Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Rt 125 Karion Arka Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI
    loop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.lastikal.com.tr/arama_so....aspx?kid=1710Merhabalar sevgili arkadaşlar.
    Belki bir bilen, gören, duyan vardır diye bir konu açmak istedim.
    Hyosung'un bulunmaz Hint kumaşı olan arka lastiği epeyce eskidi. Değiştrimek istiyorum ama bir türlü bulamıyorum.
    Ölçüleri: 180 / 80 / 14
    Bilen veya ikame olacak bir önerisi olan var mı acaba?

İkinci bir soru;
    şurada stokta yok ibaresi ile maalesef var:
    Ama Sanırım lastik tüplü lastik.
    Hyo'nun jantı ise tubeless. Tubeless janta tüplü lastik kullanabilir miyim?
    Eğer kullanabilirsem iç lastik de kullanmam gerekir mi?

Teşekkürler, saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Üstad selamlar,

Benim eski motor. Biraz yardımcı olayım.

Shinko, bridgestone ve dunlop(sanırım) dışında üreten yok bizim lastikleri. Nereden bulursun bilemem, şansına...

Lastiği patlayan bir karion kullanıcısı, "tamirci lastiği tamir ettikten sonra kenarlarına yapışkan sürerek iç lastiksiz taktı. Bir süredir kullanıyorum bir sorun olmadı" gibisnden bişey demişti zamanında. Yani bu lastiği iç lastiksiz kullanan var ama sonuçlarını bilemem.

Hyonun jantı tubles ve fab. çıkışı tüplü lastikle geliyor. Yani elbette kullanabilirsin, kullanıyorsun hatta (buarada tüplü lastik demek iç lastikli lastik demek, karışıklık olmasın da)
    cenkito bunu beğendi.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad selamlar,

Benim eski motor. Biraz yardımcı olayım.

Shinko, bridgestone ve dunlop(sanırım) dışında üreten yok bizim lastikleri. Nereden bulursun bilemem, şansına...

Lastiği patlayan bir karion kullanıcısı, "tamirci lastiği tamir ettikten sonra kenarlarına yapışkan sürerek iç lastiksiz taktı. Bir süredir kullanıyorum bir sorun olmadı" gibisnden bişey demişti zamanında. Yani bu lastiği iç lastiksiz kullanan var ama sonuçlarını bilemem.

Hyonun jantı tubles ve fab. çıkışı tüplü lastikle geliyor. Yani elbette kullanabilirsin, kullanıyorsun hatta (buarada tüplü lastik demek iç lastikli lastik demek, karışıklık olmasın da)
    Çok teşekkürler.
    Şu an üzerindeki lastiği tubeless (iç lastiksiz) sanıyordum. Hatta tubeless lastik için bir tamir kiti almayı düşünüyordum yolda beride patlarsa kendim bi lastikçiye gidebilecek kadar tamir edebileyim diye. Jantta yazana güvenmemek lazımmış
    Biraz kader kısmet bonus lastiği bulmak sanırım.
    LAstikçi gezmeye başlayayım yavaştan.
    Motoru çok seviyorum, sadece yeni bir lastik bulabilsem daha güvende hissedeceğim kendimi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Lastikçi gezerek bu lastikten bulabilirsen ön lastiğin de benden hediye olsun, helal olsun derim
    loop bunu beğendi.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikçi gezerek bu lastikten bulabilirsen ön lastiğin de benden hediye olsun, helal olsun derim

Bir umuttur yaşatan insanı desem
    Belki sayfa başındaki linkte bulunan lastik tekrar stoklara girer,
    Belki telefon ettiğim Bridgestone bayii, "hee var der."...
    (ne yapacağını bilememek.)

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ara adamları belki vardır ellerinde, yada sen isteyince sipariş geçerler... Dene derim Denemekten kim ne kaybetmiş, aynen
    loop bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    İşin ne kadar acil bilmiyorum ama Kanuni bayisine git ve istekte bulun parasınıda istek sırasında ödüyorsun getirtiyorlar. Bu getirme mevzusunda Japonlardan daha başarılılar ;)
    Kanuni resmen "Hyosung" isminin distribütörü olduğu için hiç sorun çıkarmadan herşeyi getiriyor
    NECOCAN ve loop bunu beğendiler.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    arka lastiği çok çirkin beyav.. şöle daha güzel bişi olsa..

Motosikleti
    mondial rx3i
    Senin rt kac model dostum???

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bana sorduysa 2011 modeldi. Ama sattım geçen sene

Motosikleti
    mondial rx3i
    Nasil kiydin ) bendede var ama satmiyom. Uzun yol icin bi tane daha alicam )

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    sanırım siparişle en geç 14 günde getiriyorlar.

http://www.motolastik.com/enduro-street-enduro-on-off-road-pmk16193?rnd=16193&oz=13_33&oz=14_95&oz=15_134
    loop bunu beğendi.

Çok teşekkürler.
    Yarın bir şehrimde kim kanuni dağıtıcısı öğrenip iletişime geçeyim. bir de motolastik.com'u arayayım. Bir yerden buluruz artık inşallah.
    Motor 2007 model bu arada.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Bu arada hazır konu açıldı sahibindende 3-4 liraya bu motorlardan var.2007 model 3 liraya falan satıyorlar.Nasıl tavsiye edermisiniz?titreşim varmı?hava soğutmalı sanırsam?uzun yol falan diyorsunuz nasıl?

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Bende bi ara kullandım rt gerçekten keyifli motor. Ama parça sıkıntısı olduğundan her gittiğiniz motorcu sizi kucağa çekmeye çalışıyor. Ooooo ondan bulamasın çok para vaaaayy o parçası üretilmiyor ama senin için bulurum şu para vs. vs. istemeyerek sattım sağolsun bizim arkadaş aldı ara sıra motoru kaçırıp geziyorum yine Hatta bak bu videodaki rt de benim
    Uway ve loop bunu beğendiler.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada hazır konu açıldı sahibindende 3-4 liraya bu motorlardan var.2007 model 3 liraya falan satıyorlar.Nasıl tavsiye edermisiniz?titreşim varmı?hava soğutmalı sanırsam?uzun yol falan diyorsunuz nasıl?
    cevap bekliyorum arkadaşlar

Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap bekliyorum arkadaşlar
    Benim ilk motorum ve tecrübesiz bir sürücüyüm.
    Fakat keratayı bildiğin çok seviyorum. Selesi çok rahat
    amortisörler ha keza.
    Toprağa taşa rahat giriyorum, rahat çıkıyorum. İbre 80 gösterdiğinde (gerçek sürati kim bilir kaçtır.) titreme fark ediliyor.
    Dediğim gibi hiç bnir motorla karşılaştıracak yetide değilim ama çok memnunum.
    Tek dezavantajı biraz kısa kalıyor o da arka lastik kalın olması mütevellit çok kontrast yapmıyor.
    Uway bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Ben sehir icinde kullaniyorum genelde. Uzun yola 2 kere ciktim. 125 lik oldugu icin uzun yolda sikiliyorsun. Ama kullanmasi cok keyifli. Torku sasirtabiliyor bazen. Atom karinca misali. Ama yedek parca cok sikinti. Bulamiyorsun

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    125 cc için oldukça keyifli olduğunu söylüyorlar. ben motoru konusunda fikir vereyim. yedek parça sıkıntısı falan çekmedim, çekeni de görmedim 80 90 dan sonra titreşim rahatsız ediyor. izmire gittim geldim 2 günde kendime geldim ama kısa yol toz toprak için ideal.

Merhaba.
    Konuyu bir miktar hortlatıyorum ama, rt 125 için lastiği nasıl bulduğumu bir köşeye yazmak istedim.
    Olur a birisi bu lastiklerden arayıp, google,google gezerken sanal diyarları görür, bir işine yarar belki.
    Tek bulabildiğim yer olduğu için, adresi veriyorum reklam sayılmaz umarım.
    motolastik.com var bildiğiniz gibi, ben de bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Motorunuzun modeline göre lastik seçeneklerini sunuyor. Çok kullanışlı bir siteleri var. Seçtiğiniz lastiği de eğer stoklarında yoksa ithal ediyorlar. 30 gün temin süresi veriyorlar tabi. Bridgestone'un TW203 ve TW204'ü sipariş verdim. Benim lastikler 25. günde elimdeydi.
    Bu noktada belirtmeliyim ki, 10 numero esanaf motolastik. İlgi, alaka, takip süper. Motosiklet dünyası standart esnafından çok farklı yani
    Fakat maalesef arka lastik ebatlarında (180/80 14) iç lastik bulunamadı. Ben de ebay'in meşhur motosiklet parçası dükkanlardan ridersdiscount'ta denk getirdim. Okyanus ötesinden geldiği için hala elime geçmedi. Biraz da siparişi geç verdim açıkçası. Bu durumda dayanamayıp, mevcut iç lastikleri kullandım yeni cillop lastiklerimle. İç lastikler de gelince tekrar bir değişim operasyonu beni beklemekte.
    Aşağıda eski ve yeniyi görebilirsiniz.
    Eski'nin since 2005 olduğunu belirteyim. (ağız yüz çok kaymamış yine...)
    ogzcngdk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)