Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz (Ehliyet dosyam elimde) Bolu-Ayvalık gezisi için yardım/öneri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    arkadaşlar, A2 ehliyetimi aldıktan hemen sonra bu ramazan ayı içinde boludan çıkıp ege ve akdenizi gezme planım vardı motosikletimle fakat aksilik oki A2 ehliyetimde bir sorun çıktı.

sorun şu; öğrencilik yıllarımda 2 kez alkolden ehliyetimi kaptırmıştım. ehliyetimi geri alırken sudge diye bir belge almam gerekiyomuş fakat 8 sene önce 2006 da benden bu belgeyi memur istemeden 6 ay sonunda ehliyetimi teslim etti. neyse, bende geçen ay motor ehliyetimi kazandıktan sonra (aradan 8 sene geçmiş) emniyete gittim ve B araç ehliyetimi verip yeni ehliyetimide eklemeleri için tüm işlemleri tamamlayıp memura verdim fakat memur A2 ehliyetimi veremeyeceğini, 2006 yılında sudge belgesi getirmediğimi söyledi ve 8 sene geçmesine ve hatanın kendilerinde olmasına rağmen sudge belgesi almadan A2 ehliyetimi vermedi. ehliyet dosyam elimde öylece kalakaldım ve gezi planım malesef suya düştü sudge kursunda sıra var ve almak 6 ayı geçiyor malesef! (530 tl)

şimdi, ben ege ve akdeniz turu olmasada boludan 550 km ayvalık, sarımsaklı, altınoluk tarafına gezmek istiyorum. ehliyetim yok ama hakkediiğime dair evraklarım yani dosyam topcase de duruyor. olaki yolda polis çevirme yaptığında bu dosyayı göstersem sıkıntı yaşarmıyım yoksa bu dosya ile derdimi anlatıp devam edebilirmiyim kararsız kaldım. yaz aylarında tem de trafik kontrolu çok olurmu polisle sorun yaşarmıyım çünkü tura eşimle çıkacağım ne dersiniz? dün aracımla yalovaya gidip geldim bir tane ekip yoktu yazları aracımla alanyaya gidiyorum keza yine hiç çevirmeye denk gelmedim. hala karar veremedim, duruma göre yarın bile yola çıkabilirim bu konuda uzun yol yapmış arkadaşların fikirleri benim için önemli...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    çevirmeleri kafana takma elbet atlatırsın ama allah göstermesin bi kaza bela olursa başın ağırır

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanına ehliyetli birini al.
    Ben polis olsam acımam yazarım cezayı

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Dosya ehliyete dönüşmedikçe cezası var.Ama hiç ehliyet olmayana 1700 tl-dosyasını olana 750 tl...(Cezaları yaklaşık olarak söyledim tm olarak bilmiyorum)

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Ehliyeti almadan çıkmayın o dosya çoğu yerde işe yaramıyor. İyice ağrıtmayın başınızı

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Dosya elinizde ve yanınıza aldığınızda göstermeniz hiç bir fayda etmeyecektir. Çünkü polis ehliyet ve ruhsat istediği zaman siz + olarak dosyayı uzattığınız durumu anlattığınız zaman yine kabul görmez. Sonuçta ehliyet bir tanedir ve gerekli bilgilerin vs orada yazması lazım.

Bu gibi durumları çok gördüm özellikle b sınıfı almaya hak kazanan dosyayı torpido da gezdirip trafiğe çıkıp ceza yiyenler çoktur bilgin olsun sonuçta sen o ehliyeti almaya hak kazanmışsın dosyan var ama ehliyet yok elinde dikkatini çekerim

hadi kal sağlıcakla.

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Ehliyetsiz araç kullanmaktan farkı yok ayrıca yanında a2 ehliyeti olan biri yoksa motoruda bağlarlar. Küllüm uğraş dur ondan sonra.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Durum maalesef arkadaşların dediği gibi.
    Dosya ehliyet yerine geçmiyor. Ehliyetsiz araç kullanmak ise suç. Dolayısıyla ceza yersin. Aracı kaptırabilirsin de. Üstelik eşinle birliktesin, rezillik çekebilirsin.
    Ha, hiç çevirmeye girmezsin, o şansına. Ama önce kötüyü düşünmek lazım.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bence bolu içindede ehliyet çıkana kadar binmemelisin.Apaçiler yüzünden 1 haftada 1 gün ara ile 2 kere durduruldum

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    yorumlar için herkese tek tek tşk ederim. dediğiniz gibi geziden vazgeçtim. herşeyden önce kendi başıma değilim birde eşimin sorumluluğu var. gezi planını seneye erteledim belkide hayırlısı buymuş. tekrar sağolun...

Motosikleti
    Suzuki XF-650
    O belgeyi çevre illerden sıra beklemeden alma şansın yok mu? Şürücu kursu gibi kurslar veriyorsa belki çevre illerde sıra yoktur. Tabi benimki sadece bir fikir.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    2 kez alkolden ehliyetinizi kaptırmışsınız ama bu size ders olmamış. Hala şartları zorlamaya çalışıyorsunuz. Ehliyet olmadan bırakın geziye çıkmayı bence motorun üstüne dahi oturmayın. İnsanın başına ne zaman ne geleceğini asla belli değil. Bir kazaya karışma ihtimaliniz olduğunda hakim karşısına çıkarsanız size asla acımazlar ve en üst sınırdan cezayı yersiniz. Böyle risklere girmeye değmez. Ehliyetinizi alın, bir daha alkollü (bir bardak bile olsa) ne araç nede motor kullanın. Hatta alkolden uzak durun. (ben kırk yılda bir belki bir kadeh içerim) Trafik kurallarına mutlaka uyun. Trafikte sadece siz değil hepimiz varız. Ben şahsen alkollü veya ehliyetsiz birisinin yüzünden başımın belaya girmesini, kazaya karışmayı asla ve asla istemem.
    Belki yorumum sizi kızdırabilir ama olgunlukla ve sakin kafayla düşününce haklı olduğumu anlayacaksınız.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sertifika ehliyet yerine geçmez diyordu doğru hatırlıyorsam....Allah korusun herhangi bir olumsuzlukta o dosya veya içindeki sertifika veya döktüğünüz dil hiç bir işe yaramayacaktır...Kanun evraka dayanır sizinde evraklarınız da eksik olmuş oluyor (ehliyet)...dolayısıyla hukuk karşısında hiç bir şekilde hiç bir hakkı iddia etmeniz söz konusu olamaz...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)