Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Az Tecrübeli Biri Olarak Motor Önerisi Alabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar vitesli motorda çok az tecrübem var ama artık motor kullanmak istiyorum.

Ehliyetim var ve şimdilik 25 bin tl gibi bir bütçe ile bu işe girmek istiyorum.

İstediğim motora gelince ben 1,88 boyunda 100 kg olan birisiyim ve aldığım motorun üzerinde iri kalmak istemiyorum ayrıca sonuçta motor alıyoruz gaze yüklenincede gitmesini istiyorum

kendimi biraz araştırma yapınca 4-5 model belirledim ama bunların artıları eksileri nelerdir tam anlamı ile bilmiyorum bu sebeble burdaki üstadlardan bilgi almak istiyorum veya başka önerecekleri model varsa tabiki onları duymak istiyorum.

1. Suziki V-Strom 650ABS : http://motosiklet.suzuki.com.tr/modeller/sport-adventure-tourer/v-strom-650abs.aspx
    2. Kawasaki Versys : http://www.kawasaki.com.tr/motosiklet/versys/versys.html
    3. Honda NC 750X : http://honda.com.tr/motosiklet/on-off/nc-750x
    4. Yamaha Fazer8 : http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/sport-touring/fazer8.aspx

Şimdiden öneri ve yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ölmek için 25 bin tl ayırmak komik olsa gerek.
    supporter, semihss, fofer ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Büyük motorlarla alakalı bilgim olsaydı paylaşırdım.
    Ama çok pis taşlarlar hocam seni tecrübe olmadan bu motorları düşünmek biraz ilginç olmuş.
    Ben 150cc yi zaptedemiyorum.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Hacım çok karizmatik bir ölüm olacak! Bence sen 250 cc ikinci el düşünce, çizince üzülmeyeceğin bir motor al. Biraz kullan...
    qezgin, semihss ve rogget bunu beğendiler.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    1 senelik kullanım için 250 cc ile

başlamanın sınırsız faydaları var.

Sym Wolf 250- Suziki Inazuma 250

gibi motorlarla başlarlarsanız tecrübe edinirsiniz.

Yok illa ki büyük olsun diyorsanız üstteki motorlar

arasında en ehven -az kötü- olanı HONDA NC750X.

Ciddi bir bütçe ayırmışsınız. Şehrinizde eğitim veren

bir motorcu veya kuruluş bulup eğitim almanız,motorla

olan ilişkinizi aptal aşık seviyesinden>evli seviyesine

çıkaracaktır..

Nasıl bir ilişki istediğinize göre seçiminiz yapmakda,

bu seçimin sonuçlarının cefasını çekmek veya sefasını sürmekte size kalmış..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Sportster Iron883
    yamaha al yavaş yavaş kulllanırsan bişi olmaz mis gibi 4 silindir gazı açtın mı da o biçim gidersin demek isterdim de beni de taşlarlar ybr 125 iyidir iyi
    hasanrs bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    İlk motorun olacaksa;
    önce Honda Today
    sonra Honda Activa
    sonra Honda Cb125
    sonra Honda Cbf150
    sonra Honda Cbr250
    sonra Honda Cbr500 öyle gider işte acele etme.
    hasanrs bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Bu motorlarla başladın diye illa öleceksin veya düşeceksin diye bir şey yok ama düşük cc ile başlasan riskin azalır, hakimiyetin artar bunun sonucunda alacağın keyif de artar.Ama illa bu cc bandından bi motor seçeceksen iyi bi eğitimden geçmen ve gaza gelmeyeceğine dair kendine güvenmen gerekiyor.Unutma ki küçük cc lerden başlayarak yükseklidiğinde sahip olacağın hakimiyete sahip olamayacaksın çünkü motor seni korkutacak.Karar sana kalmış ben ne 125 ne 600, 250 ile başlamanı öneririm.

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    KTM DUKE 200cc 2014 model de alabilirsin başlangıç motoru ama biraz fiyatı yüksek sıfırı 14-15 bin tl arası 20 bin liradan geri kalana ekipman ve benzin alıp gezersin

hyo kenan ve hasanrs bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorun olacaksa;
    önce Honda Today
    sonra Honda Activa
    sonra Honda Cb125
    sonra Honda Cbf150
    sonra Honda Cbr250
    sonra Honda Cbr500 öyle gider işte acele etme.
    hocam sen de abartmışsın biraz

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    http://www.dailymotion.com/video/x1c...webcam?start=2

linkteki video bir miktar yardımcı olacaktır.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    ölümse ölüm atın ölümü arpadan olsun 15 sene ss ye binip ölende var o nasıl olacak ? ama tabi öyle düşünmemek lazım içinde hevesin varsa al boş geç

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Çok bayat olacak ama 1000 lik olmaz 600 lük olur
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Berke90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Cbr 250 veya cbr 500 alman iyi olur. Naked istiyosan ktm duke 200 öneriri. Kalan parayla da 1. Kalite mont, kask, eldiven, bellik ayakkabı ve pantolon almanı öneririm.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Demek ki neymiş çok paranın olması da iyi değilmiş.. Şaka bir yana bugün üye olup 25 bin tlye motor bakanlara inanasım gelmiyor..
    sozerten ve rambomert bunu beğendiler.

Berke90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki neymiş çok paranın olması da iyi değilmiş.. Şaka bir yana bugün üye olup 25 bin tlye motor bakanlara inanasım gelmiyor..
    Neden 25 tl ye motor bakanlara inananız gelmiyor?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Berke90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 25 tl ye motor bakanlara inananız gelmiyor?
    Siz ilk kez başlayacak olsanız yeni kullanıcı açıp hiçbir bilgi doldurmayıp ilk mesajınızı 25 bin tl param var 600cc+ başlangıç motosikleti bakıyorum diye atarmısınız?

Yoksa en iyi motosikletler donanımlı micra fiyatında.. Parasında değilim işin yani..

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bence bir gariplik yok. 5000-7000i olan acip soruyorda neden 25000 ni olan acmasin?
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ilk kez başlayacak olsanız yeni kullanıcı açıp hiçbir bilgi doldurmayıp ilk mesajınızı 25 bin tl param var 600cc+ başlangıç motosikleti bakıyorum diye atarmısınız?

Yoksa en iyi motosikletler donanımlı micra fiyatında.. Parasında değilim işin yani..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    15 bin tl'yi altın,euro,dolar hangisini canın isterse herhangi birine baski paran değer kaybetmeden beklesin çünkü biraz bekleyecek...

Geriye kalan 10 bin tl ile japon marka 150 cc motosiklet,ekipman,eğitim al..10.000 km devirdikten sonra bunu sat üstüne bi miktar koy 250 lik bişey al.20.000 km onu kullandıktan sonra 600 cc lik motosikletini (racing olmayan)al.Burda fotoğraflarını paylaş,bende sana hayırlı olsun diyim...

Tavsiyem budur..

Tabi acelen yoksa..
    Beni taşıyan 150 cc lik motosikletin 20 kg daha taşıyabileciğini hazmedebilceksen...
    Ömür boyu motosiklet kullanmayı düşünüyorsan...

Değilse,beni yazmamış say...

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    grenajsız al ilk motorunsa %90 en iyi ihtimalle olduğu yerde düşüreceksin + ilk motorunsa debriajı yiyeceksin. üzerinde gaza gelip kaç yapıyor bu diyeceksin e o tecrübeyle en ufak problemde viiiiiykkk... diye ya biryere girersin ya da yatarsın biryerde motor sağa sen sola tabi bunlar sadece ihtimal.ama motorda ihtimalleri minimuma indirmen gerekir.madem 25 binliran var al birtane gt250r 5-6 bine hem satamazsanda bakkala çakkala giderken binersin.üzerinde deney yaparsın hem aksamını öğrenirsin söker takarsın büyük motorda daha rahat edersin büyük cc de sadece kullanmak yetmez.yolda karşılaşacağın probleminden usta seçimi ufak tefek ayarları bakımı öğrenmen lazım bunları büyük motorda öğrenirsen biraz tuzlu olur.gtr250 de daha az seni üzmicek masraflar çıkar.çok canını sıktı azına z.çtım keşke ellemeseydim dersen salla bi kenara üzülmezsin.bendede tiger 250 var tepe tepe kullanıyorum çıkardığı tek sorun akü bitti değiştirdim.şerefsiz arıza çıkarmıyor ama heryerine açıp bakıyorum.motoru hariç.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)