Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ağabeylerim bi bakar mısınız önemli

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaşım 14. Şu an acayip bi motor tutkusu var içimde. Yaklaşık 1 senedir bu böyle. Ben biraz maymun iştahlıyımdır bişeye heves ederim sonra boşver derim. Başlarda yine öyle olur diye fazla üstüne gitmedim. Ama sonralarda biraz daha arttı isteğim. Pederden söz aldım sene sonu motorum olacak İstediğim motor tarzınıda söyleyeyim size. Scooter motorlardan istiyorum yaşıtlarım gibi. Onun yerine bisiklet al elektrikli al falan demeyin denedim çünkü. Denememle motor isteğimin artması bir oldu zaten. Bizim buralarda scooter'lara sucu motoru denir semt çocuğu misali Benden küçükler bile buralarda scooter kullanabiliyor. Polisler bile alıştı yani caddeye fazla çıkmadıkları sürece dikkatli ol deyip yolluyor. E ortam bu olunca bende heves ettim tabi. Dediğim gibi başka şeylere yönel falan demeyin tüm bilgisayar oyunlarında master yaptım. Ben karar verdim motor almaya. Siz ne düşünürsünüz bu konuda Ayrıca 50 CC'lik bişey almayı planlıyorum. Yani amacım hız değil bana 60-70 km hız da yeter. Tek isteğim kendime ait bi motorla dolaşayım okula gidip geleyim. Ha bi de e-bisiklette dengede durabiliyorum ama şu motorda bi türlü beceremedim denge olayını yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Koruma ekipmanlarını tamamladıktan sonra başlanabilir ancak ehliyetin olmaması her durumda dezavantajdır. Motoru ehliyet sürmez ancak kaza durumunda her halükarda haksız duruma düşülmesini engeller. Ekipmansız yola çıkmayın.

Peki denge olayı hakkında çok az bilgi verebilir misiniz?

Motosikleti
    henüz yok
    sevgili kardeşim, türk ceza kanunu 81 ilde'de aynıdır yani ehliyetsiz bir kaza yaparsan cinayetten yargılanırsın gençliyin yanar...

ama karar senin karartır gözü binersin belkide hiç kaza yapmassın :D

koruma ekipmanlarını sağlam al kaskını tak düştükten sonra ah vah fayda etmez. Alıcağın motora dikkat et çalıntı olabilir çevrendeki insanlara dikkat et arkadaşlarına değil motoru kaskını bile verme.

sene sonuna kadar az da dersini çalış trafik kurallarına bi göz at ehliyet sınavında çıkan soruları çöz motor hakkında biraz bilgi edin

hea bu arada senin peder de bizimkiler gibi başından atmak amaçlı he he sene sonu alırız demiş olabilir bak ben üyelik tarihimden itibaren alıcam hala alamadım :D ehliyete yaşım tutuyor ama ehliyet alırsam yatıcak yerimin olmadığını söylüyorlar :D

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Ehliyetsiz kullanma haklı olsan bile sana kitlerler her şeyi sonra ugraşta dur .Kıyafetlerinide hiç olmassa kask mont eldiven tak

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Böyle motora hevesli genç arkadaşlar görmek nedense hep mutlu ediyor beni. Genç kardeşim ehliyet tabiki önemli ama daha 3 senen var. Trafiğe açık alanlarda fazla dolaşma mutlaka ekipmanların olsun. Trafiğe ehliyetsiz yakalanmanın cezası 30 gün hapistir. Bunu göz önünde bulundur. Acele etme herşeyi yavaş yavaş öğren. Birde youtube den altın elbiseli adam'ın bütün videolarını izle faydası olacaktır.

kaza yapma olasılığım az. Ayrıca bizim peder sözünde duruyor Kaza yapma olasılığım neden az diye sorarsanız benim gittiğim yollar cadde değil zaten hep geniş sokaklar var buralarda yolum hep oraların üstünde. Yani dakikada 1-2 araba geçiyor benim işimin olduğu yollarda. Dediğim gibi öyle hızla işim yok scooter ın üzerine uzanıp hız yapmaya niyetimde yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Kimse mi takmıyor

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ehliyetin yok ruhsat baskasının üstüne
    Kaza durumunda basin belaya girer yasın yetmedigi icin ruhsat sahibi yani babanın bası daha cok belaya girer
    Kendini düsünmüyorsan babanı düsün

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    4 sene sonra gel foruma şimdilik ßß

Ose senin gibilere gülüyorum sadece
    isamilx ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    14 yaşında birisine göre yazdıkların sanki 25 yaş cümleleri... senin yaşındakiler daha serbest ve lakayt yazar bu tarz cümleleri ama ben çok olgun birisi hissettim karşı taraftakini... hadi hayırlısı..
    isamilx bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı massacre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza yapma olasılığım az. Ayrıca bizim peder sözünde duruyor Kaza yapma olasılığım neden az diye sorarsanız benim gittiğim yollar cadde değil zaten hep geniş sokaklar var buralarda yolum hep oraların üstünde. Yani dakikada 1-2 araba geçiyor benim işimin olduğu yollarda. Dediğim gibi öyle hızla işim yok scooter ın üzerine uzanıp hız yapmaya niyetimde yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Kimse mi takmıyor
    Kuzum yavrum,senin hayat tecrübenin daha çoook gelişmesi lazım.Olaylara bakışının değişmesi lazım.Ergenlik denen şeyin tam orta yerindesin,bu konuda biraz yol alman lazım.En önemliside trafiği öğrenmen lazım,kazayı sadece arabalarla yapılır bişey sandığın için motora binmemelisin....
    isamilx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Velede bak hele çoluk çocuk doldu iyicene forum abisi sen biraz büyü sonra burdakiler senin iyiliğini düşünüyor anladın şimdi öğle uykusu vaktin geldi git oyuncak scooterın la oyna hadi canım benim şuan daha çok çömezsin annenin babanın yüregini yakma....

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyetsiz ve 18 yaşından kucukler mahkeme de yargılanıyor diye biliyorum mahkeme olayı formalite gibi ama 3000e yakın ceza alırsın

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babana garezin varsa al, yok babamı seviyorum diyorsan uzak dur.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Bırak,boşver girme şu işe.

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    kardeşim hevesinin kırılmasını istemiyoruz ama bi takım gerçekler var abilerin ablaların zaten ilk akla gelenleri yazmış cezalar falan filan onları salla en önemlisi annen baban motosiklet kazalarını izle bakalım scooter'la nasıl kazalar yapılıyor gör :( kaza yapmam deme !!! trafikte çok basit bir şey değil bu arada diceksin ki şimdi ee ben nasıl öğrenecem bu illeti tabi ki kullanarak :D:D:D ama tehlikesini de göz önünde bulundurarak sakın hafife alma!! ama çok zevkli bişey :D vazgeçemiyoruz ki kaç kere düştüm :D motora binmekten sıkılmassın en kötü motorundan sıkılırsın onu da değiştire değiştire bi gün bi bakmışsın kocaman motora biniyorsun :D:D neyse kararın nedir?

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Biz senin gibilere gülemiyoruz bile ne yazık ki.

Herkeste bi it dalaşı çabası. Neyse hele bi yaz gelsinde

NECOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tigrina Cup 100
    dediğin gibi herkes kullanıyorsa canında istiyorsa kullan ama kullanmış olmak için değil dikkatli ve tedbirli kullan mesela büyüklerinden gördüğün hareketleri sakın haa yapmaya kalkma güvenlik tedbirlerini al yavaş yavaş kullanarak hem kendi canını yakma hem de başkasının canını yakma kazasız belasız iyi gezmeler dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)