Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Patlak motorları afişe ettik, sıra TRAMER sorgusunda ! (hayati önem taşır)

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Merhaba kardeşlerim, abilerim...
    Patlak motorları tek tek tanıtmaya devam edeceğim zaman içerisinde() fakat şöyle bir husus var, hepinizin yakından bildiği "TRAMER SORGUSU"

Mesaj atıyorsunuz? He tamam kazası yokmuş iyi iyi şeklinde aracı alıyorsunuz FAKAT ÖYLE DEĞİL !
    Bu sorgunun bazı açıkları var. Kısaca bahsetmek gerekir ise;

1- Araç Ankara plaka diyelim. Bu araç pert oluyor ve çekme belgeli olarak sigorta tarafından satışa sunuluyor... Bu aracı uyanık galerici veya şeref yoksunları alıyorlar... Araç toplanıyor haliyle ve İSTANBUL PLAKA olarak yeniden tescil ediliyor.

2- PLAKA sorgusunda (tramer) KESİNLİKLE BU KAZA ÇIKMIYOR ! (eski plakada kalıyor kaza)

3- Geçmiş hasarlar nasıl çıkar ? ŞASE NUMARASI SORGULAMASI YAPIN !

4- Servis bakımlı araç almaya özen gösterin. Servis kayıtlarından kilometre - değişen bilgisine ulaşabilirsiniz.

5- Bazen plakadan hasar gözüküyor - Bazen şaseden. İKİSİNİDE SORGULAYIN !

Tertemiz görünen motorların geçmişlerini açtığım konularda gördünüz...
    Takdir sizin, selametle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Bilgilendirme için teşekkürler.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşlerim, abilerim...
    Patlak motorları tek tek tanıtmaya devam edeceğim zaman içerisinde() fakat şöyle bir husus var, hepinizin yakından bildiği "TRAMER SORGUSU"

Mesaj atıyorsunuz? He tamam kazası yokmuş iyi iyi şeklinde aracı alıyorsunuz FAKAT ÖYLE DEĞİL !
    Bu sorgunun bazı açıkları var. Kısaca bahsetmek gerekir ise;

1- Araç Ankara plaka diyelim. Bu araç pert oluyor ve çekme belgeli olarak sigorta tarafından satışa sunuluyor... Bu aracı uyanık galerici veya şeref yoksunları alıyorlar... Araç toplanıyor haliyle ve İSTANBUL PLAKA olarak yeniden tescil ediliyor.

2- PLAKA sorgusunda (tramer) KESİNLİKLE BU KAZA ÇIKMIYOR ! (eski plakada kalıyor kaza)

3- Geçmiş hasarlar nasıl çıkar ? ŞASE NUMARASI SORGULAMASI YAPIN !

4- Servis bakımlı araç almaya özen gösterin. Servis kayıtlarından kilometre - değişen bilgisine ulaşabilirsiniz.

5- Bazen plakadan hasar gözüküyor - Bazen şaseden. İKİSİNİDE SORGULAYIN !

Tertemiz görünen motorların geçmişlerini açtığım konularda gördünüz...
    Takdir sizin, selametle.
    Bu bilgiler için teşekkürler insanları bilinçlerdirme konusunda hep bi adım öndesin hocam evli değilsen allah seni sevdiğine bağışlasın motorun yoksa allah sana nur topu gibi bi motor versin ( nur topu gibi motorda nası oluyosa ) ne diyelim kazasız belasız günler hocam..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Zafer sağolasın kardeşim. Allah sana daha hayırlısını versin.

Bu sitede hangi kask, hangi motor veya hangi egzoz ses çıkarır gibi üst üste yüzlerce konular açılıyor...

Kimse yararlı olabilecek konular üzerine bir kaç kelime etmiyor. Hep bir istek, arzu...

Özelden mesaj atıyor arkadaşlarım. Başına bir iş gelecek, uğraşma diye
    Ben doğru bildiğimi yapayım da, içim rahat olsun yeter ki...
    iptaluyelik02, cenkito ve forzaBJK bunu beğendiler.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Herkes bu kadar bilinçli olsa,uyanıklara hiç bir yol kalmaz,kimse de mağdur olmaz.
    Bence üst konu olmalı herkes görsün.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bazen sasi numarasida ise yaramiyor. Kayitlar cikmasin diye bilicli olarak sisteme bir harf yada rakami , eksik yada yanlis giriyorlar.
    Minareyi calan kilifini hazirliyor, memleketin uzmanlik alani kolpacilik oldu.
    shrek ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Abi, Sıfırların -o- harfi... Veya tam tersi şekilde girildikleri olayıda var. Mesaj atınca sistem eksik bilgi girdiniz şeklinde bilgileri göstermiyor
    ilkayözdemir ve sarıdev bunu beğendiler.

ilkayözdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dinamik150>Spacy110>Gsxr600K7>Hyena100>Activa
    başkan büyüksün

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bir kaç önemli ayrıntı daha var. Zaman içerisinde bu konudan paylaşırım

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Başıma gelen bir olayı anlatayım.

Eşim için uygun fiyatlı ufak bir araç arıyordum. Bu uğurda V-Strom motosikletimi satıp bütçe oluşturdum kendime. Uygun fiyatlı bir araç buldum. Araç komple boyalı. Plakadan ve şasiden sorgulatma yaptım 2007 yılında büyük bir kazasını tespit ettim. Ancak sms sorgusunda herhangi bir pert kaydı yoktu. Fiyat uygun geldiği için uçağa atlayıp aracı almaya gittim beğenip alıp geldim. Sonrasında kasko yaptırmak istediğimde aracın pert kaydının olduğunu öğrendim. Demem o ki SMS sorgusunda her zaman doğru bilgi gelmeyebiliyor. Mutlaka almak istediğiniz aracı sigorta firmasından (hatta 1-2 firmadan) sorgulatın.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Başıma gelmişti her hangi bi durumdan ötürü mahkemesi devam eden kazanın olayın da aynı plakada olsa sorgu da çıkmıyor.

İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    ya o şasi numarasıyla sorgulama olayı hikaye ya sıkıntılı iş..

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Emin değilmisiniz ? İçinizemi sinmedi ? Soru işaretimi var kafanızda ?

Alın abicim aracın bilgilerini... Sigortacıdan rica edin veya sigorta yaptıracakmış gibi bilgileri verip teklif alın. Kaza vs varsa zaten onların ekranda çıkıyor. He bazı durumlar var, onu kimse çözebilmiş değil.... Bazen hiç bir şey çıkmıyor fakat araç PERT. Bunu nasıl yapıyorlar çözemedim, çözende görmedim. Adamları filan var galiba
    cenkito bunu beğendi.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Yakın çevremde gördüğüm için söylüyorum, sigortada adamını bulan tramere kaydını işletmiyor. Gördüğüm,bildiğim bir seat marka araç vardı, yakın zamanda kaza yaptı, kazası çok büyük değil ama 17bin TL hasar çıktı(Fulla led far'ın tanesi 4000TL),farlar,kaput,tampon değişti.Geçen aylarda bu arkadaşla karşılaştık yolda, geçmiş olsun dedim aracı yaptırmışsın vs diye muhabbet ettik. Sonra kendisi söyledi abi sigortadan bir adam bulduk tramere kaydı geçmedi diye!

Oguz7734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2014 xmax 250 :)
    Valla 2. el makine alırsam ilk adresim sen olcaksın dostum sana sorarım sende araştırırsın mubarek Türkiye Cumhuriyeti Tramer Kaydı Sorgulayıcısı

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Oguz7734 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla 2. el makine alırsam ilk adresim sen olcaksın dostum sana sorarım sende araştırırsın mubarek Türkiye Cumhuriyeti Tramer Kaydı Sorgulayıcısı
    Yok kardeşim estağfurullah. Arabalardan pek anlamam fakat motosiklet alırken kilit yerler vardır. Bunları incelediğinizde iyi kötü kilometrenin orjinal olup olmadığı veya ne badireler atlattığını anlayabilirsiniz.

Yakında güzel bir rehber hazırlarım, herkes öğrenir
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Gsx-R 600
    İdolümsün

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    İlk sahibinden olunca plaka değişme ihtimali falan gibi şeyler yinede çıkmayabilirmi acaba

Şimdi bi çocuk var motorun ilk sahibiyim diyor o doğrudur heralde plaka 06, evi garajı motoru bilecikte, çanakkalede çalıştığını ben alıcıysam atlayıp geleceğini iddia ediyor, servis kayıtları mutluhan da, şasi numarasını vermiyor, plakadan hiçbişey yok gözüküyor...

Bi başkası var o da şasi numarasını vermiyor, vermiyor dediklerim ya abi bulduğunda at diyorum bi sms, mail ne bulursan yook olur olur deyip atmıyor, bidaha arıyorum heee unutmuşum diyor 2 ay oldu kaçkez aradım yani bildiğin vermiyor O da ilk sahibi, plakada bişey yok, serviste sağlam aracı buldum zaten bi kere servise girmiş ne çıkarayım ben sana diyor servis adam haklı

Bunlar duvara girip merdiven altından toplamış olamazlarmı, ustamızı alıp gittik diyelim adam gözden kaçırsa bana mı girecek 20 lira, abi en kesin çözümü nedir bu işin, bu tip adamların motorunu almayalımmı illa ki, zaten geriye motor kalmıyor ki ozaman çünkü çoğu böyle antin kuntin karakterler

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Almayın kardeşim. Neden almayacağınız la ilgili, profilime tıklıyorsunuz. Son açtığım 2-3 konuyu gözden geçiriyorsunuz. GSR600 konusu mesela ? 600RR konusu? Açın bakın. Her şeyi yazdım

Bilmeyen adam o 600RR'ı alacak ve ortalama 3-4000TL masraf yapacak ve motor yinede ADAM olmayacak. Ne güzel dimi
    GSR600 için zaten diyecek bir şey yok. Motor ikiye ayrılmış...
    GSX-R600 10.000km geriye çekilmiş.
    Plaka işinde çok ipnelik dönüyor. Plaka-şasi no-sigorta hepsinden sorgulama yapmanızı öneririm. + olarakta mutlaka servise gösterin motoru...
    Bir gün o 600RR veya GSR600 gibi bir şeye denk geldiğinizde, bu siteye konu açtığınızda bizde size geçmiş olsun deriz. Şemsiye modelini örnek veririz...
    sarıdev bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Adamsın millet tuhaf çok fena yalan dolan dalavere dönüyor .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)