Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağışlı havada motosiklet sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Arkadaşlar bu pazar yani 1 haziran pazar günü motosiklet sınavına gireceğim hava durumuna baktığımda bursayı 4 gün gökgürültülü sağanak yağmur veriyor yağmurlu havada motosiklet sınavı olur mu
    Şubattan beri halen ehliyet alamadım b yi geçtim ama A2 için halen bekliyorum ne şansızlıktır bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Evet oluyor.Hatta bende işkillenmiştim kursu aradım'e herhalde siz yağmurda da motor kullanacaksınız'gibi bir laf söylemişti ağzını bükerek.

Alo179'i arayıp teyit etmek istedim ve gerçekten yapıyorlarmış.

Aşırı derecede sağanak yağış olursa ertelenme ihtimali %50'imiş..
    bursagsli bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet oluyor.Hatta bende işkillenmiştim kursu aradım'e herhalde siz yağmurda da motor kullanacaksınız'gibi bir laf söylemişti ağzını bükerek.

Alo179'i arayıp teyit etmek istedim ve gerçekten yapıyorlarmış.

Aşırı derecede sağanak yağış olursa ertelenme ihtimali %50'imiş..
    Inşallah ertelenmez olsun bitsin diye bakıyorum artık

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben yağmurlu havada girdim sınava.
    Onlar beni arabanın içinden izlediler. Ben motorun üstünde sırılsıklam oldum tabi.

Ama yağmurun faydası oldu 5 dk da bitti sınav
    Yağmurdan dolayı tahta kayıyordu. Hiç geçme dediler. Hatta 8 falanda çizmedim.
    Bana alış dediler 5 dk . Sonra ben kafama göre sürdüm pistte. Tamam 2 . Aşamaya geçtik bu bitti dediler
    2. Aşamada arkamdan takip ettiler misi yolunda.

Normalde en az 30 dk motor sürdürmek zorunda. Ben 5 dk sürdüm yağmurdan dolayı

Yani yağmurlu olması avantaj. Azıcık ıslanıcaksınız artık.
    bursagsli bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Yağmur yağdığı sırada platformdan geçirmiyorlar. Turu biraz daha kısa tutuyorlar. Eğer yağarsa avantaj olabilir.
    bursagsli ve anilcanmutlu bunu beğendiler.

Motosikleti
    5 dk iyimiş gerçi motosiklet sürmeyi biliyorumda yağmurdan dolayı ertelenmesinde...

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bugün eşimin a2 direksiyon sınavı var,
    Hava yağmurlu,
    Bi karış genişliğinde olup 6-7m uzunluğundaki platformdan geçirmeyecekler mi şimdi, ben mi yanlış anladım burda yaılanları,,,
    Eğer öyleyse çok güzel olur,
    Zaten normal havada zar zor geçti eğitimde, çok zor bi platform olmuş o,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    farketmiyor ben de yağmurlu havada sınava girdim platformdan da geçirdiler. bayanlara iltimas yaparlar sorun olmaz.

İnşallah bakalım,

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    bende yağmurlu havada aldım ehliyeti yuvarlaklarda falan yanlaya yanlaya

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Ben daha 1 hafta öncesinden günlük bakıyordum hava durumuna :D Haha hiç unutmam o konuda şansım aşırı yaver gitmişti hep şükrederim. Bana verdikleri motor hışşş olmuş debriyaj varla yok arasında rolanti yüzünden çok kez tekere gelcek diye korktum çatır patır çalışıyordu alet, titreşim öyle böyle yok anlatamam :D Şu kadar söyleyim ayna öyle sallanıyorki arkadan ne geliyor göremiyorsunuz gaz kapatınca ayna duruyordu :D Her neyse full gök gürültülü sağnak yağış gösteriyordu pazar günü için ondan sonra cumartesi bir baktım hala öyle dedim yapcak bişe yok sonra giderken dua ediyordum yağmasın diye çünkü motora hiç güven vermiyorum, çok şükür güneş açtı yağmur filan yok tek te gittim geldim sürdük bitirdik eğliyetimi almıştım inş sizinde kaderiniz böyle olur bu ehliyet konusunda
    oenaj bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Seker degilsen birsey olmaz.

Eşim eğitim sürüşündeyken bende denedim o parkuru bikaç kez, ben de dışına çıktım,
    İp üzerinde yürüyen cambaz misali olmuş o parkur,

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Yağmur işini kolaylaştırır ben de yağmurlu havada sınava girmiştim. 20 metre ilerden dönüp geldim ,2 huni arasından geçtim. Senin için daha iyi

ben yağmurlu havada girmiştim üstelik hastaydım da... platform, 8 çizme vs. her şeyi yaptım ve trafikte de standart uzunlukta yol yaptım yani yağış hiçbir şeyi değiştirmedi.

burada alacağınız cevaba güvenmeyin çünkü ne olacağı belli değil. tedbirinizi alıp gidin.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    oluyor hemde nasıl oluyor ben sınava girdiğimde hava yağmurlu şehirde alt yapı çalışması var heryer çamur çamurda 8 çiz yok bilmemne motor zaten motor değil

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    yağmurda ehliyet sınavı oldum 22 aralıkda ve güzel bir tecrübe oldu,geçdim sınavı.
    yağmurluk alın sıkıntı olmaz sürersiniz.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Ben sınava girdiğim zaman kar vardı Sivas'ta Ama yinede sınav yaptılar donmuş zeminde sekizde çizdim sadece platforma çıkartmadılar oda donmuştu yanından aynı hizada geçtim sadece. Ama 2. aşama çok sıkıntılıydı -6 dereceydi sanırım o gün hava ve çevre yoluna felan çıkılıyo buradaki güzargahta resmen dondum sınav bitti motordan indim fakat kaskı çıkaramadım çünkü ellerim donmuştu elciğin şeklini almıştı artık hahah Güzel bir anı olarak kaldı nihayetinde

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende ısparta da ekim ayında direksiyon sınavına girdim deli gibi yağmur yağıyordu yağmurluk verdiler şıpır şıpır tamamladık parkuru ama tam bir rezillikti

rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Bırak sınavı sürücü kursunda ömrümde ilk kez motora bineceğim gün resmen deli gibi sağanak vardı ve buna rağmen eğitimi iptal etmediler Eğitim dediğime bakma o da yoktu, "bu gaz, bunlar fren, bu debriyaj ve ön frene basma sakın, haydi yavaşça gaz ver ve yavaşça debriyajı bırak" sözlerinden ibaretti eğitim, motor kalktıktan sonra ıslak asfaltta kaderimle baş başa bırakmışlardı beni. "donuna kadar ıslanmak" deyimini o gün ybr 125 üzerinde geçirdiğim o 20dk da uygulama fırsatı buldum. Herhalde bugün düşmezsem bir daha düşmem diyordum içimden...

Kısacası ömründe ilk kez motora binen adam olarak ben düşmediysem korkulacak pek bir şey yok, panik yapma, ani gaz vermeler falan yapmazsan bilhassa viraj içlerinde hiç bir şey olmaz. Yalnız o metal denge şerit geçişi yapılmaması gerekir yağmurda, sabun gibi kayar onun üstünde teker, sakın çıkma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)