Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum olmalı mı.?

Motovento
    REKLAM ALANI
    armirules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba,

Motor tutkum yeni başlamadı ama ancak almaya fırsatım oldu. Şirkette çalışan arkadaşım yurt dışına tayin olduğu için kullanmakta olduğu 2006 model Honda XL600 Transalp motorunu satıyor. Motor 57bin kmde. Bakımları muntazaman yapılmış. Motor 6 aydır kapalı garajda benim aracımı park ettiğim yerin yanında atıl duruyordu. Dün birlikte denedik, ilk denemede sorunsuz çalıştı.

Uzun zamandır touring tarzı motor araştırmasında idim zannediyorum bu sefer fırsat ayağıma geldi

Ancak, ilk motorum olacağı için karar veremiyorum. Kendim deneyimli bir araç kullanıcısıyım. Ayrıca kaptanlığım da vardır. Ama motorsiklet tecrübem kısıtlı. Güvenlik herşeyden önce gelir. Sonuçta aile sorumluluğum da mevcut. Ama içimde bu motora karşı müthiş bir istek var.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

1,92 boyum 110 kiloyum.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mudurnulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşım Allah Gönlüne göre versin. Ancak ilk motorun olarak bu kadar güçlü bir makine bence biraz tehlikeli kaçıyor. Alsan bile önce bir motor eğitimi almanı tavsiye ederim. Ben şahsen kendim için 250 cc nin üzerini tehlikeli buluyorum.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    ya çok sağlam bir eğitim alın yada düşük cc ile başlayın büyük cc makinaların affı olmaz

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    madem bildiğiniz temiz bir motor alın kenarda dursun, bir taraftan ehliyetinizi alın sonrasında da özel eğitim alıp yavaş yavaş kullanmaya başlayın.
    cenkito bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam senle aynı boydayız ve senden 15 kilo fazlayım. cbf150 kullanıyorum. bu motoru alsan bile küçük diyicekler.

benimde cevabım standart artık.

-tt customda özel mi yaptırayım, goldwing mi alayım?

diyorum susuyolar:D
    Garip bunu beğendi.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Acemi insanlar için neden düşük cc önerilir sıralayalım o zaman mantık hangisine ağır basarsa onu yapsın bence arkadaş.

1 - Düşük cc motor bastığında hemen hızlanmaz kazaya sebebiyet vermez.

2 - Düştümü çok can sıkıcı masrafı olmaz

3 - Bakımları daha az tutar.

4 - Tamiratı bakımı kolaydır.

5 - İlk motor tecrübesi acısından en idealidir.

Benden bu kadar. Eksiğim varsa affola, yanlışım varsa üstadlar elinize sağlık şimdiden. :D

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Motosiklete başlama kurallarına aykırı bir kere.Hiç tecrübeniz yok,motosikleti çok beğenmişsiniz.Büyük olasılıkta acil satılık olduğundan,fiyatıda makuldür şimdi.Öncelikle öz güveniniz tamsa,motora baktığınızda ben bunu süremem diye tırsıyorsanız.Bence hiç bulaşmayın,kendinize yada başkasına zarar vermeniz kaçınılmazdır.İllaki almak istiyorsanız,bu fırsat bidaha gelmez gibisinden düşünceleriniz varsa.Tam güvenlik ve eğitim ile binebilirsiniz.Normalde bu işin başlama standarttı,küçük cc motorlarladır..
    Motosikletinizi alırsınız,şuan muhafaza edilen garajda bekletirsiniz.Hemen ehliyet başvurusunda bulunun,başvuruda bulunurken.Genel sürüş dersleri verip vermediklerini sorun.Ehliyeti aldıktan sonra,özel eğitim kursuna gidin.Bu aşamalı geçtikten sonra,trafiğe kapalı alanda.Bütün korumalarınız tam olarak,alıştırmlara başlayabilirsiniz.Aldığınız eğitimle zaten rahatlıkla motor sürecek seviyeye gelmiş olacaksınız.Önemli olan motosiklete alışma süresi.Boyunuz ve kilonuz çok ideal,Transalp gibi bir motoru rahatlıkla kontrol edebilirsiniz..
    Bu eğitim sürecinde,bol bol motosiklet ile alıştırma yapacağınızdan.Motorunuza çabuk alışacaksınız..Bu yazdıklarımı uygulamayacaksanız,hiç bulaşmayın.Kendinize zarar verdiğiniz gibi maddi olarakta zararınız büyük olacaktır.Çünkü Transalp acemilik motoru değildir,umarım açıklayıcı olmuştur..Saygılar..

armirules - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan tüm kullanıcılara çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarı ile birçok yeni başlangıçlarda olduğu gibi olay tamamen iyi bir temel eğitim ve alıştırmadan geçiyor. Hatta konu motorsiklet olunca bunu tam hakkını vererek yapmalı. Dolayısı ile söylediklerinize tamamen katılıyorum. Artık yol haritası belli

Başlangıç için daha küçük hacimde motor önerilerini mantıklı buluyorum. Ancak bu noktada insanın kalbinin sesi daha ağır basıyor. Transalp ile ilgili olarak fiyat teklifini istedim. Uygun olursa satın almayı planlıyorum. Ehliyet formalitesini ve temel/orta düzey eğitimleri tamamladıkça yavaş yavaş kullanmaya başlarım

Saygılarımla ...
    cenkito ve pistolpitt bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı armirules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan tüm kullanıcılara çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarı ile birçok yeni başlangıçlarda olduğu gibi olay tamamen iyi bir temel eğitim ve alıştırmadan geçiyor. Hatta konu motorsiklet olunca bunu tam hakkını vererek yapmalı. Dolayısı ile söylediklerinize tamamen katılıyorum. Artık yol haritası belli

Başlangıç için daha küçük hacimde motor önerilerini mantıklı buluyorum. Ancak bu noktada insanın kalbinin sesi daha ağır basıyor. Transalp ile ilgili olarak fiyat teklifini istedim. Uygun olursa satın almayı planlıyorum. Ehliyet formalitesini ve temel/orta düzey eğitimleri tamamladıkça yavaş yavaş kullanmaya başlarım

Saygılarımla ...
    alın kenarda dursun madem garaj sıkıntınızda yok. fiyatta anlasırsanız alın ama bence hemen kullanmayın.

daha önce düşük cc ucuz yollu bir çinli alıp vites debriyaj kullanımına iyice asına olduktan ve

biraz tecrübe kazandıktan sonra ona gecersiniz
    Ahmet Abi bunu beğendi.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Yiğit bin yaşar fırsat 1 düşer... Temiz ve uygun motor bulmak çileli. Bence alın dursun. Sağlam eğitim ve gerekirse arkadaslar da demiş düşük bir cc çinli ile kendinizi geliştirirsiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler