Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BP den benzin almak ve sonuçları

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun hiç bi sorunu olmayan motoruma bpden benzin aldım aldıktan sonra motor bir titremeye başladı üstünden atıcak o derece rahatsız edici gittim direk motorcuya karbüratöru temizlettim şu benzin bitsin bidaha asla bpden almam benzin 30 lira bedavadan gitti çok canımı sıktı resmen motordan soğuttu beni ... benzini!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim burdaki bp de benzin yerine dizel, dizel yerine de benzin koyuyorlar... Geçenlerde motorsiklete dizel yakıt koymuşlar yahu yaşlı adam gece gece mağdur olmuştu yolda

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ben yüzde 95 bp den alıyorum. bursa da gittiğim 4 tane bp istasyonu var. Şuanakadar bir sıkıntı olmadı. memnunum. Şehirden şehire fark ediyor demek ki. Birde po dan alınca bp ye göre fazla götürüyor.

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burdaki bp de benzin yerine dizel, dizel yerine de benzin koyuyorlar... Geçenlerde motorsiklete dizel yakıt koymuşlar yahu yaşlı adam gece gece mağdur olmuştu yolda
    Valla o kadar canımı sıktı ki bu durum anlatamam bidaha tövbe gittiğim tamirci bile shellden al dedi

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Bp bunu çok yapıyo. Çalıştığım firma bp ile anlaşmalı çalışıyo. Taşıt tanıma sistemi var. Diesel peugeot 206 ya benzin koymuşlardı. Birde pişkinlikle taşıt tanıma benzini tanımadığı için para talep etmişlerdi. Üstelik hatayı kabul etmeden diklenmeleri yokmu delirtiyo adamı... iş karakolda bitti ama hallettik.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bp nin benzinini aldigimda bende sorun yasamistim tekliyordu.. shell hep bi standartta gidiyor gibi.. lukoil aldim baya memnun kaldim acikcasi..

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Benzini shell den mazot u opetten alirim.bp mi?asla!!yillar evvel 2.0 bravo hgt me solventli benzin koydu hayvanlar.bp ye anca wc için giderim!!!

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memlekette iki tane po var. birinde motosiklet rolantide duruyor, diğerinden aldığımda çift silindir gibi çalışıyor. firmaya mal etmemek lazım. işleten karaktersizlerin payı az değil.

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Ben Alpet'ten alıyorum. Alpet kart çıkarttım benzini %3 indirimle alıyorum.
    Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım şimdiye kadar.
    Eskiden PO'dan alıyordum, aynı benzin ile daha fazla yol yaabiliyorum.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Genel olarak shell diyosunuz sanırım bende bundan sonra shellciyim aga
    azizsele bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Total den alırım ben

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    gecen sene yazın 2006 model doblo marka aracı alıp satmak amacıyla satın aldım. bır kac gun sonra musterısı cıktı arabayı computest merkezıne goturup gosterdık adamla anlastık 100 tl kapora aldım ve ertesı gun satısı verecekdım. adam zaten arabayı aldık 100 tl de mazot alalım dedı ve hemen computestın yanındakı bp ye gırdık ( ankara ıskıtler bp ıstasyonu ) cıkar cıkmaz araba mazotu yakamaz oldu ve hava akıs metresı yandı :( aldıgımız mazotun tamamı suyla doluydu ankara mavı masaya hemen sıkayet duyurusunda bulundum. bp benden uzak kıme yakın olursa olsun. ben ya shell den yada opetten alıyorum .

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Abi bana göre shell veya opet en garantilisi, diğerleri yerine göre şüpheli.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    petrol ofisi fiyatları genelde biraz daha pahalı oluyor. o yüzden almıyordum.
    Bir çok arkadaş aynı lt benzinin daha çok gittiğini söylüyor.
    Öyle ise pahalı olması gözardı edilebilir.
    Yüzde kaç daha fazla gidiyor biliyor mu kullanan arkadaşlar?

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Ankara kalaba bp den ne zaman benzin alsam şamandırada suyla karşılaştım.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    Arkadaslar nicin onyargili konusmalar yapiyorsunuz,shell in turkiye genelindeki dolum tesislerinin neredeyse tamami kapandi yaklasik olarak 2 aydir shell istasyonlari bp nin dolum tesisinden yakitlarini aliyor yani siz shell istasyonlarindan yakit alan arkadaslar 2 aydir bp nin yakitini kullaniyorsunuz ,bunu samimi oldugunuz bi tanker soforu varsa sorabilirsiniz pompa gorevlisi tembihli oldugu icin soylemez,ayrica mazota benzine su karismaz aksini iddia eden varsa buyursun labaratuar ortaminda karistirsin ki karismaz bizde karistiralim para kazanalim o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Ayrica tasit tanima sistemleri takili araclar uzerindeki sistem araca kayitlidir benzinli araca dizel onayi vermez yakit alirken

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bence ücra köşelerdeki benzin istasyonlarından uzak durmak lazım daha çok şehir merkezinden belli biyerden alırsak benzini böyle sorunlar olmaz

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı sukru 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar nicin onyargili konusmalar yapiyorsunuz,shell in turkiye genelindeki dolum tesislerinin neredeyse tamami kapandi yaklasik olarak 2 aydir shell istasyonlari bp nin dolum tesisinden yakitlarini aliyor yani siz shell istasyonlarindan yakit alan arkadaslar 2 aydir bp nin yakitini kullaniyorsunuz ,bunu samimi oldugunuz bi tanker soforu varsa sorabilirsiniz pompa gorevlisi tembihli oldugu icin soylemez,ayrica mazota benzine su karismaz aksini iddia eden varsa buyursun labaratuar ortaminda karistirsin ki karismaz bizde karistiralim para kazanalim o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Ayrica tasit tanima sistemleri takili araclar uzerindeki sistem araca kayitlidir benzinli araca dizel onayi vermez yakit alirken
    Sorun dolum tesislerinde değil ki benzin istasyonlarındaki depolama koşullarında? Su değilde solvent maddeler kullanılıyor diye duymuştum.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    Sistem su an tamamen bilgisayar agiyla donatildigi icin,sizin dolum tesisinden kac bin lt yakit aldiginizi,istasyona ne kadar yakit bosalttiginizi ve gunluk ne kadar yakit sattiginizi otomatik olarak gorurler, bisey karistirma sansiniz yok cok buyuk cezalari var,gelelim isin puf noktasina yakit aldiginiz pompa dispenserlerinin icersinde 8 adet filtre bulunur bunlarin motosikletiniz gibi belirli araliklarla periyodik bakimlari ve degisimleri gereklidir,ayrica yeni gelen benzn direk pompaya verilmez en az 2 gun dinlenme suresi vardir buyuk tesislerde yedek tanklar olur burada bekler ve dinlendikten sonra satisa cikar dinlenmeden pompaya verilen yakitta solvent miktari fazla olacagi icin motosiklet ve araclarda sizin su tabir ettiginiz gaz yememe tekleme ortaya cikar,benim tavsiyem guvenmediginiz yrden yakit alirsaniz oktan sayisi yuksek olani tercih edin cok fazla kullanani olmadigi icin yeterince dinlenmis olacaktir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Solvent miktari,yasalarin musade ettigi kadar dolum tesisinde eklenir,benzin istasyonunda herhangi bi isleme tabi tutulmaz gelen yakit
    İhtiyarbebe bunu beğendi.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gürkanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun hiç bi sorunu olmayan motoruma bpden benzin aldım aldıktan sonra motor bir titremeye başladı üstünden atıcak o derece rahatsız edici gittim direk motorcuya karbüratöru temizlettim şu benzin bitsin bidaha asla bpden almam benzin 30 lira bedavadan gitti çok canımı sıktı resmen motordan soğuttu beni ... benzini!
    Arkadaşım tam olarak hangi şehrin hangi semtindeki BP'den aldığın benzin bozuk çıktı onu belirtirsen daha iyi olur. Ülkedeki bütün BP'ler bozuk demek değil biri bozuksa. Benim yaşadığım yerde en temizlerden biri BP mesela. Ayrıca benzin 5 lira olursa bu işin ticaretini yapanlar da illaki işin pisliğine kaçacak bundan kurtuluş yok. Maliyeti 1.5 lira olan benzini 5 liraya satanlar utansın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)