Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerin araçların arasından geçmesi yasak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben Ayaz
    Başka bir forumda yaşadığım üzücü olayı anlattım hatta burayada yazayım.

Neyin peşindeler anlamıyorum ki
    Çekemiyormusunuz kardeşim trafiğe takılmadan aralardan geçmemizi varmı burdada motosiklet şıkıştıran caniler?

elim ayagım titriyor hala olayın şokundayım işten cıktım eve doğru geliyorum trafik var incirli taraflarında. aralardan yavaşça dikkatlice geciyordum neyse trafik rahatladı biraz millet hızlanmaya basladı. orta şeritten 90 ile gidiyorum cat diye yanımda wolkswagen passat geldi. baktım yavastan bana doğru yanasıyor hızlanıyorum oda hızlanıyor yavaslıyorum oda yavaslıyor bu iyice dibime girdi birden direksiyonu kırdı üstüme solda wolkswagen minibüs vardı gider halde bir kac saniye minibüse yaslanarak gittim minibüs olmasa dusecektim. minibusun sol tarafına gecip ozurdilemeye calıstım adam sorun yok dedi gecistirdi bahcelievlere dogru gelirken yine trafik tıkandı beni sıkıştıran aracı gördüm. yavasca yanastım yanına motosiklette hafif ayaklanıp dikiz aynasına tekmeyi vurdugum gibi uzadım arkamdan bagırmasını duydum ama neye fayda artık motosikletlileri sıkıstırmaya veya dusurmeye calısmaz cani herif

Bu yazıdan sonra motosikletin aralardan geçmesinin doğru olmadığını söyleyenler oldu. Halbu ki ben kaç defa polislerin arasından geçmeme rağmen bir şey demediler. Trafikte aralardan geçerken hızımı hep düşük tutarım 10-15 km/h ile geçerim. Buna rağmen doğru olmadığını söyleyenler oldu. Sizce motosikletin aralardan geçmesi yasal mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben geçiyorum motorize ekiplerde geçiyor ama ilerleyen trafikte aralardan geçilmez kuralı budur

Motosikleti
    tvs apache
    çok güzel yapmışsın kardeşim motora haydarı sığdırabilsem koyucak yer olsa kan çıkarıcam o derece delirtiyorlar
    arabada kaportaya vurursun bişiy olmaz lakin taş bile bizim ölümümüze neden olabilir bunu hala anlıyamıyorlar a..... s..... odunları
    AFAROZ bunu beğendi.

Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel yapmışsın kardeşim motora haydarı sığdırabilsem koyucak yer olsa kan çıkarıcam o derece delirtiyorlar
    arabada kaportaya vurursun bişiy olmaz lakin taş bile bizim ölümümüze neden olabilir bunu hala anlıyamıyorlar a..... s..... odunları
    Yine bu forumda görmüştüm arkadaşın biri yumurta taşıyın yanınızda sıkıştıranın ön camına atın diyordu silecekleri çalıştırırsa iyice bulaşır çalıştırmazsa yolu göremez illa inecek uğraşacak yani
    Yumurtayı taşıyabilecek bir yer olsa her gün 5-6 tane alırım yanıma
    AFAROZ ve papazkemal bunu beğendiler.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bakıma haklısın, bence hiç bir anne evladının yaptıkları yüzünden küfür yemeyi hak etmez.(Şahsi görüşüm.)

sevilesiadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bakıma haklısın, bence hiç bir anne evladının yaptıkları yüzünden küfür yemeyi hak etmez.(Şahsi görüşüm.)
    Bence avradını yazdı oraya
    sonuçta ikiside hak etmiyor

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    muhtemelen adam plakanı aldı.
    şikayetçi olacak. bunu araştır bence.

aslında bunları araç sürücülerine yaptıranlar ticari motorcular. kuryeler, pizzacılar vs.
    Onların yüzünden hepimizden nefret ediyorlar. bazı araç sürücüleri oldukça saygılı (bazı diyorum ama sayıları gerçekten çok fazla).

herkes nasıl taksi, dolmuş ve otobüs şoförü teröründen nefret ediyorsa, aynı şekilde motosiklet teröründen de nefret ediyor. tek fark, motosikletlerin hepsini bir görüyorlar. adam gibi motosiklet kullanan, ehliyetli, ekipmanlı motorcularla, diğerlerini ayıramıyorlar.

ben trafikte tüm ticari araç sürücülerinden korkarım. en çok motosikletli ticarilerden korkuyorum.
    düzgün kuryeler yok mu, tabii ki var. genelde 40 yaş üstü abilerimiz bu işi adam gibi yapıyor.
    sevilesiadam bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    gayette geçilir kardeşim, durmuş, yavaşlamış trafikte dikkatlice geçilir, geçilmez diyenler halt etmişler, motorun amacı nedir, trafikte yavaş yavaş ilerlemektir, ordan burdan kaçmaktır, hee akan trafikte zart diye dibinden geçersen olmaz, adamda panik yapar ama durmuş trafikte gayet güzel gidilir, yaptığın harekette süpermiş, ayağına sağlık !

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Cep telefonu ile konuşan sürücüler genellikle motorları hiç fark etmezler ve sıkıştırırlar. Sürekli gözüm araçların aynasında olur benim. Sürücüyü dikizlerim oradan...

Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen adam plakanı aldı.
    şikayetçi olacak. bunu araştır bence.

aslında bunları araç sürücülerine yaptıranlar ticari motorcular. kuryeler, pizzacılar vs.
    Onların yüzünden hepimizden nefret ediyorlar. bazı araç sürücüleri oldukça saygılı (bazı diyorum ama sayıları gerçekten çok fazla).

herkes nasıl taksi, dolmuş ve otobüs şoförü teröründen nefret ediyorsa, aynı şekilde motosiklet teröründen de nefret ediyor. tek fark, motosikletlerin hepsini bir görüyorlar. adam gibi motosiklet kullanan, ehliyetli, ekipmanlı motorcularla, diğerlerini ayıramıyorlar.

ben trafikte tüm ticari araç sürücülerinden korkarım. en çok motosikletli ticarilerden korkuyorum.
    düzgün kuryeler yok mu, tabii ki var. genelde 40 yaş üstü abilerimiz bu işi adam gibi yapıyor.
    Plakamı aldığını sanmıyorum hocam aynasını kırdıktan sonra 1-2 araç ilerledim arkama başka bir motorcu abimiz geçti
    İleride motorcu abimiz durdurup konuştu benimle olayı en başından beri görmüş aynayı kırdıktan sonra plakamı alamasın diye bilerek arkama geçmiş motorcu dayanışması budur
    AFAROZ, tinerci ve nietzsche bunu beğendiler.

ecz.erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 HD crossbones, 2012 HD CVO Roadglide
    maalesef ankarada bu tür odunlardan çok fazla.. çabuk da sinirlenmem ancak bir kaç trafik vukuatı yaşadım; adamın söylediği neden gitmiyorsun, yol gidenindir diyor.. yanında biraz gazı açınca kudurdu, bastım gittim.. :D

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Türkiye de serbest mi bilmiyorum ama Londra da serbest "filtering" diyorlar.
    (işe bak ehliyet aldık ama kimse bunun hakkında bir şey bahsetmedi fakat londra'dakinden haberim var.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)