Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pirelli sport demon mu Metzeler m5 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar dilerim.Motosikletim Hyosung Gt250r.Lastik almak istiyorum.Bütçem 900 lira civarı.Bu iki lastik arasında kaldım.Aradıgım kriterlerde şöyle:
    1)Fren mesafesi
    2)Islak zemin performansı
    3)Cabuk ısınması
    4)Son olarak viraj performansı
    Bu sorulara dayanarak hangisi beni üzmez.Virajda beni bırakmaz.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    2sinden birini seçmek gerekiyorsa, tabii ki Metzeler M5.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    m5 ısınmak için daha fazla beygir istiyor diyorlar. mt-03 sahibi bir arkadaş ısıtmakta zorlandığından bahsetmişti
    ben pirelli önereceğim

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Cevaplariniz icin çok teşekkür ederim.Yok mu başka bir önerisi olan?

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Pamir bende lastik alacağım 1 aydır ama hala alamadım bende araştırıyorum birileri kafama SAVA diye bir marka soktu takım fiyatı 550 tl ve performansınında iyi olduğunu söylediler. Ama illaki ben 900 tl vercem dersen Pilot road 3 e de bak derim ben.
    Oyun kuralları haksızlık üzerineyse, kendi adaletimi kendim sağlarım.

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Emre abi cevap icin tesekkur ederim.Michelon tavsiye etmiyolar hic.Ozelliklede Alper abi

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Pilot Power 2ct
    Battlax T30 veya S20
    Özellikle S20 yi çok araştırmıştım.Lansman tanıtımını Rossi yaptı.Çok kaliteli bir lastik.

Motosikleti
    Alıntı EMREGTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pamir bende lastik alacağım 1 aydır ama hala alamadım bende araştırıyorum birileri kafama SAVA diye bir marka soktu takım fiyatı 550 tl ve performansınında iyi olduğunu söylediler. Ama illaki ben 900 tl vercem dersen Pilot road 3 e de bak derim ben.
    alper muhtemelen pilot power dan şikayet ediyordur benim söylediğim modele pilot road 3 e bak derim ıslakta performansı çok sağlam virajdada gt250r için yeterde artar bile ;) Ama sport demon da iyidir ;)

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Su an daha cok metzelerde kafam.Ama bilmiyorum pirellide alabilirim.Cifti 850 liraya geliyor.Ama metzelerin desenleri falan daha hos duruyor.Acikcasi kafam baya karisik.

Motosikleti
    metzeller m5 mi 850 ? ee iyimiş nerde nettemi? bide hangi ölçülerde alcan standartmı?

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Pirelli sport demon yamaha x city 250 scooter ımda vardı.Viraj harika,kuru performns iyi,ıslakta da idare eder.Ama baya bi sert lastik soğukken acayip patinaja kalkıyordu 250lik scooter bile.Yani anlıcanız baya sert hamurlu bir lastik.Belki ebat değiştiği için özellikleri aynı değildir.Benimki ön 120 70 16 arka 140 70 15 ti hız endeksi 160km ye kadardı..

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli sport demon yamaha x city 250 scooter ımda vardı.Viraj harika,kuru performns iyi,ıslakta da idare eder.Ama baya bi sert lastik soğukken acayip patinaja kalkıyordu 250lik scooter bile.Yani anlıcanız baya sert hamurlu bir lastik.Belki ebat değiştiği için özellikleri aynı değildir.Benimki ön 120 70 16 arka 140 70 15 ti hız endeksi 160km ye kadardı..
    Anladım.Cevabınız için teşekkür ederim.Benim için önemli olan bi konuda çabuk ısınması ve lastiğin yumuşak olması.Sonuçta verilen para az degil ki sogukken pati atıyor diyorsunuz.Benim kafam metzelere iyice yatmaya başladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

metzeller m5 mi 850 ? ee iyimiş nerde nettemi? bide hangi ölçülerde alcan standartmı?
    Emre abi Izmir motomaxde 2013 modeller 600 2014 ler 800 liraymıs.

Motosikleti
    Alıntı PamirGt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım.Cevabınız için teşekkür ederim.Benim için önemli olan bi konuda çabuk ısınması ve lastiğin yumuşak olması.Sonuçta verilen para az degil ki sogukken pati atıyor diyorsunuz.Benim kafam metzelere iyice yatmaya başladı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Emre abi Izmir motomaxde 2013 modeller 600 2014 ler 800 liraymıs.
    hadi ya :S bugun bi gideyim ozamn kahramanlara ben bi sorayım vakit bulursam.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Metzelerin kronik erken çatlama sorunu var bi kaç kişiden daha da duydum..Şu anki lastiklerim metzeler modelini bilmiyorum 2011 üretimli lastik var..Lastiklerin durumu 1 senedir bu şekilde performansından yana şikayetim yok..
    Tahminen 20.000 km deler..

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    hadi ya :S bugun bi gideyim ozamn kahramanlara ben bi sorayım vakit bulursam.
    Pazar günleri kapalı diye biliyorum.Gitmeden once bi bak istersen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzelerin kronik erken çatlama sorunu var bi kaç kişiden daha da duydum..Şu anki lastiklerim metzeler modelini bilmiyorum 2011 üretimli lastik var..Lastiklerin durumu 1 senedir bu şekilde performansından yana şikayetim yok..
    Tahminen 20.000 km deler..
    http://i.hizliresim.com/xJ0RDJ.jpg
    Hops.Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim.Şu resmi görünce yine aynı kararsızlıkta kaldım.

Borris07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250>Kawasaki Z750>Honda VFR800...
    Selam.Benim de lastikleri degistirmem gerek.Pilot road 2 dusunuyorum.Turkiye sartlarinda herseyi en az iki kayina satin aliyoruz.Nolacak bizim bu halimiz

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı Borris07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.Benim de lastikleri degistirmem gerek.Pilot road 2 dusunuyorum.Turkiye sartlarinda herseyi en az iki kayina satin aliyoruz.Nolacak bizim bu halimiz
    Haklısınız vergiler falan dilan derken baya yoluyorlar bizi.Butun ulkeler ucuz alirken neden biz iki kati fiyatini ödüyoruz.Hani diyorlar ya ben lafa değil icraate bakarim diye.Ben icraat falan hicbirsey goremiyorum.Neyse cok uzatmiyim iyi günler dilerim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Road 1 kullanıyorum tavsiye ederim ıslak performansı çok iyi

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Pirelli Sport Demon, sport touring lastiğidir. Bu kabaca şu anlama gelir; Daha sert hamurludur, daha geç aşınır, ıslak performansının daha iyi olduğu söylenebilir. Tek hamurlu, Pirelli'nin nispeten daha ucuz bir lastiğidir.

Metzeler M5 ise spor kategorisindedir. Daha yumuşaktır. Ülkemizin asfaltına uygun olmadığını duymuştum. Ancak sport demon'dan daha tercih edilebilir bana göre. Touring lastikler zaten geç ısınır. Sport demon da ekonomiye yönelik bir lastik olduğuna göre oldukça sert hamura sahip olduğunu düşünüyorum. Geç ısınma sorunu olacaktır bence M5'e göre.

Ayrıca M5'in 3 kademeli hamurlu olduğunu hatırlatmakta fayda var.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    hiç kimse adını anmamış ama sanırım pirelli diablo rosso 2 ebat olarak gt250r'a uyuyor. ben onu kullanıyorum, ısınma ve ıslak tutuşundan memnunum oldukça

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)