Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Klasik soru tecrübelerinize emanet ediyoruz kendimizi :) bi el atın bana :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Abilerim,kardeşlerim,değerli forum üyeleri.Bu akşam yine tecrübelerinizden yararlanmak için bir konu açıyorum.Dizlik konusunda sıkıntılarım var.Fıyat harıicinde farkı bir şey gözüme çarpmadı aşağıdaki ürünleri inceler misiniz?

http://www.motosikletim.com.tr/venom...vn-07-mavsalli
    http://www.motosikletim.com.tr/store...roductid=99913
    http://www.motosikletim.com.tr/zandona-3200-dizlik
    linkleri ilk defa ekledim yanlış olduysa k.bakmayın.İlk 2si arasında kaldım aslında bilgisi tecrübesi olan varsa paylaşssın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Güncel... Bilgisi olan lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Dizlik koruması maalesef pek yok. Düşünce sürtünmeden dolayı meydana gelecek darbe ve ısı nedeniyle bacak, baldır, kalçanızda oluşacak doku kaybınıda dikkate alın. Dizliğe boşuna para harcamayın bence. Korumalı pantalon çeşitleri günümüzde bayağı arttı. Günlük kullanıma uygun hale geldiler. Kot görünümlü olanları bile var.
    ccc67, barodi ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    venom olabılır

Motosikleti
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik koruması maalesef pek yok. Düşünce sürtünmeden dolayı meydana gelecek darbe ve ısı nedeniyle bacak, baldır, kalçanızda oluşacak doku kaybınıda dikkate alın. Dizliğe boşuna para harcamayın bence. Korumalı pantalon çeşitleri günümüzde bayağı arttı. Günlük kullanıma uygun hale geldiler. Kot görünümlü olanları bile var.
    Lise öğrencisi olduğum için pantolon olmaz malesef

Zandona 3200 kullanıyorum kaliteli ve güvenli olduğuna inanıyorum, ancak kesinlikle mafsallı dizlik almanı öneriyorum sebebi, biraz uzun yok olunca kayma yapıyor, sıkıp sabitlemek istenirse bacakları karıncalanıyor insanın, diğer modeller hakkında tecrübem yok, tekara ediyorum mafsallı tercih edin.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zandona 3200 kullanıyorum kaliteli ve güvenli olduğuna inanıyorum, ancak kesinlikle mafsallı dizlik almanı öneriyorum sebebi, biraz uzun yok olunca kayma yapıyor, sıkıp sabitlemek istenirse bacakları karıncalanıyor insanın, diğer modeller hakkında tecrübem yok, tekara ediyorum mafsallı tercih edin.
    zandonada delik falan yok havalandırma sıkıntı oluyor mu terleme yapıyor mu?? Mafsal dediğiniz bu eklem yeri olan düm düz olmayan değil mi?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Oha bunlara da zam gelmis. Gecen yaz 40-45tlcivarindalardi.. Zandona yine pahaliydi ama venom zandona fiyatinda degildi..

Venom veya zandonyayi al. İlk ikideki kararsizligin hakli buluyorum. Birisi lacivert birisi siyah. İkisi de 3 bağli. Varsa deneme sansin, gecir dizine hangisi rahat hissettirirse. Bu konudaki tavsiyem ise, dukkanda dizine takinca ayakta durup bakma, biraz oturur pozisyonda takil, hangisinde ayaklarina kan gidiyosa, hangisi daha keyifli gelirse al.
    ccc67 bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zandona tavsiye ederim. Venom ve prohel'in mafsal kısımları depo veya denk geldiği kaporta aksamına zarar veriyor.
    soycan bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250
    Bende venom kullanıyorum da benım makınaya da zarar verdı yan tarafına bırınde gormustum uzerı bezle kaplı olanlar var onlardan tercıh edebılırsın hocam
    ccc67 bunu beğendi.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Linkteki zandonayı kullandım hatta test ettim.

Görevini yaptı fakat arkadaşın dediği gibi kayma sorunu var

şimdi alacak olsam mafsallı modelleri tercih ederdim.
    ccc67 bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zandonada delik falan yok havalandırma sıkıntı oluyor mu terleme yapıyor mu?? Mafsal dediğiniz bu eklem yeri olan düm düz olmayan değil mi?
    Aynen öyle, eklemli olanlar mafsallı diye geçer, terletme olayına gelince motor üstünde sıkıntı yaşamadım, olmayacağı anlamına gelmiyor tabii

Süzgeç gibi olan ile, tek parça düz olanların koruma faktörü ne olur diye düşünmek gerek.
    ccc67 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaklaşık 6-7 yıldır hiç çıkarmaksızın kullanıyorum. İlk başlarda rahatsızlık veriyordu ama 15-20 gün sonra alıştım.
    Şuanda öyle hale geldiki onların bacağımda olduğunu unutuyorum . hiç çıkarmaksızın 16-18 saat takılı olduğu olmuştur.
    Zaten bir müddet sonra çıkaramaz oluyorsunuz. 50 ccscooter ile 500 mt yol gidecekseniz bile takmayınca rahatsızlık veriyor insanı huzursuz ediyor.
    Kullandıklarım piyasada kolay bulunur prohel vb markaların mafsallı modelleri. Bende zandona almayı düşünüyorum gözlemlediğim kadarıyla çok iyi bir dizlik.

Çok kere faydasını gördüm. rahatlıkla dizimi kırabilicek darbeler de bile hiçbirşey olmamış gibi kalkıp motoruma bindim. Bir keresinde pantolonun eksikliğini hissettim. Oda yan kalça kemiği korumasından dolayı. Şiddetle yere çarptım ve sadece kalça kemiğim asfaltla temaz edip bir süre ağrı yapıp sıkıntı verdi.

İlk darbede dizlik çok işe yarıyor fakat sonrasında sürüklenme olursa pantolonun faydası çıkıyor ortaya.
    Şimdi bir pantolonla beraber dizliği birşekilde kombine etmeyi düşünüyorum.

Yaş tecrübe ve yapılan km arttıkça insan korumanın faydasını ve önemini çok daha iyi anlıyor.

Paran yettiği yere kadar ne pantolondan ne dizlikten ödün vermemeye çalış.
    Kask eldiven vs hiç bahsetmiyorum bile.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    şimdi genel olarak cevaplar için çok teşekkür ederim fakat deneme imkanım yok.Ben başka ile gittim 1 saat motoruda ordan aldım orda ilk 2 model vardı hangisi daha rahattı hatırlamıyorum :( ilk 2si daha samimi geliyor bana mafsallı olduğu için.sonuncusu zadona yani sanki bacak büküldüğü zaman havada duracakmış gibi geliyor yani bacağı kavrayamacakmış gibi geliyor.Depo çizilme sorununada şöyle bir düşüncem var.Depoya denk gelen yerlerine genelde eklem yerleri oluyormuş şu tekzen vb yerlerde sandalye altlarına takılan yapışkan yumuşak şeyleri monte etmeyi düşünüyorum sizce nasıldır ?

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece dizlik alınacaksa pantolon içi dizlik tavsiye ederim ama elbetteki pantolonun vazifesi başka..Büse kevlarlı kot kullanıyorum (korumalarıyla) bazen uzak biyere gitcek olursam ufo marka dizlikleri içten giyiyorum.(pantolonunkileri çıkartarak).Daha güvenli hissediyorum
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece dizlik alınacaksa pantolon içi dizlik tavsiye ederim ama elbetteki pantolonun vazifesi başka..Büse kevlarlı kot kullanıyorum (korumalarıyla) bazen uzak biyere gitcek olursam ufo marka dizlikleri içten giyiyorum.(pantolonunkileri çıkartarak).Daha güvenli hissediyorum
    pantolon içi dizlik farklı mı oluyor.marka model veya link verebilirm isiniz bakmamız için.teşekkürler

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ufonun iki adet dizliği var bunları pantolon altına denedim sonra kısa olanını aldım.(Bot kullandığım için diğeri uzun geldi).1.Linktekini aldım..Ama 2.linktekide güzel oldu daha belirsiz gibiydi.Aslında pantolon üstüne de alınıyor bunlar belki gayeside o ama ben içten giyiyorum.Ve motosiklet pantolonuyla çok daha rahat oluyo normal pantolona göre.Bu arada eklemleri rüzgardan korumasıda göz ardı edilemez.
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1667
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=694
    acayüp bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufonun iki adet dizliği var bunları pantolon altına denedim sonra kısa olanını aldım.(Bot kullandığım için diğeri uzun geldi).1.Linktekini aldım..Ama 2.linktekide güzel oldu daha belirsiz gibiydi.Aslında pantolon üstüne de alınıyor bunlar belki gayeside o ama ben içten giyiyorum.Ve motosiklet pantolonuyla çok daha rahat oluyo normal pantolona göre.Bu arada eklemleri rüzgardan korumasıda göz ardı edilemez.
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=1667
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=694
    Fark olarak ne var anlayamadım ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Güncel ))

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Zaten normal kotun da icine takmaniz lazim dizligi. Kayma yapiyor diyenler kotun ustunden takip geciyor mu?
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)