Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tvs Apache vs Hero Thriller

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler öncelikle yaklaşık 2 aydır forumdayım, biraz biliyorum Tvs'yi asıl merak ettiğim thriller. Genel kısma açtığım ilk başlık forumu kirletmek istemiyorum, ama kez baya kafam karıştı o yüzden sizede sorayım dedim. Soru'ya gelirsek Thriller'in Tvs den 1 bg fazlası var daha az yaktığı söyleniyor buyrun ozellikler;

* Tek silindir 4 Zamanlı Hava Soğumalı – OHC
    * Silindir çapı ve strok:57.3 x 57.8 mm
    * Motor Hacmi:149.2 cc
    * Maximum Güç:14,4ps @7000 rpm
    * Maximum Tork:12.80 Nm @6500 rpm
    * Ateşleme:Mikroişlemcili Gelişmiş Ateşleme -AMI
    * Marş:El ve ayak marşı
    * Karbüratör:CV tip – CCVI (Karbüratör kontrollü değişken ateşleme)
    *

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Drift alacaktim vazgectim, Tvsye karar kildim sonra thriller'i gorunce kafam karisti, Thriller Fiyat; 4.992

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tartışmasız Thriller diyorum fakat daha Türkiye'de alan olduğunu sanmıyorum. Asya Motor'daki bu kafayla yaygınlaşacağını da zannetmiyorum. Thriller'ın üzerinde CBF150 motoru var, titreşim muhtemelen sıfırdır.

Apache kadar hiz yapabilir heralde, yada cbf gibi hantal degildir dimi? ve cbf gibi yağ yakar mi ayni motor varsa ?

Bence ikisinin yerine 2 bin lira daha koyup bajaj pulsar 200 na almak daha mantikli

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer temiz bulabiliyorsan 2011 kasa TVS apache öneririm.

9000 km kullandım, sattım. Herşeyiyle çok memnundum. Servis maliyeti düşük, depoya 600 km yol yapıyordum. Beni hiç üzmedi. Yeni kasasını beğenmiyorum. Üzerinde gelen koruma demiri çok sağlam.
    2 kere düştüm sinyal bile kırılmadı koruma demiri aşırı sağlam , motor çok hızlı.Tvs kendini kanıtladı ve 150cc de adı her yerde anılıyor artık. Diğer motor kağıt üzerinde daha iyide gözükse , her şey sürmede belli olur.
    kazım kazım bunu beğendi.

Plaka sigorta Ekipman vs. dışında Motor için 5000 tl koyabilirim. pulsar felan alamam yani. bu 2 model kafami karistiriyor. ayrica 0 km alicam 2. el onermeyiniz .

(10 Karakter)

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar Hero yu inceleme şansım olmustu.Yeni bir markanın Turkiye pazarında yaşadığı sıkıntıları yaşayacak ve Asya firması sahip cıkarsa uzun yıllar gider.Bi Bajaj kadar cafcaflı giriş yapmasada yinede piyasada tutunur.Herkes ister bi motor alayım uzun yıllar sorun cıkartmasın parcası ucuz olsun ilanı koydun mu iki gunde satılsın felan.Yeni bir marka korkun yok ise denenebilir.Sonucta yılda 2 defa satmayacaksınya alırsın zaten ilk yıl keyfini sürersin belki 2 yıl yetmediği dusuncesiyle buyutmek istersin piyasasının 200 lira altına verirsin.Aksilik olursa bana sövmeyeceksen yeni olanı deneyebilirsin

Abi sana sövmem olur mu oyle sey Dikkatimi cekenler thriller'in frenleri amortisorleri daha kaliteli gibi tvs'den. ama bakalim tvs kadar hizli mi thriller.?
    Thriller 14.4 Hp @7000 Rpm
    Tvs Apache 13.4 Hp @8500 Rpm

Bilgilendirirseniz sevinirim.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    yeni kasa apachede 14hp yazıyor 0.4 hp içinde gereksiz maceralara girmek boşuna bence kendini kanıtlamış bir motor apachemi satıp başka ufak cc alıcak olsam yine apache den yürürüm ...
    kazım kazım bunu beğendi.

Yeni kasa Tvs 5.400 yani plaka vs. masraflarla 5.800 bulucak, o kadar verirsem ekipman param kalmıcak. yani 5000 motora verebilirim ayrica yeni kasa Tvs ile eskisi arasinda fark yok gibi ufak detaylar haricinde. Thriller'i test edenler veya yakindan inceleyenler yazabilirmi ?

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Hero thriller başlığında test sonucu izlenimlerimi yazmıştım buraya aynen kopyalıyorum,

Hero thrilleri test ettim izlenimlerim şunlar,

-motorun selesi yüksek, boyum 1.80, 2 tabanım yere basmıyor enduro gibi

-26kmde test motoruydu kullandığım, rolantide gaz verildiğinde seleye titreşim veriyordu ama hareket halinde titreşim yok.

-ön arka frenler disk ve görevlerini çok iyi yapıyorlar.

-motorun gidişi hızlanması tatminkar beğendim(rodajda olmasına rağmen)

-vites göstergesi yok(ama o kadarda gözlerim aramadı vites geçişleri yumuşak sorunsuz)

-arka teker 110/90 18 ve gazlı amortisörlerin etkisiyle konfor çok iyi çukurlardan geçtim sürücüye yansıtmıyor konfor 10 numara.

-şase çok sağlam görünüyor arka maşada kalın güven verdi bana, (arazide motor kullanmayı severim)
    Onun için burdanda +puan.

-yakıt; bayi 1lt ile 50km gidebildiğini söyledi(sakin kullanımda olsa gerek)40km gitse razıyım
    Benim motor 33km gidiyor.

Sonuç olarak; benim kuba strike150 motorumdan güç, konfor, sağlamlık olarak 3 gömlek üstün hakkını teslim etmem lâzım.

Fiyat plaka dahil 5200tl istiyor, motoru ciddi olarak düşünüyorum düz 5000tye pazarlık yapacam

Bu arada satıcı değil kullanıcıyım,

Birde şunu ekleyeyim; hero hondayla yıllarca ortak üretim yapan dev bir şirket, eskiden herohonda motorlar vardı hala kullananlarda var, bu motordada cbf150 motoru olduğu söylendi,
    Baktım blok benziyor, farklı olarak buna ayak marşıda koymuşlar.

Cbf ile alakası yok diyorlar, umarım yoktur. Performans olarak apache kadar var midir veya ustunmudur? benim boy 1.86 yukseklik sorun olmaz. Performansi Apache ile kiyaslarsak ne olur ? bilen ?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    madem 5000 bütçen var sana 5000 e satayım apacheye 2014 trafik çıkışlı 2013 model henuz 2200 km de 2 bakımı yapıldı taş gibi motor

Yok hocam 2.el eldiven bile almam. birsey alirsam 0 alip pesin oderim, kullanilmis mal ve borcu sevmem. Hele ki motosiklet konusunda asla 2.el almam, eminim motorun cok guzel cok temizdir tesekkur ederim.
    ronnytechno bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    O zaman şöyle söyliyim Hero hakkında hiçbi bilgim yok :D Apache iyi güzel kıpraması olmasa 10 numara motor :D

Titreme konusunda parmak uçlarımı ve ayaklarımı uyuşturmasın yeter, Cubta ayak bileklerim uyusuyordu.

Konu guncelll...

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    arkadaş ben de aynı şekilde düşündüm araştırdım, tvs az daha alacaktım, gerçi halen alabilirliğim var ama araştırmalarım Honda CBF150 ve Yamaha YBR125 özellikle de yamaha üzerinde yoğunlaştı.....

Hero yu inceledim, araştırdım... TVS'den daha iyi olacağına kanaatim geldi lakin Türkiye'ye getiren Asya Motor'un yetersizliğinden dolayı inan sadece bu nedenden Hero'yu elemek zorunda kaldım... Bakıyorum ikinci el pazarında hiç yok satan ikinci el yerine tümü mağazalar... Onlarda da ciddi satış yok... Daha yeni geldi nerden bulcan ikinci eli diyor olabilirsin ama yine de üç beş tane nümune bile olsa bulunurdu o da yok...

Bajaj Discovery 125 ST ile ilgili araştırmalarım da oldu fiyat açısından diğerlerinden daha uygun gibi...

Ama her şeyden önce şu bir gerçek ve artık görünmesi lazım ki Hindistan Türkiye Motor piyasası üzerine ciddi olarak eğilim göstermekte ve burada satabileceği ürün gamını gün geçtikçe genişletmekte...

TVS 150 5400 tl
    Hero 150 4990 tl
    Bajaj 125 3850 tl
    Yamaha 125 4900 tl
    Honda CBF150 5800 tl (canları sıkılmaz da birkaç güne kadar zam yapmazlarsa)

TVS kullanış amacına göre ben gidon sürüş şekli titreşim v.s. den dolayı TVS i eledim...
    Hero tercih edip alabilirdim ama AsyaMotor servis yedek parça v.s. bilinmemesi meselesi..
    Bajaj ise kanuni unsuru ve bin tl daha verir yamaha alırım düşüncesi nedeni ile halen düşünmekteyim senin gibi...
    tekeriniz düz bassın... lastiğiniz kabak olmasın... zinciriniz dişlisiz motorunuz yağsız kalmasın.. bujileriniz ıslak grenajınızda çatlak olmasın.. egsozunuzda mavi duman, artçınız acemi olmasın..

Ne zor ismis bu motor secmek arkadas. Aslinda benim dusuncem uzak yol gidicegim icin yokuslarda hiz 40-50ye dusmesin, ybr gucsuz kaliyor eliyorum, Cbf'yi hic yazmiyorum bile. Bajaj 125st karsi komsu almis onuda yakindan baktim begenmedim, Tvs ve Thriller arasinda kaldim. En azindan diger modellerden daha yakisikli daha kuvvetliler kalite farkida fazla yok aralarinda, Ha soyle bisey var kimisi Thriller'de Cbf motoru var diyorlar umarim yoktur varsa almam, kimisi Cbf'yle alakasi yok bu motor cok daha atik daha hizli diyor. Tvs herkes biliyor zaten. Seneye Universiteye baslicam, gidicegim sehire motosikletimi goturucem ona gore birsey bakiyorum. Yani En buyuk 2 aday Tvs ve Thriller.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)