Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kullandıgımz kasklar !

Motovento
    REKLAM ALANI
    supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkdaşlar hepımız sureklı kask konusunda bır supedeyız ve benderım kı burdan artık yazsak asagıdakı boslukları doldurarak ıhtıyacı olan arkadaslar bradan okusalar ?

kaskın markası:
    kasın modelı :
    agırlık:
    avantajı:
    dezavantajı:
    soylemek ıstedıgınız:

bu kısımları doldursak ve aralarda kaca aldın vs gıdı sorular sormadan kesın bılgı olarak yazsak nasıl olır?
    umurcan, nietzsche, fofer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbr250r
    Marka:Shark
    Model:s900c
    Agirlik:1500civari
    Agirligini hic hissetmiyorum. Avantaj:Aerodinamigi oldukca iyi. 80km/h den sonra ruzgar sesi rahatsiz etmeye basliyor. Ic pedleri cok rahat terletmiyor. Gunes vizoru kullanışlı. Desenleri guzel degil ama.
    Dez avantajı: dis kabuğu, renkli vizorleri bulamiyorum. 600liraya aldim.
    supporter, barodi ve alper_becker bunu beğendiler.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    marka:ls2
    model:ff351
    ağırlık:1350
    avantaj:fiyatına göre gayet kaliteli,vizör bulma imkanı çok fazla,rahatsız etmeden kullanılabliyo
    dezavantaj:70-80 km süratten sonra rüzgar sesi başlıyor çene ve kafasında rüzgar kanallarının olduğu plastikler çok kalitesiz bide herkeste var insan kızılay dağıtmış gibi hissediyor.

not:merak ediyorum ff351 1 yıldız yazıyor internette acaba düşen varsa allah korusun yinede yorum yazabilirmi
    babaduru ve supporter bunu beğendiler.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

not:merak ediyorum ff351 1 yıldız yazıyor internette acaba düşen varsa allah korusun yinede yorum yazabilirmi
    LS2 kullanıyorum kardeşim baya büyükte bir kaza yaptım 1 ay boyunca yattım yatakta ama kaskın maşallahı var burdan bunu en samimi şekilde söyleyebilirim. Canlı canlı test edildi onaylandı o kadar darbeyi sadece derin 3-4 çizikle atlattık ve kafamda MR lar röntgenler gram hiçbirşey çıkmadı çok şükür bizde şaşırdık ama kask gerçekten çok çok dayanıklı çıktı
    supporter, cece89, cennetkizi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "The Ultimate Riding Machine"

loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka:Caberg
    Model:V2RR
    Agirlik:1500 gibi gibi

Avantaj: Kafama uyuyor. Kelle bal kabağı gibi olduğu için uyan kask bulmak inanılmaz zor ("XL olur hocam yeaa" diyen kask satıcıları kafama giremeyip, fes gibi kellenin üstünde kalan XXL kaskları görünce pek şaşırıyorlar.) Dar alt kısım sebebiyle çıkartırken, ruhum bedenimden ayrılıyor gibi hissetsem de, içerdeyken epey rahat bir kask.

Dez avantajı: Her ne kadar SHARP 5 yıldız olsa da ucuz ve plastik hissiyat. Buğu yapma konusunda çığır açması. (balaklava, buğu önleyici sprey vs olduğu halde.)
    Not: 550 TL ye almıştım.
    supporter bunu beğendi.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka: Nolan
    Model: N86 Rapid-NCom

Avantaj : Kafa yapıma tamamen uyması,yüksek kalite güneş vizörü,tamamen çıkarılabilir antibakteriyel iç astar,Pinlock ready olması ve kutu içinden buğu camı ve kılıfı çıkmasıda sevindirici,çene havalandırması gayet güzel yüksek hızda aerodinamisi tatmin edici Verdiği güven hissi..yapısında kullanılan lexan polikarbonu ateş ederek test etme imkanım olmuştu

Dezavantaj : Genel olarak ortaya çıkan 90 km/h den sonra rüzgar sesi..ama -28Db b kulak tıkacıyla onunda üstesinden gelinebiliyor.Tepe havalandırması 100-110 km/h den sonra daha efektif işlev yapıyor.

2014 üretimi 5 yıl garantili..tanıdık bir mağaza sahibi arkadaştan 500 TL gibi bi fiyata almıştım.."Kafa yapısına uyan" arkadaşlara tavsiye ederim.
    supporter bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    kaskın markası: Shark
    kasın modelı : RSR2
    agırlık: 1.29kg
    avantajı: çok hafif, çok rahat, sharptan 5 yıldızlı
    dezavantajı: güneş vizör ünü ayrıca almak gerek ve pahalı, buhu yapmadığı iddia edilen cam kışın baya yapıyor, yüksekçe hızlarda ağzıma yapışıyor
    soylemek ıstedıgınız: artık üretilmiyor, satmaya çalışan olursa koşarak uzaklaşınız
    supporter bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    kaskın markası: Arai
    kasın modelı :Rx 7 GP
    agırlık: 1.60 KG
    avantajı: özellikle havadar, bir sürü hava kanalı var. Çok rahat...
    dezavantajı: Rüzgar sesi alıyor baya, çok da hafif değil.
    soylemek ıstedıgınız: Benim gibi naked kullanıyorsanız ve 120'yi geçmiyorsanız bu kadar para vermek saçma. Daha uygun fiyatlı, daha hafif ve sessiz marka modellere yönelmek mantıklı olur.
    supporter ve ByR3D bunu beğendiler.

kaskın markası: Scorpion
    kasın modelı : EXO-2000 AIR SHIFTER
    agırlık: 1.350 KG
    avantajı: Hazlaca hava kanalı var.Çift vizör ve pinlock ile geliyor. Double D bağlantılı.Bakım kiti var. Pinlock olmadan da buharsız sürüş yapılabiliyor.
    dezavantajı: Rüzgar sesini alıyor. 3 kademeli cam kilit mekanizması can sıkabiliyor. Pek kullanışlı gelmedi.
    soylemek ıstedıgınız: Gerçekten hafif bir kask. Double D güvenlik açısından çok önemli. AIRFIT CONCEPT şuan için işimi görmesede ilerde lazım olabilir. Siyah vizörlü olarak gece gündüz kullanabiliyorum.
    supporter bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Kaskın markası: Bell
    Kasın modelı : M3R
    Agırlık: 1400-1450gr
    Avantajı: Sharp testinden 5 yıldız . Diğer kaskım Ls2 ff370'e göre daha hafif , konforlu , sessiz , çift D sistem bağlama . En önemlisi fiyatına göre uygun ve composite fiber bir kask . Bir diğer avantajı diğer kasklara göre 3.2 mm cam kalınlığı var buğu yapmıyor , ekstradan pinlock takmaya ihtiyacı kalmıyor .
    Dezavantajı: Güneş vizörü yok . Vizör alyan anahtarı ile açılıyor .
    Soylemek ıstedıgınız: Fiyat performans açısından fiber kask olarak tek Bell diyebilirim . 644 tl ye kampanya ile aldım . Emsali fiyattaki kaskların yüzde 95'i polikarbonat veya termoplastik .

Kaskın markası: ls2
    kasın modelı : FF370
    Agırlık: 1500 - 1550 gr
    Avantajı: Fiyatı ucuz 220 tl ye cahil zamanında almıştım .Çeneden açılır olması yolda durup telefonla durup sigara içebilirsiniz Güneş vizörü mevcut , quick release sisytem . Başka bir artısı yok .
    Dezavantajı: Çeneden açılır model olması , Sharp testinden 4 yıldız , Polikarbonat malzeme . Aşırı derecede gürültülü bir kask , 60 km hızdan sonra içeride fırtınalar kopuyor .
    Soylemek ıstedıgınız: Kesinlikle tavsiye etmiyorum
    supporter bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Güzel konu

Kullandığım kasklar:

Marka: LS2
    Model: FF368 Targa Edition
    Ağırlık: 1.5 Kg
    Avantajlar: Kaliteli doku, fit beden, LS2'nin diğer kasklarına göre sessiz.
    Dezavantajlar: Artık üretilmiyor, güneş vizörü yok, çene perdesi yok.
    Yorum: Kullandığım ilk kask. Bu kasktan sonra aynı marka 2 kask daha eskittim ancak bu hala eskimemişti.

Model: FF350 Cartoon
    Avantajlar: Uygun fiyat, fit beden.
    Dezavantajlar: Güneş vizörü yok, çene perdesi yok, ses alıyor, kabuk soyuluyor.
    Yorum: Kaskın kabuğu çizilince kaplama komple ayrılıyordu.

Model: FF358 Celtic
    Avantajlar: İç padlerde pompa var, dış kabuk kaliteli.
    Dezavantajlar: Güneş vizörü yok, pompa hemen bozuluyor, beden fit değil, ses alıyor.
    Yorum: Kask belirtilen bedenden büyük, diğer modellerde olmamasına rağmen bu kafada dönüyordu. Acayip ses alıyor!

Model: FF384 Blade
    Avantajlar: Güneş vizörü, çene perdesi, fiyatı.
    Dezavantajlar: Ses alıyor, güneş vizörünün mekanizma sorun çıkarabiliyor.
    Yorum: Bu kask da acayip ses alıyor, hatta kafanın pozisyonuna göre ses bir senfoni orkestrasına dönüşüyor.

Marka: Shark
    Model: S900c Finks
    Avantajlar: Vizör ve güneş vizörü kaliteli, iç ve dış malzeme kaliteli, ergonomik, sessiz, gözlük takmak için yeri var, 5 yıl garanti!
    Dezavantajlar: Fiyat.
    Yorum: Kullandığım ilk marka/kaliteli kask. Tüm özelliklerinden memnun kaldım. LS2'den sonra gayet sessiz geliyor. Tavsiye ederim.
    supporter, cece89, mertekina ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    kaskın markası:SCORPION
    kasın modelı : EXO-1000
    agırlık:1650
    avantajı:Güneş Vizörü
    dezavantajı: Malzeme kalitesizliği, ağırlığı, içeriye fazla ses alması, her tarafının dökülmesi.
    soylemek ıstedıgınız: Motomax'ten aldığım birçok ürün gibi kaskımda çöp oldu. şu anda kask motomax'te duruyor. mahkemeye verdim sonuç bekliyorum.

kaskın markası: NOLAN
    kasın modelı : N64
    agırlık:
    avantajı:hafif, yorucu değil, malzeme kalitesi çok iyi.
    dezavantajı: İçeriye ses alıyor. güneş vizörü yok.
    soylemek ıstedıgınız
    supporter bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın markası: Bell
    Kasın modelı : M3R
    Agırlık: 1400-1450gr
    Avantajı: Sharp testinden 5 yıldız . Diğer kaskım Ls2 ff370'e göre daha hafif , konforlu , sessiz , çift D sistem bağlama . En önemlisi fiyatına göre uygun ve composite fiber bir kask . Bir diğer avantajı diğer kasklara göre 3.2 mm cam kalınlığı var buğu yapmıyor , ekstradan pinlock takmaya ihtiyacı kalmıyor .
    Dezavantajı: Güneş vizörü yok . Vizör alyan anahtarı ile açılıyor .
    Soylemek ıstedıgınız: Fiyat performans açısından fiber kask olarak tek Bell diyebilirim . 644 tl ye kampanya ile aldım . Emsali fiyattaki kaskların yüzde 95'i polikarbonat veya termoplastik .
    Aynı kask bende var M3R Decal tam olarak. Kesinlikle katılıyorum bende aynı civara aldım f/p göre bence tek.
    Ezio41 ve supporter bunu beğendiler.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    kaskın markası: LS2
    kasın modelı : 375 Shogun
    agırlık: 1500+50
    avantajı: Sharp'tan 4 Yıldız, Fiyatına Göre İş Yapar Bir Kask.
    dezavantajı: Karşıdan Rüzgar Geldiğinde Güneş Vizörünün Açma Kapama Yerinden Kaskın İçine Uçak İniyor'muşçasına Ses Geliyor.
    supporter bunu beğendi.

Kullanmadım ama ilk bütcemle yurtdışından getirtip motosikletteki aynalarıda çıkartıp kullanmak istiyorum.
    Reevu marka kask. Fiyatı gayet pahalı getirtmeye kalkıp vergide ödeyince 1200 1300 liraya falan geliyor.
    İçerisinde açılıp kapanabilen bir ayna mekanizması var. Tıpki bir arabadaki dikiz aynası gibi. Kazan anında tehlike yaratacak malzemeden üretilmemiş.
    Yani cam değil kullananlar memnun yabancı forumlarda herhangibir şikayet almamış. Sadece artcıyla binince dezavantaj. Onun dışında kullanılabilcek en kullanışlı ve mantıklı kask.
    nietzsche, umurcan, Machair ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Model: FF351 Wolf
    Ağırlık : 1350

Avantaj: Düşük bütçeye sahip kişilerin güvenle kullanabilmesi, dış kabuk tasarımındaki model çeşitliliği, beraberinde kılıf verilmesi, vizör çeşitliliği

Dezavantaj: Kafamın aslında M ve L beden arasında olması sebebiyle tam istediğim gibi oturmaması. Kaldırmaya yardımcı tırnağın tek tarafta olması.
    supporter bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Marka:Shark
    Model:Evoline series 3
    Ağırlık:1700 Gr
    Avantajları:Kask hem açık hemde kapalı kask olarak kullanılabiliyor yazın özellikle kaskın açık olması çok büyük bir avantajı var,Kaskın içeriden açılabilen güneş vizörü mevcut.
    Açık ve kapalı kask olmasına rağmen sharp çarpışma testlerinden 5 yıldız almış yegane kasklardan bir tanesi.
    Dejavantajları:Kask diğer modellere göre biraz ağır,bu ağırlığı uzun kullanımlarda boynunuzda ve omuzlarınızda ağrı olarak hisediyorsunuz.ayrıca yüksek süratlarde kask maalesef rüzgar sesini çok alıyor.
    Sonuç:Fiyatına göre diğer muadili (aslında pek de muadili yok gibi-Ls2 ff393.1) biraz pahalı 1300₺
    Ama çok kaliteli bir kask ben bir çok düşürmeme rağmen hiç bir defarmosyon oluşmadı.
    Tavsiye ederim.
    supporter bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    LS2
    FF396 DARMHA KIRMIZI
    1400 gr.
    LS2 Hava Yastıklı Kapalı Kask

Özellikleri: Dıştan açılıp kapanabilen iç güneş vizörü
    Hava şişirme sistemi sayesinde kafaya tam oturabilme özelliği
    Tricomposite Fiberglass Dış Yüzey
    Çenede ve tepede havalandırma kanalları
    Kullanılan havanın dışarı çıkmasını sağlayan arka çıkış kanalları
    3D görünümlü, anti UV'li ve çizilmeye dayanıklı polycarbonate ön cam
    Komple çıkarılıp yıkanabilen hijyenik yanak padleri ve iç astar
    D-Ring bağlantı kayışı
    Orjinal kumaş taşıma kılıfı
    Beyaz camlı. Pinlock uyumlu.
    Sharp testi 4 yıldızlı.

Avantajları:
    1- Taktığımda ağırlığı hissetmiyorum (belkide alıştığımdandır).
    2- Güneş vizörü gayet kullanışlı, özellikle bu kaskı alırken benim için önemli unsurlardan biri idi. (LS2 nin diğer modellerini kullanan kullanıcılar genelde alttan hava gelmesinden şikayet eder bu kaskta önleyici mevcut alttan rüzgar alma gibi bi şikayetim olmadı).
    3- Yanaklarda bulunan ayarlanabilir hava pompası gerçekten etkili, Kaskın içerisinde kafanızı sabitliyor ve buda güven veriyor.
    4- İç pedleri sökülüp yıkanabiliyor. 5-10 kez makinada yıkattım biraz saldılar kendilerini galiba, birde pedlerdeki sünger ile plastik kısımların arasında kalan su zor kuruyor.

Dezavantajları:
    1- Güneşi tam karşınıza aldığınızda güneş vizörü yetersiz (gözlerim güneşi sevmez güneşli havada yolda zor yürürüm).
    2- Havalandırma kanalları yetersiz bence, öyle püfür püfür esmiyo yani (kapakları açık iken, soğuk havada işe yaradığının kesinlikle altını çizerim ).
    3- Soğuk havada Pinlock'unuz yoksa acayip buhar yapıyor (kaskı biraz aralayınca buhar kalkıyor. Işıklarda dururken önünüzü göremezsiniz, giderken pek engel olmuyor).
    4- Dış kabuğunu hiç beğenmedim. Kaskı aldığım ilk günlerde motorun selesinden düştü ve dış yüzeyinin küçük bir kısmı kalktı. alt kısımda bulunan beyaz katman meydana çıkınca kaskın şekli mekli kalmıyor. Bayada bi can sıkıyor. (Hani sinek küçüktür ama miğde bulandırır hesabı).

Not: Genel olarak memnun kaldım ilk kaskımdı. 1 seneden fazla oldu hala kullanıyorum.

2013'te fuardan deneyerek 300TL.'ye almıştım aklımda başka bir kask modeli vardı bulamamıştım. Şu an 400 TL. bir çok sitede.

Eğer şu an bi kask alıcak olsam fiyat performans olarak dış kabuğu daha sağlam olan (elimden düştüğünde dış kabuğu çatlamayan, güven veren, diğer aradığım özellikleri olan tanınmış bir marka) ve modellere bakardım.

supporter bunu beğendi.

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    kaskın markası: Ls2
    kasın modelı : mx433 magnum
    agırlık: 1500-1600 gibi sanırım
    avantajı: ucuz, içeriye sinek böcek almıyor, polis ceza yazmıyor, cross tip motorlara yakışıyor
    dezavantajı: bknz avantajı
    soylemek ıstedıgınız: vizörlü cross yada enduro ya da dual purpose kategorisinde fazla kask yok, olanlarda çok uçuk fiyatlı. Shark, caberg, bell, markalarından kask bekliyoruz.
    Bu arada konu çok iyi olmuş
    supporter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Şanslısınız.Maalesef benim takacak kaskım yok.Aslında vardı fakat maddi durumlardan dolayı satmak zorunda kaldım.Motosikletimin masrafı var 600 TL harcadım.Birde sigortası bitiyor ona yeniden 256 TL para ödeyeceğim anlayacağınız aldığım maaş borca gidecek bu ay da kask alamayacağım.Maalesef 1 ay sonra ki maaşımla o da maaşı başka yere harcamak zorunda kalmazsam.Bazı insanlara bakıyorum ikişer üçer tane kask alıyorlar bir seferde ben ise aylardır 150TL'lik kask parasını denkleştiremiyorum.Kader kısmet.
    supporter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)