Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Çoook büyük trafik kazası geçirdim.Hayatınıza değer veriyorsanız lütfen okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    çok çok geçmiş olsun.rabbim göstermesin birdaha böyle olayları cümlemize.inşallah kalıcı bir rahatsızlık bırakmaz bu kaza sende.temennimiz bu.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 250
    böyle kazaları gördükçe motosiklete binmeye korkuyorum.satsam mı acaba motoru mu :(((

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun. Arkadandan gelen doktorlar olmasaydı kurtulamayacaktın. Bu, senin şansın. Ama korumaların olmasaydı yine kurtulamayacaktın. Bu da senin başarın. Anlattıklarına göre kazada yasal olarak senin suçun yok, şeridindeymişsin - yani haklı olan sendin. Ama unutma ki, mezalar haklı ama ölü adamlarla dolu. O yüzden belli bir pay bırakmak gerekiyor trafikte, hele bizim gibi ülkelerde. Motosiklette sağ kalmanın en garanti yolu şartların izin verdiği ölçüde yavaş gitmektir. Senin başına gelenlerden bu sonucu çıkartabileceğini düşünüyorum. Sonuçta bir musibet, bin nasihat meselesi. Maksat kıssadan hisseyi diğerleri alsın.

İntercity İstanbul Park ve motosiklet meselesi için de yeri gelmişken iki kelam edeyim. İntercity İstanbul Park'ın motosikletlere şu an kapalı olma sebebi geçen sene ellerini taşın altına koyup Superbike yarışını Türkiye'ye getirmelerine rağmen Türkiye motosiklet federasyonu başkanı ve yetkililerinin yarış hafta sonu esnasında organizatörlere karşı küstahça hatta alenen terbiyesizce tavırlar takınmasıdır. Ben yerlerinde olsam federasyonu işin dışında bırakarak yerel yarış organize etme yoluna giderdim. Tabii ki federasyonun böyle bir teşebbüse taş koymak için elinden gelen her şeyi yapacağını düşünebilmek için aynştayn olmaya gerek yok...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle kazaları gördükçe motosiklete binmeye korkuyorum.satsam mı acaba motoru mu :(((
    En iyisini umut et en kötüsüne hazır ol. Ben bu tulumları giyince gelsin 15 20 kişi diyordum 30 kisiden dayak yesem aynı hasarı alırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı okuyunca kimi zaman "amaan o kadar da gerekli değil yahu" dediğim koruma ekipmanlarına karşı büyük bir sempati oluştu bende.
    Bundan sonra mottom "motorun nasıl olursa olsun ama koruma ekipmanın en kralından olsun"

ha bi de kasktaki ingiliz bayrağı orjinal mi sonradan mı yaptın?
    Replica kask ÜNLÜ bir motogp pilotunun kaskı

http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R...-/150830442849
    Buradan kaska bakabilirsiniz.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada satılan speed-r reddingde ingiliz bayragı var anes motorun getırdıgınde yok sanırım
    SPEED-R da ingiliz bayrağı yok.

Race R Pro da var.İngiliz bayrağı bu kaskı takan adamın memleketi.SPEED-R serisini kullanan motogp yada sbk pilotu yok.

KENANDA TÜRK BAYRAĞI var öyle düşün

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    geçmiş olsun kardeşim çok şanslıymışsın arkadan gelen doktorlar olmasa belkide çarpan kişi kaçacaktı şok etkisiyle bence tek motor kırsal alanlara çıkılmamalı allah korusun bir kaza olsa kimsenin haberi olmayabilir.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun valla o kadar yavaş hızda bu kadar koruma ile o kadar hasar alabildiysen vay bizim halimize :(
    barkın bile diyorya 30 km hızla giderken araba bize çarpsa bez bebek gibi eller bi tarafa ayaklar bi tarafa salınıyoz diye
    geçmiş olsun !!
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Allah şifalar versin, inş. geçmiş olsun.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini umut et en kötüsüne hazır ol. Ben bu tulumları giyince gelsin 15 20 kişi diyordum 30 kisiden dayak yesem aynı hasarı alırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Replica kask ÜNLÜ bir motogp pilotunun kaskı

http://www.motorcyclenews.com/upload...es/redding.jpg
    http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R...-/150830442849
    Buradan kaska bakabilirsiniz.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

SPEED-R da ingiliz bayrağı yok.

Race R Pro da var.İngiliz bayrağı bu kaskı takan adamın memleketi.SPEED-R serisini kullanan motogp yada sbk pilotu yok.

KENANDA TÜRK BAYRAĞI var öyle düşün
    normalde speed-r redding modelinde yok ama ingiliz bayraklısıda vardı hatta forumda cbr 125 le kask kamerası ıle vıdeo ceken bırınde var ebaydan bende alıcaktım bi aralar o zaman görmüştüm fc moto yada ebayda satılıyordu fakat suan bulamadım.

Konusu açılmışken kaskına ne oldu? fotosu var mı kazadan sonra?

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    geçmiş olsun..
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok geçmiş olsun.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Dostum çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın. İyi ve bilinçli motosiklet kullanıcısı olarak görüyorum seni tahminen css eğitimide almışsın ama sanırım yol eğitimi almak pek işine gelmemiş zira bu tür eğitimlerde ilk söylenen şey karşıdan gelen araçla aranda güvenli mesafe bırakmak hava balonu gibi bişi diyorlar hatta. Neyse olan olmuş allah seni ailene ve sevdiklerine bağışlamış ne güzel ki sevdanda vazgeçmemişsin ve olumlu yandasın yaşamının bunlar hep güzel bir hayatın olacağının işaretidir.Yine çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin.

dipnot: intercity ile alakalı pistin kapalı olduğunu söylüyorsunuz ama gidipde dönen insanları biliyorum hatta yeni ve sayfasında da aşağıdaki irtibat teli var bilgi amaçlı koyuyorum sadece

Motosiklet Sürücüleri için Pist Günleri:

Motosiklet sürücüleri, Intercity İstanbul Park Pist Günleri katılımı için aşağıdaki e-posta veya telefon numarası ile irtibata geçebilirsiniz.

E-posta: info@superbikeschool.com.tr
    Telefon: +90 216 469 44 15
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın. İyi ve bilinçli motosiklet kullanıcısı olarak görüyorum seni tahminen css eğitimide almışsın ama sanırım yol eğitimi almak pek işine gelmemiş zira bu tür eğitimlerde ilk söylenen şey karşıdan gelen araçla aranda güvenli mesafe bırakmak hava balonu gibi bişi diyorlar hatta. Neyse olan olmuş allah seni ailene ve sevdiklerine bağışlamış ne güzel ki sevdanda vazgeçmemişsin ve olumlu yandasın yaşamının bunlar hep güzel bir hayatın olacağının işaretidir.Yine çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin.

dipnot: intercity ile alakalı pistin kapalı olduğunu söylüyorsunuz ama gidipde dönen insanları biliyorum hatta yeni ve sayfasında da aşağıdaki irtibat teli var bilgi amaçlı koyuyorum sadece

Motosiklet Sürücüleri için Pist Günleri:

Motosiklet sürücüleri, Intercity İstanbul Park Pist Günleri katılımı için aşağıdaki e-posta veya telefon numarası ile irtibata geçebilirsiniz.

E-posta: info@superbikeschool.com.tr
    Telefon: +90 216 469 44 15
    Dostum öncelikle teşekkür ederim.Pist günü değil California SUPERBİKE SCHOOL Geldiğinde alıyorlar seni.2 Günü 1500€ ve 2000€ civarında.
    Yani öyle gideyim tek basıma bineyim gazlayım geleyim yok.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    CSS değilde bak şöyle bişide var yeni bu foto

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence en güzel yorumlardan biriydi bu yazı. Bu iş biraz insanın kafasında ve egolarını kontrol etmede biter gibime geliyor. İnsanı motora uymaya zorlaması işin başlangıç noktası. Süpersport bir araç değil de scooter yada commuter gibi sadece ulaşım aracı olan bir motor kullansaydı arkadaşım bu kazayı yapmaya bilirdi.
    Yalnız bu bir özgürlüktür, kim ne isterse ona biner yapacak ve diyecek bir şey yok. Kendi adıma konuşursam eğer bu tarz bir motoru asla ve asla şehir içinde kullanmaya cesaret edemezdim.(250cc lik olsa bile). Gider pistlerde kullanmayı tercih eder, scooter yada commuter ile şehirde biraz daha güvenli şekilde gezmeyi tercih ederdim. MOTOGP de yarışan motorların caddelerde gezmesi gerçekten inanılmaz bir şey. Kullanıcı için bir şey demem kendi bileceği bir durum, ama diğer insanlar onlar sadece sürücünün insafına kalmış yanlarından güvenli bir şekilde geçip gitmesini beklemekten başka bir seçenekleri yok maalesef.
    Kazayı yapan arkadaşı kesinlikle sorgulamam, bu koşullarda bu yasalarla, bu kurallarla kendi sağlığını max şekilde düşünerek hareket etmiş, alabileceği her türlü güvenliği max şekilde almış. Ancak o yolda o tarz bir sürüş, sonuçları, (ailesi,kendisi,kazaya karışan otomobil sürücüsü, onun ailesi, arkasındaki arabada bulunan doktorlar vs. gibi.) yaşanan bu olay hayatları boyunca hepsinin zihnine ve bu forumda bu konuyu okuyan herkesin aklında bir yerlerde kalacak ve devamlı bu olayı hatırlamak zorunda kalacağızdır. Keşke bu kaza olmasaydı ve bizlerde böyle bir anıyı beynimize kazımamış olsaydık.
    Arkadaşın sağlık durumunun iyi olması bu kaza sonrası en sevindirici bir durum. Mont giymesi, kask takması vs. zorunlu yapılması gereken şeyleri yapmış olması onun doğru hareket ettiğini göstermektedir. Kimse yanlış anlamasın o da bana kızmasın ama keşke o gün orada değil de bu sürüş denemelerini yapabileceği trafiğe kapalı alanda deneyebilseydi. Belki şimdi onun o yolda nasıl gazladığını konuşuyor olabilirdik.
    Olan olmuş, biten bitmiş. Bence en fazla 4-6 ay sonra bu konuda konuşulan çoğu şeyler unutulup yine caddelerde gazlayan delikanlılarımız göreceğiz gibi geliyor bana.
    Tekrardan geçmiş olsun. Kaza sonrası olaya bakış açına ve soğuk kanlılığına hayran olmadım değil. Olması gerekende bu zaten. Eminin böyle düşünmene ve hareket etmene en büyük desteğin abin olmuştur. Bir dahakine dizin yerde viraj alırken kaza raporu yerine tur zamanlarını paylaşman dileği ile, kolay geçen bir sene olsun senin için.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle büyük geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Full korumalı olmanız çok önemli mutlaka ama bence güvenli sürüşte daha önemli olan pasif değil aktif güvenlik.
    Spor motosikletlerle (ister 250cc ister litrelik) viraj yapmanın keyfi elbette tartışılmaz ama çift yönlü bit yolda limitte (sliderlar yerde dediğiniz için söylüyorum) viraj yapmanın kaçınılmaz sonu maalesef kazalar. Ya örnek olayda olduğu gibi çizgisini koruyamayan bir araç ya viraj ortasında şeridin yarısını kaplayan kum, yağ, pislik, hayvan ölüsü vs. ya da aniden durmaya karar verip viraj ortasında frene basan öndeki araç sürücüsü.

Spor motosikleti bu yüzden bıraktım, nedense pistteymiş gibi kendine bir şeyler ispat etme hırsı yüklüyor insana ve aldığın risk kat be kat artıyor. Belki yaşlandım belki korkuyorum bilmem ama sanırım korkmak da lazım.

Tekrar geçmiş olsun, acil şifalar
    ErknOzyurt ve tuzsuzdeli bunu beğendiler.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde speed-r redding modelinde yok ama ingiliz bayraklısıda vardı hatta forumda cbr 125 le kask kamerası ıle vıdeo ceken bırınde var ebaydan bende alıcaktım bi aralar o zaman görmüştüm fc moto yada ebayda satılıyordu fakat suan bulamadım.

Konusu açılmışken kaskına ne oldu? fotosu var mı kazadan sonra?
    KASKIMIN SON HALİ ŞUDUR.Artık kullanmayacağım. HJC LORENZO REPLİCA KASK Alabilirim.1.400 civarında fiyatı var.

Bunuda o civarlara almıstım.Fakat çarptık artık bir kere emanet etmem bir daha.Abimin arkadasında SCORPİON EXO vardı.Çocuk kaza yaptı kaskta birşey yok ama elmacık kemiği kırıldı suratındaki. Demek istediğim kaskın emiş gücü gitti artık. Böyle bir kazadan sonra kafamı emanet etçeğim kask bundan daha kötü olamaz.

KAN GRUBU STİCKERLER Vardı.Zaten vizörümdekiler çizilmiş silikonları gitmiş üstünden.

VİZÖRÜMÜN yandaki mandalları çıkmıştı.ALTIN İRİDYUM vizörümünkini taktım.Yani ALTIN İRİDYUM vizörümü kullanmak istesem uğrasıcam biraz.Mandallar olay yerinde paramparça olmus.

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abim yarısıyordu zamanında hala lisansı var.Bir yarışın 4.000.00 ile 5.000.00 TL arasında masrafı olduğunu unutmamak lazım.İşte İSTANBULPARK yani İNTERCİTY park koskoca dünyaca ünlü 20 dk sına 200 lira aldığı pist günlerini motosikletlere kapadığı için sansımı uludağ yollarında deniyordum. Trilye de viraj yapmamaktayım taşlı yol.Atmışlar tası geçmişler üstünden

Dostum öyle düşünürsen herkes hatalı sollama olmasa vs. geleceği görsek kaza olmaz zaten.Ben o gün 1 kırmızı ısıkta dursam belki kaza olmayacaktı.OOO bunlar boş işler onu yapsaydım bunu yapsaydım deme.Karsımdaki bebe oturduğu yerde kafeden vs 30 saniye daha geç çıksa kaza olmayacaktı.Böyle iş olmaz bu yüzden suç bizde olamaz.
    Aslında kader bir yere kadar, tabi ki de kırmızda 10 sn kazansan olmayabilirdi. Ancak hata yapmadım demekte kadercilik gibi geldi bana. Şöyle bir durumda var. Yolda YÜRÜKEN bile bir inşaattan kafana kalas yada benzeri bir şey düşerek yaralanabilir hatta ölebilirsin de. Ama inşaatı fark edip, dikkatini o noktadan geçerken biraz daha yoğunlaştırıp çevreni kontrol ederek geçersen eğer olası bir kazadan önce riskleri min. indirebilme şansın olabilir. Tabi hepsi bir ihtimal. söylemek istenen anladığım kadarı ile, ne yapıyorsan yap ne kadar emin olsan bile her zaman riskleri düşünerek hareket etmek zorunda olduğumuzdur. O viraja dizin yerde değil de motorun tankına yapışık olsaydın arabayı fark eder, pozisyonunu değiştirir durumdan kurtulabilirdin. Yada üzerine gelen aracı fark edip araba ile kendi arana motorunu sokup hasarın çoğunluğunu motora verip bu kazadan min hasarla ayrılabilirdin. Ve bugün belki arkadaşlarınla abinle yaz döneminde keyifli gezi planlamaları yapabilirdin.

Yazdıklarımın hepsi olasılık. Ama bu olasılıkların içinden kendinize en güzelini seçmekte size kalmış.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Kaskı tabikide kullanma böyle benimle yaşıt ve bilinçli insanlar gorunce yanımdakı camdan akan trafıkte kasksız ss sürücülerine tekrar tekrar kızıyorum. Bizim gibi bilgili değiller ve bedelini ağır ödiyecekler. Sen gene bunun gibi sağlam kask al dediğin gibi 1400 2400 hiçbiri kafandan degerli degil.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    [QUOTE=ErknOzyurt;3326031]

sadece düz hörgüçsüz deri çeketim olsa kaburgaların ciğere batmasından dolayı yine ölceğimi,

ve bu cümleyi okuduktan sonra hemen gittim hörgüçlü bir mont aldım 300 tl ama iyi bence en azından eski düz montlarıma göre daha güvenli

bir ders bin nasihattan iyidir bu türk paylaşımlar yaparak çoğu insana uyarı bilinçlendirme ve şok etkisi yaptığı için iyi örnek oluyor ancak keşke bu tür kazalar olmasada bu örneklerede hiç gerek olmasa tekrar geçmiş olsun !!!
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Çok yanlış bir laf bunu örnek videolarla bir arkadaşa açıklamıştım. Olayda suç bende de değil her ne kadar dıştan alsam dahi kendi şeridimde bana çarptılar.
    Yahu haklıda olsan karşı tarafın yapacağı hataları düşünerek defansif sürmen(yani dizlikleri eritmeye kalkışmadan, karşına her an bir ayı çıkabilecek gibi tedbirli) gerekir. Yani en azından yaşamak istiyorsan bu böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Trilye berbat.Uludağ da viraj yapınız.Olay sonrası tulumlara bakadım ayağa kalkamıyorum ki.

Sadece yeni bir kask alıcam onla düştük artık. Lorenzomun kaskını alırım Gitti milyarlık kask Artçı kaskı olur artık ondan yada rafıma maket motorlarımın yanına süs ama satmam ilk kaskım ömrüm boyunca saklarım.Bu gidişle kısa sürecek gibi görünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Aman diyeyim kazaya sebebiyet vermeyelim şurada

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Saolun tek tek cevap verecek kadar dinç değilim şuan Bu kadar çok yorum beklemiyordum Saolun tekrar

Kimse kazayı düşünmesin başkasının sebebi olmak istemem.Düşük hızlar da bu hale gelmem resmen beni korkuttu daha nasıl iyi korunabileceğimi bilmiyorum.
    Kontra tekniği ile viraj alırsan dışa sarkmadığın için daha çok korunursun.

Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu haklıda olsan karşı tarafın yapacağı hataları düşünerek defansif sürmen(yani dizlikleri eritmeye kalkışmadan, karşına her an bir ayı çıkabilecek gibi tedbirli) gerekir. Yani en azından yaşamak istiyorsan bu böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Kontra tekniği ile viraj alırsan dışa sarkmadığın için daha çok korunursun.
    Bana mı öğretiyorsun Trilye yolunde gel al en iyi kontranı sizide görelim Sliders eritiyorum diyorum kontrayı daha nasıl alayım.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)