Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemilik Mondial MCT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    tohana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an motorsuz
    Vitesliye yeni binen için ve acemiliğini atması Mondial MCT 250 cc yi tavsiye edermisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    1. Acemi birisi için çok yanlış bir tercih
    2. Çok ağır bi motor genelde ilk başlayanlara önerilmez
    3. 250fym bizim bi arkadaşda mevcut 2 kişi zor bela evin bahçesinden çıkardık
    4. Motor büyük oldugu için aralara ufak yerlere giremez
    5.Acemi bi sürücünün bunla kaza yapma oranı daha yüksektir...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Öğrenirsin bence ,ose gibi karamsar olmana gerek yok binlerce insan daha buyuk daha agır aletlerle basliyor.trafikde fark edilirsin güzel motosiklettir.kullandıgım için bana gore eksileri ,haddinden fazla titreşim,vites göstergesinin olmayışı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Alıntı tohana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesliye yeni binen için ve acemiliğini atması Mondial MCT 250 cc yi tavsiye edermisiniz ?
    Bi kere bindim, oturusu cok rahat motor sadece biraz titresim var. Yeni basliyanda kullanir yani bana gore.
    Uzak geziceksen cok uygun.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    motorda kıvraklık olmadığı için trafikte,manevralarda zorlanırsın.tavsiye etmem

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Ağırlık dengesi commuter motorlardaki gibi olmadığı için alışmak biraz zaman alabilir ancak mevcut ağırlık nedeniyle torkun cbf250 ayarında olmasının olumsuzluk yaratacağını düşünmüyorum. 100kg/10hp civarı herhangi bir motorla 15,20dk debriyaj-fren çalışması yapıldığı taktirde başlanmasında sakınca yoktur.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İlk 1-2-3ncü vitesi çok seridir. Benim eski motorumdur çok sevdigim bir motordu.

Yıl 2014 motor 2005 2006 olunca ve çin malıda olunca sınıfda acemi sınıfının içine girdigi için temizini bulmak zor.

Bulursanda 2.500 yada 3bin tl aralıgında olur. Eskiden hatırlıyorumda motorun sıfır fiyatı 3.500tl idi.

Gelelim soruna.

Zorlancagını sanmıyorum 4-5 vites arasında pek bir fark yoktur titreşim problemini 32T dişli takarak çözebilirsin.

Motorun gidonu biraz geniş oldugu için aralardan geçmesi zor motor aslında kalıp olarak ince.

Yere yakın oldugu için kullanması rahat diyebilrim .

2 kişi tam bir eziyet artcı koltugu çok çok rahatsız sırt destegi zaten insanın beline dahi gelmiyor o kadar kısa.

Mct 250 topigini baştan sona okuman lazım yazıcak çok şey var.

Alırsan allahın emri lastikleri mutlaka degiştir üzerinde Cst marka berbat bir lastik var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Motosikleti
    su an motorsuz
    Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Acemi birisi için çok yanlış bir tercih
    2. Çok ağır bi motor genelde ilk başlayanlara önerilmez
    3. 250fym bizim bi arkadaşda mevcut 2 kişi zor bela evin bahçesinden çıkardık
    4. Motor büyük oldugu için aralara ufak yerlere giremez
    5.Acemi bi sürücünün bunla kaza yapma oranı daha yüksektir...
    Çok karamsar davrandın be hocam :)

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenirsin bence ,ose gibi karamsar olmana gerek yok binlerce insan daha buyuk daha agır aletlerle basliyor.trafikde fark edilirsin güzel motosiklettir.kullandıgım için bana gore eksileri ,haddinden fazla titreşim,vites göstergesinin olmayışı
    ucuz oluşundan dolayı tercih ediyorum özellikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 1-2-3ncü vitesi çok seridir. Benim eski motorumdur çok sevdigim bir motordu.

Yıl 2014 motor 2005 2006 olunca ve çin malıda olunca sınıfda acemi sınıfının içine girdigi için temizini bulmak zor.

Bulursanda 2.500 yada 3bin tl aralıgında olur. Eskiden hatırlıyorumda motorun sıfır fiyatı 3.500tl idi.

Gelelim soruna.

Zorlancagını sanmıyorum 4-5 vites arasında pek bir fark yoktur titreşim problemini 32T dişli takarak çözebilirsin.

Motorun gidonu biraz geniş oldugu için aralardan geçmesi zor motor aslında kalıp olarak ince.

Yere yakın oldugu için kullanması rahat diyebilrim .

2 kişi tam bir eziyet artcı koltugu çok çok rahatsız sırt destegi zaten insanın beline dahi gelmiyor o kadar kısa.

Mct 250 topigini baştan sona okuman lazım yazıcak çok şey var.

Alırsan allahın emri lastikleri mutlaka degiştir üzerinde Cst marka berbat bir lastik var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    2006 model 27 bin km de 1,500 tl ye buldum.

Tüm Bakımları Mondial servisinde 05.01.2014 'de yaptırılmış

Muayenesi var

Vergisi Ödenmiş

borcu harcı yok.

Motosiklet keyfe keder mat siyah kaplama yapıldı.

Işıklı elcikler özel olarak 300 TL verilerek yaptırılmış.

Toplam 4 adet TEX marka su geçirmez deri Çantası mevcut.

Xenon far, ngk buji, K&N Hava Filtresi, 9 Amper akü,Ön koruma demiri, zincir yeni.

Boya Değişenide yokmuş

ucuz oluşundan dolayı özellikle düşünüyorum.

Öncesinden Maxi Scooter SYM 200 Joyride Kullandım.
    Her Zaman Baktığın Yere Gidersin.

twitter.com/bytohana

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Abartmaya gerek yok bence. Çok rahat başlangıç motoru olabilir ancak tabikide geniş gidon sorun yaratacaktır. Benimde ilk motorum MCT idi. Ben berbat frenleri ve heryerinden gelen zırıltılar nedeni ile satmıştım. Yoksa fiyatına göre güzel motordur, en azından cg tipi motora binmek istemeyenler için. Ancak yakıt 5 lt civarlarında oynuyor ki buda çok fazla.

Motosikleti
    su an motorsuz
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartmaya gerek yok bence. Çok rahat başlangıç motoru olabilir ancak tabikide geniş gidon sorun yaratacaktır. Benimde ilk motorum MCT idi. Ben berbat frenleri ve heryerinden gelen zırıltılar nedeni ile satmıştım. Yoksa fiyatına göre güzel motordur, en azından cg tipi motora binmek istemeyenler için. Ancak yakıt 5 lt civarlarında oynuyor ki buda çok fazla.
    5 LT CİVARINDA OYNUYOR DERKEN ?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    scooterdan sonra direk mct 250'ye oturdum.. İnan çok zor geldi, vites geçirirsin, sağa sola dönersin de fren olayı falan çok saçma. Ani frende acemiyken öne doğru abanıyordum sürekli. Scooter tecrübesi yetmedi o motora, daha hafif bişeyler kullanmanı tavsiye ederim..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 teker arası mesafe ne kadar dar ve ne kadar hafif olursa avantajdı

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Benim yakıt o kadar yoktu.

Ben 1 lt benzin ile şehir içi 22km.

Şehir dışı 26 27kmye kadar gidebiliyordu.

Bu motorun temizini bulmak inan zor sen motoru linkle buraya ben bakayım kusurlarına sana söylerim.

Motorda fazla titreşim oldugu için karbüratör ayarıda eger çok oynanmıssa tutmuyor bu yüzden fazla yakabilir sürekli ayarlamakta gerekebilir hatta ayarı tutturup derby ile yapıştıranlar bile vardır.

Ben öneririm MCT 250 güzel motordur

Benim aslan parçası.. maddi durumum yeterli olsa salona dekor diye alınır görüntüsünü o kadar çok severim.

tohana bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterdan sonra direk mct 250'ye oturdum.. İnan çok zor geldi, vites geçirirsin, sağa sola dönersin de fren olayı falan çok saçma. Ani frende acemiyken öne doğru abanıyordum sürekli. Scooter tecrübesi yetmedi o motora, daha hafif bişeyler kullanmanı tavsiye ederim..
    Linwelin bende bunu anlatmaya çalışıyorumda dostum kafaya koymuşlar bikere ben benim cubdan inim buna binmiştim direksiyon bi anormal fren dediğin gibi uzanıp yukarıya basıyorsun umarım bu motorla başlayan arkadaş ertesi gün motordan düştüm ayağım kırıldı diye konu açmaz....

Motosikleti
    su an motorsuz
    Benim yakıt o kadar yoktu.

Ben 1 lt benzin ile şehir içi 22km.

Şehir dışı 26 27kmye kadar gidebiliyordu.

Bu motorun temizini bulmak inan zor sen motoru linkle buraya ben bakayım kusurlarına sana söylerim.

Motorda fazla titreşim oldugu için karbüratör ayarıda eger çok oynanmıssa tutmuyor bu yüzden fazla yakabilir sürekli ayarlamakta gerekebilir hatta ayarı tutturup derby ile yapıştıranlar bile vardır.

Ben öneririm MCT 250 güzel motordur

Benim aslan parçası.. maddi durumum yeterli olsa salona dekor diye alınır görüntüsünü o kadar çok severim.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...9/20507061.jpg

öğlen vardı şimdi ilan yayınlanma süresi bitmiş

plakanında GS olması birazda daha cezbetti

sahibinden'deydi ilan no : İlan no: #147792617

Alıntı Ose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linwelin bende bunu anlatmaya çalışıyorumda dostum kafaya koymuşlar bikere ben benim cubdan inim buna binmiştim direksiyon bi anormal fren dediğin gibi uzanıp yukarıya basıyorsun umarım bu motorla başlayan arkadaş ertesi gün motordan düştüm ayağım kırıldı diye konu açmaz....
    sym ile lastik küçüklüğünden haddinden fazla aksiyon yaşayıp iki kezde asfaltın tadına baktım
    Her Zaman Baktığın Yere Gidersin.

twitter.com/bytohana

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İlan gözükmüyor.

Mct250 topiginde bir arkadaş satıyor onunki gayet temiz ve aksesuarlı tavsiye ederim
    tohana bunu beğendi.

Motosikleti
    su an motorsuz
    Bu kadar Ucuz Mu ?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    2.500 istiyordu sanırım.

Çok araştırılırsa belki daha ucuzada bulunabilir.Piyasa degişken illere görede degişiyor.

Hangi ilde oldugunun önemine bakmayın fiyatta anlaştıktan sonra aynaları söküp otobüsün altına koyabilirsiniz.

Mct sattıgım kişi o şekilde edirneye götürüyordu.

Daha sonra izmir çıkısında yanlış otobüse binmiş geri indirdiler karşı yolda bekle alcaklar seni demişler oda sinirlenip benzin koyup gitmiş izmir - edirne arası.

Motosikleti
    su an motorsuz
    2.500 istiyordu sanırım.

Çok araştırılırsa belki daha ucuzada bulunabilir.Piyasa degişken illere görede degişiyor.

Hangi ilde oldugunun önemine bakmayın fiyatta anlaştıktan sonra aynaları söküp otobüsün altına koyabilirsiniz.

Mct sattıgım kişi o şekilde edirneye götürüyordu.

Daha sonra izmir çıkısında yanlış otobüse binmiş geri indirdiler karşı yolda bekle alcaklar seni demişler oda sinirlenip benzin koyup gitmiş izmir - edirne arası.
    fikirlerin için teşekkür ederim.

yanlız yanlış otobüs olayı güzelmiş

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Buldugun motoru mct 250 topiginde paylaşmanı öneririm.

Bu motor hakkındakitüm problemler ve çözümler topikte mevcut.

Eger kesin almaya karar verirsen mutlaka okumalısın çok şey ögreniceksin.

Örnek mct 250 parçalarını satan güvenilir siteler yada benim alışveriş yaptıgım diyelim.

Fatih güven motor.

şahin motor.

2005 2006 model mctlerde genelde elektirik tesisatı problemi verir.

kaç senelik gerçi o kadarda olacak ustalar 100tl çekerken buradan 35tlye almıştım.

Mctlerde özellikle vites geçişlerinde zincir sürekli şaseye çarpar ve ses çıkarır şak şuk. Hele zincir bitikse aman allah.

O bölüme plastik su hortumunu dik konuma koyup ortadan 2ye kesip bir parçasını sprey boyayla siyaha boyayarak sıcak slikonla şaseye yapıştırmıştım . Sesi güzel bir biçimde kestim.

Bunun gibi ufak tefek güzel bilgiler bulacaksınız.

Yada jant tellerinin sürekli kırılması ve kalınıyla degiştirilmesi gibi.
    tohana bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler