Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sıfır R6 mı ? 600 rr mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 Yamaha R6
    Merhaba
    Cbr 250 r kullanıyorum bi suredir 600 cc de r6 takıntım var ,maddi sorunum yok sıfır alıcam, honda 600 rr için daha rahat ve kullanıcı hatasını tolere eder diyorlar? sizce hangi motoru almalıyım? Boyum 1.81 uzun yola cıkmayı severim, hız takıntım yok, yaş 37, şimdiye kadar baskıladıgım bir hayaldi ss motor be artık yaşamak istiyorum... Lutfen tecrubeli kullanıcılardan yanıt alabilirsem... Honda ve yamaha madde madde artı eksi ve sonuç ?lutfen cok tesekkur ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Zaten cevabı kendiniz vermişsiniz, Honda daha kullanıcı dostu bir motor. Ama bu Yamaha'yı kötü motor yapmaz. R6 çok yüksek devir çeviren bir motosiklet ve oturuşu gidon açısı şehir içi için çok uygun değildir. 600rr ise gaz tepkileri daha yumuşak yada genel olarak yumuşak bir motor. R6 hayalinizdeki motorsa eğer hiç düşünmeden alın, sevmezseniz en fazla 2 binlira zarar eder satarsınız(maddi sorun yoksa) başka bir motor alırsınız. Kolay gelsin...
    drmetehan bunu beğendi.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    hayırlısı olsun bence de cevap kendi yazdıklarınızın içinde var r6 sürüşü en zor 600 lük ss diye duydum sürmedim belki değildir belki de öyledir ama araştırmalar yaptığımda internetin yalancısıyım 600rr nispeten ilk 600 lük için daha iyi bir tercih olur yorumları görmüştüm. karar sizin iyi düşünün benim içimde de r6 sevdası vardı fakat yavaş yavaş ss ten uzaklaşmaya başladım

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    600rr tepkileri aynı R6 ile...600rr ivmelenmesi daha iyi,R6'nın top speedi daha yüksek.yedek parça R6 daha uygun 600rr'a göre,y.parça bulunabilirlik 600rr'da daha iyi,R6 da gidon amartisörü yok,600rr'da standart'tır(elektonik-servolu).
    Ben olsam R6 alırdım....
    The Power of The Dreams.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hep hayalimdir 600rr.Son karar 600rr teknik ve kullanim bilgim 0 fakat sadece sicak geliyor söylemek istedim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hangisi daha ucuzsa onu al.
    Performans olarak ikisi de senin için ayni.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    r6 kullanıcısıyım. ben uzun yolada çıkıyorum şehir içi dolaşmassan sıkıntı yaşamazsın. aslında iki motorunda birbirinden çok fazla farkı yok. şehir içinde süreceksen 600rr da yorar. ben yamaha taraftarıyım tipi daha çok hoşuma gidiyor. zaten sıfır alacaksın git bak hangisi daha çok hosuna giderse onu al. iki motorda ben üzerinde olmasam daha iyi viraj yapar , son hızlarıda daha iyi olur bak bakalım hangisini seni daha çok cezbetcek

Benim motosikletimin gidon turu r6 ile aynı. alışınca problem olmuyor. Hayalinizde hangi motosiklet var ise onu alın.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    r6'da abs yok. 600rr bakın.

Abs herzaman hayat kurtarmıyor. Hatta abs yüzünden kaza yaptığını söyleyen çok insan var.
    samet10 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    600rr daha az yakiyor(yanlisim varsa duzeltin) birde R6 da servis sorun olur :( uzerler adami. Ama şahsen ben R6 dan aldigim zevki 600rr dan alamam.. R6 nin rahat olmadigini da bak herkes soyluyor ki dogru soyluyorlar. Bence icini hangisi kımıl kımıl ediyorsa onu al

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Kişisel tercih ikiside iyidir ya ama ülkemizde Yamaha dendimi şöyle bi duraksıyor insanlar sanki çok uçuk markaymış gibi. Ben olsam 2007-2012 kasa 600rr alırdım

Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs herzaman hayat kurtarmıyor. Hatta abs yüzünden kaza yaptığını söyleyen çok insan var.
    Söylediklerine göre ölmemişler, hayatları kurtulmuş. Tezata gel .

Kaza yaptıktan sonra ben yapmadım, abs yaptırdı demekten kolayı yok sanırım .

Son olarak da ABS'li 600RR getirmeyen Honda Türkiye'nin ...
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Hayalimde R6 varsa, maddi sorunum yoksa ve yeterli tecrübe edindiğimi düşünüyorsam.

Neden başka motora bakayımki. Oraya buraya sormam bile gider alırım.

Pişman olmaktanmı korkuyorsun. Ya 600rr alınca pişman olursan.

Ne gereği var, isterse kimse beğenmesin önemli olan benim ne istediğim değilmi. ( Görüşüm budur )
    drmetehan bunu beğendi.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr tepkileri aynı R6 ile...600rr ivmelenmesi daha iyi,R6'nın top speedi daha yüksek.yedek parça R6 daha uygun 600rr'a göre,y.parça bulunabilirlik 600rr'da daha iyi,R6 da gidon amartisörü yok,600rr'da standart'tır(elektonik-servolu).
    Ben olsam R6 alırdım....
    Kafan mı güzel 600cc de en yavaş ivmelenmeye sahip motor 600RR / 20.000.00 DEVİR R6 Açta videoları izle ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

R6 Tam pist motorudur. 600RR a 7 boy koyabilir. İvmelenmesi daha hızlı olup top speed de 5-8 km arasında daha hızlı olduğu videolarda görüşmüştür.Gerek oturuş gerek ivmelenmesi ile çok daha zorlayıcıdır.600CC de ilk motorunuz olmasın. 600RR alın sonuçta 600 CC de en güçsüz en torksuzu 114HP / YAMAHA İSE 126 HP + 20.000.00 devir. Arada bir CBR125 yatıyor

DİP NOT : 600RR IN 5-6.000.00 TL zam yediğini düşürsek ekstra teknoloji yok neden 5.6.000.000 zamlı halini alayım ki ?

ÖRNEK VS VİDEO : https://www.youtube.com/watch?v=aQh3EsbAuG0
    SolidRider ve Bilalancer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer
    Genelde yapılan yorumlar performans konusunda olmuş.2 motosikletide gerçekten limitlerde kullanan çok az kişi olduğunu düşünüyorum.
    Bu nedenle gidin bayiye oturun üstüne inceleyin,hangi motosiklet size daha uygun,hangisinde daha rahatsınız,hangisi size güven veriyor ona göre tercihinizi yapın.Zaten belli bir yaş ve sürüş tecrübesine ulaşmışsınız dikkati elden bırakmayacağınızı düşünüyorum.2 motosikletten bana kalırsa tek artı Honda'nın servis ağıdır.Şimdiden hayırlı olsun
    drmetehan bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafan mı güzel 600cc de en yavaş ivmelenmeye sahip motor 600RR / 20.000.00 DEVİR R6 Açta videoları izle ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

R6 Tam pist motorudur. 600RR a 7 boy koyabilir. İvmelenmesi daha hızlı olup top speed de 5-8 km arasında daha hızlı olduğu videolarda görüşmüştür.Gerek oturuş gerek ivmelenmesi ile çok daha zorlayıcıdır.600CC de ilk motorunuz olmasın. 600RR alın sonuçta 600 CC de en güçsüz en torksuzu 114HP / YAMAHA İSE 126 HP + 20.000.00 devir. Arada bir CBR125 yatıyor

DİP NOT : 600RR IN 5-6.000.00 TL zam yediğini düşürsek ekstra teknoloji yok neden 5.6.000.000 zamlı halini alayım ki ?

ÖRNEK VS VİDEO : https://www.youtube.com/watch?v=aQh3EsbAuG0

Sendeki bu Honda düşmanlığını anlayamadım gitti. Cc ayırt etmeden her segmentte gömüyorsun.

Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sendeki bu Honda düşmanlığını anlayamadım gitti. Cc ayırt etmeden her segmentte gömüyorsun.

http://images.sportrider.com/feature...and_torque.jpg
    Adamlar video koymuş bana kağıt üstünde gelme. Çok gördük GSX-R İN 200 HP OLDUĞUNU Arka tekere verdiği 180 i görünce çok ağlanılıyor. Kağıt üstünde herşey 200 hp ama nedense DYNOJET 180 Çıkarıyor.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Param ve yeterli tecrübem olsa en üst noktamın hedefimin R1 olduğunu düşünürsek r6 alırdım hiç düşünmeden. Bir kere Yamaha kalitesi sağlamlığı vs var. Ayrıca R6 ve özellikle R1 bana çok asil geliyor ya mükemmel duruşu, sürüşü

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kullanım amacın ne ? Sanki virajlarda uçup kaçacan sanki 20.000 devir çevirecen 600 rr şehir içi için daha uygunsa neden dar gidonlu yüksek devir ceviren makinaya ihtiyacın olsun ki gideceğin hız belli 600 rr de 600 cc sonucta bisiklet degil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)