Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hiz sabitleme. Yazida daha iyi aciklama yaptim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle herkese merhabalar. Mobilim yazi stili yuzunden ozur diliyorum. Yasim 17 seneye kismet olursa ehliyetimi alicam ve kendime bir cbr125 alicam. Bildigim kadariyla bu motor 120 130 civari hiz yapabiliyormus fakat babam motorun cok tehlikeli oldugu taraftari ama istr bu ask, tutku anliyamaz. Ben seneye bir sekilde onu ikna ederim yalniz gencliginde vermis oldugu gazla
    Ben bi anlik seyle 130 u gormeye calisirim ki 130 km hiz bence
    Yeni basliyan bir gence gore fazla bilmem siz ne dusunursunuz. Gelelim asil meseleye benim sorum su olucak misal veriyorum motorumun 70 km den daha fazla gitmesini istemiyorum son hizi 70 km olucak bunun icin motora bir kelepce veya hiz kesici tarzi bisey yapilabilir mi? Simdiden tesekkurler. Tekeriniz duz bassin, ruzgar ruhunuza islesin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bunun bilincinde isen öyle bir sınırlandırmaya ihtiyacın yok aslında.
    gaz koluna vs bir sınırlandırma getirirsen ani hızlanma gerektiren yerlerde trafikte vs çok daha tehlikeli durumlara düşebilirsin.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    motorun ustunde zaten ilk baslarda tirsa tirsa gideceginden beynin otomatik olarak seni 70 ustune gecirmeyecek.
    dmRhn bunu beğendi.

Haklisiniz fakat 70 km hiz sadece gosterme amacliydi sunusa dusunuyorum hayatimda sadece 1 kere motorsiklet kullandim bos bir yerde arkadasimin ybr sini surdum ve birde2 kez arka koltukta oturdum. Araba suruyorum yavas yavas bizim arazide bir evimiz var koy gibi biryer oraya gidip gelirken arabada jip asvalt yoluda olkuyor taslisida gecen asvalt yolda 100 u gordum fakat bana o kadar samimi bir hiz olarak gelmedi ama tanidigin motorla otobanda gittim onun 90 inda titremeye basladim icime bi adrenalin doldu bildiginiz hayattan keyif aldim ama indigim an uzuldum ister istemez ben guvenlik acisindan diyorum mesel 90 veya 100 bu hizlarda sabitlenebilir mi? Veya cbr 125 hakkinda bilginiz varsa motoru acilmadan 100 ustune cikabilir mi?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    en güzel sınırlandırma evde senin düşünenleri düşünerek bileğine verdiğin sınırdır...
    ayrıca ne yaparsan yap sonra tekrar sınırlandırmayı kaldıracaksın zaten oyüzden kendini geliştir ve bileğine hakim ol
    Sadık1453 bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://www.magnumtuning.com/en/detail/revolution-pro-motorcycle-speed-rev-limiter-cdi-box/honda/cbr125r/fuel-injected

http://www.amazon.com/MAGNUM-Programmable-LIMITER-Ignition-Controller/dp/B004W2C57I

Bu ürün gavurda CBR125'in hız sabitleyici beyni diye geçiyor. araştırılabilir.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun ustunde zaten ilk baslarda tirsa tirsa gideceginden beynin otomatik olarak seni 70 ustune gecirmeyecek.
    Buna katılıyorum ki şuanda ben bile 70 görünce çok hızlı gibi geliyor ve yavaşlamaya başlıyorum.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

baris21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    motora sınır koyacagına güvenli sürüş ve trafik kuralları uyumuna dıkkat etmen yeterlidir..sonucta bazen hızlı gıtmek kazadan kaçış sebebi oluyo,şahsen bazı ökz sürücülerden hızla uzaklaştıgım çok zamanlar oldu kısa sürelide olsa bazen ihtiyaç duyacaksın..sen kendini geliştir.yolunuz açık olsun.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda today alırsın hiçbir sıkıntı çıkmaz

Aslinda cogu yorum dogru tesekkur ederim. Ama bir acidanda ailemin bana guvenmesini istiyorum cunku babam cok tehlikeli oldugunu biliyor fakat ben hava yastikli kiyafetine kadar almayi dusunuyorum ve altimdaki alet 125 lik yinede yorumlarini kale alicam birde su honda today dediginiz ne oluyor biraz bilgi verir misiniz?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bunu motosiklete henüz binmediğin için düşünüyorsun. Motosiklete binince böyle bir şeyi düşünmeyeceksin. Ha illa ki 70den fazla gitmeyeyim diyorsan, 4. vitese atmazsın.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Klise bir laf soyleyeyim.

4. Vites candir.

Motosikleti
    henüz yok
    yazıyı okuduğumda aklıma ilk gelen şunlar oldu..

-3. vitese geçmiyor fiyat bu yüzden böğle

-5. viteste sorun var 100tl masrafı var

gibi iilan başlıkları aklıma geldi 5. vitesi iptal et desem saçmalamış mı olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)