Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt Revenge Limited Evo Kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim, arkadaslarim gelecek hafta bir kask siparisi vercem. Mt revenge limited evo beyaz siyah. Bana gelisi 250 tl gbi bisey olucak. Sorum su bu kask nasildir ? Pozitif negatif yanlari nelerdir? Sharp testinden 5 yildiz almis bu fena degil tabiki. Ayrica benim binecegim motor yamaha ybr 125 pek hiz yapamayacagim bir motosiklet zaten. Sizin yorumlariniz da benim icin onemli.
    Kask su gormenizi istedim http://www.motosikletaksesuarlari.co...p-5-_9289.html
    ilkerakdag bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Bende aynı kaskı almayı düşünüyorum.Özellikle kullanan arkadaşların fikirlerini merak ediyorum fiyat/performans şeklinde.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    799 TL ye Full Carbon modeli var almayi dusundum ama markayi bilmiyorum.
    Mt ilk defa duydum.
    Ayrica sharp testi olayina pek güveniyorum artik.
    Onune gelen sharp dan 5 alyo artik

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    799 TL ye Full Carbon modeli var almayi dusundum ama markayi bilmiyorum.
    Mt ilk defa duydum.
    Ayrica sharp testi olayina pek güveniyorum artik.
    Onune gelen sharp dan 5 alyo artik
    Belkide markalar kendini daha iyi gelistiriyor bide boyle dusun abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Hicmi kimsenin bi bilgisi yoktur bu kask hakkinda ?

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Ben standart MT revenge kullanıyorum. Gri renk. Sanırım bu versiyondan farkı sadece görsel. Seçerken 5 yıldız ve uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih ettim. Ses izolasyonu başarılı. Koruma konusunda sadece kaskın marka ve fiyatına bakıp pahallıysa iyidir diye düşünme geleneği bana saçma geliyor. iyi kotu test edip rakamlar ile konuşan bir kaynak olunca, 5 yıldz 240 tl lik MT REVENGE i 3 yıldız 2000 tl lik Araiye tercih ettim.
    Sonuçta kafayı korusun diye takıyoruz bu mereti. Süs olsun diye değil.
    murad13 bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Mt sahibiyim artçı kaskı olarak. Caberg v2rr ile kiyasladigim zaman sesi daha fazla alıyor gibime geliyor camı buhar yapabiliyor ama giderken saniyelik oluyor.güneş vizoru yok.Ama sekil güzel. Caberg te mtde yere düştü bi kaç kere motor üstünden 2side sekmeden yerde kaldı darbeyi emdigini gösteriyor. Ben artçı kaskı için memnunum Açıkçası

Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben standart MT revenge kullanıyorum. Gri renk. Sanırım bu versiyondan farkı sadece görsel. Seçerken 5 yıldız ve uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih ettim. Ses izolasyonu başarılı. Koruma konusunda sadece kaskın marka ve fiyatına bakıp pahallıysa iyidir diye düşünme geleneği bana saçma geliyor. iyi kotu test edip rakamlar ile konuşan bir kaynak olunca, 5 yıldz 240 tl lik MT REVENGE i 3 yıldız 2000 tl lik Araiye tercih ettim.
    Sonuçta kafayı korusun diye takıyoruz bu mereti. Süs olsun diye değil.
    Cok guzel bi konuya deginmissin abi benimde pek durumumda olmadigindan mt dusunuyorum. Arai shoei agv bunlar artk ybr'den sonra cc yukseltirsem alirim belki. Bisey daha ruzgar sesi konusunda durum nedir? Yazin kaskin icinde terliyormusun ? Ben hic bu zmana kadar kask kullanmadim da ondan soruyorum. (Motora binmedigim icin kullanmadim kask yanlis anlasilmasin)

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Ben Schuberth s1 pro kullanyorm.
    Mt Revenge privilege full carbon alsam mi diye düşündüm vazgectim yetiyor suan icin kaskim.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    250 civarı mı nerden alacaksın sen onu söyle bakayım bu arada mt kaskı ben de düşünüyorum kullananlar problemli olsa kesin yazardı motosikletaksesuarları.com a da danıştım agv ls2 konforunu aratmaz güvenliği de çok iyi dedi hatta şu an money durumlarından dolayı erteledim zaten binemiyorum ata dibnot: alacağın kaskın üretim tarihini kesinlikle al güneşte beklemiş kaskların straforları çoktan erimiş oluyur ;D

Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 civarı mı nerden alacaksın sen onu söyle bakayım bu arada mt kaskı ben de düşünüyorum kullananlar problemli olsa kesin yazardı motosikletaksesuarları.com a da danıştım agv ls2 konforunu aratmaz güvenliği de çok iyi dedi hatta şu an money durumlarından dolayı erteledim zaten binemiyorum ata dibnot: alacağın kaskın üretim tarihini kesinlikle al güneşte beklemiş kaskların straforları çoktan erimiş oluyur ;D
    Buda senin için gelsin
    http://www.motoranyp.com/urun_secimi/?id=1
    ctrl+f basıp şunu yapıştır çıkan sekmeye "revenge lımıted evo gloss whıte/black" 119 dolarcık
    Dipnot: Motoran bayisi değilsen yada tanıdık motoran bayi yoksa hiç bakma bile

Bu kaskı görebileceğimiz bir mağaza var mı İstanbul'da? İnternet satışı dışında bir yer göremedim.

Kaskla ilgili diğer başlıklardan gördüğüm kadarıyla vizörde buğu koruması ve pinlock desteği yok. Yedek parça satan da göremedim.

Buna alternatif olarak Nitro Aikido öneriliyor ama o da içeri rüzgar alıyormuş.

Bu arada ehliyete yeni yazılmış biri olarak üyeliği açıp ilk olarak bu mesajı atıyorum. Sessiz takipten aktif takibe geçtim.

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel bi konuya deginmissin abi benimde pek durumumda olmadigindan mt dusunuyorum. Arai shoei agv bunlar artk ybr'den sonra cc yukseltirsem alirim belki. Bisey daha ruzgar sesi konusunda durum nedir? Yazin kaskin icinde terliyormusun ? Ben hic bu zmana kadar kask kullanmadim da ondan soruyorum. (Motora binmedigim icin kullanmadim kask yanlis anlasilmasin)
    2013 Mayıstan beri kullanıyorum.şimdiye kadar bir buğu ya da rüzgar sesi rahTsızlığı duymadım. Sıcaklarsan ya da buğuya meylederse açarsın havalnadırmalarını ya da vizörü alttan yarım cm.aralık bırak sıkntı kalmaz. Ben oyle yaapıyorum. Zaten korumaya önem veriyosan full face kask takacaksın. Full face takıyosan da yazın bi zahmet durduğunda vizörünü açıcaksın ki sıcaklamayasın
    Bu arada bahsettiğim rüzgar sesi 110 km/h a kadar süratler için. Üstünü denemedim. 1000 RR la deneyip "lafına güvendik aldık 180 le giderken uçak motoru gibi ses yapıyo" demeyin.. senin makina ybr ise sıkıntı yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaskı görebileceğimiz bir mağaza var mı İstanbul'da? İnternet satışı dışında bir yer göremedim.

Kaskla ilgili diğer başlıklardan gördüğüm kadarıyla vizörde buğu koruması ve pinlock desteği yok. Yedek parça satan da göremedim.

Buna alternatif olarak Nitro Aikido öneriliyor ama o da içeri rüzgar alıyormuş.

Bu arada ehliyete yeni yazılmış biri olarak üyeliği açıp ilk olarak bu mesajı atıyorum. Sessiz takipten aktif takibe geçtim.
    bu kaskı almadan önce nitro aikido bakıyordum. Motomax bi türlü getirmedi. Kasımdan şubata kadar geldi gelecek diye oyladı. Sonra sharpta mt nin testi çıkınca sahibinden de arattım hasanpaşa daki honda bayinin karşısındaki bi dukkanda buldum. Siyah vizörde vardı. Hem şeffaf hem siyah vizörle birlikte bir de maf hediyesiyle 300e aldım gecen sene. Üstü allengirli boya olan modelleri de vardı.sırf boya için 40 tl daha vermeye lüzum görmedim.
    Önce Emniyet!

Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 Mayıstan beri kullanıyorum.şimdiye kadar bir buğu ya da rüzgar sesi rahTsızlığı duymadım. Sıcaklarsan ya da buğuya meylederse açarsın havalnadırmalarını ya da vizörü alttan yarım cm.aralık bırak sıkntı kalmaz. Ben oyle yaapıyorum. Zaten korumaya önem veriyosan full face kask takacaksın. Full face takıyosan da yazın bi zahmet durduğunda vizörünü açıcaksın ki sıcaklamayasın
    Bu arada bahsettiğim rüzgar sesi 110 km/h a kadar süratler için. Üstünü denemedim. 1000 RR la deneyip "lafına güvendik aldık 180 le giderken uçak motoru gibi ses yapıyo" demeyin.. senin makina ybr ise sıkıntı yok
    Tsekkur ederim abi bilgilerin icin. Peki 300 liraya kdr dha iyi hngi kasklar var acaba ?

Arkadaslar bu kaski alan nerden aldi ne kadara aldi bi yazabilirmi ozelden yada buraya ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu kaskın reaper modelini alıp şimdi kullandığım nitro aikido yu da artçı kaskı yapmayı planlıyorum ama polikarbon olmasından dolayı soğuk bakmaya başladım, sırf şekli var diye karbonfiber kaskı bırakıp termoplastik kullanmak pek mantıklı değil gibi

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt sahibiyim artçı kaskı olarak. Caberg v2rr ile kiyasladigim zaman sesi daha fazla alıyor gibime geliyor camı buhar yapabiliyor ama giderken saniyelik oluyor.güneş vizoru yok.Ama sekil güzel. Caberg te mtde yere düştü bi kaç kere motor üstünden 2side sekmeden yerde kaldı darbeyi emdigini gösteriyor. Ben artçı kaskı için memnunum Açıkçası
    Darbe alan kask kullanılmaz aslında. Siz artık o kaska güvenmeyin bence.

Mt revenge parasına göre çok güzel kask bence. Kaskı aldığınızda içinden DOT serifikası, ECER sertifikası ve hatta snell serifikası çıkıyor.
    Bunlar iyi. güven verici. Başınızı dik tuttuğunuzda yani ileri doğru bakarken kasktan hiç neredeyse ses gelmiyor. Ne zaman bakışınızı düşürdünüz, kadrana falan baktınız tufanlar çıkıyor. Bu da bence çok iyi. Ses duymamak için bakış hep ileride kalıyor. Ama buğu olayı sıkıntı. Hava serin bile olsa -bakın soğuk demiyorum- nefesiniz hemen buğu yapıyor. Buf veya balaklava bir miktar azaltıyor ama çözüm değil. Arabaların camlarına sürülen buğu gidericilerden almayı düşünüyorum. belki çözüm olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)