Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR125r aldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar buradan sizlere fikir danışıp aldım aracı. İşlemleri halledince eski sahibinden evime park etmesini rica ettim, bağladım üzerini örttüm. Bugünde gittim kask, eldiven, monk, bellik, dizlik aldım eve koydum. Ehliyetim yok, motosiklet eğitimim yok. Kendi başıma ufaktan bir deneme yapayım dedim, sağa yattı motor (viraja girerken ön frene basmamak gerektiğini uygulamalı öğrendim(sokak virajı yokuştan inerken sağa dönüşte ön frene bastım, boş yol)).

Eylül 1-10 arası dönemi olan kursa yazılacağım, 27-28 eylülde direksiyon sınavına girip nasipse ehliyetimi cebime koymak istiyorum. Ehliyet olmadan alt caddeye inmek gibi bile bir fikrim mevcut değil. Öğrenci halimde bayağı uzun süre biriktirip motor+ekipman alabildim, şuanda bir miktar ehliyet için kaldı. İşin aslı özel dersini veren yerleri aradım 600 lira gibi 3-4 saat için fiyatlar çıktı. (Bunun neredeyse 2 saati videolu eğitim, kaldı ki ben 4 yıldır bunları izliyorum)

5 yıldır B sınıfı ehliyet sahibiyim, aktif olarak 5 yıldır araç kullanıyorum. Sizce sonraki adım olarak ne yapmalıyım?.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Öncelikle motosikletin hayırlı olsun.
    Bence bundan sonraki adım, bulunduğun şehri- semti belirtmen olmalı
    Elbet sana motosiklet kullanmayı öğretecek , boş vakti olan bir motosiklet sevdalısı çıkacaktır

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Honda'nın eğitimleri tam bütçene göre olur.
    Hiç bilmediğinden önce 1 e sonra 2 gitmen gerekli bütün her şeyi öğrenmene imkan sağlayacaktır.
    ozwizard bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Honda guvenli surus 1e katilabilirsin. 2 gun suren egitim cok verimli geciyor yanlis hatirlamiyosam 400 lira civari. Bu egitim sana fazlasiyla yeter.
    ozwizard bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CBR 125R ın frenleri çok iyidir, ama dikkatli sıkacaksın, limon sıkar gibi, arka frenle kombine kullanacaksın mümkün mertebe motor dik duruken frenleme yapacaksın, viraj öncesi frenleme işini bitireceksin...
    halilom bunu beğendi.

Yorumlar için teşekkür ederim. Şehir İzmir, semt Bornova. Honda eğitimlerine bakıyorum fakat şuanda 425 lira verecek durumum yok, hal böyle olunca motor yatmaya devam edecek gibi gözüküyor. 4-5 yıl kadar para biriktirdim motoru aldım, ailem %100 karşı olmasına rağmen madem motor aldın ekipman iyi olsun deyip onları aldılar. Eğitimsiz motora binmeyeceğimi bildikleri için eğitim kısmına karışmıyorlar açıkcası.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yamaha Eğitim merkezi 300 civarı bir bak istersen...

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Hayirli olsun yazdiklarini okurken kendimi gordum sanki ayni seyleri yasadim bende ilk ön fren tecruben olmaynca muhakkak yatiriyorsun altin elbiseli adamin videolarini izlersen en azindan mahallende kullanabilecek bilgiler edinebilirsin yavas yavas uygularsin motoru bilen birine trafige kapali bir yere goturtup orada calisabilirsin birde acemilik var motora koruma demiri tak ben takmadim sonra ayak pedi fren maneti felan gidiyor. Kazasiz belasiz surusler dilerim.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Öncelikle hayırlı olsun, çalışmalarında da kolay gelsin.
    Anladığım kadarıyla uzun bir zaman para biriktirerek almışsın motorunu ve kapıda yatmakta şu an.

Keşke önce ehliyeti halletseydin. Sonbaharda motor fiyatları düşmeye başlar ikinci elde. Motoru sonbaharda daha ucuza alıp hem ehliyetin maliyetini azaltırdın hem de kapıda yatırmazdın. Bunlar sadece fikir tabi...

Aman iradene sahip çık. Şeytana, arkadaşlarına uyup da trafiğe açık alanlara girme.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Ben kendi izleyeceğim yolu söylemek istiyorum. Bende yaklaşık 3-5 güne motor alacağım nasip olursa hemen hemen aynı durumdayız. Bizim evin yakınında geniş bir üstü kapalı pazar alanı var hatta ehliyet kursları pazar alanının etrafındaki yollarda eğitim veriyor. Gayet düzgün sakin bir yer ben orada ilk aldığımda kalkış duruş fren panik fren yokuşta kalkış duruş vb. çalışmaları yaptıktan sonra pet şişelere kum vb. doldurup slalom dönüşleri çalışmayı düşünüyorum tabi ki tercih senin parkur hazırlayabilirsin boş bir alanda viraj çalışabilirsin bence. benim planım bu yönde ehliyeti alana kadar yaklaşık 15 gün kendimi orada iyice eğitmeyi düşünüyorum. Varsa yakınında motor hakkında bilgili ilk 1-2 gün onla takılıp incelikleri öğrendikten sonra kendin geliştirmeye uğraşmalısın bence. Tabi ki bu benim düşüncem hem motoru yatırmamış olurum hemde bilgili olurum diyorum. Eğitim alma imkanın varsa bence gitmelisin. Ama yoksa araştırma yapıp en azından kendine boş alan alıp pet şişe yerine duba alırsan 3-5 tane kendine parkur yapıp çalışırsın. Eğer düşüncemde yanlış bir durum varsa lütfen çekinmeden uyarmanızı istiyorum hem kendi adıma hemde okuyan arkadaşları kötü etkilemek istemem.
    Acemi Birliğine Yeni Üye ..
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı akcrosshair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar buradan sizlere fikir danışıp aldım aracı. İşlemleri halledince eski sahibinden evime park etmesini rica ettim, bağladım üzerini örttüm. Bugünde gittim kask, eldiven, monk, bellik, dizlik aldım eve koydum. Ehliyetim yok, motosiklet eğitimim yok. Kendi başıma ufaktan bir deneme yapayım dedim, sağa yattı motor (viraja girerken ön frene basmamak gerektiğini uygulamalı öğrendim(sokak virajı yokuştan inerken sağa dönüşte ön frene bastım, boş yol)).

Eylül 1-10 arası dönemi olan kursa yazılacağım, 27-28 eylülde direksiyon sınavına girip nasipse ehliyetimi cebime koymak istiyorum. Ehliyet olmadan alt caddeye inmek gibi bile bir fikrim mevcut değil. Öğrenci halimde bayağı uzun süre biriktirip motor+ekipman alabildim, şuanda bir miktar ehliyet için kaldı. İşin aslı özel dersini veren yerleri aradım 600 lira gibi 3-4 saat için fiyatlar çıktı. (Bunun neredeyse 2 saati videolu eğitim, kaldı ki ben 4 yıldır bunları izliyorum)

5 yıldır B sınıfı ehliyet sahibiyim, aktif olarak 5 yıldır araç kullanıyorum. Sizce sonraki adım olarak ne yapmalıyım?.
    Öncelikle hayırlı uğurlu güle güle kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Ben 10 senedir B ehliyetim vardı motor hakkında en ufak fikrim yoktu.Sürücü kursundan ehliyeti aldım sonra kursa gittim Honda Güvenli Sürüşe.
    Kesinlikle (Honda olması şart değil) bu gibi eğitim verilen yerden gidip eğitim alman. Ardından ufak ufak trafiğe çıkmadan motoru trafikten uzak bir alanda sürmekle başlayabilirsin. Çok keyifli motoru sürmek ama bir o kadarda bilgi,tecrübe,dikkat isteyen bir alet. Virajda frene basmamak bunlardan biri. Ben ehliyeti alıp gittikten sonra kursta direk öğrendiğim fren yapmayı bilmediğim oldu.Can taşıyoruz hepimiz öncelikle eğitim şart

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:09 ----------

Alıntı Serdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi izleyeceğim yolu söylemek istiyorum. Bende yaklaşık 3-5 güne motor alacağım nasip olursa hemen hemen aynı durumdayız. Bizim evin yakınında geniş bir üstü kapalı pazar alanı var hatta ehliyet kursları pazar alanının etrafındaki yollarda eğitim veriyor. Gayet düzgün sakin bir yer ben orada ilk aldığımda kalkış duruş fren panik fren yokuşta kalkış duruş vb. çalışmaları yaptıktan sonra pet şişelere kum vb. doldurup slalom dönüşleri çalışmayı düşünüyorum tabi ki tercih senin parkur hazırlayabilirsin boş bir alanda viraj çalışabilirsin bence. benim planım bu yönde ehliyeti alana kadar yaklaşık 15 gün kendimi orada iyice eğitmeyi düşünüyorum. Varsa yakınında motor hakkında bilgili ilk 1-2 gün onla takılıp incelikleri öğrendikten sonra kendin geliştirmeye uğraşmalısın bence. Tabi ki bu benim düşüncem hem motoru yatırmamış olurum hemde bilgili olurum diyorum. Eğitim alma imkanın varsa bence gitmelisin. Ama yoksa araştırma yapıp en azından kendine boş alan alıp pet şişe yerine duba alırsan 3-5 tane kendine parkur yapıp çalışırsın. Eğer düşüncemde yanlış bir durum varsa lütfen çekinmeden uyarmanızı istiyorum hem kendi adıma hemde okuyan arkadaşları kötü etkilemek istemem.
    Sonradan gördüm durumun olmaması yine de özel bir ders almanda bilen birine danışıp parkurda denemek mantıklı. Ama ağbi tavsiyesi trafiğe çok çıkma alışmadan.
    Serdar06 bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Cbr125 mi hayatinin hatasını yapmissin.Simdi nolacak biliyor musun o hastalık vücuduna girdi kullandikca yayılacak ve sen 1gun motoru kullanmazsan titreme ve nöbet gecireceksin hele Honda gibi bi kaliteli virüs zaten çok rahat bulasiyor helede SS çakması ise zaten ilgi odağı olacaksın geçmiş olsun arkadaşım ama bil bunun tedavisi henüz yok

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Acaba bende ilk önce motoru alıp sonra mı ehliyet alsam.Ama düşerim diye korkuyorum.Kursda bunu bildiği için hala beni çağırmadı.Çoğu kurs motor eğitiminden korkuyor gibi çünkü arabada yanda hoca pedal yardımı yapıyor ama motora müdahale edilemiyor.

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    Öncelikle hayırlı olsun
    Belki yardımcı olurum kendimden örnek vereyim her tür 4 tekerli aracı kullandım lakin 6 ay önceye kadar hayatımda motosiklete binmedim artçı olarak dahi ama 6 yaşımdan beri bisiklet kullanırım motoru olan bir arkadaşım sayesinde motor almaya karar verdim ve aldım bayiden çıkarken yürütemedim bile arkadaşım kullandı neyse boş bi alana gittik sadece 15 dk da vites gaz fren debriyaj derken kullanmaya başladım arkadaşımda şaşırdı tabi sonra hemen ehliyetimi aldım ve altın elbiseli adamın videolarını defalarca izledim ezberledim resmen şuan 3500 km yaptım Allah'a şükür bir vukuatım yok inşallah olmaz dikkat ve soğukkanlılık lazım mutlaka AEA izlemeni öneriyorum

Her mesajı tek tek okudum, çok teşekkür ederim. Karşıyakada bir yer varmış saati 60 lira dediler, kendi ybr125 araçları ile dersleri veriyorlarmış. Onlardan ilk etapta kalan nakitim ile eğitim almayı düşünüyorum, açıkcası 2 saate falan anca yeter (2 saat eğitim 80 dakikaymış) . Ben motosikleti evin önünde düz yolda 1-2-3 viteslere takıp, yolun izin verdiği ölçüde dönüşleri yaptım fakat, gaza gelip yokuşa çıktım devir düşerken nedendir bilinmez vitesi 3'e taktım haliyle araç stop etti. Çalıştırıp yokuştan aşağıya elim debriyajda arka frenle iniyorum derken, evimin sokağına girerken elim ön frene gitti orada 10km/h ile motor sağa yattı. Egzoz korumasında çizik oldu, yağ akıtma, benzin akıtma vs yok. Satın aldığım arkadaşda aldı bir turladı sıkıntısı yok dedi evin önüne bağladım yatıyor şuanda, içimde rahat değil yani o kadar yıl sen paranı biriktir motor evin önünde uyusun . Dün branda aldım bir tane hoş durdu aslında. O kadar yıl bekle bekle, videolar izle en azından birkaç hafta daha bekleyebilir, yeter ki benim trafikte insanlara zararım olmasın.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Her mesajı tek tek okudum, çok teşekkür ederim. Karşıyakada bir yer varmış saati 60 lira dediler, kendi ybr125 araçları ile dersleri veriyorlarmış. Onlardan ilk etapta kalan nakitim ile eğitim almayı düşünüyorum, açıkcası 2 saate falan anca yeter (2 saat eğitim 80 dakikaymış) . Ben motosikleti evin önünde düz yolda 1-2-3 viteslere takıp, yolun izin verdiği ölçüde dönüşleri yaptım fakat, gaza gelip yokuşa çıktım devir düşerken nedendir bilinmez vitesi 3'e taktım haliyle araç stop etti. Çalıştırıp yokuştan aşağıya elim debriyajda arka frenle iniyorum derken, evimin sokağına girerken elim ön frene gitti orada 10km/h ile motor sağa yattı. Egzoz korumasında çizik oldu, yağ akıtma, benzin akıtma vs yok. Satın aldığım arkadaşda aldı bir turladı sıkıntısı yok dedi evin önüne bağladım yatıyor şuanda, içimde rahat değil yani o kadar yıl sen paranı biriktir motor evin önünde uyusun . Dün branda aldım bir tane hoş durdu aslında. O kadar yıl bekle bekle, videolar izle en azından birkaç hafta daha bekleyebilir, yeter ki benim trafikte insanlara zararım olmasın.
    Bornovaya 1 eylulde donecegim suan orda olsam yardim etmeye calisirdim.
    Senin ihtiyacin olan motoru duzluk bir alana goturmek.mesela asik veyselin park alaninda alistirma yapacaksin.direk yokus falan olursa ogrenemezsin ki..q

Motosikleti
    cbr 125r
    bende bucada oturuyorum cbr hastasınıyım sana yardım etmek isterim ama herkesin dediği acıklık bir alanda yavas yavas ogrenmelisin. boş vakit ayarlarsak birşeyler gostermekten zevk alırım

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Hayırlı olsun kardeşim. İzleyeceğin yolları zaten arkadaşlar yazmış. Yamaha nın okulu hesaplı. Yeni eğitim yerleri de güzel. Bir gününü ayırıp, gelip al bence eğitimini.
    Ve lütfen trafiği çok sokaklarda falan sürme. Allah korusun bişey olursa ehliyetsiz sıkıntı çok oluyor.
    Allah kaza bela vermesin...

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitime verecek durum yoksa boş bir alan bulup yavaştan çalışmak iyi olur motoru da tanımış olursunuz

En yakın boş alan 3-4km uzakta, evin önü çok tenha(araç hiç yok) fakat yaya yürüyor genelde. Bu yamaha İzmirde başlamış fakat İzmirde artık eğitim vermiyor sanırım. İzmir ile alakalı bir telefon yok, Honda aynı şekilde aradım sadece Kocaeli diyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)