Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumda Birkaç sorunum var Teknik bilgi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Öncelikle herkese merhaba Arkadaşlar
    1. Sorum

Geçen gün motorun motor scoter Arka tekerin içinde bir kapak gördüm baktım içi full yağ dolu iyi tamam bir bakatım dedim. temiz bir cubukla rengine baktım rengi zift gibi siyah altında vidası vardı açtım o tahliye vidasını tüm yağı boşaltım. Yeni temiz 4 zamanlı evde bulunan herhangi bir yağ koydum.
    merak ettiğim şey motor 2 zamanlı Runner 180 Sp 2 zamanlı olduğu için motorun yağı başka yere koyuluyor karbüratör benzinle yağı ayrı ayrıı alıp karıştırıp veriyor motorun içine bildiğiniz gibi buraya koyulan yağ neden kapkara olmuş. Km daha 8.750 km de ikincisi bu yağın motorla bir bağlantısı yok galiba ?

2. Sorum ise

Motorumda arka frene basınca direksiyon falan heryer titriyor. Bide arkama çok ağır birisi alınca rölantide kalkışda aynısı oluyor. Ama kafama yakılan arka frene basında öyle bir titriyorki baya rahatsız edici neden acaba arka fren kampana fren

3. Sorum ise

Egzozumda ufak kılcal bir patlama olmuş boğazın alt tarafında 3-4 cm uzunlugunda ince bir patlama eğzoz kaynak olurmu yoksa egzozu değiştirmem mi lazım. Şuan çok az bir ses söz konusu ama bişeyler yaptırmazsam galiba ilerler patlak :(

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Şanzuman yağını boşaltmış olabilirsin. Oraya 90 numara dişli yağı koyuluyor diye biliyorum. Ama emin değilim bir bilene sormak lazım

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    1. sorunun mahyonunda söylediği gibi şanzıman yağı koyman gerekir kullanma kılavuzu varsa açıp hangi marka ve numara yağ ne kadar koyman gerektiği yazar . Benimde motorum 2 zamanlı bws ben sanzıman yagını SAE80W-90 şanzıman yagı kullanıyorum. Diğer sorularınada bilgisi olanlar cevap vericektir , konun güncel kalması için cevap yazdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)