Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ülkemizde SS neden bu kadar yaygın?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alın size cevap: BKZ

Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Millet i*ne oluyor "özgürlük", ss biniyor "şaşırıyorum". Fikrinize çakayım sizin.

Konuşulması, sorgulanması gereken motosiklet tarzları değil; eğitimsiz, ekipmansız sürücülerdir. Buna karşı olabilirsiniz, anlamayabilirsiniz ama motosiklet tarzlarına yönelik böyle bir yaklaşım çok saçma ve gereksiz.

Ayrıca aynı eğitimi almış iki motosiklet sürücüsünü ele alırsak, oğlan çocukları ile erkek çocuklarının ayrıldığı yerdir SS!

Biri çıkıp "SS'e laf söyleyen dallamanın dötü yese de sürebilse, bizim aldığımız hazzı bi kere alsa, bakalım bi daha dönüyor mu o kamyona(enduro)..." dese ne cevap vereceksiniz?

...

Son olarak, oturuş pozisyonunun rahatsız olduğunu öne süren amatörler, doğru oturuş pozisyonunu öğrenebilseydiniz o pozisyonun sandığınız kadar rahatsız edici olmadığını görebilecektiniz.

Şekilsiniz ya, hıaaa!!!

(SS motosikletim yok. Üstüme alındığımdan değil, bariz mantıksız fikrinize karşı olduğum için cevap yazma gereği duydum.)
    ysfist, -unnamed-, imtarky ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NET;
    ağzı olan konuşuyor....
    neymiş kızlara hava yapmak, yanlamak...
    şuna açıkça söyleyin ss kullanamıyorum diye olsun bitsin, oraya buraya laf çakma derdine girmeyin!...
    Peki siz neler yapabiliyorsunuz motorunuz ile Allah aşkına..
    Tekerinizin resmini çekip koyarmısınız ne kadar kullanabiliyormuşsunuz.
    Madem biz kullanamadığımız için eleştiriyoruz.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişi kendisi gibi bilirmiş karşısındakileri derler çok klişedir duydun mu ? hava atmak bunların derdi derken 45 kez düşün.

Motosikleti
    Ya yazdıklarımı nereniz ile okuyorsunuz anlamıyorum.

Yazdıklarımda HERKES ss ye hava atmak için biniyor gibi birşey mi söyledim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Ya sırf polemik yaratmak için yazıyorsunuz yada bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz.

Çok param olursa garajıma ss de koyarım enduroda .

Fakat kafeye gitmek için almam o ss yi.
    cousinecruis bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Bu videoyu dikkatli izleyin nice ss ciler heba edilmiş.
    http://www.youtube.com/watch?v=z3Cu8BZJ_hw&sns=em

Demekki makinayı kullanabilmek önemliymiş.
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kimseye şunu yapıyorum yada bunu yapıyorum demedim...
    ikinci bir konu kimseye bir şeyde ispat etmek gibi bir derdim yok, o yüzden kasılmayın fazla...
    neyse çok bile yazdım, tavsiyem şu motora göre değer vermekten vazgeçin insanlara, motora değil taşıdığı adama değer verin ona göre yorumunuzu yapın, sonra böyle yok teker yok şu muhabbetlerine girip iyicene sıvıyorsunuz...
    ortohnt82 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda geçerken ss'cilere kornayla selam veriyorum adam iplemiyorlar bile
    Ben bana selam veren herkese karsilik vermisimdir. Cokta hosuma gidiyor.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın size cevap: BKZ

Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Millet i*ne oluyor "özgürlük", ss biniyor "şaşırıyorum". Fikrinize çakayım sizin.

Konuşulması, sorgulanması gereken motosiklet tarzları değil; eğitimsiz, ekipmansız sürücülerdir. Buna karşı olabilirsiniz, anlamayabilirsiniz ama motosiklet tarzlarına yönelik böyle bir yaklaşım çok saçma ve gereksiz.

Ayrıca aynı eğitimi almış iki motosiklet sürücüsünü ele alırsak, oğlan çocukları ile erkek çocuklarının ayrıldığı yerdir SS!

Biri çıkıp "SS'e laf söyleyen dallamanın dötü yese de sürebilse, bizim aldığımız hazzı bi kere alsa, bakalım bi daha dönüyor mu o kamyona(enduro)..." dese ne cevap vereceksiniz?

...

Son olarak, oturuş pozisyonunun rahatsız olduğunu öne süren amatörler, doğru oturuş pozisyonunu öğrenebilseydiniz o pozisyonun sandığınız kadar rahatsız edici olmadığını görebilecektiniz.

Şekilsiniz ya, hıaaa!!!

(SS motosikletim yok. Üstüme alındığımdan değil, bariz mantıksız fikrinize karşı olduğum için cevap yazma gereği duydum.)
    Evet bu yüzden r1200 de durmadan 300 km yol yapabiliyorsak s1000rr da 60 km değil mi ?
    Ozaman ss sürenlerin hepsi yanlış oturuyor.

Herşey ortada bana desenizki o oturuş evet kabul kötü ama insanlar seviyor .Amenna kabulüm.
    Fakat ortada olan birşeyi lütfen değilmiş gibi göstermeyin.

Bu arada öyle bir yazmışsınızki, kendimi ss düşmanı sandım.
    Kimse mantıksız demedi , yüksek hız sevmek ss ye binmek için bir sebep olabilir.
    Fakat geri kalan kısımlarda eksisi çoktur ss nin.
    Gelipte bana bilinçsizsin,cahilsin vs dyeceksiniz boşuna yazmayın.
    Kaç km yol yaptınız ? Hangi kurumlardan eğitim aldınız? Kaç yarış 1. Liğiniz varda biz amatörüz ?
    wampaa bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben neden ss kullanıyorum? gorunum > grenaj , ses > 4 cyl , performans > 102bg ... he oturus pozısyonu elbette rahatsız buna kımse karsı cıkmaz ama zaten bız ss alıp 5gunde devrıalem konusu acmak nıyetınde de degılız... o egzoz sesı&kokusu, ıvmelenmedekı fevkaledelık, bır yere gıttıgınızde "ıste bu benım motorum" orgazmı bıze yetıyor... motorlar herkes ıcın aynı duygular anlamına gelmez. ısın guzellıgı de budur. ınsanları sırf racıng kullanıyor dıye YADIRGAMAYIN ! emın olun kullandıgınız motora sahıp olan da bırcok apacı mevcut. mesela ben kımden mı rahatsız oluyorum? en fazla gs tayfasından. dunyayı ben yarattım havasındalar. ısmını vermeyecegım bır sıteye uye olmak ıcın oldukca uzun bır cv bıraktım. foto face vs bır suru de detay koydum. adamlar "sadece" racing kabul etmıyoruz dedıler saka gıbı... chopper cılardan da benzer garıp tepkıler aldım sımdıye kadar. duz yolda zafer ısaretı,vırajlarda kesınlıkle selektor yakarım karsımdan gelen ruzgarla gezenlere. ama sagolsunlar bahse konu arkadaslar gormezden gelıyorlar.
    ..."""Yoksa kafede, boş kafalı arkadaşlarınıza egonuzu nasıl tatmin ettiğiniz anlatmak mı sizi heyecanlandıran"" bu cumle biraz ergenlik katmış yazına. sen egonu 60la dag bayır tın tın gezerken tatmın edersın, baskası otobanda sürat yaparak. bır dıgerı stunt yaparken otekı scooterla hanımı gezdırır... adamın bırı gelıp yazsa mal gıbı camura batıyorsunuz, tası topragı eselıyorsunuz dıye, hos olur mu? elbette olmaz. dedım ya. cesıtlılık ıyıdır. bıraz saygı ! apacılere degıl. gercek SS cılere. gercek enduroculara. gercek MOTORCULARA ! biraz ! ...

* bu arada SS kullanıyorum ama "KORU"nuyorum...

Arai Astro J kask
    Alpinestars SMK mont
    Alpinestars Gp Pro replica eldiven
    Alpinestars Bionic sırtlık
    Hein Gericke Hiprotec pantolon
    Berik Gpx bot
    ysfist, enxdesign, cousinecruis ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseye şunu yapıyorum yada bunu yapıyorum demedim...
    ikinci bir konu kimseye bir şeyde ispat etmek gibi bir derdim yok, o yüzden kasılmayın fazla...
    neyse çok bile yazdım, tavsiyem şu motora göre değer vermekten vazgeçin insanlara, motora değil taşıdığı adama değer verin ona göre yorumunuzu yapın, sonra böyle yok teker yok şu muhabbetlerine girip iyicene sıvıyorsunuz...
    Bu uslüptaki biriyle tartışmak gereksiz.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Bu uslüptaki biriyle tartışmak gereksiz.
    tartışmak söz konusu bile değil ortada tartışılacak bir konu da yok zaten...
    boşuna üsluptan dem vurmayın...
    cbr1100 xx, ortohnt82 ve wampaa bunu beğendiler.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neden ss kullanıyorum? gorunum > grenaj , ses > 4 cyl , performans > 102bg ... he oturus pozısyonu elbette rahatsız buna kımse karsı cıkmaz ama zaten bız ss alıp 5gunde devrıalem konusu acmak nıyetınde de degılız... o egzoz sesı&kokusu, ıvmelenmedekı fevkaledelık, bır yere gıttıgınızde "ıste bu benım motorum" orgazmı bıze yetıyor... motorlar herkes ıcın aynı duygular anlamına gelmez. ısın guzellıgı de budur. ınsanları sırf racıng kullanıyor dıye YADIRGAMAYIN ! emın olun kullandıgınız motora sahıp olan da bırcok apacı mevcut. mesela ben kımden mı rahatsız oluyorum? en fazla gs tayfasından. dunyayı ben yarattım havasındalar. ısmını vermeyecegım bır sıteye uye olmak ıcın oldukca uzun bır cv bıraktım. foto face vs bır suru de detay koydum. adamlar "sadece" racing kabul etmıyoruz dedıler saka gıbı... chopper cılardan da benzer garıp tepkıler aldım sımdıye kadar. duz yolda zafer ısaretı,vırajlarda kesınlıkle selektor yakarım karsımdan gelen ruzgarla gezenlere. ama sagolsunlar bahse konu arkadaslar gormezden gelıyorlar.
    ..."""Yoksa kafede, boş kafalı arkadaşlarınıza egonuzu nasıl tatmin ettiğiniz anlatmak mı sizi heyecanlandıran"" bu cumle biraz ergenlik katmış yazına. sen egonu 60la dag bayır tın tın gezerken tatmın edersın, baskası otobanda sürat yaparak. bır dıgerı stunt yaparken otekı scooterla hanımı gezdırır... adamın bırı gelıp yazsa mal gıbı camura batıyorsunuz, tası topragı eselıyorsunuz dıye, hos olur mu? elbette olmaz. dedım ya. cesıtlılık ıyıdır. bıraz saygı ! apacılere degıl. gercek SS cılere. gercek enduroculara. gercek MOTORCULARA ! biraz ! ...

Arai Astro J kask
    Alpinestars SMK mont
    Berik Gpx bot
    Wolrath cumle cumle imzaliyorum. Gs tayfasi (istisna kullanicilar haric) tanimina ayrica imza atiyorum.

Bi de vstorm fenomeni var unutmayalim. Referansla forumlarina uye almalar vs. neyse insanlik namina saygi duyuyorum ama allaha yakin bana uzak diyorum.:-D
    wolrath bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamun aleykümm anladığım kadarıyla bu video ısınma turlarında çekilmiş ))...Bence daha level 1 de olanların level atlamadan atlamış gibi yazmaları da çok ilginç. Ama bence normal gençler pişecekler öğrenecekler ve olgunlaşacaklar )))Tesadüfen gördüğüm bu bölümü ilgili bir şekilde sonuna kadar okudum ve yazma gereği hissettim. BMW gs yapı itibariyle bisikletin gelişmiş halidir ..diye düşünüyorum tabi dengesi mekanizması tartışılmaz ..220 ye kadar çıkabiliyor galiba ...Bizim 4. vitesde 260 270 yaptığımız düşünülürse ...bayağı güçlü bir makine değilmi...( şaka olarak yazdım ) ..Kusura bakmayın ama motosiklet tarzları üzerine eleştiri yapmak kendi şahsınızda mümkündür ama böyle ulu orta yazarsanız saçmaladığınız size hatırlatılır. Eğitim şart ve buna bağlı aldığınız eğitime uygun yaşamakta tabi...Bu eğitim sizin burda yazı yazarken de karakterinizi ortaya koyar öyle değil mi .Motosikletlerde niye farklı tarzlar ortaya çıkmış bence bunu düşünmek gerekir...Bunları yazmamın sebebi bir çok farklı tarzda motosiklet kullanmış ve kazalara yapmış biri olarak fikir beyanında bulunmamdır ))) Umarım anlaşılmıştır Selametle )))
    -unnamed-, ortohnt82 ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

Motosikleti

Arai Astro J kask
    Alpinestars SMK mont
    Berik Gpx bot
    Şu güne kadar yolda ekipmanlı görüpte selam vermediğim hiçbir motorcu olmadı , gerek ss gerek scooter.
    Saygım herkese sonsuzdur.
    Ben ss cilere hakaret vs etmedim fakat 10 adet ss kullanan varsa 8 i kafe önünde hava atmak isteyen tiplerdir dedim. Niye kendinizi 8 kişilik yere koyuyorsunuz diğer 2 kişilik yer varken?
    cousinecruis, APALA ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr serisi hondanın amiral serisidir yarışçı ruhu taşıyan )))ve son nokta mükemmel bir makine olan cbr 1100 xx tir )))

( motosiklette kaza yapmanın bir çok sebebi vardır biride limitleri zorlamaktır buda pratik çalışmalarda karşımıza çıkar )
    -unnamed- bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolrath cumle cumle imzaliyorum. Gs tayfasi (istisna kullanicilar haric) tanimina ayrica imza atiyorum.

Bi de vstorm fenomeni var unutmayalim. Referansla forumlarina uye almalar vs. neyse insanlik namina saygi duyuyorum ama allaha yakin bana uzak diyorum.:-D
    Beni eleştiriyorsunuz.
    Sizde söylemişsiniz gs kullananlar şöyle böyle ve belirtmişsiniz istisnalar hariç diye.

Benimde dediğim bu ss olayında istisnalar biraz daha fazla. Beni niye bukadar tersten anladınız bende bunu anlayamadım.

Biri çıkıpta SS YE BİNEN HERKES HAVA PEŞİNDE dir dedide ben mi kaçırdım ?
    tabuzbreaker bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Şu güne kadar yolda ekipmanlı görüpte selam vermediğim hiçbir motorcu olmadı , gerek ss gerek scooter.
    Saygım herkese sonsuzdur.
    Ben ss cilere hakaret vs etmedim fakat 10 adet ss kullanan varsa 8 i kafe önünde hava atmak isteyen tiplerdir dedim. Niye kendinizi 8 kişilik yere koyuyorsunuz diğer 2 kişilik yer varken?
    baslıgı acan arkadasa yazmıstım o mesajı. hatta "o"nun cumlesını ornek gosterdım...
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    baslıgı acan arkadasa yazmıstım o mesajı. hatta "o"nun cumlesını ornek gosterdım...
    Kusura bakmayın biranda üstüme 5-6 kişi yazdıklarımı düzgünce okuyup anlamadan gelince dikkatim dağıldı iyice.
    wolrath ve APALA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selam bu video ısınma turlarında çekilmiş yanılmıyorsam yarış esnasında yapılan süratler göz önüne alındığında gs tarzı makinaları içeri bile almazlar ....
    ki gs başka bir boyut makinasıdır ..Benim merak ettiğim dakar yarışlarında yada bu tür yarışlarda birinci gelen makine markaları nelerdir onuda yazarsanız engin enduro bilginizde faydalanabiliriz üstadım )))
    -unnamed- bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adam tam bir manyak ben hopladım izlerken yerimde. Karşı şeritten viraj falan alıyor bildiğin Allaha emanet sürüyor herif
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)