Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletini Göster !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    [/QUOTE]

Hey maşallah çocukken hep duyduğumuz ama bi türlü göremediğimiz bi motordu sonra bi almancı abi gelmişti mahalleye o zaman canlı kanlı görmüştük ,ondan sonrası klasik yarış motoru muhabbetleri . abi kaç yapıo? burdan istanbula kaç dakikada gider. abi bi kafa diksene falan ZEZERE 1100 WUUUU
    initial-D ve ysrats17 bunu beğendiler.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    LİFAN LF 250 B Amerikan türk malı ortaklığıdır. Yamaha DRAKSTAR 250 cc chopperın KLONUDUR yani kopyası..

Buda benim PAŞAmın resmi Erzincan Munzur dağları gezimizden bir hatıra şu an zirveye çok yakınım mercan yaylasındayım ve maşallah bu motorda bir Cross dayanıklılığı var :D

Motorumun test sonuçlarınıda paylaşmak isterim belki faydası olur.

Bu konuyu açmak isteyişimdeki temel sebep , orta sınıf 250cc chopper ararken en iyi seçimi yapabilmek için araştırma yaparken çektiğim sıkıntılar ve bilgi azlığı oldu.. 2006dan beri 250cc chopperların çoğuna sahip olmuş ve kullanmış biri olarak şu anki motorum LİFAN LF 250 B hakkındaki tecrübelerimi aktaracağım. Bu arada motoru tecrübe ettiğim yollar ( OF ROAD STABLİZE ERZİNCAN MUNZUR DAĞ YOLLARI, ASFALT YOL, TRABZON YOLU DAĞLIK ASFALT YOLLARI) nasipse yazında Erzincan ANKARA oradanda ANTALYA bu motora ciddi anlamda güven oluşturdum.

Lf 250 b -------> PAŞA yani bu benim lf min adı (:

Tiger , ramzey, Mondial MCT, Regal raptor T gidon ve şimdiki motorum PAŞA ( LİFAN LF 250 B)

bu adresten motoru inceleyin
    http://www.redoakcycles.com/uploads/250_08.jpg
    http://www.redoakcycles.com/2009_LF250-B_Black.html

Öncelikle bu saydığım motorların hiç birini Lifanın kategorisinde saymak asla istemem çünki arada dağlar fark var !

En önemli farkmotorun üzerinde V TİWİN MOTOR Seri: 2V49FMM ödüllü motor tipi mevcuttur.

Bu motorun en önemli özelliği tek karbrüratörlü oluşudur, diğer motorlar çift karbratörlüdür.. Paşanın (LF 250 B) son denememde 50 tl benzin ile 400km yol yaptı 90 - 100km arası sabit hızda.. şehir içide 350km civarı gidiyor.

V tiwin motor olması dolayısı ile genelde motoru 600cc sanıyorlar emsallerinden büyük olması nedeniyle sizi durdurup soranlarla karşılaşıyorsunuz. Bu motor tipi gerçekten chopperda olmazsa olmaz olduğunu anladım..

Motor eleştirime devam ediyorum. Motoru 2006 dan beri kullanılıyor bu tabi balansörlü, üstten egzantirikli geliştirilmiş hali.. Örneğin honda shadow 250cc, yamaha drakstar 250cc,bisan 250 roadstarlarda , monero cmx ve ledowlarda bu motor tipi kullanılıyor.
    çin menşeyli motorlarda en az sorun çıkaran hatta ciddi anlamda memnun olunan en iyi motor tipidir.

Lifan LF 250 B araştırmalarım sonucu ulaştığım bilgi YAMAHA DRAGSTAR 250cc nin KLONudur. yani tamamen kopyalanarak yapılmış.

Motor 17 beygir olarak geçiyor bana sorarsanız diğer 250 cc motorlarımdan daha torklu ve atak bir motor .
    Titreşim deneyimime gelinde diğer motorlarım 80 km de titreşim başlıyordu. bu motor tipinin en önemli özelliği v motor titreşimi çok aza indirgemesidir TİTREŞİM 100km Hızda başlıyor evet tam tespitim bu 100km belki ben vidalarını hiç sıkmıyorum sıksam daha iyi sonuç alabilirim..

Motor bölümünün elektronik benzin ve karbratör kesicisi gibi daha aklıma gelmeyen bir çok avantajı var..

Gelelim YOL TUTUŞUna bu motorun amartsör yaylanım sistemide hoşuma gitti gerçi biraz fazla otobüs gibi yaylanıyor ama bu da motor emsallerinden ağır oluşundan kaynaklanıyor. motorun yol tutuşu başarılı bunun sebebi tekrarlıyorum motor ağır olduğu için yola yapışıyor rüzgarın gücünü azaltıyor ve yola daha iyi yapışıyor.
    Koltuklarının yumuşaklığı ve büyüklüğü yeterli olduğu içinde uzun yolda daha az yorucu oluyor. Bilmiyorum bu motorumda kendimi daha bi güvende hissediyorum.

Lastikleri yeni sayılır motorum 2011 model hala ilk lastiği lastikciye gösterdim lastiklerini pek kaliteli sayılmaz ama en azından yumuşak lastik dolayısı ile kolay kaymaz dedi, tebşir gibi çin lastiğinden hallice diyelim..
    eski mondial mct 250 cc motorum hep tel kırardı ve krom kaplama değildi.. PAŞA lf 250 ise tel malzemesini baya kalın sağlam tel ve krom kaplama olarak kullanmış dağ yollarında cross gibi kullandığım motorum daha hiç tel kırmadı maşallah

Malzeme kalitesi olarak ben em sallerine bakarak başarılı buluyorum çünkü kronik hiç bir problem çıkarmadı bu arada LİFAN bisan lifan diye geçer çin değildir Amerikan Türk ortaklığı bir markadır. şu an sıfır 7500tl plaka falan derken 8.500tl yi bulabilir.

Motorum şimdiye kadar rölantide hiç stop etmedi munzur dağının zirvelerinde dahi yüksek basınçtan etkilenmedi buda şaşırtıcı..

En güzel özelliklerinden biride bu motor tipi okadar çok modelde kullanıldı ki parça bulamama gibi bir problem asla olamaz. markalar farklı bile olsa motor seri modeli aynı tüm parcalar bir birine uyuyor yani..

Ciddi anlamda heybetli bir motor ramzey 250cc mondial mct bisan 250cc road star keway 250 shadow dahil bunların yanında daha ağır ve heybetli bir motorsiklet emin olabilirsiniz..
    Bende ikinci el aldım PAŞA mı iyide bu motoru almışım inşallah böyle devam eder muhabbetimiz dostumla beni hiç üzmez ve memnun etmeye devam eder
    Bu motorun yağına , bakımına dikkat edin birde kaliteli buji kullanın inanın bu paraya daha iyisi bulunmaz.

Son olarak şunu söyleyebilirm az benzinle çok yolu sorunsuz bir şekilde pekte titremeden keyifli gezi yapmak isteyenler ben sizin yerinize yıllardır bu tip motorları test ettim halada test etmeye devam ediyorum bence PAŞA yani LİFAN lf 250 B diorum karar sizin. Ben elimden geldiğince siz arkadaşlarıma yol göstermeye yardımcı olmaya çalıştım umarım bu bilgiler ışığında sizlere yardımcı olabilmişimdir.

HERKESE KAZASIZ BELASIZ BOL KEYİFLİ VE GÜLÜCÜKLERLE DOLU YOLCULUKLAR DİLİYORUM...

Bu linkten asıl açtığım konuyu ziyaret edebilirsiniz . SAYGILAR

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/131069-lifan-lf-250-b-kullanicilari.html

Motosikleti
    TVS APACHE RTR150
    Buda benim aslan görünümlü kedim :D

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013 hyosung gt250r

Satılık :D xt660x-r drz400 sm ile takas olur
    viperking, Slang, motokovic ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Hyo nun bu renk kombinasyonuna hastayım, maşallah
    BatuhanK bunu beğendi.

kaan_furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city, x-max250, mt03
    THIS IS MY JULIET

JULIET (PIAGGIO X8-200)
    mehmetenis ve oggomoggo bunu beğendiler.

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Buyrunuz efenim
    Ezio41, mustbe, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Haojue
    Kadran budur
    kemboo, mustbe, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Derin Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadran budur
    maaşallah.
    fren sıvısı neden bulaşık deterjanı renginde?
    OnrMRT bunu beğendi.

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    Yamaha CYGNUS L
    mustbe, mehmetenis ve oggomoggo bunu beğendiler.

motor satan varmı beyler ?

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    2010 Kawasaki Versys KLE650 ABS

braveguy, mehmetenis, oggomoggo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ilk bakım fotosu.
    Sokollu ve oggomoggo bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    O nasıl plakadır yahu

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl plakadır yahu
    itina ile(!) gizlenmiş bir plaka

moert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buda Benim Mavişimimmmmm

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    bu da benim 2004 dragstar 1100 sport (eksozlar değişmeden ve hypercharger takmadan önceki hali)

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    katirin güncel fotosu..

TAYFUNBORA ve mehmetenis bunu beğendiler.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Bu da benden 2013 KUBA XR 125

forzaBJK bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler