Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Yola çıkarmıydınız ?

Katılımcı sayısı
50. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet çıkar keyfime bakardım

24 48.00%
  • Hayır çıkmazdım

26 52.00%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gece Gece motor Alacakaranlık kuşağı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Selamlar bugece yaşadığım tamamen benden kaynaklanan saçma sapan bir hadiseyi paylaşacağım. Ciddiye alınacak bir hadise değil vakti olan cevaplasın eğlenceli bir muhabbet olsun.

Gündüzden plan yapılır gece rodaj için yol yapılacaktır. İlkez gece sürüşü yapılanacaktır. Arkadaşlara duyurulur cevap gelir program yapılır. Sonra işler aniden ters gitmeye başlar, önce kaskın vizörü sıkışır bir türlü çıkmak istemez (dark visor). Gıcık olunur, 10 dakika uğraşılır vazgeçilir. Sonra diğer kask akla gelir

Giyinilir kuşanılır (gece diye dahada özen gösterilir, sırtlık takılır deri ceket giyilir) o sırada hafif bir boyun çıtlaması yaşanır (acaba çıkmasam mı denir içten içe). Velhasıl dışarı çıkıp kat otoparkın yolu tutulur. Motorun yanına gelinir fakat ön tekerdeki U kilit bir türlü açılmak istemez oda sıkışmıştır 3-5 dakika onla uğraşılır bu sırada iyice ter basar, neyse kilit sonunda açılır. Motor çalıştırılır, çıkışa yönelinir bariyerin önüne gelinir, kart okuyucuya kart uzatılır. Fakat oda nedir alet tepki vermez kapı bir türlü açılmak istemez . Bekçiden yardım istenir adamcağız türlü yöntemler dener kart bir türlü görevini yerine getirmek istemez bekçide anlam veremez tam o sırada telefon çalar buluşulacak arkadaşlardan telefon gelir. Çok geç kaldığımı artık daha fazla bekleyemiyeceklerini kibar bir dille dile getiriler peki denir telefon kapatılır. Bu sırada bekçi kendi imkanlarıyla kapıyı açmıştır Artık ikna olunmuşdur, bugece benim yola çıkmamam gerekiyor. Bekçiye "- hocam kapa kapa bu işte bir hikmet var motoru geri koyacam ben" denir adam hem güler hem hak verircesine onaylar

Bir eğtimen abim içinde kötü bir his oluştuysa binme bu merede çıkma yola demişti sözüne uydum çıkmadım. Siz olsaydınız ne yapardınız, bukadar işler ters gittikten sonra hala çıkıp kafanıza göre turlarmıydınız yoksa benim gibi mi davranırdınız. Varsa başınızdan geçen bu tip anılar paylaşabilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Açıkçası Ben Çıkardım, Ama Siz Doğrusunu Yapmışsınız Çıkılmaması Gerekir Bütün İşler Ters Gittiğine Göre o İşte Bir İş Vardır

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bende çıkmazdım hem rodaj için geceye ihtiyaç yok güneş tam tepede olmasın yeter sabah 6 7 akşam 7 8 arası yeterli olur bence

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende çıkardım bir kere çıkmaya karar verdiysem ne olursa olsun vazgeçmem sonra içimde kalır çünkü

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende çıkmazdım hem rodaj için geceye ihtiyaç yok güneş tam tepede olmasın yeter sabah 6 7 akşam 7 8 arası yeterli olur bence
    Gece yollar boş ve serin o yüzden heves ettim

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ilahi ikaz olabilir. Allah korumuş.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    enteresan bi olay tabii

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    aklında olsun;
    kapalı otoparların bariyerlerinin 30 - 40 cm gerisinde yerde dikdörtgen bir kesiklik göreceksin, onun altında sensör vardır.
    sensörün üzerinde bir araç durmadan kartını okutsan da bariyer açılmaz. çoğu bekçi de bilmiyor nedense bunu.
    işin kötüsü çıkışta bariyeri başka bir şekilde açtırsan da sistem kartını çıkarken okumadığı için girerken de sensörün üzerinde dursan bile giriş bariyeri açılmaz, çünkü bilgisayara göre sen zaten içeridesindir.

ben senin yerinde olsam sadece gezmek amaçlı çıkıyorsam eğer, ne geceleri ne de yağmurlu havalarda şimdilik yola çıkmazdım.
    iyice trafikte pişer, sonra çıkardım.
    gece yollardaki hataları görmen zorlaşır, herkes işten güçten çıkıp günün stresini trafikte attığı için sapık gibi kullanan çok fazla, onlarla başetmek de ayrı bir stres faktörü, kısaca keyifli bir sürüş olmama ihtimali çok yüksek.
    geri dönüp iyi yapmışsın.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bazen kainatin verdigi mesajlari iyi okumak lazim, iyi yapmissin gitmemekle,

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece yollar boş ve serin o yüzden heves ettim
    Ancak Islak yollar sulama var geceleri iyi yapmışsın abi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Acil bir iş olmazsa veya önceden gittiğim bir yerden dönmek gibi bişey yoksa gece çıkmamaya özen gösteriyorum.
    Evet. Serin oluyor. Rahat oluyor. Ama Görüş mesafem azalınca huzursuz oluyorum. Hafta sonları sabah gün ağarırken çıkarım bazen. Çok keyifli oluyor.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Gitmeyivermen iyi olmuş dikkatin zaten dağılmış her ne kadar sorun hissetmesen de ;) zaten gece yanlayan dolu ülkemiz apaçi krallığı
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gece yolculugu sürmesini bilirsen iyidir sürülmemesi gereken zaman ögle vakitleridir ideal zaman ise akşam üstü günesin hafif hafif kayboldugu vakitlerdir

Hocam bizim buralarda bu kadar çok aksilikle karşılaşana cenabetmisin falan derler Bence sen İlk önce güzelce bir banyo yap sonra motoru güzelce bir yıka bir daha ki sefere besmele cek ewden oyle cık .. şaka bir yana doğru karar vermişsin gece sürüşü gerçekten tehlikeli ama hava serin olduğu için ve trafik olmadığı için rodajda çok iyi oluyor

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Bazen böyle üstüste gelebiliyor terslikler.İyi yapmışsın çıkmamakla.Fazlada zorlamamak lazım...
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    detaya çok takılmazdım çıkardım

Belkide yolda hayatının aşkı ile tanışacaktın yada Alahaddin cini denk gelecekti 3 dilek hakkı soracaktı

ne bileyim bana absürd geldi herşeyden bu şekilde mesaj çıkarırsan ohoo

Loto oynadın para çıkmadı
    Ya çıksaydı olsun oh çok şükür tutsaydı şimdi mafya peşimde olabilirdi para için milletle papaz olcaktım ohh iyiki çıkmadı düşüncesi gibi geldi söylediklerin birşey yapacaksın sadece hayattaki küçük nüansları dikkate alıp vazgeçiyorsun.

Çıkmadın birşey olup olmadığını bilmiyorsun ama evde elektrikte çarpabilirdi bu riski kabul etmiş oldun.

En sakin aktivite adamlar kahvede okey oynuyorlar çatıdan inek düşüyor (Gerçektir google da ara bak habere!)

Hayatın gerisinde kalma müslüman yıllık izninde otel rezervasyonu yaptırmış olsaydın yine gitmeyecek miydin ?

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Asla çıkmazdım. Bu kadar aksilik üst üste geliyorsa vardır bir hikmeti.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    ben olsam gece yola çıkar, ertesi günde sorun çıkartan ekipmanların sorunlarını hallederdim.
    ilahi milahi uyarı diyecek olsaydık motora binmez evde dört duvar arasında otururduk zaten.
    cece89 ve tt768 bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    O kadar aksilik olmuş demek ki bir şeye işaret ben kesinlikle çıkmazdım

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bukadar şeyin üstüne,

Yola çıktım bir baktım ön lastik kopmuş , tek teker gittik 10 km deseniz şaşırmazdım

İyi olmuş çıkmadığınız. Hem terlemişsiniz , havada soğuk , hasta falan olursanız 1 hafta binemezsiniz . Bu daha kötü
    linkinpark20 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)