Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Altınoluk

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, 13 temmuz pazar sabahı motorumla yola çıkıyorum staj için altınoluğa gidiyorum. İlk uzun yol tecrübem olacak önerileriniz nelerdir ? Motorun bakımlarını yaptırdım diablo rosso 2 lastiklerimi taktım kısacası motor hazır. Yanıma neler almalıyım seyahat süresince nelere dikkat etmeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Hop ilk öneri.

Sıfır lastiğin 200km rodojı oluyor.Üzerindeki balmumu mudur nedir onun yüzünden.

Ben ve daha sıfır alan bir arkadaşım bu konudan müzdaribiz aklında bulunsun.

Hayırlı yolculuklar...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    lastik tamir kiti
    buji almanı öneririm bende
    visamlord bunu beğendi.

Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hop ilk öneri.

Sıfır lastiğin 200km rodojı oluyor.Üzerindeki balmumu mudur nedir onun yüzünden.

Ben ve daha sıfır alan bir arkadaşım bu konudan müzdaribiz aklında bulunsun.

Hayırlı yolculuklar...
    Lastiklerin rodajı bitti o yönden sıkıntı yok teşekürler ilgi için
    kngsze bunu beğendi.

@visamlord. Çanakkalede okuyan ve 2-3 hafta önce motorla çanakkaleden izmire gelmiş biri olarak söyleyeceklerim. Sanırım 10-11 saati bulucak altınoluğa gitmen. İstersen çanakkalede 1 gün dinlen öğretmenevinde vs öyle çık yola. 2. olarak kaz dağlarında herkes dikkatli oluyor ama sen ekstra dikkat et. 3 olarak çanakkale-izmir otobanı hep rüzgarlıdır o biraz işin can sıkıcı kısmı. 4. olarak kazasız belasız yolculuklar. Kaz dağlarında mola vermeyi unutma o manzarada çay iç
    visamlord bunu beğendi.

Anadolu yakasında oturuyorum ben yalovaya feribotla geçip ordan gideceğim. Yalovadan itibaren 330km görünüyor. Acelem yok dinlene dinlene gideceğim fakat 10 saat süreceğinide düşünmüyorum açıkcası

doans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişiyler
    - ulubat golununun etrafinda dolasirken dikkatini arttir cok fazla ruzgar oluyor sadece bu bolgede eldiveni cikarma sakin yanina pecete al vizor bocek sinek vs dolup tasiyor ellerde etkisi buyuk mustafa kemalpasa-susurluk arasi radar kesinlikle oluyor agaclik bi bolgeye geleceksin fark etmemen cok zor dumduz yol sagli sollu agac tamda bu arada cevirme var
    Balikesir girisinde sag tarafta piknik yerini goruncen orada cevirme oluyor balikesir ici acima yok sehir icine girersen 50 km kesinlikle gecme ceza konusunda fenalar balikesir cikisinda buyuk bi rampa tirmaniyorsun ve inise geciyorsun rampa tepesinde iken yolun sonundaki ust gecitli kavsagi gorursun onun arkasina saklanior amcalar cevirmesin havrana yaklasirken 2 tane v seklinde yol 2.v yoluna tirmaninca amcalar duruo
    visamlord bunu beğendi.

radar konusu için plakayı çantaya at diyenler oldu. Altımda 250cc motor var çok hızlı gideceğimden değil ama hız sınırın biraz üzerinde sürüpte ceza yemek istemiyorum. Nasıl bir çözüm önerirsiniz ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bursa-karacabet arası 1 tane radar olur ve çok rüzgarlı olur daha bugün ordan geldim felaketti ya karşıdan eser yada yandan eser... çok hızlı gitmeni tavsiye etmem yolun uzun erken yorulursan tehlikeli olur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

genelde peşine düşmezler ama tavsiye etmem istese yakalar çünkü.. ama öyle birşey yaparsan çevirmeden sonra benzin istasyonunda falan durma direk çökerler tepene
    visamlord bunu beğendi.

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yollarda erımıs asfalta dıkkat et pasam
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radar konusu için plakayı çantaya at diyenler oldu. Altımda 250cc motor var çok hızlı gideceğimden değil ama hız sınırın biraz üzerinde sürüpte ceza yemek istemiyorum. Nasıl bir çözüm önerirsiniz ?
    Ben yeni taktiğimi çözdüm ama şimdi yazdım diye siteden de atmaya kalkarlar yakarım buraları sonra :D O zaman şöyle yapıyoruz, benim bir sırt çantam var abi ama uzun yola giderken belimi ağrıtıyor bende onu motosikletin kuyruğuna bağlıyorum. Yoksa hareketlerim kısıtlanıyor onca yol boyunca çanta ile (Ek olarak geçen hafta 67 KM hız ile 356 TL yedim ;)) Sanırım sen ne demek istediğimi anlamışsındır

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaş altınoluğu bilemyen yomus ya

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ben 1.5-2 ay önce kadar gittim. Bol bol yağmur yememe rağmen ortalama 7 saat sürdü. Gerçi biraz hızlı seyir aldım.

Kadıköy-altınoluk ortalama 7 saat civarları sürer. Molalarla bu süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz

Susurluk sonrası dağ yoluna girdiğimde asfalt rezaletti. Yol yapım çalışmaları vardı yer yer. Bazı noktalarda mıcırda mevcuttu. Bu noktalarda dikkat edin.

Plaka hususunu hiç bilmiyorum. Kuyrul altı plaka olunca pek dikkat etmiyor insan Ediremit-burhaniye sapağında ekipler olur yalnız. Ona dikkat...

Hayırlı yolculuklar.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    babababbab ekiplerin yerini bile biliyor avcılar altı daimi ekiplerimizi unutmayalım altınoluğa 7 - 10 km kala

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babababbab ekiplerin yerini bile biliyor avcılar altı daimi ekiplerimizi unutmayalım altınoluğa 7 - 10 km kala
    He bak iyi hatırlattın. Fener mahallesini geçtikten sonra 2.5km - Grup kenti geçtikten sonra ise ortalama 1 km sonra Altınoluk gidiş yolunda daimi ekip durur... (avcılar altına gelmeden) KORKMAYIN

Ekibim ışıkları görünce sağdaki sitelerden içeri dalın... O yollar sizi altınoluk sanayiye kadar götürür. Hatta dilerseniz dağ yollarından güre köyüne kadar çıkarsınız

+ Güreyi geçtikten sonra tatlı bir yokuş tırmanırsınız. O yokuşun inişine radar kurarlar...
    Fener mahallesine gelmeden olan düzlüktete ara sıra radar olur.
    Altınoluğu geçince küçükkuyu istikametinde radar olur...

Güreyi geçtikten sonraki radara gelmeden ara sıra milleti gaza getirirdim.. Radara gelmeden gaz keserdim, yarıştığım adamı paketlerlerdi.
    Bak şimdi aklıma geldi Bir gün belamı bulacağımda, hayırlısı
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ulubat gölünün oradaki rüzgar öğlene doğru başlıyor. öğlene kalmadan orayı geçersen rahat edersin.

Şuan altinoluktayim arkadaslar. Yolculuk sorunsuz geçti. 1 tane radar gördüm oda kabak gibi ortadaydı yakalanmadim 54 tl benzin alarak yola çıkmıştım 344.km de benzin yanip sönmeye basladi daha 20 km gidebilirdim fakat riske girmedim. 351 km de 50tl benzin yaktı motor.Hızım 80-100 arasındaydı. Sele rahatsızlığı dışında motor yorucu değil. 7bin devire çıkmadıkça titreşim sorun olmuyor. Exo500 kask aerodinamik olarak yeterliydi fakat kulak tikaci takmama rağmen rüzgar sesi oldukça rahatsız ediciydi. Rosso lastikler enfessss. Yalovada yağmura yakalandim yağmur performansida çok iyi test etmiş bulundum. Deneyimler şimdilik bunlar. Hepinize iyi günler
    tr_select bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)