Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya'dan Kıbrıs'a yolculuk

Motovento
    REKLAM ALANI
    94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Merhabalar uzun zamandır araştırmaktaydım ve sonunda motorumu Kıbrıs'a götürdüm buradaki yazıda ki amacım hem honda cbr 250 ile uzun yol deneyimim hem de çok tartışılan Kıbrıs'a motor götürmek için güncel bilgi vermek.Pazartesi saat 1 gibi Antalya konyaaltından yola çıktım.

Yolun ilk kısımları otoyoldu ve çok rahattı kişiden kişiye değişir ama şunu söylemeliyim ki cbr nin oturuş pozisyonu gerçekten çok ideal hem rüzgardan iyi korunuyorum hem ön tarafı iyi hissediyorum hemde iki büklüm değil.Yolda 120 - 140 arası geldim otobanda cbr 250 ile hızlı olamazsınız belki ama gayet rahat ayak uydurabildim rodajda olduğu için 140 a çıktım en fazla bu hıza çıkarken hiç zorlanmadı.Uzun otoban sonrası ilk durağım Alanya oldu.Alanya'yı çok beğendim hatta o kadar beğendim ki bakmaktan fotoğraf çekmeyi unuttum çok sakin huzurlu bi havası var.Neyse geçelim yolun en zor kısmına: Taşucuna giden bilir bir virajlar aman allahım.Motorun viraj performansını ölçme fırsatım oldu Viraj almak gerçekten çok keyifli bu makinada orjinal lastiklerine ragmen ön taraf çok sıkı oturuyor ve yön değiştirmeli çok hızlı viraj çıkışında gazı açtığımda arkam çok oynadı ama bunun suçunu irc lastiklere atıyorum asfalt kalitesi de zaten iyi değildi pek Uzun ve konsantre virajlı yol beni biraz yordu biraz da gazladım açıkçası de freni patlayıp yanmış neredeyse kül olmuş tır ı görünce biraz düşürdüm tempoyu

Taşucuna vardığımda saat 7 ye geliyordu 1 saat de mola vermişimdir yani 5 saat gibi sürüyor.Önce rezerve ettiğim denizcilikten biletimi aldım sonra bir yemek yedim ve saat 10 gibi gemi geldi içini 1 saatte boşaltılar sonrasında kapı açtılar önce motoru kayıt ettirdim ve sonra içeriden kendi girişmi yaptırdım 37 tl vergi aldılar pul ile birlikte bilet 190 lira tuttu. Çok sayıda tır vardı pek bi geriliyorum motorla onların arasında olmaya

İçeri geçtik teknenin boşalmasını bekledik 1 saat sağolsun bi hırvat varadero lu abim vardı sohbet ettik.Beklerken epey sıkıldım üstümde yol yorgunluğu da vardı neyse 00:30 gibi gemiye aldırlar bizi

İçeriye ilk girenlerden oldum motoru kenara çektiler bir güzel bağladılar başında durup emin oldum ama tırları bile bağladılar şaseden gerçekten ciddi iş yapıyorlar

Bütün bu işlerden sonra gemi 1:30 gibi kalktı yolculuk 7 saat sürdü 8:30 da limana yanaştık.

Hemen tırların arasından sıyrılıp motoru park ettim önce sigorta yaptırdım 3 aylık (130 tl ) sonra polisden geçtim pasaport ile ardından motorun kaydını öğrenci belgemi verip 1 aylık süre aldım ehliyet çevirmem ve oturma izni almak için.İşlemler 30 dakika sürdü.Girne den Odtü ye yola koyuldum Kıbrıs ta motosiklet kullanmak harika herkes yol veriyor kurallara uyuyor çok beğendim bi tek o kameralar 65 hız limiti yerine bi 85 olaymış en azından sinir krizi geçirmezdik boş yolda Güzelyurta giden daha önceeden bildiğim virajlarda yolculuğun sonunda iyice gazla müthiş keyif aldım.Saat 10 gibi okuluma gelip tek dersime girdim VE SONUNDA MOTOR OKULUMDA

Bütün yolculuk boyunca cbr den çok memnun kaldım yaklaşık 3.5 litre yaktı ( rodajda ).Hiç yormadı beni gerçekten.Şu an motorum 770 km de
    Bu arada okulun aslaftı çok iyi sıcak lastiklerle ilk girdiğimde aslında virajlardan hiç keyif almamışım dedim tutuş çok iyidi.İşte umarım şu lastikleri bi rosso 2 yaparsak hem öyle tutacak.Tekerin düz bassın
    ceyceypad, Apices ve rogget bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yazini keyifle okudum.

Guzel paylasim

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Teşekkürler, biraz aceleye geldi bütün fotoğrafları da yüklemeyi beceremedim ama burada daha gezi yapıp paylaşacağım

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    hoşgeldin hacı...
    kilit şeyisini beğenmedim...
    burda bağlamana gerek yok...
    20 gün izne giderken bile motoru evin önüne bırakıp gittim...
    sağa sola giderken de anahtarı hep üzerinde bırakırım... problem yok...
    çalma girişimini geçtim... sağını, solunu, düğmelerini bile kimse kurcalamaz...

özellikle kavşaklarda çok dikkat et... yol vermeyen de oluyor...
    türk plakalı ve kiralık plakalı araçlara da ayrıca dikkat et...

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Güzel bir gezi olmuş, benim burdan da geçmişsin, Serikteyim ben, dönüşte haberleşelim görüşürüz.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok güzel bir paylaşım olmuş.
    İş amaçlı daha önce 3 kez Kıbrıs'a
    gitmişliğim var.Çok değişik ve güzel
    bir yer.Yapacağınız gezileri paylaşımda,
    biraz hasret gidereyim

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin hacı...
    kilit şeyisini beğenmedim...
    burda bağlamana gerek yok...
    20 gün izne giderken bile motoru evin önüne bırakıp gittim...
    sağa sola giderken de anahtarı hep üzerinde bırakırım... problem yok...
    çalma girişimini geçtim... sağını, solunu, düğmelerini bile kimse kurcalamaz...

özellikle kavşaklarda çok dikkat et... yol vermeyen de oluyor...
    türk plakalı ve kiralık plakalı araçlara da ayrıca dikkat et...
    Doğrusun abi biliyorumda işte İstanbul da alışmışız göz önünde bile götürürler motoru diye alışkanlıktan takıyorum bide içim rahat oluyor.Bir ara bi gezi ayarlayalım.

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir gezi olmuş, benim burdan da geçmişsin, Serikteyim ben, dönüşte haberleşelim görüşürüz.
    Valla pek zahmetli olduğu için en az 1 sene burada tutmayı düşünüyorum da aklımda dönerken buradan yazarım
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

Motosikleti
    Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrusun abi biliyorumda işte İstanbul da alışmışız göz önünde bile götürürler motoru diye alışkanlıktan takıyorum bide içim rahat oluyor.Bir ara bi gezi ayarlayalım.
    gel gezelim hacı...
    denize girelim... kıbrısta 1 mayıstan itibaren denize girilir..
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Vallahi ben nisan 20 de açtım sezonu deniz sıcak bile geldi hala gelibolu dan alışkınım soğuk suya Haftasonu belki akdeniz koyuna gidelim diyoruz veya başka bi önerin olursa oraya gelelim biz güzelyurtdayız 3 motor ortak bi yerde buluşur öyle gideriz harika olur

Motosikleti
    bostancıda motorcu arkadaşımın bahçesi var... hafta sonları oraya gider hem ağaçları sularız hemde mangal yaparız...
    irtibatı koparmayalımda... uygun bir vakit gezelim...

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Güzel bir yazı
    Ancak daha fazla resim beklemedim desem yalan olur

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Haklısınız fakat kafam çok doluydu ne zaman biletimi alacağım bişey unuttum mu derken çok pişman oldum sonra az fotoğraf çektiğime ama güzel bi fotoğraf buldum Girne limanına yaklaşırken çektiğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Harika olur bi kere gezi yaptık mı gerisi zincirleme gelir diye düşünüyorum zaten, özelden numaramı atacağım irtibatta kalalım
    APALA bunu beğendi.
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Bu konuda yazmaya devam et ODTÜ Kıbrıs'ı da yazabilirim bu sene. Hem okulu hem kıbrısta motosiklet olayını merak ediyorum

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni motorun hayırlı olsun Anılarım canlandı birden, gemide benim motorumu aynı yere koymuştum Hoşgeldin bu arada.
    Bu konuyu KKTC MT'nin altına yapıştırırsan, orada da güncel arşiv olur
    Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Gel bekleriz yardımcı olurum sorun olursa.Okulda motosiklet sever fazla ama motora binen 3-5 kişiyiz malum getirmek götürmek hele almak epey zor.Ama bi kulüp açıcam yakında

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorun hayırlı olsun Anılarım canlandı birden, gemide benim motorumu aynı yere koymuştum Hoşgeldin bu arada.
    Bu konuyu KKTC MT'nin altına yapıştırırsan, orada da güncel arşiv olur
    Kazasız belasız sürüşler.
    Teşekkürler tamamdır yapacağım.Bi gün birlikte sürmek dileğiyle

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel bekleriz yardımcı olurum sorun olursa.Okulda motosiklet sever fazla ama motora binen 3-5 kişiyiz malum getirmek götürmek hele almak epey zor.Ama bi kulüp açıcam yakında

Teşekkürler tamamdır yapacağım.Bi gün birlikte sürmek dileğiyle
    Bu yıl motorsuz geçti Kıbrıs, önümüzdeki dönem bir aksilik olmazsa mutlaka
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kilit göstermelik galiba

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Göstermelik bile değil vicdan rahatlatmalık, ferhat hocamın dediği gibi Kıbrıs'ta çalma çulma olayları yok hele motor arabada.Zaten çalsa nereye götürecek kaç tane antalya plaka hrc cbr250r var Bir de okulda duruyor zaten öylesine yanıma almıştım bağlıyorum işte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)