Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cinayet gibi kaza anı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    15-20 satır yazdım ama ban yemiyim boşyere öylelerini Allah'a havale etmekten başka yapacak bir şey yok.
    agrasiwe bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    o dikiz aynasının, o kulağının taaaaaa...
    alageyik küçüktüm ufacıcıktım........
    veya
    Bahçeli Reis gibi alayını.....

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Allah kimseye yaşatmasın benimde başıma geldi önüme kırdı bir anda 90km hızla arabaya vuruyordum allahtan kurtardım ama motordan indiğimde elim ayağım titriyordu

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    vay a... p....! fakat..

ne gerek var o akışkan trafikte, o süratle, o otomobili, o durumda geçmeye?

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    umarım kullanan kurtulmuştur , o aracı sürene de neyse umarım sonu o motorcudan beter olur.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay a... p....! fakat..

ne gerek var o akışkan trafikte, o süratle, o otomobili, o durumda geçmeye?
    Ben bu mantığı anlamıyorum , arkadaş bu motosiklet işi bir tutku o ayrı bir konu fakat ben dahil bir çok kişini genel amaçlarından biride o trafiği çekmemektir.
    Eğer arabalar gibi mıy mıy gidiceksek ne anlamı var motosiklet sürücüsü olmanın ?
    aadrenalin16 bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ya insanlar hala araba kullanırken aslında her an bir cinayete sebep olabileceklerinin farkına varamıyor. İnsan hızından hızlı giden herhangi bir aracı kullanırken yapacağın herhangi bir basit bir hareketin birinin veya kendinin ölümüne sebep olabileceğini unutmamak lazım.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu mantığı anlamıyorum , arkadaş bu motosiklet işi bir tutku o ayrı bir konu fakat ben dahil bir çok kişini genel amaçlarından biride o trafiği çekmemektir.
    Eğer arabalar gibi mıy mıy gidiceksek ne anlamı var motosiklet sürücüsü olmanın ?
    Bence yanlışın var kardeşim trafik akıyor tamam sana göre yavaş gidiyor olabilirler eyvallah ama sağ tarafından araç sollamak gördüğümüz üzere çok tehlikeli yada bir işaret korna filan yapılmalı çünkü o hata yapıor ona yine bişey olmuyor hep zarar bize oluyor o yüzden mecburuz..
    ahmetersoz1 ve acayüp bunu beğendiler.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Annesi kötü kadın.
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım kullanan kurtulmuştur , o aracı sürene de neyse umarım sonu o motorcudan beter olur.
    Maalesef motosiklet sürücüsü ölmüş.

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    YA KARDEŞİM BELLİ Kİ ARAÇ SAHİBİ KİŞİ BABASINI ARAMAYA ÇIKMIŞ TAMAM DA MOTORCU KARDEŞİMDE ARACI SAĞLIYOR , GİDİŞİNDEN BİR SIKINTI ÇIKACAĞI SEZİLİYOR .NEYSE UMARIM MOTORCUYA CİDDİ Bİ ŞEY OLMAMIŞTIR ARAÇ SAHİBİ KİŞİ DE BABASINI BULAMAZ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef motosiklet sürücüsü ölmüş.
    İNŞALLAH HATALI HABERDİR.GERÇEKSE TÜH ALLAH RAHMET EYLESİN ..(

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alacan araba şoförünü böyle

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    o arabayı süren, babası belli olan iyi aile çocuğu olduğu için böyle yapmış ;)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ufacık bir kural ihlali bir cana mal olmuş.

Önünüzdeki aracı nasıl geçebilirsiniz?
    Yol çizgileri geçmenize izin veriyorsa,
    Arkanızdan gelen araç sizi geçmeye çalışmıyorsa,
    Önünüzdeki araç, kendi önündeki aracı geçme eylemine başlamamış ise,
    Geçiş için kullanacağınız sol şerit boşsa, görüş durumunuz iyi ise, geçme kararını verebilirsiniz.

Lütfen dikkat!
    Geçişler, geçilecek aracın solundaki şeritten yapılır. Araçların sağından, hele sağ banketten geçiş yapılamaz.Ancak, sola dönüş yapan araçların, yolun ortasından giden tramvayların ve görevi gereği yolun solunda bulunan "geçiş üstünlüğüne" sahip araçların sağından geçilebilir.

alntı : http://ufukkucukali.blogcu.com/gecme-gecilme-ve-arac-sollama-kurallari-ufuk-kucukali/1730229
    turkish39, rogget, ahmetersoz1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hep arabalar diyoruz da,öndeki arabayı sağlamak zaten intihar..Trafikteki motosiklet kazalarının yüzde 70'i sağdan geçmeye çalışan motosiklete çarpmayla oluyor..Araçlar zaten bizi görmüyor yada görmezlikten geliyorlar..Bizde ateşe körükle gidiyoruz..Ne diyeyim Allah ıslah etsin..
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

ekremalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r /Suzuki gsf 600 s Bandit
    Öldükten sonra haklı olmak bi işe yaramıyor. Kurallara haklı olmak için değil yaşamak için uymak gerek.
    aranel, ahmetersoz1 ve soa bunu beğendiler.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bırakın şimdi arabayı kullananın hakettiği sıfatları da canınızı kurtarmaya bakın.

İnternet sitelerinde, televizyon programlarında, yazılarda bas bas bağırıyor herkes. Şehir içinde bir arabanın sağına girip de korna selektör hiçbir uyarı olmadan gaz açmak bu sonucu doğuruyor işte arkadaş. Aç akşama kadar izle videolardan, millet nasıl kaza yapmış diye ve yapma o hareketleri. Aralara girme, makas atma, kontrol etmeden geçme, ana yolda bile olsan yandan çıkacak araba gördün mü durmaya hazırlan, baktın ilerideki adamın %1 önüne atlama ihtimali varsa çek elini gazdan. Sen haklı olabilirsin ama nihayetinde hastanede ya da mezarda yatacak olan da sensin. Otomobil sürücülerine bilinç aşılamak sadece riskleri azaltır. Yine mutlaka dalgın, duyarsız, dikkatsiz birinin çıkma ihtimali olacak karşınıza. Bir yandan da ne hikmetse sinyal verip 3-5 saniye beklediğim zaman %90 yol veren bir araba çıkıyor. Dikkatsiz sürücüler çok var doğru ama motosiklet sürenin üslübu da önemli bu konuda.

Trafiği çekeceksem ne anlamı var motosiklet kullanmamın düşüncesinden de bir an önce kurtulmasını diliyorum tüm motosiklet kullanan arkadaşlarımın. Bir motorlu taşıt olarak kanunen zaten o trafiği çekmek zorundasın sen de. İki aracın arasından geçerken olur da çarpıp ölürsen adam elini kolunu sallaya sallaya çıkar karakoldan. Ölmezsen de yaptığın hareket için gider dava açar, şahsen ben olsam açarım. Kasten trafiği tehlikeye düşürmektir çünkü yaptığı. Şeridi içinde istediği kadar sağ-sol yapma hakkı vardır bir aracın. Şerit genişlikleri de buna göre yönetmeliklerde belirlenir. Emniyet şeridine de aniden girebilir, ses duydum araçtan tehlikeyi önlemek için sağa çektim der. En sağ şeritteyse aynasına bakmadan sağa döner, yine elini kolunu sallaya sallaya çıkar. Araçların sağına soluna kontrolsüz girmeyin işte. Haklı bile olsanız kendiniz için riskleri sıfıra indirmek zorundasınız. He trafik durmuş ilerlemiyor kenardan 20-30la gidersin, ya da aynı şekilde emniyet şeridinden 40-50 ile gidersin. Tabi açılacak bir kapıyı ya da emniyete atlayacak bir aracı da düşünmen lazım. E-5'te duran trafikle ortadaki beton bloklar arasından 70-80le geçenler görüyorum. Neyin kafasındasın arkadaş? Bir tane scooter alayım da şu trafiği çekmeyeyim diye yola çıkarsan o yolun sonlanacağı yer asfalttır. Kendisi motosiklet kullanmasına rağmen önündeki motosikletin sağına soluna girip bir yerlerden sıvışmaya çalışan gerzekler var. Ben de henüz yeni sayılırım, toplam 25.000 km tecrübem var ama gerzekliğe meyletmediğimden bir kere tehlikeli bir duruma düşüp ani fren bile yapmadım şimdiye kadar. Ama her hafta da ani fren pratiğimi yaparım, hiç belli olmaz yarın başıma gelir hatta ben de bir an gerzeklik yapabilirim belki. He trafik nedeniyle de çok beklemedim onu da ekleyeyim. Motosiklet bilinç ister, öngörü ister, sorumluluk ister, tevazu ister, bütün egoları kenara koymayı gerektirir, sakinlik ister, hatta ve hatta temel seviyede teknik bilgi ister. Yoksa böyle sağına soluna bakmayan bir tane angutun sağına angut gibi gaz açarak girip, sonra da frene bile basamayacak kadar panik yapar ve direği müteakip yerle buluşursunuz.

Laf yetiştirmeye çalışacak sevgili arkadaşlarım ve sayın ağabey/ablalarım için tekrardan hatırlatayım: Arabaların her türlü dikkatsizlik ve duyarsızlıklarını kenara koyup önce kendimizin ortadan kaldırabileceği riskleri konuşmak amacım. "Yok efendim bu araba sürücüleri hayvan" falan filan muhabbetine girmeyelim. Bu yorumu da belki en azından bir kişiyi etkilerim de yolda giderken tehlikeye girmekten vazgeçer ümidiyle yazıyorum. Yoksa kimseye ders verme merakım yok. Ders istiyorsanız internette bu işe yıllarını vermiş ustaların tonla anlattıkları var, onları dinleyin. Dikkatli olmak çok ileri tecrübe ve bilgi gerektiren bir şey değil. Nitekim ben de tecrübeli sayılmam. Biraz düşünce ve eğitim; internetten izlediğiniz kaza videoları bile yapmamanız gerekenler için bir eğitimdir. Kendiniz ve sevdikleriniz için. 3 dakika geç gidin, sağlam gidin.

Herkese keyifli sürüşler.
    RAMİREZ, acayüp, onuroz ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Aranızda en fazla araba kullananlardan biriyim herhalde.derslere git gel ay da 4000 km yol yapıyorum.Son bir senedir motor kullanıyorum artık daha çok motorlar dikkatimi çekiyor.Fakat bişey farkettim.Çoğu zaman motorları görmüyorum.Daha önemlisi aynaya baktığım zaman görmeyi umduğum şey bir araba iken motor görünce nasıl bir tepki vermem gerektiğine geç karar verebiliyorum.Sanırım bunun sebebi motor kültürümüzün çok olmaması.Bu yüzden herhangi bir göz teması sağlamadan araçların sağına soluna girmeyin.Unutmayın sizi görse bile doğru tepkiyi hemen veremeyebilir.
    draggy, acayüp, bogusbill ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Eğer öldüyse gerçekten Allah rahmet eylesin. Ama arabalar sağdan geçiyorda biz geçmeyelim arkadaşlar gereksiz risklere girmeyelim
    acayüp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)