Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 yaşındasın ehliyet raporu alamazsın

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Sağlık ocağındaki aile hekimi 17 yaşında olduğumu ehliyet raporu veremeyeceğini söyledi 15 mayısta yaşım a2 için tutuyor.Ehliyet raporunu nereden alabilirim hastanede aynı durumla karşılaşırmıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    ehliyet raporu derken o nedir? kursa kayit olurkenmi istediler bende kayit oldum 17 yasindayim sorun cikmadi? saglik raporu diyorsan doktor hakli blgisayardan ehliyetini secince diyor buna yasi yetmiyor kisinin

Slang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Sağlık raporu diyorsun heralde ehliyet raporu nedir anlamadım Sağlık raporu hastaneden aşağı yukarı 30tl ye veriyolar.

ben geçen sene sağlik ocağından aldım. sağlık ocağı vermezse kurs doktoru 20 30 tlye veriyor diye biliyorum

Motosikleti
    yzf 125
    Sağlık raporu evet

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Özel hastanelerde 25 lira a veriyorlardı gecen yıl.Bana hastaneyi kurs tavsiye etmişti kursu arayıp sorarsan yardımcı olacaklardır ama 25-30 tl gibi bi para verrirsin.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurs hallediyor genelde..başvurduğun sürücü kursuyla iletişime geçmeni tavsiye ederim
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

efesafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzyf r125-Kuba Xcg 150
    bende sağlık ocağından aldım sağlık raporumu ama doğum günümden 1 gün sonra

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşın olayı bence gayet normal şuanda 17 yaşında değilsin bu nedenle sana raporu özel hastane veya başka bir x kurum veremez. Şayet B sınıfı alıyor olsaydın ve 17 yaşında olmuş olsaydın bu durum da alabilirdin fakat şuan alamazsın bir arkadaşımın kardeşine olmuştu da oradan biliyorum yine de araştırmaya fayda var.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gününü doldurmadan kursa nasıl kayıt oldun?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Alıntı muhiddnevrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık ocağındaki aile hekimi 17 yaşında olduğumu ehliyet raporu veremeyeceğini söyledi 15 mayısta yaşım a2 için tutuyor.Ehliyet raporunu nereden alabilirim hastanede aynı durumla karşılaşırmıyım.
    Ayni şey banada oldu israr et a2 almaya hak kazandım nasil almiyayim de kanunen hak kazanmisim ehliyet almaya bunun icinde saglik raporu lazim vermeniz lazim de.not düşsün a2 ddiye

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl ya ? Ben 17 yaşında aldım. Hastanelere gidipte para verme sakın. Ben sırf 30 lira vermemek için aile hekimliğimi başka semte aldırıp ordan almıştım raporu :D Orası vermiyosa başka yere aldırıp ordan almaya çalış, yada velinle git en kolayı.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    bende gayet aile hekimine gittim fotografimi goturdum herif beles verdi oncelikle yanlislikla b ehliyeti secmis bilgisayardan senin gibi dedi yasin tutmuyor dedim abi a2 alicam a2 secti sorunsuz beles hallettim ama martin 2 sinde 17 yasima girdim martin 10unda felan gittim ben doktora bence 16 mayisda gidersen alirsin saglik raporunu ama kurs icin gecikirmisin bilmem belki ozel hastaneler yasin gelmeden veriyordur hic sanmiyorum ama arastirmakta fayda var

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar ehliyet için alınacak sağlık raporlarına "SÜRÜCÜ OLUR RAPORU" denir. doktor ile görüşürken bu şekilde yardım isteyiniz. konuyu açan kardeş sen de doktora "A2 SINIFI SÜRÜCÜ OLUR RAPORU" istiyorum dersen yardımcı olacaktır. belki yaş dolmadan vermiyorlardır hiç duymadım böyle bir şey, ama eğer öyle bir şey varsa 15 mayıstan sonra gidip alabilirsin. zaten yaşın dolduktan sonra kursa kayıt olabilirsin, henüz seni kayıt edemezler. 15 mayıstan sonra evraklarını götürsen bir kaybın olmaz.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Lawyer_16 kalanlar icin sinav gunu ne zaman? 3 mayis ta kalmistim bilgin var mi?

Motosikleti
    Sportster Iron883
    doğum günün gelmeden 17 yaşında olmuş olmadığından sağlık raporunu alsan da geçersiz olur yaşını doldurduktan sonra alman gerek

Motosikleti
    Xmax
    Karachali her ilde ve ilçede direksiyon sınav tarihleri farklıdır. doğru bilgiyi sürücü kursunuzdan veya kursunuzun bağlı olduğu ilçe milli eğitim müdürlüğünden alabilirsiniz. sınav tarihleri ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenir.

Motosikleti
    yzf 125
    Kursa kayıt olmadım arayıp sordum 15 mayısta yaşım dolduktan sonra alabilirmişim fakat aile hekimi 18 yaşının altında vermeyeceğini söylüyor biraz inat birisi tartıştık yaşımı dolduruncada vereceğini sanmıyorum

Motosikleti
    Xmax
    ozaman herhangi bir hastane veya polikliniği telefonla ara ve şunları sor:
    1- 17 yaşındayım, velim olmadan sizden a2 sınıfı sürücü olur raporu alabilir miyim? (a2 sınıfı ehliyet yaşının 17 olduğunu da hatırlat aptallara)
    2- siz ne kadara veriyorsunuz sürücü olur raporunu?
    3- gelip muayene olsam hemen raporumu alabilir miyim? (seni muayene edip bugün git yarın raporu al demesinler)

30 liradan fazla isterlerse başka yerlere sor. bu arada kimliğinde kan grubun yazmıyorsa kan grubu kartı da al. ehliyetini çıkarırken lazım olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)