Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeni Derbi STX-150

Motovento
    REKLAM ALANI

Piaggio Çin'li Zongshen ile ortak üretim hattı kurmuş. STX-150 diye bir motor yapmış. Kimi pazarda Piaggio, kimisinde Aprilia, bizde de Derbi markası ile piyasaya çıkıyor.

Dün biraz kullanma şansım oldu. Su soğutmalı Pulsar'dan inip hava soğutmalı buna binince haliyle pek gitmiyor gibi geldi ama genel olarak bir uzakdoğuluya göre işçiliğini çok beğendim. Vites göstergesi çok kullanışlı, bana rahat geldi. Satış fiyatı 1.700 euro artı plaka olacakmış.

150cc, altı vites, koltuğun kırmızı dikişleri süper. Yanyana fotoğraf koydum, boyut olarak Pulsar'ın oldukça gösterişli olduğu düşünülürse, bu da oldukça gösterişli bir alet. Ama motor performansı bakımında karşılaştırmak yanlış olur, bu alet daha çok şehir içi rahat ulaşım için. Pulsar gibi gitmiyor.

Ferco'da test motoru var.

Bu da Pulsar ile olan yanyana fotoğrafı:

S.
    babaduru, ismeter, GP500-1st ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki gn250
    titreşim nasıl

youtubede videosunu buldum makina çok yakışıklı gözüküyo http://www.youtube.com/watch?v=K-v4wPbed-4

9 bin devir cevirebiliyor, titresim bana pek yokmus gibi geldi. Ama kisiden kisiye degisir.
    ismeter bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    özelden mesaj attım

Motosikleti
    MONDİAL/125ZN HONDA NC 750 X DCT
    mondial z-one modeline benziyor zaten oda Zongshen üretimiydi.onunda aşağı yukarı fiyatları aynı 150lik 4300 180lik 4600 civarıydı...
    hakanuygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Alıntı mustang53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial z-one modeline benziyor zaten oda Zongshen üretimiydi.onunda aşağı yukarı fiyatları aynı 150lik 4300 180lik 4600 civarıydı...
    ben bu motorun tasarımını çok beğendim z one da güzel ama z onenin kafa tasarımı yandan iğrenç gözüküyo

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Tasarımı çok güzel.

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    güzel motora benziyor.vites sayısı 6 yazmışsınız.eminmisiniz?

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Motorun ilk fiyatı 1600 euro imiş yani 4600 lira Sonra güncelleme gelmiş 1700 euro olmuş.. Motor çin malı Zongshen firmasına ait Bayi ile görüştüm ithalatçıyı aradı ve teyit etti

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Jantlarını beğendim

Arka fren disk olsaymış keşke. Fiyatı da uygun geldi sanki, eğer bilindik Piaggio kalitesindeyse.

İsmeter arkadas fikrimi sormus, dilim dondugunce kendi izlenimimi yazmaya calisayim:

Oncelikle, motoru cok kisa bir mesafede, 4 kikometre kadar kullandim. Gucu 12,5 beygirmis, Pulsar'dan indigim icin yari gucunde oldugu anlasiliyordu. Ama bu oranda da az yakacaktir diye dusunuyorum.

On far cok guzel ve buyukce. Uzerindeki cami etkili buldum, ayrica boyutu da buyukce.

Selenin kirmizi dikisli suet benzeri malzemeli harika isciligi kesinlikle italyan aklindan cikma. İsciligi cinli yapmis olabilir, gorunus harika. Oturus pozisyonunu begendim, oldukca dik, ve sehir icinde rahat manevra yapilabilen bir poziyon olmus. Sanirim herkes yere rahat bassin diye sele alcak tasarlanmis.

Vites kolu, arka fren gibi kollarin, motor aksamlarinin goruntusu cok şık, mondial'in fotograflarina baktim, bu kadar iyi gorunmuyor. Daha dogru bir gorus, ancak o motoru gordukten sonra soylenebilir.

Vites gostergesi olmasini begendim. Ferco'da 6 vites dediler, ama 6'ya atmadigim icin bizzat bilemiyorum. Kisa mesafede 80-90'a cikiyor, ustelik oldukca sessiz. Arka stop Piaggio grubu bunyesindeki Moto Guzzi'den alinmis, dev gibi, motorun da arkasini guzel gostermis.

Degisiklik arayanlar veya yeni baslayanlar veya ucuz ama kaliteli bir is-ev motoru arayanlar icin guzel bir motor bence.

S.
    ismeter bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    teşekkürler hocam son bişey sorucam Kısa mesafe kullanmışınız ama ybr cbf ile kıyaslayabilir misiniz titreşim performans malzeme kalitesi ve işçiliği

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    [IMG][/IMG]
    Kadranı da böyleymiş (italya'da)
    cenkito ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki gn250
    burdada böyle hocam ben resimlerini gördüm Siz videodan resim çekmişsiniz videodaki aprilia Burada derbi olarak satılıyo ikisi baştan aşağı aynı motor
    ilkerabi bunu beğendi.

Alıntı ismeter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam son bişey sorucam Kısa mesafe kullanmışınız ama ybr cbf ile kıyaslayabilir misiniz titreşim performans malzeme kalitesi ve işçiliği
    CBF150'nin tasarımı bence artık çok eskidi. Arkasında Honda olduğu için hala servisi ucuz ve popüler olabilir, ama farklı görünen bir şey isterseniz neden olmasın diyebilirim.

YBR125 kendisini ıspatlamış bir motor. Bu konuda fikrim yok.

Bence tamamen biraz farklı görünüş meselesi. Motorun en çok beğendiğim yönü gayet düzgün oturuş biçimi. Normal adama uygun... Apache'ın eski versiyonunda dizlerim manevra esnasında gidona çarpıyordu. Bunda öyle bir şey yok. Fiyat da fena değil.

İşçiliği, hatta lastik kalitesi oldukça iyi geldi bana. Niyeti olan varsa Mondial ile karşılaştırabilir.

S.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...JX.jpg</a></a>
    Kadranı da böyleymiş (italya'da)
    hız,vites,devir, benzin göstergesi var, daha ne olsun. masallah herseyden koymuslar
    ismeter bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Derbi etx 1725 € yani 5005 tl

derbı stx 1600€ yanı 4642 tl

Motosikleti
    Suzuki gn250
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız,vites,devir, benzin göstergesi var, daha ne olsun. masallah herseyden koymuslar
    göstergeler maşaallah çok güzel

İtalyanlar dokunmadiklari motora Aprilia marka etiketi yapistirmaz.Bu nedenle motorun malzeme kalitesinden eminim.5 bin TL ye alinabilecek keyifli ekonomik ve 100 km sabit hizda rahat gidebilecek bir motor..Gunluk kulanim icinde ideal gorunuyor dik oturus pozisyonu ile.

Uzerinde Aprilia yazan motora guvenirim.Zaten elcikler fren maneti sele italyan kalitesi kokuyor.
    dockerengin bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sanırım fıyatta hata olmalı,
    1700 euro olanın jantları TEL şambiyelli lastik,

1600 euro olan çelik muhtemelende tubless lastiklidir,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)