Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kararsızlık Buymuş Demek ki :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Merhabalar tekrar.Süreki forumlarda gezip google amcadan konular aratıp okuyorum ve hep düşünmüşümdür insanlar neden sürekli aynı konuları sorar diye.Fakat olayın bu kadar basit olmadığını başıma gelince anladım.İnsan en ufak bir farklılıkta birde ben sorayım istiyor.
    Yeni başlıyorum.Kaskım eldivenim montum hiç bir şeyim yok .
    Kask için ls2 ff375 shogun almayı düşünüyorum.Kaskın sharp sonuçları:
    https://sharp.direct.gov.uk/testsrat...2-ff375-shogun

Diğer ekipmanlarıda buldukça almayı düşünüyorum zira direksiyon sınavım mayıs ayı içerisinde, yani daha zamanım var.
    Bir yandan da motor araştırmasına giriyorum.Hatta bugün bir tane ybr 125 esd buldum 2012 model fakat ben bakmaya gidemeden satılmış .Yamaha bayiye de bir uğrayım dedim.Bayide gümrük 2012 grişli 0 km ybr ler vardı 4 adet ve arkadaş 4250 ye verebileceğini söyledi.Plaka ruhsat ile beraber 4650 oluyor. (ikinci el olarak ta alsam 2011-2012 modellere bakıyorum ve onların fiyatıda 3400-4000 aralığında devam etmekte)
    Şimdi kararsızım.Zamanım olduğu için ikinci el araştırmalarına devam mı edeyim.Yoksa 700-800 tl lik varkı umursamadan 0 km bir motor mu alayım.
    Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer700
    2. elde satılması kolay olan bir motorsiklet al mümkünse sende 2. el al ve ileride büyük ccye geçmek isteyeceksin o zman aldığın fiyata koyarsın zarar etmessin tecrübe kazanırsın falan en mantıklısı bu yok ben büyük cc düşünmüyom 125 alayım hep kullanacam dersen 0km japaon motorsiklet al bence

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cbr alicaksin baslamak için 2. el sonra ayni fiyata koy gitsin 1 ay kesin satilir düsmesen tabi

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    bence 0 alma 2.el al ilk motorun olacağı için 700-800 lirayada ilk aşamada almayı düşünmediğin mont,eldiven,dizlik ya da pantolon hatta mümkünse ayakkabı alırsın.çünkü alıcağın motor ömürlük değil 5-6 aylık olacak.ama korumaları 1-2 sene giyersin .korumaları tamamlamadan motor alma.küçük motor amaaan deme :D incecik lastiklerle korumasız 120-130km/h lara çıkınca bildiğin tüm duaları okursun :D . küçük olduğuna bakma seri motordur ve canın şehiriçi ara sokaklara girip steet tarzı takılmak isticek ben ybr mi ilk aldıktan yarım saat sonra düşmüştüm eldivenlerim olmasaydı avuçiçlerim fena olurdu. :D

Motosikleti
    dealim daystar 250
    hocam paranvar ise 3-5 demeyeceksin 0 km ye bineceksin, madem bu yola girdin cimrilik etmeyeceksin he yok abi durum kısıtlı dersen 0 km ye bakmadan markadan şaşmayacaksın, sen nasılsa tek tabancasın kendine karşı asla cimrilik etme.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ikinci el alma. çoğu kurye çıkması zaten. ben 2. el aldım kimsenin çözemediği bi arıza yüzünden 100 kmde ortalama 3.5 litre yakıt yakması yüzünden o dediğin 700-800 tlyi sadece yakıta gömdüm.

0 km al kafan rahat etsin.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.Mont eldiven almayacağım demedim.Mayıs ayındaki direksiyon sınavıma kadar zamanım var bu süreç içerisinde bu ekipmanları almak için zamanım var demek istemiştim pardon .
    Maddi açıdan beni çok çok sıkıntıya düşürmeyecek 0km almak. Gümrük girişi 2012 imiş onların o yüzden 0km si ucuzmuş böyle.
    Şantiyeden bir motor kullanan abimizde 0 km den yana görüş belirtti.Aldıktan sonra masraf çıkaracak illaki 2.el dedi.Yapacağın masrafı ve 0 km nin 2 yıl garantisini düşünürsek 0 km alman daha mantıklı dedi.Sanırım 0 km alacağım
    maxi97 bunu beğendi.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.Mont eldiven almayacağım demedim.Mayıs ayındaki direksiyon sınavıma kadar zamanım var bu süreç içerisinde bu ekipmanları almak için zamanım var demek istemiştim pardon .
    Maddi açıdan beni çok çok sıkıntıya düşürmeyecek 0km almak. Gümrük girişi 2012 imiş onların o yüzden 0km si ucuzmuş böyle.
    Şantiyeden bir motor kullanan abimizde 0 km den yana görüş belirtti.Aldıktan sonra masraf çıkaracak illaki 2.el dedi.Yapacağın masrafı ve 0 km nin 2 yıl garantisini düşünürsek 0 km alman daha mantıklı dedi.Sanırım 0 km alacağım
    İkinci el aldığında,ne olduğunu nasıl kullanıldığını bilemezsin..Sahiplerine sorsan,hepsi garaj motoru,hepsi 10 numara makine.Kimse yoğurdum ekşi demez,kafam rahat olsun diyorsan.Sıfır alacaksın,kazasız sürüşler..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el aldığında,ne olduğunu nasıl kullanıldığını bilemezsin..Sahiplerine sorsan,hepsi garaj motoru,hepsi 10 numara makine.Kimse yoğurdum ekşi demez,kafam rahat olsun diyorsan.Sıfır alacaksın,kazasız sürüşler..
    Teşekkür ederim.Sıfır km için yarın bayi ile tekrar görüşeceğim
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Haftasonu İzmir'e gittim ve gitmişken artık kıyafetlerimi alayım dedim.Kıyafetlerim tamam sanırım.Fotoğraflarda gözükmeyen birde bel koruması aldım.Şimdi direksiyon sınavı ve ardından motor

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Ekipmanlar hayırlı olsun. Tertemiz kalır asfalt görmezler inşallah

Motosiklet konusuna gelince madem uygun fiyatlı sıfır bulabiliyorsun ben sıfır daha iyidir kafan rahat olur derim. Şimdiden motosikletin de hayırlı olsun

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Teşekkür ederim .Motor işi biraz sıkıntı ehliyetim yok ve etrafımda ehliyeti olan kimse de yok.O yüzden 24 mayıs ı takip eden ilk haftaiçi karar vericem.Tabiki direksiyon sınavını geçebilirsem

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Uzundur şöyle bilincli acilmis bi baslik gormemistim, oncelikle tesekkur ederim.

Ekipmanlarin hayirli olsun. 0 seni sikintiya dusurmeyecekse 0 alman tabiki daha mantikli, ayrica koruma demiri kesinlikle tavsiye ediyorum. Dusmez kalkmaz bi Allah var, duserse motor canin yanmaz. Babam 2 kere dusurdu motoru (cani saolsun) koruma demiri dahi cizilmedi bi arkadaki sinyal cikti yerinden, o da kaucuk vari bi yapi oldugundan taktik yerine

Hakkinda hayirlisi olsun, umarim gonlunce olur hersey..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Cevabınız için ben teşekkür ediyorum.Motorun ölümcül olmadığını, motor kullananların çoğunun korumasız olarak motor sürdüğünü aileme anlatmakta kıyafetlerin çok fazla yardımı oldu..
    Tabiki sıfır motor alırsam koruma demirini falan herşeyini taktıracağım.İzmir'de ikamet edip Muğla'da çalıştığımdan dolayı sıfır alırsam İzmir'e gidip plaka+ruhsat işlemlerini halletmem gerekicek.Bu da ekstra bir izin almak demek oluyor.Bakalım hakkımızda hayırlısı

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Ailem muglada isim izmirde benim de.
    paslasabilirsek yaz donemi motorlarla bi cikariz.. Temmuz ortasindan ekime kadar akbükte olucam sanirim..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    ANİLOZER arkadasım Motor almadan önce güvenlik ekipmanları alma düşüncen herkese örnek olsun. TEBRİKLER...

Elli liralık dizlik almaktan kaçıpta dizi rüzgara maruz kalmaktan diz iltihabı olan yüzlerce bilinçsiz insan ar bu ülkede.. LÜTFEN SAĞLIK VE GÜVENLİK EKİPMANLARINA ÖNEM VERELİM aksi halde motorsiklet bilimsel olarak aldığı rüzgar etkisi ile insanı ciddi anlamda sağlıken etkileyen vücudu tahrip eden bir taşıttır.

SAYGILAR

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailem muglada isim izmirde benim de.
    paslasabilirsek yaz donemi motorlarla bi cikariz.. Temmuz ortasindan ekime kadar akbükte olucam sanirim..
    Tam ters durum benim durumum ile . Ben yatağanda duruyorum ama işim gereği milas bodrum güllük taraflarında oluyorum genelde.Tabiki inşallah çıkarız.

Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ANİLOZER arkadasım Motor almadan önce güvenlik ekipmanları alma düşüncen herkese örnek olsun. TEBRİKLER...

Elli liralık dizlik almaktan kaçıpta dizi rüzgara maruz kalmaktan diz iltihabı olan yüzlerce bilinçsiz insan ar bu ülkede.. LÜTFEN SAĞLIK VE GÜVENLİK EKİPMANLARINA ÖNEM VERELİM aksi halde motorsiklet bilimsel olarak aldığı rüzgar etkisi ile insanı ciddi anlamda sağlıken etkileyen vücudu tahrip eden bir taşıttır.

SAYGILAR
    Açıkçası alışverişimi yaparken en tereddütte kaldığım noktaydı dizlikler.Önce raflardaki dizlikleri gördüm ve alayım dedim.Sonra satan abi (sağolsun çok yarımcı oldu) elinde bir tane güzel dizlik kaldığını ve düştüğüm zaman dizlerinin çok çabuk etkileneceğini, dizliğe önem vermem gerektiğini söyledi ve zandona nın hareketli dizliklerini gösterdi.İki dizliğe bakınca aradaki farkı anladım zaten ve zandona yı aldım.Ayrıca teşekkür ederim
    Saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)