Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ilk yolculuğum ve yaşadığım tecrübeler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    (mobilden yaziyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin)

Evet degerli dostlar ilk yolculugumu bugun itibariyle yaptim.160 km (Malkara-İstanbul) bugun ogleden sonra 14.30 da depoyu doldurdum giyindim ve ver elini istanbul bismillah dedim yola ciktim.

Acemi sansi diyelim yolda bir ruzgar vardi resmen tokatladi beni kaska bir sagdan bir soldan tokatlar gibi vuruyordu. Neyse hizimi dengeledim gayet guzel bitirdim yolculugumu. Hizim yaklasik 90-100 km ve 6000-7000-8000 devirlerde kullandim o sekilde devam etim. 120 km gordugum motorumda hizim en fazla 110 km yaptim dedigim gibi ruzgarin azizligina ugradim ama saglik olsun hiz onemli degil guvenli surus onemlidir.

Tekirdaga 5 km kalmisti baktim yagmur atiyor dedim simdi hapi yuttu ve tabi ki ayakabilar ici su oldu kislik botlari giymistim apacak birsey yoktu devam ettim ve islandim gittim malzeme satan yer buldum yagmurluk takim aldim. Malkaradan alacaktik ama otuz kirk liralik sey ne kadar iyi olur dedim almadim. Tekirdagdan 100 lirya anlastim ve alt ust ve bot kilif hediyeli prosev marka cok guzel yagmurluk aldim. Daha sonra dizlik korumam eksikti onu da venom marka cok guzel birseydi onuda 50 liraya aldim. Tekrar giyindim kusandim tabi yagmur kesmisti ama yinede ben giyindim yagmurluklari ve cok guzel ruzgar su gecirmiyor yola devam ettim.

Yol boyunca tek sorun ruzgar oldu zaten hava bozuktu o yuzden genel olarak hava kotuydu ruzgar falan. Neyse sag salim eve geldim. Ve ne goreyim bot kilifi sag ayak taban kismi erimis yaklasik uc bes cm kadar sebebi ayakgim eksoza degmis normal ayagim fren uzerinde ve ayaklikta olmasi gerekti hayirlisi dedim tecrube oldu hepsi bunlarin.

Pazar gunu yani yarin aksama dogru donus yoluna gececegim. Yarin ogleden sonra Avcilarda malzeme satan yer var gidip orda bot alacagim fiyatlari cok uygun birde depo ustu canta aldim mi tamamdir

Kalin saglicakla. Gorusmek uzere..
    Sadık1453 bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    tebrikler de motorunuz nedir?

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkur ederim. Mondial 125 mh drift

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    driftle sabit 100 le gelebildinmi?

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Evet bazi tepelerde 80km dustum. Geri kalanini hep 90-100 geldim. Neden ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    50 km 105-110 la gitmisligim var yatarak gitmek lazım birde dip gaz degildim son gaz gitmemeli rüzgar olmasa bile yatmak gerekiyor

Ön disli 16 arka 38

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Hava durumuna bakmadınız sanırım yoksa eksik ekipmanla iyi cesaret yola çıkmışsınız.
    Birde tavsiyem mh125 tipi bir motorla motora yatıp komik şekiller yaratmak yerine hızı azaltmanız veya bir tur camı taktırmanız olacaktır.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava durumuna bakmadınız sanırım yoksa eksik ekipmanla iyi cesaret yola çıkmışsınız.
    Birde tavsiyem mh125 tipi bir motorla motora yatıp komik şekiller yaratmak yerine hızı azaltmanız veya bir tur camı taktırmanız olacaktır.
    Valla hava normaldi baktim ama dedigim gibi tekirdaga yagdi sadece ve kisa surdu ama o da yetti zaten

Motora yatma falan gerek yok bacalari dizleri depoya kavradin mi tamamdir. Bazen hizli olunca ruzgar etkilemesin diye hafif egilme soz konusu olabiliyor.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100'le giderken kafayı azıcık sağa çevireceksin driftte, rüzgar hooop kafayı sağa yatıracak. Sonra sola çevireceksin kafayı, hooop sola sallayacak kafayı. Böyle bir 45 dakika gittin mi, indiğin zaman rüzgar tokatlamasından dolayı 35'lik vodka içmiş gibi sallana sallana yürürsün.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    yok ben niyetliyim almim vodkayi sag sol derken birde dengeyi kaybettik mi sonra asfalttayiz

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    motorun hayırlı olsun kardeşim güzel bir paylaımdı teşekkürler.ALLAHA emanet ol.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hayırlı olsun kardeşim güzel bir paylaımdı teşekkürler.ALLAHA emanet ol.
    Tesekkur ederim. Bir bucuk ay oldu motoru alali ama ehliyeti bir hafta once aldigim icin sehir disina cikma firsatim o yuzden ilk oldu. Bundan sonra durmak yok gercekten motor zevki baska birsey ama bana oyle geliyorki seneye soyle bir 180-200cc lik almak lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

An itibariyle dönüşümü yaptım ve evdeyim. Birazdan sıcağı sıcağına resimleri yükleyeceğim ve sohbetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Evet değerli dostlar, Cumartesi öğleden sonra çıkıp ve pazar öğleden sonra dönüş yaptığım 360 km'lik yolculuğum bitti.

Evin önünde yolculuk son buldu ve hemen fotoğrafladım. Bu arada 4000 km devirdik.

En son 3000 km yağı değişti. Buji 2000 km değişti.

Hafta için zincir yağmala, motor yağını, hava filtresini ve bujisini değiştirmeyi düşünüyorum.

Yağ hangi marka önerirsiniz ?

10 dk mola verdim hemde sizler için resim çekeyim dedim

Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal, nereye dikilmek istersen söyle, seni oraya dikeyim.

Vatan sağolsun...!

Bunlarda nacizhane ekipmanlarım

Buda ekipmanlarımın odamın baş köşesindeki yerleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Öncelikle yolculuk esnasında hep emniyeti ve güvenliği düşündüm. Gerçekten motosiklet kullanıcısının çok uyanık atik yani cin gibi olması lazım

Dönüş yolunda aynı şekilde 90-110 km hızında geldim ve her zaman ki gibi rüzgar tokatladı motoru da beni de

Yolda risk sayılabilecek ciddi bir olay yaşamadım ama bu yaşamayacağım anlamına gelmez o yüzden dikkatli kullandım hep. Ne bmw ler ne mercedesler ne audi ler tokatladım geçtim sormayın gitsin (şaka değil gerçek )

Yakıt olarak valla giderken 30 lira attım gelirken de 30 lira attım geldim. Ama şunu gördüm 100 km hızdan fazla gidince yani 105-110-115-120 vs gibi durumlarda benzin gidiyor yani yalan yok.

Yolda ilerlerken motosikletçi ailesinden olduğumu çok fazlasıyla hissettim. Çünkü yollarda onlarca motorla gidenler daha sonra korna çalarak selamlaşmalar falan güzel oluyor.

Bazen aklım tekerleklere gidiyordu acaba kayar mı düşer miyim diye. Ne bilim öyle bir his oluşuyordu bazen. Bakalım artık olmadı tekerlekleri de değişiriz ama üzerindekiler çok ama çok yeni çünkü motor hep şehir için de kullanılmış.

Ekipman koruma gibi konuya gelince arkadaşlar gerçekten giyinmek kuşanmak sizi motorun üzerinde daha yola çıkmadan özgüven olarak 1-0 önce başlıyorsunuz ve hele birde emniyetli sürüş yaptınız mı değmeyin keyfinize rahat rahat gidiyorsunuz ve tabi ki şehir içinden geçerken ışıklarda dururken falan gözler üzerinizde oluyor. :=) Millet bakarken belkide kimisi delilik bu iş diyordur, kimisi şeytan işi diyordur, kimisi ne güzel çanta ekipman kuşanmış özgürce gazlayıp gidiyor diyordur.

Bakalım ilk yolculuk güzeldi tabi ilk gün biraz kollarda ağrı oldu hamlama oldu ilk yolculuğun verdiği durumdan dolayı ama dönüş yolunda herhangi bir ağrım olmadı.

İlerleyen günlerde kamp tarzı yatılı yolculukta yapmayı düşünüyorum 1-2 günlük haftasonu falan. Merak etmeyin kamp malzemesi olarak da herşeyim var çadır,mat,şişme yatak,termos vs

Tekrar görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

güncel.......
    osis, reverse, MCV ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Spacy110
    ahh hayallerim ahh alamadım bi motor seneye kaldı artık :(

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Logmain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh hayallerim ahh alamadım bi motor seneye kaldı artık :(
    Hayırlısı diyelim inşallah gönlünüzden geçen olur.
    Logmain bunu beğendi.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 Ns
    okurken ben yaşadım resmen tebrikler motorunuz da hayırlı olsun.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı mstf_513 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okurken ben yaşadım resmen tebrikler motorunuz da hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim. İçtenlikle ve olduğu gibi herşeyi anlatınca öyle oluyor

"AKINCILAR..."

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam okurken fotoğraflara bakarken zevkle okudum hayırlı olsun.Bir gün bizde inşallah...

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam okurken fotoğraflara bakarken zevkle okudum hayırlı olsun.Bir gün bizde inşallah...
    Teşekkür ederim. İnşallah sizlere de nasip olur.
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

"AKINCILAR..."

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok guzel paylasim tesekkürler. Ama nacizane tek bir yerde bir cumle dikkatimi cekti. Benim fimrim degil guvemli surus kitabinin kuralını paylasmak isterim musaadenle.

Ayaklar asla vites ve frenin uzerinde durmaz. Sen dogru kullanmissin ama bir dahakine yanlisi yapmaya yonlenmissin. Dogru olani ile devam et.

"KAZASIZ SURUSLER"

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel paylasim tesekkürler. Ama nacizane tek bir yerde bir cumle dikkatimi cekti. Benim fimrim degil guvemli surus kitabinin kuralını paylasmak isterim musaadenle.

Ayaklar asla vites ve frenin uzerinde durmaz. Sen dogru kullanmissin ama bir dahakine yanlisi yapmaya yonlenmissin. Dogru olani ile devam et.

"KAZASIZ SURUSLER"
    Yorum ve ilginiz için teşekkür ederim.

Sol ayak zaten vites üzerinde durmuyor sadece ayaklıkta duruyor.

Sağ ayak ise giderken yağmurluğun bot koruma kılıfını giydiğim zaman taban kısmı eksoza denk geldi ve ufak bir yeri eridi. Dönüş yolunda bot aldığım için normal kullandım ama frenin üzerinde de durduğu oldu ama beynim her an tetikteydi ayağımla fren ikili arasında dikkatliydim

Ayaklığa koyunca ayakkabı yanar diye koymadım hem ayaklık hemde frene koydum ama ayağımın ayaklıktaki baskı payı %80 ise frendeki payı %20 dir. Zaten botun ucunu koyuyorum öylece duruyor ne bilim özel bir duruş şekli söyleyin anlatın gösterin varsa bilelim

Selametle.

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)