Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kamp malzemeleri almak isteyenlere yardımcı olurmusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    maşallah hocam yok yok listede bunları not ediyorum özellikle şişme yastık ve bulaşık süngerini..
    hepside yararlı olacak muhakkak motora istiflemek de ayrı bi özen istiyor sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla sık sık kamp yaparım ve hep son dakikada kafama eser. O yüzden cep telefonumun notlar bölümünde "Kamp Demirbaşları" adlı bir metin bulunur. Bu listeye göre hemen hazırlanır 1 saatte yola çıkarım. Listenin ekran görüntüsü ve tam metni şöyle

http://i1367.photobucket.com/albums/...psbecbe303.png

Kamp demirbaslari

Cadir ,sandalye, ocak, cakmak, sisme yatak, fener, bicak, cezve, catal, bardak, cay kasigi, off ( sivrisinek kovan sprey), kulaklik ,kitap, sahan ( mini tava) , seker, cay ,nescafe, bulasik sungeri, sabun, sampuan, gunes kremi, sapka, terlik, cep telefonu ,agri kesici, burun banti ( horlayip milleti uyandırmamak için), yara banti, cep tel yedek pilleri, gunes gozlugu, tuvalet kagidi, kolonya , sarj cihazi , savunma spreyi, deodorant, dis fircasi, diş macunu , dis ipi, debriyaj teli, kilot, t shirt , sort , plaj havlusu, sisme yastik, sugecirmez kilif, boş poset, uyku tulumu

Sent from Samsung Mobile
    Gerçekten güzel bir liste yapmışsınız,bende faydalanmak isterim
    burdurlu1985 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Motorla sık sık kamp yaparım ve hep son dakikada kafama eser. O yüzden cep telefonumun notlar bölümünde "Kamp Demirbaşları" adlı bir metin bulunur. Bu listeye göre hemen hazırlanır 1 saatte yola çıkarım. Listenin ekran görüntüsü ve tam metni şöyle

Kamp demirbaslari

Cadir ,sandalye, ocak, cakmak, sisme yatak, fener, bicak, cezve, catal, bardak, cay kasigi, off ( sivrisinek kovan sprey), kulaklik ,kitap, sahan ( mini tava) , seker, cay ,nescafe, bulasik sungeri, sabun, sampuan, gunes kremi, sapka, terlik, cep telefonu ,agri kesici, burun banti ( horlayip milleti uyandırmamak için), yara banti, cep tel yedek pilleri, gunes gozlugu, tuvalet kagidi, kolonya , sarj cihazi , savunma spreyi, deodorant, dis fircasi, diş macunu , dis ipi, debriyaj teli, kilot, t shirt , sort , plaj havlusu, sisme yastik, sugecirmez kilif, boş poset, uyku tulumu

Sent from Samsung Mobile
    prezervatifi unutma

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profesyonel dağ arama kurtarma ekibi elemanıyım
    halen aktif olarak yüksek irtifa dağcılığı yapmaktayım
    bu arada önümüzdeki 10 yıl içerisinde evereste de tırmanmayı planlıyorum
    hayırlı olsun :D bende coleman çadır aldım 180 liraya iki kişilik falan ama sonra pişman oldum bu kadar pahalı malzemelerle basit kamplara gittiğime. bir dahakine ucuz yollu bir çadır alıcam basit tatil kampları için ama dağa çıktığımda bunları kullanıcam. çünkü dandik çadır da 1-2 yıl götürüyor yıpranıyor 500 liralık çadır da 2 yılda düzenli kullanıyorsan gidiyor..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şişme yastık benim için çok rahatsız ve sinir bozucu, onun yerine minik pamuklu ya da elyaf bir yastık çok daha rahat olur.
    Bir de kadınların çanta hazırlamasına izin vermeyin. Onların toparladıklarını ortaya koyup tekrardan değerlendirmeye alın, çeyreğini kabul edin. İlkinde değil ama ikincisinde kız arkadaşım da ihtiyaç fazlası alınan şeyleri farketmişti ve bana yardımcı olmuştu. Motosikletinizin en az bir tane kilitli ve sağlam bir çantası olsun, motoru bırakıp keşfe çıktığınızda ya da motordan veya çadırdan uzakta olduğunuzda, o kilitli çantaya çok dua edersiniz.
    burdurlu1985 ve jimpam bunu beğendiler.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    mesajım bulunsun diye bırakıyorum.
    Müthiş bilgiler veren herkese teşekkür. Hepimize lazım.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift kişilik şişme yatak kullanıyorum ve 4 kişilik çadırım var. Anca yetiyor hatta yetmiyor bile.
    Aynen . Bu çadırları yapanların 4 kişilik çadır ile kasıtları, "yan yana toplu mezar nizamında yatan 4 çinlinin kapladığı yer". Bu yaz ailemle yaptığım kabatepe kampında eşim , 5 yaşında kızım ve 11 yaşında oğlum 4 kişilik çadıra ancak sığabildi. Ben de çadırın önünde kampette yattım bekçi köpeği gibi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Kamp demirbaslari

Sent from Samsung Mobile
    Nereye koyacaz bu kadar malzemeleri

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    http://www.decathlon.com.tr/2-Seconds-3-Kisilik-Kolay-Kurulan-Cadir,PR-481.html
    http://www.decathlon.com.tr/2-Seconds-XXL-3-Kisilik-Kolay-Kurulan-Cadir,PR-13761.html
    http://www.sportcity.com.tr/Quasar-300-Uc-Kisilik-Cadir,PR-31537.html
    http://www.sportcity.com.tr/Husky-Beast-4-Mevsim-3-Kisilik-Cadir,PR-31362.html
    arkadaşlar 4 tane seçeneğim war şimdilik.. 1. seçeneği özellikle eşim istiyor..
    nedeni de hem bizim işimizi görür hem de ilerde kızımıza oyun odası olurmuş
    bana herşeyden önce kadınları anlamanın bi yolu yordamı kitabı falan varsa onları söyleyin de önce onu alayım

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    bunlar çok pahalı bence 100 lira altı çadırlara bakın sizin yapıcağınız kamp için bunlar çok lüks kaçar söylemiş olayım. çadırların hepsi zaten çok hızlı eskiyor. harcamayın bu kadar. dağcılık-mağaracılık-doğa sporları ve uzun kamplı geziler yapan birisiyim daha önce motosikletimle de kız arkadaşımla bol bol çadırlı kamp yaptım keşke ucuz çadır alsaymışım dedim. yine de siz bilirsiniz

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar çok pahalı bence 100 lira altı çadırlara bakın sizin yapıcağınız kamp için bunlar çok lüks kaçar söylemiş olayım. çadırların hepsi zaten çok hızlı eskiyor. harcamayın bu kadar. dağcılık-mağaracılık-doğa sporları ve uzun kamplı geziler yapan birisiyim daha önce motosikletimle de kız arkadaşımla bol bol çadırlı kamp yaptım keşke ucuz çadır alsaymışım dedim. yine de siz bilirsiniz
    Kesinlikle katılıyorum.Ben şunu aldım :

http://www.indirdik.com/Iki-Kisilik-Cadir

İndirimden 70 tl ye almıştım ben. 10-15 defa kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım,kurulumu ve toplaması çok olay. Bu tarz ucuz ama 3 kişilik olanlar kesinlikle işinizi görecektir.Tabi her şeyinizi çadır içinde yapmadığınızı düşürsek.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kolay kurulan çadırların kapalı hali çok büyük oluyor. Motorda taşıyamazsın çoğunu.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay kurulan çadırların kapalı hali çok büyük oluyor. Motorda taşıyamazsın çoğunu.
    Doğru, çanta halinde biraz büyük duruyor. Kullandığım çadır kapalıyken yaklaşık 1 metre silindir şeklinde. Ama sırtta taşınabilir çanta gibi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Çadırı kesinlikle kaliteli ve en az 3 iklim almanızı tavsiye ederim. Ucuz çadır gerek yalıtım, gerek kurulum, gerek malzeme kalitesiyle sizi herzaman üzer. Şu an kullandığım 2 çadırım var. Biri mevsimlik diğeri soğuk iklim. Birini 2003'te diğerini 2004'te aldım. Eskitemedim.
    Bu arada kamp malzemesi olarak da tamamen şahsi ihtiyaçlarınıza göre planlama yapın. Çünkü ilk kampta göreceksinizki aldıklarınızın yarısını kullanmayacaksınız. Turları bisikletle yaparken hafif olsun diye normal mat kullanırdım. Motorla gidilecekse şişme matları tavsiye ederim.

Bu arada bu ürünler tabiki pahalı olacaktır. Eğer her sene birkaç sefer uzun süreli (1 hafta ve üzeri) kamp yaparım derseniz böyle olmalı. diğer türlü ucuz ürünlerde işinizi görür tabi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye koyacaz bu kadar malzemeleri
    1 topcase + 1 sırt çantasına sığıyor. Katlanır iskemle ve çadır ayrıca artçı selesine veya top case üzeri port bagaja bağlanıyort.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    www.hepsiburada.com/liste/loap-melbu-3-stan-3-mevsim-3-kisilik-cadir-hediye-urban-tool-laptop-cantasi/productDetails.aspx?productId=outktp1340&categoryI d=19102
    Her turlu tavsiye ederim. Kullandigim markadir.

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli Arkadaşım...

20 yıldır dağda kamp yapan biri olarak, naçizane sana şunları tavsiye ederim...

1- Kişi sayısından bir fazla olacak şekilde, çift katlı dom çadır, çok pahalı ve lüks olmayandan...
    2- 10-11 mm kalınlığında çift hücreli normal mat...
    3- Karda kullanmayacağını düşünerek den üç mevsim kullanacağın pamuklu yada kaz tüyü uyku tulumu...
    4- Yiyeceklerini koyabileceğin yalıtımlı buzluk çanta...( içi alüminyum kaplı dışı kalın tekstil ürünü )
    5- Kuvvetli bir el feneri ve kafaya takılan ledli lambalar...
    6- Katlanan kamp sandalyesi yada tabure...
    7- Küçük kullanışlı bir piknik takımı...

Bunlar temel malzemeler...

Bunların haricinde; yanına almak istediğin her şey mevsimine göre ve gideceğin yere göre değişir...
    Kendi şahsi ihtiyaçların, kılık kıyafet, ilk yardım malzemesi...vs..

Çok fazla malzemeyle gidersen, yarısını kullanmadan geri getirirsin...Saygılarımla...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Aman abim 2 kisi kalacaksan 4 kisilik hatta 6 kisilik cadir al , biz 3 kisilik cadir aldik 3 kisi girdik sabah kalkinca icerde les gibi ayak koltukalti kokusu hissetim neredeyse cadiri yirtip.cikacaktim disari, Sosisli sandvic'in arasindaki marul gibi oluyorsun, totona taslarlar batiyor omzun uyusuyor. Ha bide sen sen ol yengeyle sakin gitme anlamaz sana 10 saniyede dir dir rekoru kirar

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Ayrica ne yapmak istedigine karar ver daha iyi yardimci oluruz. Cunku bu faaliyetin ucu acik. Sinirsiz malzeme var. -10 dereceli bi uyku tulumu sana fazlasiyla yeter. Saglam bir mat. Ince dolgu kaz tuyu uyku tulumlari var, az yer kaplar, haricinde -40 dereceymis falan diye aldanip alma kullanamazsin. Hem zor yikanir hem de kolay kurumaz. Ispirto ocagi al, yakiti ucuz ve kolay yanabilen bi ocak. Kamp icin mutfak seti var, bulabilirsen tavsiye ederim. Baska sormak istedigin olursa yardimci oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Çok fazla malzemeyle gidersen, yarısını kullanmadan geri getirirsin...Saygılarımla...[/QUOTE]

Aynen boyle olur. Bu tecrubeye zamanla sahip olacaksin ama yanina abarti malzeme alma. Unutma ki oraya kampa gidiyorsun ve fazla malzeme sana iskenceden baska bi ise yaramaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Kubi34 hocamın dediklerine ilave olarak, Odun ateşi için katlanan tava çatal, bıçak kaşık bi arada bulunan tırnak makası seklindeki zımbırtı var ismini bilmiyorum o olabilir, Rüzgarlı çakmak
    Teneke matara ateşe koyup su kaynatmak için, (ben avda öyle yapıyorum asker matarası ile)
    Ufak el baltası odun icin lazim olucaktir 10 cmlik cekic veya tahta tokmak, ve naylon ip al olmazsa olmaz ip, kucuk tek el kuregi, birde don lastigi çadır cubuklari zarar gorurse kullanmak icin.

Ben kamp kuarkan fazla lukse kacmam basit ilkel aletlerle medeniyet kurarim,

Son olarak. 120x100 naylon branda. al yagmurdan korunmak icin ve motosikleti ortmelk

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)