Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Yine ÖLDÜLER ! (Soma maden faciası)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhaba arkadaşlar;

Annem Manisa'nın Soma ilçesinde doğmuş, büyümüştü. Neredeyse bütün erkek akrabalarım Soma'daki maden işletmelerinde çalışmış hayatlarını yerin yüzlerce metre altında, zifiri karanlıkta, can güvenlikleri olmadan kazanmışlardır. Geçtiğimiz sene Soma'da yaşanan bir patlamada 7 işçi hayatını kaybetmişti. Okuldan arkadaşlarımla röportaj yapmaya durumu yakından öğrenmeye gitmiştik. Maden İşletmesi bizi içeriye almamış, kameramızı gördüğünde ise güvenlik görevlilerini üzerimize salmıştı. Sendikanın örgütlü olmaması sebebiyle ise yaşanan kazadan sonra işletme ceza almamış, takipsizlik kararı verilmişti. Bugün haberlerde yine aynı yerde patlama yaşandığını ve onlarca işçinin hayatını kaybettiği, 300 kadarının yerin 2 bin metre altında mahsur kaldığını öğrendim. Kendime işin ucunu geçen sene bıraktığım için o kadar sinirlendim ki anlatamam, sanki ölen her işçinin kanı bana da bulaşmış gibi kendimi kirli hissettim. Biliyorum işletmeciler benim hissettiğimin binde birini hissetmiyordur. Ama ben bunu biliyordum ve belki de gecemi gündüzüme katıp bu acıyı önleyebileceğimi düşündüm. Belki de hiç bir etkim olmayacaktı ama denemem gerekiyordu.

Siz MT ailesinden isteğim, bu yaşanan facianın sorumluları yargılanana kadar, ne imkanımız varsa (facebook, twitter vb.) konuyu herkesle paylaşalım, orada can veren kardeşlerimizi, abilerimizi yalnız bırakmayalım. Biz bunu kamuoyuna duyurmadıkça, peşinde olduğumuzu hissettirmedikçe, kar hırsıyla gözü dönmüş bütün işletmelerde bu katliamlar devam edecektir. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum. Saygılarımla...

http://www.radikal.com.tr/turkiye/ma...yangin-1191901
    crxforever, babaduru, phradrel ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Allah yardımcıları olsun, sağsalim çıkmalarını nasip etsin.

Bu olayda ihmali olan her kim varsa cezalarını sonuna kadar çeksinler.
    Palakadir bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ülkemizde maalesef ( Büyük oranda ) işçi = günümüz koşullarındaki modern köleler gözüyle görünüyor, kendine insan sıfatını yakıştıran kan emici işverenler tarafından. Bundan dolayı çalışan insanımızın canı çok ucuz , bu yüzden sigortası varsa iş kazası denecek ve belki de alacağı bir tazminatla kapanacak dava...
    Kavel ve hasansonmez bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Allah rahmet eylesin.

iş cinayetleri gün geçtikçe artıyor.
    işvevenler korunduğu müddetçe de böyle devam edecek. medya şu anda ölenlere " şehit " diyerek ölümlerin sorgulanmasından kaçışı kolaylaştırıyor.

her gün insanlar ölecekse yere batsın kazandıkları para yarattıkları isdihdam.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Allah hepsine yardımcı olsun. Bir an kendimizi onların yerine koyup düşünürsek yaptıkları işin ne kadar zor ve kutsal olduğunu anlarız. Asgari ücretle eşşek gibi çalıştırılan emekçiler her gün birer birer ölüyorlar ve kimsenin tepkisi yok, tepkisiz, örgütsüz bir toplum olduk çıktık. Sendikalı işçi sayısını 10 yıl öncesi ile kıyaslarsanız acı gerçekleri görürsünüz. Gerçi olan sendikalar da hiç bir işe yaramıyor o da ayrı bir trajedi.
    Ayrıca asgari ücretle yaşamaya çalışan bir çok emekçi ve ailesi, dar gelirliler mevcutken bu grupların nasıl oy tercihi yaptığı da incelenmesi gereken bir konu. Aslında çok doluyum ve uzun yazmak istiyorum ama sinirlerime hakim olamayacağım diye korkuyorum. Umarım en az can kaybı ile bu olay atlatılır. Bu ve buna benzer olayların olmaması için çok kesin kararlar alınır.
    Kavel bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işvevenler korunduğu müddetçe de böyle devam edecek. medya şu anda ölenlere " şehit " diyerek ölümlerin sorgulanmasından kaçışı kolaylaştırıyor.
    Hocam çok doğru söylüyorsun. Medya da bu işin bir yanı. Hepsi birbirinin pisliğini kapatıyorlar. Aşağıdaki işçilere temiz hava gönderecekleri biz sistemleri de yok. 2 KM aşağıdalar ve medya diyorki ''İşçilerin aşağıda gaz maskeleri var umarız takmışlardır.'' (!) İşçiler gerizekalı ya takmayı akıl edemeyecekler 1, aşağıda oksijen yok ise gaz maskesini ne yapacaklar 2 !!
    T479 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok
    Allah Rahmet Eylesin Daha Maden Ocaklarıyla Başedemiyoruz birde nükleer santral Kurulacak Allah Sonumuzu Hayırlı Etsin

Yer altında mahsur yüzlerce madenci varmış, arkadaşlar yardım dileyelim/dua edelim elden geldiği kadar heran, Allah yar ve yardımcıları olsun.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Kavel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok doğru söylüyorsun. Medya da bu işin bir yanı. Hepsi birbirinin pisliğini kapatıyorlar. Aşağıdaki işçilere temiz hava gönderecekleri biz sistemleri de yok. 2 KM aşağıdalar ve medya diyorki ''İşçilerin aşağıda gaz maskeleri var umarız takmışlardır.'' (!) İşçiler gerizekalı ya takmayı akıl edemeyecekler 1, aşağıda oksijen yok ise gaz maskesini ne yapacaklar 2 !!
    haberlerde duyduğuma göre aşağıya temiz hava veriliyormuş.yani öyle duydum ne kadar doğru bilemiyorum.
    eğer ihmal varsa ağır cezalar verilmediği sürece yeni üzüntüler yaşarız.
    dilerim günah keçisi diye bir müdür bir sosyal güvenlik uzmanını gösterip aklanmaz patronlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

http://www.demokrathaber.net/guncel/enerji-bakani-taner-yildizdan-soma-aciklamasi-h32452.html

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Belediye başkanı şimdi Cüneyt Özdemir'de açıklama yaptı, içeride yangın devam ediyormuş, sonu daha kötü olabilir diyor :S İçeriye hava veriliyormuş ama havanın yangını körükleme ihtimali varmış, çalışmalar sürüyor diyor.

Motosikleti
    ybr125 2008
    bunca hayat bu kadar kolay olmamalı acil çıkış veya sığınak gibi bir şey yok mu madenlerde ? cehaletimden soruyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Bilmiyorum, tv'de konuşan bütün yetkililer demogoji yapıyor hiç bir bilgi vermiyor. CHP'liler biz önerge vermiştik diyor, AKP bakanımız olay yerine gidiyor diyor. Bakan sırtında çıkartacak herhalde işçileri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Başbakan şimdi açıklama yapıyor. Balıkesir ve Manisa milletvekillerimiz bölgeye intikal ediyor diyor. (!)
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    şu anda olayın sıcağından çok fazla muhalefet etmek istemiyorum. ama bildiğim kadarıyla martta burası ile ilgili bir önerge veriliyor. mecliste reddediliyor.

keşke akp ve madenci patron yerden göğe kadar haklı olsa kimse ölmemiş olsa yalan olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Soma'da son durum :
    Alınan son bilgilere göre madene 580 işçi indi. İlk sayımda 280 işçinin dışarı çıktığı anlaşılırken içerden toplamda 300 işçinin olduğu tespit edildi. İşçilerin çıkışa en az 4 km uzaklıkta olduğu söylenirken çıkartılan 30 dan fazla işçi var.
    4 işçinin hastanede yaşamını yitirdiği öğrenilirken hastanedeki yaralıların durumuna ilişkin net bir veri alınamıyor. İşçi ailelerinin hastane önünde ve hastane morgu önünde bekleyişi sürüyor.
    Öte yandan Kani Beko'nun da aralarında bulunduğu 40 kişilik DİSK heyeti İzmir'den Soma'ya yola çıktığı öğrenildi.

https://www.facebook.com/anarsihaber/photos/pcb.652858354802986/652857664803055/?type=1&theater

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Muhtemelen gece boyu sürecek kurtarma çalışmaları, umarım medya yayını devam eder haberdar oluruz. Lakin forumun gündemi şuan http://www.motosiklet.net/forum/moto...zuluyormu.html olsa da buradan da gelişmeleri sitede kamuoyu yaratmak açısından paylaşalım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kader işte napcan.

Allah yardımcıları olsun .
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    tüm konular teknik aksesuar muhabbet hep sohbet bölümüne açılıyor. diğer bölümler zayıf kalıyor. belki de bir çok kişi şu anda televizyondan takip ediyordur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm konular teknik aksesuar muhabbet hep sohbet bölümüne açılıyor. diğer bölümler zayıf kalıyor. belki de bir çok kişi şu anda televizyondan takip ediyordur.
    Doğrudur hocam olabilir.

Motosikleti
    ybr125 2008
    sosyal medyada da bir gelişme yok.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    ''Bu ülkede işçiler için sadece meydanlar kapatılır hak aramasınlar diye. Ölmesinler diye işletmeler kapatılmaz.'' demiş birisi twitterda. Hiç bir şey yapamadan evde oturmak deli ediyor insanı. Medyada her konuşan kader derken aslında yaşananın cinayet olduğunu düşünüyorum.
    babaduru ve phradrel bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    İnşallah kayıplar olmaz. Kapitalist dincilerin yönettiği bir ülkede, işçi hakkı aramak ne kadar sonuç verir, üstelik bu işçilerin yarısı bu durumu kendine hak görürken. Son göçükte kaybettiklerimiz için güzel öldüler, çıkarılana kadar buradayım deyip arkadan sıvışan bakanlar görmedik mi. Kaçımız hatırlıyoruz. Bunu da bir süre sonra hatırlamayacağız.
    Benli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)