Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Her motorcuyu bekleyen tehlike, SKAFOİD KIRIĞI

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilmeyenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar blogumun olduğu başlığın altına yazdım ama bu konuya ayrı başlık açayım dedim. Elimiz ve bileğimiz düşmelerde ciddi darbelere maruz kalıyor. Eğer dikkat etmezsek ve yeterli korumalar olan eldivenler takmazsak kolaylıkla skafoid kemiğinizi kırabilirsin. Tedavisi falan da zor ayrıca. Buraya blogumdaki yazımı koyuyorum detaylı bilgi mevcut orada...

Umarım kimsenin başına gelmez ama ihtiyacınız olabilir.

http://bilmeyenadam.wordpress.com/20...kafoid-kirigi/
    Motosiklet, eğlence, gırgır, şamata..
    Motora yeni başladım, sürecimi anlatıyorum.
    http://bilmeyenadam.wordpress.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bilgi sahibi oldum...güzel bilgi akışı sağladın...sağol varol...inanmayacaksın ama bundan sonra düşerken sanki daha bir dikkatli mi düşerim diye algı ayarlarım değişecek gibi...refleks esnası bu uyarıların çok faydası olacak...gerçekten bir doktor bunu böyle açıklayamazdı...

sana minnettarım...bir bilincli birey kattın bu öküz memlekete...
    TATLIHIZ, alosyi, flame ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi sahibi oldum...güzel bilgi akışı sağladın...sağol varol...inanmayacaksın ama bundan sonra düşerken sanki daha bir dikkatli mi düşerim diye algı ayarlarım değişecek gibi...refleks esnası bu uyarıların çok faydası olacak...gerçekten bir doktor bunu böyle açıklayamazdı...

Bilinçlenmek güzel şey de memlekete "öküz" diyen birinin bilinci tartışılır.
    fearlesboyy, abulut ve okan kartal bunu beğendiler.

oo forum selebritisi mete abi gelmiş.

Saygılar...

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Birader kimsin, nesin, kimlerdensin bilmem ve açıkçası merak da etmem, bence eğlendirici bir "adam"sın. Senin yüzünden yaklaşık 2 saattir bilgisayar başındayım) Akşam akşam blogunu okumak oldukça keyif verdi, bir ara gülmekten yudumladığım çayı etrafa bile püskürttüm yani) Beni güldürdün ve eğlendirdin ya, Allah da seni güldürsün ve eğlendirsin kardeşim..

Bu arada çok geçmiş olsun, umarım bir an önce iyileşirsin dostum..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçende bir anda kesilmiş bir ağacın kalıntısına çarptım ve gidon şiddetle geri tepti ve o an oluşan tüm enerji sağ bileğimde patladı resmen.

Ve şuanda senin yaşadığın sürecin başında olabilirim.

2 ay olucak ne tam iyileşti nede tam olarak rahatsızlık veriyor. Bilek hareketimi kısıtlayan birşey var ve zorlayınca tam baş parmağımın dip kısmında içeriden bir acı hissettiriyor .
    Korkarım aynı sıkıntıyı yaşıyorum :(

2 aydır çok sevdiğim motoruma binemiyorum , hatta ilan verdim .
    mete_han bunu beğendi.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Bende de mi var acaba Ağustosta ufak bi kaza geçirdim, sağ bileğim hâlâ arada ağrır. Hatta elimi hâlâ tam geriye kıvıramıyorum.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    benden bahsediyorsun

meğer 4 haftadır kırık skafoid ile geziyormuşum bizim doktor arkadaşın kıllanıp biligayarlı tomografi çekene kadar..
    ertesi gün ise hemen kapalı ameliyat ile vida taktılar.. cuma dikişleri alıp kaynama durumunu kontorl edecekler..

başka başlık altında yazmıştım: kaza olur ve bileklerinize aşırı yüklenme sonucu şişme veya ağrı varsa röntgen haricinde mutklada bilgisayarlı tomografi çektirin lakin kırıkların %40'ı röntgende belli olmuyor! bende ki durum gibi - kaza sonrası acilde röntgen çekildi ce kırık belli olmamıştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

@scala: mutlaka git ve bilgisayarlı tomografi çektir! (hani böyle cember gibi aletin içine sokuyorlarya..)

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ..Lüksemburgdamı yaşıyorsunuz...
    geçmişte 1 yıl yaşadım, aklıma geldikçe hala aklım almaz böyle bi ülkeyi...
    xismailaydin, Shrieker ve mete_han bunu beğendiler.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    benim kırılmıstı nisan ayında 60 gün çektim hatta kareket kaybı olarak ele alırsak 90 günü buldu
    Allaha şükür benimki kaynadı ama 50 gün alcıda kaldı
    ama agrımaya devam ediyor aynı yer
    soguk havalarda cok sızlıyor

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader kimsin, nesin, kimlerdensin bilmem ve açıkçası merak da etmem, bence eğlendirici bir "adam"sın. Senin yüzünden yaklaşık 2 saattir bilgisayar başındayım) Akşam akşam blogunu okumak oldukça keyif verdi, bir ara gülmekten yudumladığım çayı etrafa bile püskürttüm yani) Beni güldürdün ve eğlendirdin ya, Allah da seni güldürsün ve eğlendirsin kardeşim..

Bu arada çok geçmiş olsun, umarım bir an önce iyileşirsin dostum..
    Sağolun hocam eğlendinizse, yazdıklarımı okutabildimse ne mutlu bana

mk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dostum her okuduğumda ayrı gülüyorum cidden iyi ki varsın çok teşekkürler bize böyle eğlenceli anlar yaşattığın için

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden bahsediyorsun

meğer 4 haftadır kırık skafoid ile geziyormuşum bizim doktor arkadaşın kıllanıp biligayarlı tomografi çekene kadar..
    ertesi gün ise hemen kapalı ameliyat ile vida taktılar.. cuma dikişleri alıp kaynama durumunu kontorl edecekler..

başka başlık altında yazmıştım: kaza olur ve bileklerinize aşırı yüklenme sonucu şişme veya ağrı varsa röntgen haricinde mutklada bilgisayarlı tomografi çektirin lakin kırıkların %40'ı röntgende belli olmuyor! bende ki durum gibi - kaza sonrası acilde röntgen çekildi ce kırık belli olmamıştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

@scala: mutlaka git ve bilgisayarlı tomografi çektir! (hani böyle cember gibi aletin içine sokuyorlarya..)
    Hocam umarım iyi olur eliniz, benim alçı çıkalı 2-3 ay falan oldu hala eski haline dönmedi ama gün geçtikçe iyileşiyor. Sen kapalı oldunsa daha hızlı iyileşsin. Umarım hiç sorunsuz atlatırsın.

Geçmiş olsun.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benim biraz İsviçre görmüşlüğüm var...abartısız söylüyorum bizim gibi 3.Sınıf Ortadoğu ülkelerine has bir durum...böyle bir gerilik böyle bir barbarlık böyle bir vurdumduymazlık böyle bir kanun tanımazlık başka ülkelerde yoktur...adam jipiyle 80 km hızla plakama dayanmış bana çekil diyor..gelde katil olma... ışıklarda yakalıyorum küfrediyorum...camı kapatıyor içerden kilitliyor ve donuk donuk bakıyor bana...yahu demin canıma kast eden sen değilmiydin..şimdi neden ürktün...

bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara çok çok geçmiş olsun diyorum konuyu başka yerlere kaydırdım ama bana kimse bu memlekete ve kahrolası duyarsız insanlarına öküz dememe engel olmasın...10 kişiden 9 u öküzdür...
    Shrieker, inci1903 ve ALPEMİR bunu beğendiler.

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kırılmıstı nisan ayında 60 gün çektim hatta kareket kaybı olarak ele alırsak 90 günü buldu
    Allaha şükür benimki kaynadı ama 50 gün alcıda kaldı
    ama agrımaya devam ediyor aynı yer
    soguk havalarda cok sızlıyor
    Geçmiş olsun hocam, ameliyatsız kaynadıysa çok iyi valla en iyisi olmuş. Ama 50 gün ise sen de ameliyat oldun sanırım.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Acildeki rontgenlerde beli olmuyor zaten. :-)
    Bizim oglan ( o zaman 9 yasinda ) bisikletten dustu ( karsisina park halindeki araba cikmis ) :-)
    Cuma aksami idi acilde rontgen cekimi doktor muayenesi derken bisii yok dediler, incinmis gecer dediler.
    İki gun cocuuk kirik kolla gezdi agladi sizlandi bizde asker edebiyati yaptik suslen bir mok yok. Tas gibisin falan diye avuttuk cocugu.
    Pazar gecesi misafir geldi hanimi rontgen teknisyeni filme. Bakti kirik var dedi.
    Hadi len doktordan iyimi bilecen incinmis falan derken, bir doktor tanidiigiini aradi filmi gosterdik kirikmis . Hadeee severmisin opermisin acildeki doktooru.
    SSonrasiinda alciya alindi da cocuuk rahat bir uyku uyudu. Allah ne doktorsuz biraksin nede muhtac etsin.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçende bir anda kesilmiş bir ağacın kalıntısına çarptım ve gidon şiddetle geri tepti ve o an oluşan tüm enerji sağ bileğimde patladı resmen.

Ve şuanda senin yaşadığın sürecin başında olabilirim.

2 ay olucak ne tam iyileşti nede tam olarak rahatsızlık veriyor. Bilek hareketimi kısıtlayan birşey var ve zorlayınca tam baş parmağımın dip kısmında içeriden bir acı hissettiriyor .
    Korkarım aynı sıkıntıyı yaşıyorum :(

2 aydır çok sevdiğim motoruma binemiyorum , hatta ilan verdim .
    Motordan soğumaya gerek yok hocam, doktora git kesin ama geç kalmadan. Kemik ölümü gerçekleşirse işler daha da zorlaşıyormuş. Git ama röntgen değil mr ya da bilgisayarlı tomografi iste, skafoid kırığından şüpheleniyorum de. Bağ parmağının dip kısmında bulunuyor zaten skafoid kırığı :S umarım kırık değildir ama kırıksa da erken teşhis önemli.

Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de mi var acaba Ağustosta ufak bi kaza geçirdim, sağ bileğim hâlâ arada ağrır. Hatta elimi hâlâ tam geriye kıvıramıyorum.
    Abi acil doktora git ve mr ya da bilgisayarlı tomografi iste, umarım önemli birşey yoktur ama sen kesin git.

Geçmiş olsun. Forum doktoruna döndüm bi anda mk :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı mk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum her okuduğumda ayrı gülüyorum cidden iyi ki varsın çok teşekkürler bize böyle eğlenceli anlar yaşattığın için
    Sağolasın hocam eğlendinse ne mutlu bana.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Faydali bir paylasim. Zaten kirik bir kemik parcasi gibi duran kemiklerde kirila biliyormus demekki. Gecmisler olsun.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Valla yazıyı okudukça tuhaf oldum, içim aktı Hastane işlerinden de nefret ederim, geçirdiğim küçük kazadan sonra zaten 3-4 saat hastanede geçirdim, yok röntgende sırada bekle, yok tomografiye adam gelsin diye bekle, yok sonuçların çıkmasını bekle, yok iğne vurul vallahi aklıma geldikçe tuhaf oluyorum zaten hastane ortamını.. Biraz hassasım midem kaldırmıyor. Şu bilgisayarlı tomografi için özelde ne kadar alıyorlar bi araştırayım İçime kurt düştü...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    10 eylülde bir paraşüt atlayışı yaptım ve yere iniş sırasında sağ ayağım fare çukuruna denk geldi ve sakatlandı. Üstüne basamaz oldum ve şişti. 4 gün sonra film çektirdim ve doktor birşey yok 3-4 güne geçer dedi ancak 1 ayda geçti. Siz elden bahsetmişsiniz ama ayaktada benzer bir durum söz konusu olabilir mi acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)