Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yazlık Mont Sorunu - Sırılsıklam Oluyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Merhabalar

Revit'e ait bir yazlık montum var ama giydiğim an terlemeye başlıyorum.
    Montum:

Şu full file olan montlardan almayı dusunuyourm.
    Yazlık mont işini nasıl çözdünüz, işe motorla gıdıyorum ve rezil bir durum oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    valla bende LS2 yazlik fileli mont var, hareket ettigin an bunalma bitiyor ve serin tutuyor ama durdunmu her montta kurdesen olma riski var

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Aynı montun siyahı bende de var . Sırt koruması olarak ekstra Knoxx koruma var . Delikli olmadığı için sırt kısmım su gibi oluyor benimde . Ama diğer taraflarda fazla rahatsız olmuyorum . Kan akacağına , ter aksın . 2 aydan sonra 4 mevsim montlara devam tekrar .
    dreamcar, maxi97, sametozturk ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    darkcty nın dedıgı gıbı bendede prohell mont var fileli 4 mevsım hareket halınde bıey yok durunca sıkıntı

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende LS2 yazlik fileli mont var, hareket ettigin an bunalma bitiyor ve serin tutuyor ama durdunmu her montta kurdesen olma riski var
    Durulacak gibi değil ki, tamam sıcaklığı çok sorun olmuyor ama gömlek baştan aşağı sırılsıklam oluyor, o şekilde işe gidiyorum ve rahatsız edici

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Maalesef terletmeyen mont yok. Ben öyle durumlarda ikinci bir tişört alıyorum. Yol bitince çıkartıyorum tiril tiril devam ediyorum.
    mustaf_y bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Benim bellik çok terletiyor aha şimdi motordan döndüm 15 dk lık yol, sırtım donuma kadar sucuk gibi, gittiğim yerede sırt çantasında atlet don tişört götürüyorum yoksa belim tutulacak gibi oluyor ıslak ıslak...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben revit tarmac kullanıyorum.
    Şehir içinde ve durunca illaki terletiyor.
    Ama bu sıcakta akşam giyince hefif tüyleri diken diken yapıyor. Ben çok memnunum.
    Ama kışın giymek imkansız.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı montun siyahı bende de var . Sırt koruması olarak ekstra Knoxx koruma var . Delikli olmadığı için sırt kısmım su gibi oluyor benimde . Ama diğer taraflarda fazla rahatsız olmuyorum . Kan akacağına , ter aksın . 2 aydan sonra 4 mevsim montlara devam tekrar .
    Kesinlikle kan akacağına ter aksın. İzmir'de oturuyorum ve sürekli revit tarmac deri giyiyorum. Yola çıktıktan sonra gram ter hissetmiyosunuz. Işıklarda durduğunuzda yazlık montta da deri montta da terlersiniz. Yanıma da yedek tişört alıyorum. Herşey halloluyor.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı dreamcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Revit'e ait bir yazlık montum var ama giydiğim an terlemeye başlıyorum.
    Montum:
    http://images.hepsiburada.net/assets...OA_3400852.jpg

Şu full file olan montlardan almayı dusunuyourm.
    Yazlık mont işini nasıl çözdünüz, işe motorla gıdıyorum ve rezil bir durum oluyor
    Senin montun aynisini kullaniyorum ben terlemiyorum cunku montun onunu acik birakiyorum zaten gogus korumasi yok o yuzden sende onunu ac ruzgar icine girsin terlemessin o zaman
    Birde evde giyme montu .motora bin kontagi ac oyle giyin önü acik kalsin usursen kapat ben bazen usuyorum önümü acinca ruzgar sert ve serin oluyor bazen

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben ixs kenai vindspors yelek düşünüyorum kullanan düşüncesi olan varmı ismini yanlış yazmış olabilirim

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    sana önerim şu olacak istersen mont yerıne butun koruma parcalarını ayrı ayrı satın al omuzzluk kolluk sırtlık daha rahat bırr surus ıcın

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Aynı montun siyah rengi bende var ve memnunum. ışıklarda yada şehiriçi akmayan trafikde sıcak oluyo evet ama montsuzda olsan bu durumda aynısı olur ,hareket halindeyken gayet güzel üfül üfül.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bende ixon hackergame modeli yazlık mont kullanıyorum. ilk giydiğimde kapalı yerdeysem ter basabiliyor, mümkünse motora binene kadar elimde taşıyorum. sürüşte asla terletmiyor, sırt kısmı terletiyordu sırt korumasını çıkarttım sorun yok şu an. Belki beden olarak size dar gelmiş de olabilir. revitler biraz slim-fit sanki. önü kapatıp kafanıza geçirdiğinizde dışarıyı görebiliyorsanız file aralığı idealdir.

Yazlik mont konusunda son bir ayda neredeyse tüm markaların filelilerini denedim. Bu eğer ucuza kaçmak isterseniz ross turuncu siyah air modelini tavsiye ederim 200 lira ve orta kalite. Ben Revit Dainesse Bering filelilerini tek tek denedim. Revit tr de çok tutuluyor gayet güzel fiyati da 450 500 arası feyizoglunda. Ben bering ve revit gt air ve tarmac modellerin giydim ama bana biraz ağır geldi hele hele suan almış olduğum Dainnese G - air 3 çok çok daha hafif. Gerçekten samimi söylüyorum dainnese yazlik montları tüy gibi. Ayrıca neden dainnese'e hasta oldun derseniz, bir motosiklet montu kesim olarak bu kadar güzel olabilir. Net söylüyorum 100-150 fazla verin hiç terlemeyin. Revit de yakışıklı mont ama kesim olarak kaba geldi ve daha ağır bi mont. Dainnese g air 3 gerçekten mükemmel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:46 ----------

Yazlik mont konusunda son bir ayda neredeyse tüm markaların filelilerini denedim. Bu eğer ucuza kaçmak isterseniz ross turuncu siyah air modelini tavsiye ederim 200 lira ve orta kalite. Ben Revit Dainesse Bering filelilerini tek tek denedim. Revit tr de çok tutuluyor gayet güzel fiyati da 450 500 arası feyizoglunda. Ben bering ve revit gt air ve tarmac modellerin giydim ama bana biraz ağır geldi hele hele suan almış olduğum Dainnese G - air 3 çok çok daha hafif. Gerçekten samimi söylüyorum dainnese yazlik montları tüy gibi. Ayrıca neden dainnese'e hasta oldun derseniz, bir motosiklet montu kesim olarak bu kadar güzel olabilir. Net söylüyorum 100-150 fazla verin hiç terlemeyin. Revit de yakışıklı mont ama kesim olarak kaba geldi ve daha ağır bi mont. Dainnese g air 3 gerçekten mükemmel.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin montun aynisini kullaniyorum ben terlemiyorum cunku montun onunu acik birakiyorum zaten gogus korumasi yok o yuzden sende onunu ac ruzgar icine girsin terlemessin o zaman
    Birde evde giyme montu .motora bin kontagi ac oyle giyin önü acik kalsin usursen kapat ben bazen usuyorum önümü acinca ruzgar sert ve serin oluyor bazen
    Hiç terlemiyorsun ama büyük risk altindasin.
    Motosiklet montunun koruyucu ozelligini kullanabilmen icin fermuarinin sonuna kadar kapali olmasi lazim.
    Bi kaza sirasinda önu acik veya sadece ruzgarda savrulmasin diye hafifce kapatilmis bi montun icine oldugumu dusunmek istemiyorum.Senide gormek istemem.
    Zaten gögus korumasida yok demissin.Gogus korumasi olsun olmasin bir montun seni korumasi icin fermuarin tam kapali olmasi gerekirki suruklenirken ustunden siyrilip ciplak kalmayasin.
    Lutfen onerilere dikkat...

Hamama giren terler ya,ben onu motora binen terler diye degistirdim.

Millet disardan ohhh motor miss gibi efil efil esiyor saniyor ama oyle degil.
    Tam korumali bilincli motorcu yaz kis terliyor.Esen ferah olan sadece kafasi
    Arda_Karaca, Siyah&Beyaz ve DusenAdam bunu beğendiler.
    "Maksimum zevki minimum riskle yaşama sanatıdır motosiklet"

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    ben işe giderken mont giymiyorum ama iş yerim çok yakın ve kampüs içinde sürdüğümden tehlike yok. Ne alırsan al terletecektir. Hep söylüyorum motorsiklet kışın zevkli oluyor. Yazın işkence

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mont kollarında ve ceplerin ordaki havalandırmaları aç sırtın bi yandan terlerken bir yandanda montun fermuarı açık gezme bi yandan terle bi yandan önden rüzgarı yemek dogru degil Kaskında havalandırmalarinı duruma göre aç belki faydası olur

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Revit mont kullanmadım. Spidi netix fileli montumu geçen sene yaz başında almıştım yani yaklaşık 2 sezondur giyiyorum. Sırt kısmında spidi warrior sırt koruması mevcut. Yavaş seyrederken sırt bölgesi hariç sıkıntı yaşamıyorum. Tabi genelde boğaz kısmını kapalı tutup süratime göre ön fermuarı kapatıp açıyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcu adamız biz sıkıntıya gelemeyiz ne giyersek terleriz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)