Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motoru olmayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amin
    benim rüyamda hayabusadan S 1000 RR a kadar aklına gelen gelmeyen tüm motorları sürmüşlüğüm vardır bütçe durumlarını bilmiyorum ama bir çok insanın 4 -5 aylık sigara harcamasıyla (1000 1500 tl )binilecek dolu motor var al bin gerisi allah kerim
    Hocam aklımdaki motor r25'di. Ama masraflarını düşününce ninja 250sl de karar kıldım. Önümüzdeki ay muhtemelen 5 bin tl birikmişim olacak.
    Kawasaki bayisi taksit yapıyormu bilmiyorum. Eğer yapıyorsa gidip alıcam. Kredi çekmek istemiyorum. 7500 lirayı nerden bulurum bilmiyorum. Aylık gelirim 1500 tl. Giderim pek yok minimum tutmaya çalışıyorum. Ayda bin lira koyarım kenara muhtemelen. 250 cc altı pek düşünmüyorum çünkü beni tatmin etmeyecek. Mutlu olmadığım bir motorun sınırlarında dolaşmak kaza sebebim olur bunu istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LilBrando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok. ZüNDAPP düşünüyorum.
    *250cc nin üstünde dehşet veren ÖTV ve KDV oranları.
    *Manyak gibi tescil bedeli, hayvan gibi sigorta masrafı.
    *250cc nin altındakilerin 0'ının çöp, 2.elinin pert olması.
    *Eli yüzü düzgün bir 125liğin 0'ının 8000-10000 lira, 250liklerin ise servet olması.
    *Çek yapımı 25 yıllık bir motora Skoda Favorit parası istemek.
    *Trafikteki saygısızlık.
    *Olmazsa olmaz ekipmanın iyisinin bir motor parası, ucuzunun ise harbi tırt olması.
    *Arkası kesilmeyen hırsızlık.
    *Dünyanın en pahalı benzini.

Bu ülkede araba almak gibi motor almak da süper saçmalık. Maaşa 3 kuruş zam gelince ne havalara girmiştim, para biriktirir alırım diye, ne aptalmışım. Hakkınızı helal edin, daha uzun yıllar görüşemeyiz herhalde. Katılamadım aranıza.
    Camolokko, crxforever, T-Jay ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ehliyeet. ehliyeet. ehliyeet

Sanki aldığımız gün motor altımızda olacak

Hayırlısı diyelim abi 22 ağustos sınavına denk getirebilirsem hiç de fena olmaz

Bir de soru soracağım;

17 yaş dolmadan kurstan lisansı alabilirmiyiz?
    yani yine sınava 17'yi doldurduktan sonra girsek olur mu?

Alıntı LilBrando adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *250cc nin üstünde dehşet veren ÖTV ve KDV oranları.
    *Manyak gibi tescil bedeli, hayvan gibi sigorta masrafı.
    *250cc nin altındakilerin 0'ının çöp, 2.elinin pert olması.
    *Eli yüzü düzgün bir 125liğin 0'ının 8000-10000 lira, 250liklerin ise servet olması.
    *Çek yapımı 25 yıllık bir motora Skoda Favorit parası istemek.
    *Trafikteki saygısızlık.
    *Olmazsa olmaz ekipmanın iyisinin bir motor parası, ucuzunun ise harbi tırt olması.
    *Arkası kesilmeyen hırsızlık.
    *Dünyanın en pahalı benzini.

Bu ülkede araba almak gibi motor almak da süper saçmalık. Maaşa 3 kuruş zam gelince ne havalara girmiştim, para biriktirir alırım diye, ne aptalmışım. Hakkınızı helal edin, daha uzun yıllar görüşemeyiz herhalde. Katılamadım aranıza.

adam resmen çektiğim çileleri, kafamdaki iğrenç bulanıklıkları dökmüş ortaya eyvallah güzel yazmışsın eline sağlık.
    LilBrando bunu beğendi.

LilBrando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok. ZüNDAPP düşünüyorum.
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    benim hikayemde 2013 yılında başlamıştı.aklımda hep araba almak vardı ama ne yazıkki bütçem yeterli olmuyordu.Bir gün nerden esdiyse ben motor alıcam demeye başladım.Sağolsun arkadaşımında ön ayak olmasıyla ilk motorum ybr 125 esd'yi aldım.Malesef iki kere kaza yaptım ve satmak zorunda kaldım.Motoru satıp hemen 1 hafta sonrasında kredi sayesinde araba aldım.Ama içimde hep bir motor sevdası vardı.Sabrettim taki kasım ayına kadar.Bu seferde görüntüsü,fiyat ve performansına bayıldığım pulsar 200 ns'imi aldım.Tabi bu arada araba hala duruyor ve babam motor aldığımı bilmiyor. Bir bilse heralde evlatlıktan reddeder şimdide birikmiş param var ve pulsarımı satarsam Ktm Duke 390 alıcam.Çünkü duke çok hoşuma gidiyor tam haylaz bir çocuk,bakalım kısmet ise olur,olmazsada yapıcak bişey yok malesef

İnşallah daha iyileri hepimize nasip olur.Tekeriniz düz bassın,kazasız sürüşler

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Boynu bükükler
    C@LiMeRO bunu beğendi.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    altı sene sonra ilk defa bu gün motosikletimi yaklaşık altmış kilometre kadar kullandım yabancılık çekmedim hatta unutmamışım diye kendi kendime sırıttım.120-130 km hızları gördüm virajlarda hafif tedirginlik vardı fakat kullandıkça üzerimden atarım.
    herkese selamlar - kazasız belasız yolculuklar.

merhaba arkadaşlar cok onemli bi sorum var sigorta kaza hakkında bilgisi olan var mı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Allahın fakirleri. Motor sizin neyinize. Bak içim daraldı çıkıp motorla biraz gezeyim ben. Geri geldiğimde forumda olmazsınız umarım Yaşadığınız duyguyu iyi biliyorum. Sahibinden.com dan çıkmazdım akşama kadar. Alacakmışım gibi bakardım. İki yıl bu şekilde sürdü sonra bir gün şansım yaver gitmeye başladı. Ümitsiz olmayın. Umarım hepiniz hayalini kurduğunuz motosikleti alabilirsiniz. Eğer gayret ederseniz emin olun bir şekilde bunu başarırsınız.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boynu bükükler
    Hiç güleceğim yoktu güldürdün beni :D
    Yiğit_ bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı C@LiMeRO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç güleceğim yoktu güldürdün beni :D
    Aman ölme sayın abim sen bize lazımsın

Mertcan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayalimdeki motor Harley Davidson Dyna Street Bob, su anda almak icin cabaladigim motor Kuba SL 200. "Hayaller Harley, gercekler Kuba..." misali . Agustos ayindaki direksiyon sinavina yetisicem insallah ehliyeti alicam sonrasinda ise motoru almak icin para biriktirmeye basliycam. Allah buraya yazan her abime her kardesime en kisa surecte hayalindeki motorun tekerini eritmeyi nasip etsin...

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman ölme sayın abim sen bize lazımsın
    bir ablaya abi demenin cezası müebbetten başlıyor..
    berkcigdem bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

chevy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Uzun bır aradan sonra 250cc sınıfından bır scooter ıle yollara donmeye hazırım. Hala hangı motoru alacagıma karar vermıs degılım. Bu surecı yasayanlar blır ınsanı verem eder.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Konu hoşuma gitti. Açan kişiye teşekkür ederim. Bide ben yazayım ufak bişiler..
    Bu benim ilk motosikletim 3000 km tecrübem var sadece.

Artık motosikletim yok. Elektrikli bisikletimle devam ediyorum.

Full korumalı biniyorum. Görenler bir acayip bakıyorlar. ''Elektrikli bisiklete bile kask, mont, dizlik takmış. Ne gerek var ? '' diyorlar heralde.
    tanertc bunu beğendi.

Motosikleti
    ÇELİK MOTOR TİGER 150
    Arkadaşlar bu konu tam bana göre olmuş. Ben 1995 senesinde bisikletimi ve bir miktarda para vererek 2 zamanlı Suzuki adress way motosikletle başladım. O motosikletle Ankara'da gezmediğim yer kalmamıştı. Çok eğlenmiştim. Daha sonra ailemin bakısıyla ( ufak bir kaza sonrası ) satmak zorunda kaldım. Aradan geçen 20 yılda önce oturduğum yerlerde motosikletimi koyabileceğim güvenli yer olmaması , sonrasında da ev borcu , araba borcu gibi sebeplerle bir türlü motosiklet sahibi olamadım. Geçen ay motosiklet ehliyeti almaya karar verdim. Önce ehliyeti alayım sonra nasıl olsa motosiklet alırım dedim ve kursa yazıldım. Bir yandan da tabi ilanları kontrol ediyorum. Bu kontroller sırasında gerçekten ucuza ortanın üstünde kondisyonda bir maxi scooter ???? buldum. Çelik Motor Tiger 150. İnternette araştırdım herkes çok yakıyor yazmış. İstediği kadar yaksın bu yaz motosiklete binmenin tek yolu bu dedim ve taa Polatlı'ya gittim aldım. Şimdi bakımlarını yaptırdım , motosiklet beklediğimden çok daha iyi durumdaymış çok şükür. Bu motora bu yıl binip iyice pişip seneye honda pcx'e geçiş yapmayı planlıyorum. Bu yıl pcx alıpta sağa sola çarpsaydım içim yanardı. en azından bunda o hissi yaşamam. Allah herkesin gönlüne göre versin.

berkcigdem bunu beğendi.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    dış mihraklar bana acaaaayip baskı yapıyor almamam konusunda.
    dış mihraklar= annem-babam-eşim-(belkide daha 1 aylık olmasına rağmen bebeğim)-ablam-eniştem vs vs vs

yaş 31 ama naparsın konu motosiklet olunca anne babanın gözünde hala "şeytan icadına binilmemesi konusu" çocuk duruyoruz.

biraz istanbulun trafiği
    biraz istanbulun trafiğinde magandalar
    biraz istanbulun trafiğindeki magandaların insan canını hiçe saymaları bla bla blaaaa uzaaar gider

neyse direksiyon sınavım var kısmetse bu pazar

hedefim Dragstar 650 idi ama o scooter ile yaptığım denemeden sonra tövbe dedim olum yusuf manyak mısın scooter i zor zadettin 600 lük motorla dalarsın alimallah biyere

an itibaryle istesem 15-20 bin kredi anında çekip alabilirim. gider de paşa paşa motorumu alırım ama diyorum bekle

o seviyeye bir anda zıplama önce 250 liklerden bir başla bakalım (belki 250 lik te bana hızlı olaacak bilemiyorum)

kısmetse en erken bu yaz ağustos gibi bir çok kriterimi tamamlamış olacağım

2.000 tl ekipmnanlar için birikim sağlayıp
    1.000 tl de kamera vs ekipmanlar
    10.000 tl de 2. el bir motorla bu işe girebilirim inşallah diye bir hedefim var.

buradan öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.

motor alamayanlara alıpta kullanamayanlara yoldan geçen motorları görünce iç çekip hislenenlere selam olsun

Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hoşuma gitti. Açan kişiye teşekkür ederim. Bide ben yazayım ufak bişiler..
    Bu benim ilk motosikletim 3000 km tecrübem var sadece.
    http://i.hizliresim.com/6ZBnYN.jpg

Artık motosikletim yok. Elektrikli bisikletimle devam ediyorum.
    http://i.hizliresim.com/Yvyb5z.jpg

Full korumalı biniyorum. Görenler bir acayip bakıyorlar. ''Elektrikli bisiklete bile kask, mont, dizlik takmış. Ne gerek var ? '' diyorlar heralde.
    Resimdeki cub , klas duruyor sade ve ağırbaşlı, işçilikte harika gibi, rica etsem marka/mmodel bilgisi?

Aslında başlık biraz dışlayıcı, yinede ajitasyon yapayım kendime aid motorumu 34 yaşında alabildim, kıyas kabul etmez tabii kısmette ne var ise odur, ancak 2 teker aşkı ile tutuşan genco kardeşlerimize belki bir örnek olmuş olurum, sabır ve hayırlar dilerim.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki cub , klas duruyor sade ve ağırbaşlı, işçilikte harika gibi, rica etsem marka/mmodel bilgisi?

Aslında başlık biraz dışlayıcı, yinede ajitasyon yapayım kendime aid motorumu 34 yaşında alabildim, kıyas kabul etmez tabii kısmette ne var ise odur, ancak 2 teker aşkı ile tutuşan genco kardeşlerimize belki bir örnek olmuş olurum, sabır ve hayırlar dilerim.
    Tabiki. Markası kanuni tigrina . Ilk motosikletimdi. Babam kullandı 5000 km kadar sonra ben kullandım 3000 km kadar. Ama diğer cub lara nazaran titreşimi yok denilebilir. Mecburiyetten satmak zorunda kaldım. Gene bulsam aynı temizlikte gene alırım. Koltuk, yan plastikler , ön çamurluk normalde gri renkte. Sonradan babam deri kapladı oraları. Mondial, kuba , bisan gibi cup lara göre direksiyonu biraz daha yüksek
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)