Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul Trafik Cezaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Gazetede okudum şimdi İstanbulda 7-13 Nisan arası 113 Motorluya kask cezası kesmişler. İstanbul gibi bir yerde çok az değil mi bu rakam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazetede okudum şimdi İstanbulda 7-13 Nisan arası 113 Motorluya kask cezası kesmişler. İstanbul gibi bir yerde çok az değil mi bu rakam?
    Reklam olsun diye kesilmiş cezaların reklam olsun diye açıklanmış istatistikleri dostum ;)
    agrasiwe bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    yok yahu bu ara sanırım para toplayın talimatı geldi.
    maslakta ters yönden gelen tüm motorlara ceza yazdı polis 2 gün önce.
    ters yönden kastım atatürk sanayi 2.kısım(mashattan çıkışı)ndan metro istasyonuna tırmanan yokuşta hep adım adım ilerler trafik ana cadde yönüne, motorcular (ve bazen arabalar) iniş istikametinden kısa yol yapar tersten çıkarlar yol müsaitse. herkes bilir ve kullanır.
    işte tam yolun başına mevzi alıyor polis ortada refüj olduğu için kaçarınız da yok direkt önünde düşüyorsunuz cezayı yazıyor. yazarken muayene, kask vs başka eksikler varsa hedeflerine daha kıssa yoldan ulaşıyorlar. kaza yapsan 5 saat polis beklersin ama bunun gibi durumlarda amirleri hedef koydular mı bütün gün aylak aylak oturup böyle ceza yazarak mesai dolduruyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı psychocake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakalayabildikleri o kadardır. kimsede plaka yok, bir şey yok. polis uygulama yapıyor, kaçanı kovalamıyor, uygulamadan kaçamayan acemilerdir onlar tahminimce.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yakalayabildikleri o kadardır. kimsede plaka yok, bir şey yok. polis uygulama yapıyor, kaçanı kovalamıyor, uygulamadan kaçamayan acemilerdir onlar tahminimce.[/QUOTE]

böyle düşünmeyin hocam.. neden eksik muayene evrak ve en onemlısı kasksız veya kask olup da takmadan trafikte yer alıyoruz ki. sonuçta bunlar hep bizim iyiliğimiz için.
    kngsze bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle düşünmeyin hocam.. neden eksik muayene evrak ve en onemlısı kasksız veya kask olup da takmadan trafikte yer alıyoruz ki. sonuçta bunlar hep bizim iyiliğimiz için.
    ben muayenesiz, kasksız gezelim diye bir şey ima etmedim, yanlış anlaşılmış sanırım.
    ilk soruyu soran arkadaş istanbulda bir hafta boyunca uygulama yapılmış, 113 kişiye kask cezası kesilmiş az değil mi diye sormuş, sebebini açıkladım sadece.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    koruma pantolunu giymediğim zaman bile rahat ve güvende hissedemediğim için iyi süremiyorum ; gerçi normaldede iyi süremiyorum ya
    motosiklete binmek cesaret ister ancak kasksız motosiklete binmek cesaretinde ötesinde birşey olmalı çözemiyorum.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben muayenesiz, kasksız gezelim diye bir şey ima etmedim, yanlış anlaşılmış sanırım.
    ilk soruyu soran arkadaş istanbulda bir hafta boyunca uygulama yapılmış, 113 kişiye kask cezası kesilmiş az değil mi diye sormuş, sebebini açıkladım sadece.
    bende eleştiri olsun diye söylemedim kusura bakmayın .. sosyal mesaj verdim

emniyetin kotaya dayalı uygulama trafik denetimleri olur. kotayı doldurmayan memur izinde sorun yaşar vs. yıl boyu düzenli yapılmaz da bi dönem içinde eritilir biter.. bi de bu var memlekette

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma pantolunu giymediğim zaman bile rahat ve güvende hissedemediğim için iyi süremiyorum ; gerçi normaldede iyi süremiyorum ya
    motosiklete binmek cesaret ister ancak kasksız motosiklete binmek cesaretinde ötesinde birşey olmalı çözemiyorum.
    arabayı bile çalıştırmadan kemer takan ben, motorun yanına varmadan kask takarım canımı seviyorum . RABBim kazalardan korusun hepimizi

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    kasksız evraksız cezalara lafım yokta, tersten geliyodun bilmem nerden cıkıyodunlara fit olurum kusura bakmayın, motor kullanıpta tersten gelme, emniyete girme diyeninde alnını karışlarım.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Bu aralar şehir girişlerinde sağlam uygulama yapıyorlar. Plakasiz yakalanmayın derim. Kacacaktim aslında da vururlar diye korktum ne yalan söylim. Asayiş trafik Motorize ekip hepsi toplanmış 6 7 araç : ) neyse 390 lardan yırtık yine de

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasksız evraksız cezalara lafım yokta, tersten geliyodun bilmem nerden cıkıyodunlara fit olurum kusura bakmayın, motor kullanıpta tersten gelme, emniyete girme diyeninde alnını karışlarım.
    Motor kullanıyorum, tersten girmiyorum Emniyet şeridine çıktığım doğrudur ama tersten girmek iki taraf için de büyük risk bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)