Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar yardım yağ ile ilgili.

Motovento
    REKLAM ALANI

Tvs apahce kullanıyorum 1700deyken yağ degısmıstım 6700 oldu. Yağına baktım biraz önce. En alt seviyeye inmiş. Motorda hiç yağ kalmamış mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Değişim yapılırken ortaya çıkar elbet kalmıştır hiç kalmamış olsa motoru kucaklardınız..

yarın 70 km lik bir yol yapıcam simdi baktım şehır dısındayım bırsey olurmu acaba? :(

Motosikleti
    Honda Cb125e
    Benim düşünceme kalırsa hemen değiştirin derim yağ konuları hassaslık yaptı bende 1 ayda yağ değiştiriyorum günlük yaptığım yol 25-30 km...

şuan yağ ve yağ filtresı degıstırmrme ımkan yok en azından yarın izmire gıdınce degıstırırım az yağ kalmasının bı zararı olurmu?

Motosikleti
    Honda Cb125e
    Yağ basıncı düştüğü için motor aşırı ısınır pistonlar silindiri cizer siboplara zarar verir krank kolundan sesler gelebilir seviyesini tam bilmediğim için zararlarını yazıyorum seviyeyi yüksek tutarsanız en azından üzerine ekleyin yolunuzdan alıkoymasın tekeriniz düz bassın..

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012-Tvs apache rtr 150
    Hocam yagi sabah olc motoru calistirmadan tam dik tut hemen şüpheye girme aynisi bende olmuştu yağ ilave ettim bu sefer fazla yagi hava filtresine gönderdi

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Kesinlikle yağı değiştirin ve yağ kalmış olmasına dua edin, 5000 km sürmüşsünüz 1 litrelik yağı, en kaliteli yağ bile bana göre 2000 kmde bir değişilmeli tabi bu dediğim tek silindir makineler için geçerli. Büyük ihtimalle yağ özelliğini kaybetti ve yağ yanmaya başladı. Sıcak hava şartları, sert kullanım gibi şartlarada bağlı yağ eksiltme. Şuan da yağ değiştirin, motor kilitlerse çok kötü duruma kalırsınız. Havalar sıcak olduğu için 15 - 40 veya üstünü kullanın.

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yağı değiştirin ve yağ kalmış olmasına dua edin, 5000 km sürmüşsünüz 1 litrelik yağı, en kaliteli yağ bile bana göre 2000 kmde bir değişilmeli tabi bu dediğim tek silindir makineler için geçerli. Büyük ihtimalle yağ özelliğini kaybetti ve yağ yanmaya başladı. Sıcak hava şartları, sert kullanım gibi şartlarada bağlı yağ eksiltme. Şuan da yağ değiştirin, motor kilitlerse çok kötü duruma kalırsınız. Havalar sıcak olduğu için 15 - 40 veya üstünü kullanın.
    şuan sehir dısındayım yağ yok yanmda 70 km merkez izmir. Shell in yağı falan burda petrol oıfsınde ne yapmam lazm :s

düz zeminde çift ayağa alıptamı baktınız seviyeye. doğru baktıysanız ve yağ eksikse motor yağını normal seviyeye gelene kadar ilave edin. evinize vardığınızda komple yağı değiştirin. eksik yağla yola çıkmak çok risklidir. benzinliklerde 10w 40 dört zamanlı motor yağı bulunur. alıp ilave edin. sizin motosikletinizde bildiğim kadarıyla yağ filtresi yok. sadece yağ boşaltma tapasında metal süzgeç vardır, yağı komple değiştirdiğinizde onu iyice temizleyin. en fazla 3000 km de yağ değişimini mutlaka yapın.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    gerçekten yağ eksikse hemen müdahele edilmeli boş verilecek bişi değil yatak sardırırsın motora ayrıca 5000 km dir yağ değiştirmemişsin bu nasıl motosiklet kullanımı

Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düz zeminde çift ayağa alıptamı baktınız seviyeye. doğru baktıysanız ve yağ eksikse motor yağını normal seviyeye gelene kadar ilave edin. evinize vardığınızda komple yağı değiştirin. eksik yağla yola çıkmak çok risklidir. benzinliklerde 10w 40 dört zamanlı motor yağı bulunur. alıp ilave edin. sizin motosikletinizde bildiğim kadarıyla yağ filtresi yok. sadece yağ boşaltma tapasında metal süzgeç vardır, yağı komple değiştirdiğinizde onu iyice temizleyin. en fazla 3000 km de yağ değişimini mutlaka yapın.

teşekkürler abi yorum için. Benimki yağ filtreli cbf veya ybr de yag fıltresı var ben unuttum en son degısımde degıstırmedıler yag fıltreesını. Simdsi yarn shell den 1040w motor yagı alıp koysam sıkıntı olmaz dimi.

Motorun yatak sardıgını nasıl anlarız?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Daha 5000 bin km olmuş,
    Bir arkadaş 10 binde 1 yağ değiştiririz biz derdi,
    sen daha erken bile değiştiriyorsun...

Arkadaşlar verin 20 lira 1000 km'de 1 değiştirin,
    1000 km yol kısa bir mesafe değildir,
    motorunuza yazık gübah,
    BestMachine bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)