Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Çoook büyük trafik kazası geçirdim.Hayatınıza değer veriyorsanız lütfen okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    çok geçmiş olsun kardeş... inşallah yakın zamanda eski sağlığınla birlikte
    yeni motorunla yollarda olursun...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Büyük geçmiş olsun kardeşim allah daha beterinden saklasın..
    ErknOzyurt bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Çok çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun. Böyle bi konu açıp bilinçsiz arkadaşlara olacakları gösterdiğin içinde ayrıca teşekkür ederim. Yalnız sende de fazlasıyla hata var. Hızlı akan görüş açısının çok dar olduğu bi yolda slider eritmek nedir? Deli cesaretinin bedelini ödüyorsunuz. 2 ay önce senin durumunun daha ufağını yaşadım bende, mahalle arasında keskin bi viraj var, motoru yatırayım şurada dedim. Yattım tam aldım virajı derken bi tane Qasqahi peydah oldu. O heyecanla frene asıldım tabi motor altımdan kayıp arabanın altına girdi ben popomun üzerinde yarım metre sürüklenip kaldım. Senin kadar hızlı olsam şuan yaşamıyor olurdum çünkü üzerimde kask ve eldivenden başka bi koruma yoktu.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Büyük geçmiş olsun arkadaşım , yaşadığın umarım okuyan herkese bir şeyler katar...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    çok geçmiş olsun valla o kadar yavaş hızda bu kadar koruma ile o kadar hasar alabildiysen vay bizim halimize :(
    kngsze, ErknOzyurt ve ake bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun valla o kadar yavaş hızda bu kadar koruma ile o kadar hasar alabildiysen vay bizim halimize :(
    yavaş hız derken arkadaş biyere çarpmamış araba kendisine çarpmış o korumalar olmasa zaten yaşaması ımkansız, korumalar darbeyi azaltmış yada dagıtmışki böyle olmuş tek kask olsa şuan açamazdı konuyu.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavaş hız derken arkadaş biyere çarpmamış araba kendisine çarpmış o korumalar olmasa zaten yaşaması ımkansız, korumalar darbeyi azaltmış yada dagıtmışki böyle olmuş tek kask olsa şuan açamazdı konuyu.
    Aynen işin ilginç kısmı o zaten direk yayaya çarpar gibi motosikletin üstündekine
    ErknOzyurt bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    öncelikle büyük geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Full korumalı olmanız çok önemli mutlaka ama bence güvenli sürüşte daha önemli olan pasif değil aktif güvenlik.
    Spor motosikletlerle (ister 250cc ister litrelik) viraj yapmanın keyfi elbette tartışılmaz ama çift yönlü bit yolda limitte (sliderlar yerde dediğiniz için söylüyorum) viraj yapmanın kaçınılmaz sonu maalesef kazalar. Ya örnek olayda olduğu gibi çizgisini koruyamayan bir araç ya viraj ortasında şeridin yarısını kaplayan kum, yağ, pislik, hayvan ölüsü vs. ya da aniden durmaya karar verip viraj ortasında frene basan öndeki araç sürücüsü.

Spor motosikleti bu yüzden bıraktım, nedense pistteymiş gibi kendine bir şeyler ispat etme hırsı yüklüyor insana ve aldığın risk kat be kat artıyor. Belki yaşlandım belki korkuyorum bilmem ama sanırım korkmak da lazım.

Tekrar geçmiş olsun, acil şifalar
    ErknOzyurt, dockerengin, ake ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah sizi ailenize bağışlamış, umarım bir daha böyle üzücü durumları siz ve aileniz yaşamaz.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle büyük geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Full korumalı olmanız çok önemli mutlaka ama bence güvenli sürüşte daha önemli olan pasif değil aktif güvenlik.
    Spor motosikletlerle (ister 250cc ister litrelik) viraj yapmanın keyfi elbette tartışılmaz ama çift yönlü bit yolda limitte (sliderlar yerde dediğiniz için söylüyorum) viraj yapmanın kaçınılmaz sonu maalesef kazalar. Ya örnek olayda olduğu gibi çizgisini koruyamayan bir araç ya viraj ortasında şeridin yarısını kaplayan kum, yağ, pislik, hayvan ölüsü vs. ya da aniden durmaya karar verip viraj ortasında frene basan öndeki araç sürücüsü.

Spor motosikleti bu yüzden bıraktım, nedense pistteymiş gibi kendine bir şeyler ispat etme hırsı yüklüyor insana ve aldığın risk kat be kat artıyor. Belki yaşlandım belki korkuyorum bilmem ama sanırım korkmak da lazım.

Tekrar geçmiş olsun, acil şifalar
    Avatarın öyle demiyor kaçmaz benden

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi kaza sonrası çok zor arkadaşlar. WC ye gitmek ölüm.Yemeğe kalkmak.Kaç yaşında adamız annemiz babamız uğraşıyor.TEKERLEKLİ sandelyede olmak çok zor o deynekler için ekstra bir kol kası 30 saniyede yoruluyorum.Sigara alkol kullansam hala hastanedeydim belki daha yeni yeni eve çıkardılar.
    Aynen kardeşim bunu ameliyat olmayan biri anlayamaz.ah anam babam onlardan baska kimse yoktu başımda,ailemden başka.
    ameliyat olduktan sonrada, anlaşılıyor kim dost kim düşman, hele wc kısmını hiç söylemiyorum,ameliyat sonrası Uyanış yeni doğan bebek gibi geçmiş olsun tekrar...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Çoook ama çook geçmiş olsun...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Geçmiş olsun dostum.Senin yaptın kazada bende senin başuçundaydım.Trafik baya sıkıştı ve motor kazası denildiğini duyduğum an arkadan koşa koşa geldim yanına.O an içim çok ürperdi ve seni acayip taktir ettim.O kıyafetlerin olmasaydı çok daha kötüsü de olabilirdi.Passat ın hatalı olduğu zaten belli.Tekrar büyük geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın kardeşim...
    ErknOzyurt bunu beğendi.

mehmet eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Cok buyuk gecmis olsun.yazini okurken kazayi ben yasadim resmen tuylerim diken diken oldu ve hatta bir an bu tutkudan bile vazgecmek istedim :D özellikle almak istedigim motor la kaza yapinca ama yazini tam bitirdikten sonra bir soru sormak istedim sana ; sence bu kazada senin ne hatan vardi? Bu soruyu hic sordunmu kendine?
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum.Senin yaptın kazada bende senin başuçundaydım.Trafik baya sıkıştı ve motor kazası denildiğini duyduğum an arkadan koşa koşa geldim yanına.O an içim çok ürperdi ve seni acayip taktir ettim.O kıyafetlerin olmasaydı çok daha kötüsü de olabilirdi.Passat ın hatalı olduğu zaten belli.Tekrar büyük geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın kardeşim...
    Hocam çok saol fotoğraf çekebildiniz mi peki ? Ben baygındım değil mi

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Hocam çok saol fotoğraf çekebildiniz mi peki ? Ben baygındım değil mi
    Kardeşim foto çekemedim.Evet baygındın ve ağzından kan geliyordu.Başında bir bayan doktor vardı ve kaskı nasıl çıkardığını sordum,doğru çıkarıldı sorun yok dendi.
    ErknOzyurt bunu beğendi.

Alıntı mehmet eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok buyuk gecmis olsun.yazini okurken kazayi ben yasadim resmen tuylerim diken diken oldu ve hatta bir an bu tutkudan bile vazgecmek istedim :D özellikle almak istedigim motor la kaza yapinca ama yazini tam bitirdikten sonra bir soru sormak istedim sana ; sence bu kazada senin ne hatan vardi? Bu soruyu hic sordunmu kendine?
    Hata bende fermuar düzeni virajda yaramıyor 2 fazla dısa çıktım fakat şeridimdeydim bu yüzden bende de biraz suç gözüksede ben kendi şeridimdeydim.Yani PASSAT gömdü bana benim suçum yok
    mehmet eren bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Eyvah.

benim suçum yok
    Neyse üzerinde düşünmek için biraz daha vaktin var.
    Kimse bilemez sen bilebilirsin. Ukalalık için söylemiyorum inan. Senin videonu izlemiştim. Benden çok daha iyisin. Bende 20 senedir araba kullanıyorum ama. Ona da azıcık pay ver, sen bana az da olsa kulak ver.

Haklı olmak canının acıdığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Ne olur biraz daha "şöyle girmek lazım, böyle yapmak lazım" diye kendi yapabileceklerin üzerinde focuslan.
    Yoksa başka hatalı araçlar üzmesin gene bizi.

Bunları yazmayada korkuyorum. Sanki benim başıma gelmez böyle şeyler der gibi.
    Sadece kendi yapabileceklerime odaklanmaya çalışıyorum o kadar.
    Yoksa hepimizi Allah korusun. 1 karış mazota bakar yerde
    ErknOzyurt, Shrieker ve DusenAdam bunu beğendiler.
    === Eğitim Şart ===

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kaza sonrası çok daha utanç verici rezillik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Bilmiyorum ben bayılmıştım.Çocuk ağlamış baya şoka falan girmiş arkamdan gelen doktorlar öyle dedi.Kaskımı nasıl çıkarabildiler hayret.Çünkü bilmiyorlar ki yan döndürmüşlerdi beni iç kanamam olur diye.Kaskı çıkarırken baya uğrasmışlardır ama Herşey bir saniyede oldu viraj öyle bir viraj ki dönüyor düzeliyor yol TT YARISLARINDAKİ yol gibi hacım. Partnerden beni göremedi herhalde yolda dardı direk partneri silme geçmek isteyince malum sonuç
    Çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede iyileşirsin. Kalıcı bir hasar olmaması korumaların sayesinde. Verilmiş sadakanda varmış.

Gidiş-geliş yollarda önümüzdeki arabaya çok yaklaşmamalı ve mutlaka karşıdaki arabanın bizi göreceği şekilde pozisyon almalıyız.

Anlattıklarından anladığım kadarıyla sen sola doğru dönüyordun. Halbuki bu dönüşte;
    1- öndeki arabayla mesafen olmalıydı,
    2- yolun sağ tarafında olmalıydın.
    ErknOzyurt bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Alıntı ectuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah.

Neyse üzerinde düşünmek için biraz daha vaktin var.
    Kimse bilemez sen bilebilirsin. Ukalalık için söylemiyorum inan. Senin videonu izlemiştim. Benden çok daha iyisin. Bende 20 senedir araba kullanıyorum ama. Ona da azıcık pay ver, sen bana az da olsa kulak ver.

Haklı olmak canının acıdığı gerçeğini değiştirmiyor.
    Ne olur biraz daha "şöyle girmek lazım, böyle yapmak lazım" diye kendi yapabileceklerin üzerinde focuslan.
    Yoksa başka hatalı araçlar üzmesin gene bizi.

Bunları yazmayada korkuyorum. Sanki benim başıma gelmez böyle şeyler der gibi.
    Sadece kendi yapabileceklerime odaklanmaya çalışıyorum o kadar.
    Yoksa hepimizi Allah korusun. 1 karış mazota bakar yerde
    Şu kazada en çok ilk aşkımla tekrar konusmaya basladım ona seviniyorum Herşeyde bir hayır varmış harbiden. Benim suçum yok yine söylüyorum O sığamadı şeride haklı olmanın bir manası yok şu durumda.Motor tehlikeli aman haa diyenleri haklı olduğum halde, haklı çıkardım onlarıda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede iyileşirsin. Kalıcı bir hasar olmaması korumaların sayesinde. Verilmiş sadakanda varmış.

Gidiş-geliş yollarda önümüzdeki arabaya çok yaklaşmamalı ve mutlaka karşıdaki arabanın bizi göreceği şekilde pozisyon almalıyız.

Anlattıklarından anladığım kadarıyla sen sola doğru dönüyordun. Halbuki bu dönüşte;
    1- öndeki arabayla mesafen olmalıydı,
    2- yolun sağ tarafında olmalıydın.
    Sağa doğru viraj alıyordum. Soldan gelen PASSSAT İDİ

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)