Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Muayeneden ağır kusur ile kaldım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Şöyle ki dün 10.06.14 saat 15.30'da Bursa Merkez istasyona randevu aldım. Saat 2.40 ta PO'nde buluşup yeni aldığım kornayı taktıktan sonra 3 motor(Suzuki GSXR600 - Honda 1000 RR ve ben Hyosung GT250R) yola koyulduk. Yaklaşık 25 km yolumuz var.
    Dura dura mola vere vere rahat bi şekilde muayene istasyonuna vardık. Ben sıramı aldım girdim bekledim. Ücretimi ödedikten sonra arka bahçeye geçip beklenmem söylendi. Geçtim bekledim güneşin altında bilmem kaç derece motorumla ben haşat olduk. -Bu arada belirteyim bu muayene tanıtımında yok şöyle bekliyosunuz çardak gelip alıyorlar falan hikaye- yanlarını gittim ve uyardım ben burda bekliyorum ama bizi nasıl çağırıcaksınız dediğimde yanınıza gelicez dediler.
    Bekliyorum... Gelen giden yok. Sağolsun bir sürücü sizin adınız .... Sizi çağırdılar az önce, iptal edicekler randevuyu koşun demesiyle fırladım. Ufak bir panik yaşadık. Motoru muayene müthiş mahkeme suratlı bir abimizle soktuk. Bana emir kipi ile şunu yap bunu yap diye diye yaptık vs muayene esnasında hiç bir şey demedi. Bi ara motoru bırak bana dedi gidonun sağa sola dönüşüne baktı. Neredeyse motoru yatırmak da değil bildiğimiz düşürüyordu ben tuttum. Bu motor Honda CbR 1000RR falan olsa kesinlikle tutamazdı eminim. Neyse konuyu dağıtmayalım.MOTORUM MUAYENEDEN GEÇMEDİ!
    Sebepleri aynen şunlar:

5.9.2 Fren lamba(ları): kısmen yanmıyor. Ağır Kusur
    1.2.16 Arka plaka: damgası yok. Hafif kusur
    5.14.13 Sinyal lambaları: rengi hatalı. Hafif kusur
    5.3.1 Kısa huzmeli far: ayarı çok yüksek. Hafif kusur
    5.3.3 kısa huzmeli far: yönü hatalı. Hafif kusur
    5.4.10 uzun huzmeli far: yönü hatalı. Hafif kusur

Şimdi arkadaşlar, abilerim konuyu açmamın nedeni hem bilgi almanız yardımcı olmak hem yardım etmektir.

Muayenedeki kusurlardan iki sşnir olduğum şey var şöyle ki; arka frene bastığımda lamba yanıyor. Ön frene bastığımda yanmıyor. Switch bozulmuş belki WD-40 sıksak düzelecek. Yaptırmanın maliyeti 5-10 lira bunu açıklamaya çalıştım yüzüme dahi bakmadı!
    İkincisi ise arka plaka damgası yok denmesi. Orjinal plakayı sürekli depo üstü çantamda taşıyorum. Plaka yanımda dedim ancak adam tekrar suratıma bakmadı ve gitti.

Böylelikle ilk muayene maceram iğrenç, moral bozucu şekilde bitti. 10 liralık bir parça yüzünden muayeneden geçemedim o kadar yolu tekrar gitmek onu geçtim orada beklemek var. Kesinlikle götürmeden önce kontrolleri kendiniz yapın sonra götürün böyle ufak aptalca şeylerden moraliniz bozulmasın. Kendinize dikkat edin, hatam olduysa affola tekeriniz düz bassın. İyi günler
    ozwizard ve ahmetersoz1 bunu beğendiler.
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hafif kusurları salla arka fren lambasının yanmadığını bile bile ve üstüne çözümünüde bildiğin halde oraya gidip şansını deneyerek sen en büyük hatayı yapmışsın
    ozwizard, search16, depicci ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muayenede geçmemesi doğru. adam suratsız diye inadına yaptığını düşünmeyin, işini yapmış. buna memnun oldum. fren lambası önemlidir. maliyeti 5 10 lira değil, arkadan gelen aracın sizi biçmesi.
    ozwizard, nietzsche, SUN ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geri dönmene gerek yoktuki...
    plakayı hemen takıp, fren müşürüne de bi ayar çekseydin... tamamdı...
    hafif kusurlar zaten problem değil...
    benim racer 200de de benzer bir sorun yaşamıştım...
    frene bastığımda, 5-6 saniye kadar dörtlü sinyalde yanıyordu...motorun orjinalinde vardı...
    ama ağır kusur olarak geçmedi...
    abi 2 tane kablo var kesiyim tamamdır dedim... yoooh, yeniden sıra alacan dedi... 2 dakikalık iş için yarım saat beklemiştim... ama sonra da yaptırıp çıktım....
    başka bir arkadaşın da scooteri götürmüştüm...
    aynı seninki gibi arka fren yanıyor ön frende yanmıyordu...
    öne bas dediğin çaktırmadan arka frene de dokundum tamamdır... kimse daşlamasın haa... eve götürünce tamir etmiştim...
    ahmetersoz1 ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Teşekkür ederim söylediğiniz doğru yalnız benim önem vermememin nedeni kombine fren kullanmam sadece ön freni hiç kullanmıyorum. Dolayısıyla frenaj yaptığımda fren lambam yanıyor. Yanmamışllsa çoktan bir araba beni biçmişti zaten.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel kardeşim, haketmişsin.
    Motosiklet kullanıyorsun, ön frene basınca stop yanmıyor diyorsun. Arkadan biri sana girsin diye daha ne yapman gerek? Ben stopun altına ekstra çakar koydum ki dikkat çeksin diye. Muayene için değil canın için hemen git wd40 mı sıkıyorsun, gül suyumu döküyorsun hallet onu.
    2.ci plakanın ne işi var çantada? Hiç takmasan hak veririm ülkemizde haksız yere zırt pırt ceza kesiliyor motorculara ama madem muayeneye gidicen taksana orjinal plaknı.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim söylediğiniz doğru yalnız benim önem vermememin nedeni kombine fren kullanmam sadece ön freni hiç kullanmıyorum. Dolayısıyla frenaj yaptığımda fren lambam yanıyor. Yanmamışllsa çoktan bir araba beni biçmişti zaten.
    adam onu bilmezki...
    günlük demeyimde haftada bir kaç defa, motoru çalıştırdığımda bütün lamba tesisatını tek tek, yanıp yanmadıgını kontrol ederim... muayeneye gerek yok senin de bunu düzenli olarak kontrol etmen lazım...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    benimde yakın bir zamanda muayenem var, arka çantanın herhangi bir etkisi olmaz değil mi? Bi ara ruhsata işlenmesi gibi durumlar olmuştu ikilemde kaldım bu konuyu görünce!!

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LP76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde yakın bir zamanda muayenem var, arka çantanın herhangi bir etkisi olmaz değil mi? Bi ara ruhsata işlenmesi gibi durumlar olmuştu ikilemde kaldım bu konuyu görünce!!
    başıma gelmedi ama senin yerinde olsa çıkarır giderim.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Yani tavırlar yanlış olabilir ama yaptığı hareket trafik güvenliği için önemli.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bunun için başlık bile açman yanlış. Muayene nin zorunlu olmasının sebebi budur.Aksaklıkları giderip öyle muayene yaptırmalısın.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı LP76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski motorumu muayeneye götürmeden arayıp sormuştum. sıkıntı olmaz gelebilirsiniz demişlerdi. telefonu kapattıktan 5 dakika sonra başka biri arayıp arkadaş yanlış bilgi verdi çanta ile gelmeyiniz diye uyarmışlardı.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Muayenei gerçekleştiren sorumluyu, tebrik ediyorum işi gücü rast gitsin.
    oyunageldim ve depicci bunu beğendiler.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Seninkisi biraz bile bile lades olmuş doğrusu.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    2010 model MondiAl 150 ZC'm ile maslak muayene istasyonundan ,sıfır kusur ile gectim.Pahalı-ucuz farketmez önemli olan sahip olduguna verdiğin önemdir ;)
    beko12345 bunu beğendi.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Arabamı geçen ay muayeneye götürdüm sıram geldi karşı tarafa geçtim çıkmasını bekliyorum bi baktım bi cbf150 muayeneye giriyo görevli sinyali yak farı yak fln diyodu bi baktım arka frene basınca arka stop yanmıyo çocuk panik halinde abi yanıyodu fln diyo direk gittim bi bakim dedim motorun altına yattım müşürden fren pedalına giden tel çıkmış hemen taktım yerine görevliye abi ufak bişeyi vardı hallettim sorun yok dedim muayeneden geçirdiler motoru o çocugun duasını aldım yeter.
    Anlatmak istedigim arka fren stopun yanmıyosa bunu savunacak hiçbi tarafın yoktur gitmeden bütün kontrollörü yapmak zorundayız.
    ozwizard bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yanlış anlama degerli argadaşım ama teknik anlamda böyle lakayıtca muayeneye gidersen üzerine düşen vazifeyi yerine getirmezsen çok gider gelirsin..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hyosunglarda fren manetinin dibi çatlayınca açılma yapıyor ve fren müşürü görevini yerine getirmiyor. birde uydurma manet takınca mesela zx6 maneti yine müşür çalışmıyor, tam müşüre basan yere küçük bi parça yapıştırınca düzeliyor. bu arada adam işini yapmış, fren lambası yanmayan motorla gitmek ile bunu zaten kabullenmişsin.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    en son muayenem de aynı stop lamba sorunu oldu, arka lamba daha öncede 2.3 kez patlamıştı değiştirmiştim, muayene ye giderken aksilik olacak ya yanan ampul patlamış, arka frene basınca yanmıyordu, lamba aldım değiştirmeye çalıştım, meret aksi ya yarım saat uğraştırdı, sonunda lamba yandı geçirdim motoru, arka lamba muayene olmasa da değiştiririm, sinyal ve arka stop çok önemli 3.5 kişi lamba yanmazken, tabi farkında değilim, fena frenleyip korna çalmıştı, bende artistlere bak edasında, el kol yapıyordum, meğerse sebep lambaymış,

muayene den geçmemen doğal, o konu harici, bu tüv çalışanları da, eski karayolları istasyonlarındaki memurlar gibi, artist olmaya başladı, hadi onlar memur ve fazla incelemeden gönderdiği için, ağzımızı açmazdık, benim sadece plakama bakıp gönderdikleri ni çok kere yaşadım ama tüv zaten inceliyor, zaten kıl, tüy uğraşıyoruz, kalkıp ta artistlik beni de sinir ediyor, en son ruhsat ta silip, düzeltme vardı, emniyetin hatası, kusur gördüler, değiştirilmesi için rapor yazdılar, 140 lira girmişti, emniyet hata kabul eder mi :d ,birde Avrupa şartlarında muayeneye eyvallah ama Avrupa şartlarında maaş ve Avrupa şartlarında asfalt yollar isteriz :d

senin ön fren kolundaki sorun kablo gevşekliğinden olabilir, başıma gelmişti, kabloyu kontrol edin, gerekirse plastik kelepçe takın, sabitleyin bir kere temassızlığı böyle çözmüştük
    MhmtcnKoral bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Merhaba abilerim, arkadaşlar yine ben. Şimdi ben stop lambasıyla ilgili sorunu hallettim ve motoru muayeneye götürücem. Yalnız şöyle bir şey oldu bugün evime trafik cezası geldi. O gün muayeneye giderken dönülmeyen bi yerden dönmüşüz dönerken de Mobese ye yakalanmışız. 172 lira para cezası geldi. El mahkum artık ödeyeceğiz. Şimdi muayeneye tekrar gitmek için randevu alacaktım. Orada plakayı girdiğimde; aracınıza ait ceza borcu vs. bulunmadığından emin olunuz diyor. Vergi dairesinin sitesinden plakamı bilgilerimi girdiğimde trafik cezanız bulunmamaktadır diyor. Şimdi ben anlamadım o zaman evime nasıl ceza gönderebiliyorlar sisteme girilmediyse? Muayeneye yarın gitmeyi düşünüyordum şimdi bir de o kadar yol gittikten sonra sizin trafik cezanız var gidin ödeyip gelin demesinler. Şanssızlık üstüne şanssızlık yaşıyorum artık büyük olay çıkar geri gönderirlerse. Bir yardımınızı rica edebilir miyim? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)