz baykalın adnan menderesin yakasına yapışıp demokrasi istiyorum demesine benzemiş Bazen çok komik konular oluyor burda bence buda onlardan biri
    Olağan üstü durumlar dışında polisin emniyet şeridini kullanmaya hakkı yoktur.
    Hele ki kendi mesaisine gidiyor diye emniyet şeridini kullanmaya hiç hakkı yoktur.
    serotizm ve s.ozer1991 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin söylemek istediğinizi anlıyorum
    Size de hak veriyorum.
    Evet emniyet şeridinde acil durumlar dışında kamu yararına çalışan bütün araçlar aynı statüde.

Sorun şu ;
    Siz yol istiyorsunuz bi zahmet edip size yol vermediği gibi, kendisine verilen yetkiye dayanarak ergen liseli talebeler gibi birde atarlanmasi.

Sonuna kadarda haklisiniz.
    Yani ben olsam bende tepki verirdim.
    Aslında anladığınıza şüphem yok da, fırsat bu fırsat daha net açıklayayım dedim
    Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    sn. serotizim laf anlamayana anlatmak kadar zor bir şey yoktur. Ben burada bir konu altında polislerin bana yaptığı anlayışsızlığı dile getirmiştim sağa sola çekiştirdiler. Bu çekiştirenlerden biri benden sonra ceza yemişti kendisi yakınıp ağlıyordu benim dediklerimden kat kat fazlasını polislere diyordu. Kimse kusura bakmasın ama forumda ki bazı kişiler gerçekten çok kalitesiz. Onun için kendini paralama. Seni anlayanlar ne demek istediğini gayet iyi anladı.
    serotizm bunu beğendi.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında anladığınıza şüphem yok da, fırsat bu fırsat daha net açıklayayım dedim
    Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla
    Dün akşam Acıbadem den başlayıp, 1.köprüye kadar uzanan mükemmel bi trafik vardi.
    Önümde bi mercedes, çakar lambali.. Sanirim konsolosluk aracıydı, emniyet şeridine girmeye çalışıyor ama kimse yol vermiyor
    Bende onun önünden emniyet şeridine dalmaya çalışıyorum
    Tam gireceğim beni sıkıştırıyor, yahu bi müsade et geçeyim işte?

Malum motosiklet fiziki yapısı gereği dar bi araç, otomobile nazaran kolayca girip çıkabiliyorsunuz heryere.
    Bi boşluk buldum ve gaza yüklendim, direk çakar lambali mercedes'in önünde aldım solugu

Kornaya basiyor, kornası da polis kornasi. Çakarlarda yaniyor bi taraftan.
    Ne yapiyorsun gibisinden el hareketi yapti.
    Sen ne yapiyorsan bende onu yapmaya çalışıyorum diye karşılık verdim.
    Derken ambulans sireni duydum, arkama baktım ki adam ambülansa bile yol vermek istemiyor.
    Adamlardaki rahatlığı siz düşünün yani..

Motosikleti
    Sağlık olsun s.ozer1991
    Maalesef güzel ülkemizin sorunu bu.
    Anlamayan kendi bilir tabii.
    Ecevit bir mitinginde "Bu düzen değişecek" demiş.
    Vatandaşlardan birisi cevap vermiş "Düzen halinden memnun da asıl düzülen ne zaman değişecek"
    Sinan Aksu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)