Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dl 650 Vstrom & Kawasaki Versys

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    geçen sene motor değiştirirken bu ikili arasında bende çok gidip geldim. deli gibi araştırma yaptım servislerini aradım vesayre uzun hikaye. sonuç olarak hangisini alırsan al honda yamaha kawasaki suzuki bunların kötü motoru yok. hepsi iyi motor. buyüzden hangisini alırsan al kötü motor almışım diyemezsin hiç canını sıkma bu konuda. ince detaylara gelecek olursak büyük motor alıyım şehir içinde gezmem hep uzun yol yaparım mantığındaysan bunu sil. çünkü mutlaka şehiriçinde geziyorsun. ayrı bi zevki oluyor çünkü. bu konuda versysu önde görüyorum. vstormun heybetli duruşu ve araziye biraz daha meyilli oluşuda ayrı bir konu. vstormun sınıfına göre olan fren zayıflığınıda unutmamak lazım. versysun 2.eli vstorma göre daha yavaş bu senin için önemliyse dikkat etmek gerekeceğin bir konu diye düşünüyorum. sonuç olarak ikiside güzel motor ben bunlardan versysta karar kılmıştım sportifliği şehiriçi şehirdışı uyumu performansı beni bir adım kawasakiye çekmişti. fakat daha sonra karar listeme birde cbf 600ü aldım. onuda inceledim. ve cbfin diğer ikisinden daha rahat daha kıvrak fren kalitesi daha önde ve performansta daha üstün olduğunu gördüm. ve en güzel yeri insanı kendinden alan o tatlı sesi çekti beni cbfe. bu 3 motorda AYNI HIZDA gittiklerinde aynı miktarda yakıt yakıyorlar denedim gördüm. şimdiden hayırlı olsun. herkese iyi sürüşler..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı jack_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene motor değiştirirken bu ikili arasında bende çok gidip geldim. deli gibi araştırma yaptım servislerini aradım vesayre uzun hikaye. sonuç olarak hangisini alırsan al honda yamaha kawasaki suzuki bunların kötü motoru yok. hepsi iyi motor. buyüzden hangisini alırsan al kötü motor almışım diyemezsin hiç canını sıkma bu konuda. ince detaylara gelecek olursak büyük motor alıyım şehir içinde gezmem hep uzun yol yaparım mantığındaysan bunu sil. çünkü mutlaka şehiriçinde geziyorsun. ayrı bi zevki oluyor çünkü. bu konuda versysu önde görüyorum. vstormun heybetli duruşu ve araziye biraz daha meyilli oluşuda ayrı bir konu. vstormun sınıfına göre olan fren zayıflığınıda unutmamak lazım. versysun 2.eli vstorma göre daha yavaş bu senin için önemliyse dikkat etmek gerekeceğin bir konu diye düşünüyorum. sonuç olarak ikiside güzel motor ben bunlardan versysta karar kılmıştım sportifliği şehiriçi şehirdışı uyumu performansı beni bir adım kawasakiye çekmişti. fakat daha sonra karar listeme birde cbf 600ü aldım. onuda inceledim. ve cbfin diğer ikisinden daha rahat daha kıvrak fren kalitesi daha önde ve performansta daha üstün olduğunu gördüm. ve en güzel yeri insanı kendinden alan o tatlı sesi çekti beni cbfe. bu 3 motorda AYNI HIZDA gittiklerinde aynı miktarda yakıt yakıyorlar denedim gördüm. şimdiden hayırlı olsun. herkese iyi sürüşler..
    Birader strom arazi motor u degil ....asfalt yahu ...bumilletkafayi yimiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin birkaç mesajınız gözüme çarptı.

Geçen biri V-strom almıştı ve açtığı başlık '' Nihayet Enduro'' idi.

Ve siz bu mutluluğun üstüne yok efendim v-strom enduro değildir gibi cümleler sarf etmiştiniz. V-strom enduro değilse nedir ? SS mi? Ufak ayrıntılar yüzünden koca motoru Enduro katogorisinden çıkarıyorsunuz farkındamısınız ?

Ayrıca yeni motor almış birine anca hayırlı olsun demek düşer, giripte yok efendim öyle böyle diyerek insanın hevesi kursağında bırakılmaz.

Bu konudada aynı şey, yok hantalmış bilmem ne ...
    Ya kaç kere bindin şu V-strom a?

Ben bindim , artçı oldum sahibi azıcık gaz açınca resmen korktum. Bumudur hantal alet ?
    Kardesim Strom yada ornek f700 gibi motorlara ..avrupada .... ol randir....denir ingilizce ama ben yazamadim yani anlami cizgisi olmayan asfalt motoru .Enduro degil yani

Ama tennere .TRANSALP AFRIKA .KTM.. bmw bazi modelleri f800 gibi enduro dur ...

BAYA CAHILSINIZ
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader arazi asfalt tartışmasınada ben hastayım. herşey lastikte ve şöförlükte biter. vstrom ile araziye giremeyen kendine bir vespa alsın şehir içinde asfaltta gezsin bence. arazide gitmeyen motor yoktur. arazide gidemeyen şöför vardır.
    Arda_Karaca bunu beğendi.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tenere ortalama yüzde 70 offroad dur. vstrom ve versys yüzde 80-90 on road. öncelikle konfor aradığınızı ve toprak yollardan başka araziye girmeyeceğinizi düşünürsek sizin için en iyi seçim vstrom.

ben tercih eder miydim? transalp varken hayır. boyum sebebiyle tenereye hiç bir zaman ulaşamayacağımdan tercihim bu yönde olurdu

Bunlar ta anlamini bilmez ki bende 2000 ta vardi ...189000kusurda idi ilk sahibiyim ve camur un tillahi ni gordu .. ta. Saglam makina

Herkes 80000 km gelen strom kulansin hadi goruyum ben 190000 km gelmis TA ile gelcem cikalim toprak .asfalt karisik olsun hodri meydan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı jack_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader arazi asfalt tartışmasınada ben hastayım. herşey lastikte ve şöförlükte biter. vstrom ile araziye giremeyen kendine bir vespa alsın şehir içinde asfaltta gezsin bence. arazide gitmeyen motor yoktur. arazide gidemeyen şöför vardır.
    Strom yada cbf canti dikkat et sitok diye kirilinca .. gorurum seni
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Bunlar ta anlamini bilmez ki bende 2000 ta vardi ...189000kusurda idi ilk sahibiyim ve camur un tillahi ni gordu .. ta. Saglam makina

Herkes 80000 km gelen strom kulansin hadi goruyum ben 190000 km gelmis TA ile gelcem cikalim toprak .asfalt karisik olsun hodri meydan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Strom yada cbf canti dikkat et sitok diye kirilinca .. gorurum seni
    çay bardağı değil o elinden düşünce kırılsın. bunca yıldır geziyorum daha bugüne kadar kırmadım. eğer sen kırdıysan bişey diyemem. şöförlük vaaar şöförlük var

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Heeee sen dakar a katil bence ....

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Heeee sen dakar a katil bence ....
    kısmet, düşünebilirim bunu

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    tel jantı olmayan, yerden yüksekliği adam akıllı olmayan, süspansiyon mesafeleri tümsek çukur gibi yerlerden geçerken darbeyi absorbe edecek kadar yeterli olmayan, lastiklerinde sadece yağmur suyunu atacak kanalları olan hiçbir motor araziye giremez. ya da sizin arazi dediğiniz stabilize yoldur.

başlık başka bir yere gitmesin.

vstrom bana hep "overrated" gelmiştir. kawa da kendi kendine öyle davranıyor
    HELLAS bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Dağılın

jack_59 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Kardesim Strom yada ornek f700 gibi motorlara ..avrupada .... ol randir....denir ingilizce ama ben yazamadim yani anlami cizgisi olmayan asfalt motoru .Enduro degil yani

Ama tennere .TRANSALP AFRIKA .KTM.. bmw bazi modelleri f800 gibi enduro dur ...

BAYA CAHILSINIZ
    Bakın işin okadar ince ayrıntısına girerseniz birsürü motor katogori değiştirir.

V-strom genel katogoriler arasında Endurodur.

Öyle sizin dediğiniz gibi olrandır motor kulübü diye birşey duymadım.

Enduro motor kulübü adı altında toplanır bu motorcular.

Bilmem anlatabildim mi ?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videodan sonra o motoru bir daha gören olmadı...

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın işin okadar ince ayrıntısına girerseniz birsürü motor katogori değiştirir.

V-strom genel katogoriler arasında Endurodur.

Öyle sizin dediğiniz gibi olrandır motor kulübü diye birşey duymadım.

Enduro motor kulübü adı altında toplanır bu motorcular.

Bilmem anlatabildim mi ?
    enduroyu ne kadar genel tuttuğunuz ile alakalı bir durum. sınıflandırmanızda touring diye bir kategori var ise v-strom kesinlikle enduro değil touring kategorisine girecektir. yoksa aynı sınıf içerisinde ktm 450 exc ile araziye giremeyen v-stromun olması size de garip gelmiyor mu? son mesajımdır.
    HELLAS bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı gurlerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar yeni motor alıcm nasipse ancak cok kararsız kaldım bu iki motor arasında ,daha önce kullandıgım motorlar sırasıyla
    Mondial 151 rs scooter
    Hyosung gv 250
    Yamaha dragstar 650 classic
    Boyum 1.85 civarında anladımki benim tarzım enduro yada touring bu yaz dragstar ile ruzgar yuzume yuzume vurdukca nefret ettim cruiser motordan daha önce vstromu kullanma sansım olmustu gercekten guzel motor hızlanması falan filan her yonden 2006 modelinden bahsediyorum ancak versys u kullanma sansım olmadı ancak inceledigim yurtdısı forumlarında youtube daki videolarda ikisininde performansı hemen hemn aynıymıs ancak vstromun selesi versys sa gore daha geniş bu kesin bide ruzgarı daha iyi keseceği kesin gibi benim arada kaldıgım konu yakıt konusu sonucta ikiside 650 cc ama internetteki degerlerde versys daha az yakıyor gibi geldi bana birde beni dusunduren bi arkadasımda er6 n vardı parcaları birazcık pahalıydı ve bulması zordu ancak vstrom Türkiye de gercekten tutulan bi motor kullanıcısı cok ancak inceledeğim bi videoda kullanıcı frenlerinden hiç memnun değildi ve modelde abs modeliydi yani 2007 ve yukarısı bu iki motoru deneyip kullanan arkadaslar varsa bi kac yorum yazarsanız sevinirim tesekkürler.....
    Bu iki makinayı beğenen de var beğenmeyende, polemiğe girmeden yazayım belki faydası olur. 2005 model vstrom sahibiyim 41 binde almıştım, şu anda 82 binde. Bu güne kadar sadece yağ,buji, hava filtresi, zincir değişimi yapıp devam ettim. Bir kez marş kömürü değiştirdim. Ne sibop ayarı, ne debriyaj balatası, motorun her tarafı orjinal, çevremde 140 bin de olan vstromlar var motor falan açılmış değil, adam gibi zamanında bakımın yaparsan bu motorlar sizi yaşlandırır, artçın varsa çok rahat eder, araziye gireceğim dersen kros motoru al derim, ikinci eli iyidir. Öyle hantal falanda değildir. 0 dan 100 e 4,2 sn fabrika verisi vardır, ben maksimum 200 e kadar çıktım. Bu makina ile asfalt, dağ, tepe bozuk köy yolları gibi yerlerde çok rahat edersin,
    mehmetenis bunu beğendi.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Arkadaş, "allrounder" yazamayan adamın cahilsin diye karşıdakini aşağılaması ancak burada olur sanıyorum.
    RAMİREZ, erro ve mehmetenis bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaç kere araziye girecen sanki arazi için cross alınır oyuncak gibi oynanır bunlar ağır makine ..
    HELLAS bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    bunlar enduroyu cross motor zannediyor. vstrom touringse eğer goldwing nedir pan europan nedir. vstrom bir endurodur ama cross değildir. her motor araziye girer ama her şöför arazide gidemez videoda görüldüğü gibi. enduroyla crossun farkını öğrenin önce. bunca insan burada konuyu açana yardımcı olmak için paylaşımda bulunuyor adam çıkmış ordan herkese hakaret ediyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    ISTE BIRI SOYLEMELI O ENDUROCU BOZUNTULARINA ... BOSUNA TOPLANMASILAR ...CUNKU strom ENDURO DEGIL OL.RANDIR .. ..yani turing yakin

Cahil lik zor bi sey.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

enduroyu ne kadar genel tuttuğunuz ile alakalı bir durum. sınıflandırmanızda touring diye bir kategori var ise v-strom kesinlikle enduro değil touring kategorisine girecektir. yoksa aynı sınıf içerisinde ktm 450 exc ile araziye giremeyen v-stromun olması size de garip gelmiyor mu? son mesajımdır.

Bence SON SOZU ARKADAS SOYLEMIS .....
    Tekrar soyluyorum strom Enduro degil olrandır. Yani asfalt .cizgisi belli olmayan TDM gibi piç motor....derler yunalilar .malaka strom yani

Önce adam akıllı konuşmayı öğrenin. Hakaret etmeden konuşmayı bilmeyen insanla polemiğe girmem.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Tel jantsız enduro olmazmış. R1200gs ne oluyor o zaman?

Motosikleti
    Tamamdır Suzuki Türkiye Genel Müdürü ile konuştum artık V-strom u supersport katagorisine alıyorlarmış.

Motosikleti
    suzuki vstrom dl 650 2006
    Arkadaslar tartismaya gerek yok gercekten vstrom versys nc 700 x gibi motorlar arkadaslarinda dedigi gibi gercek bir enduro degildir ancak toprakta camurdada gider yani agirlikli olarak touring diyelbiliriz...
    Bu arada vstrom fren konusunda daha once kullanmis oldugum dragstar650 classic in frenlerinden daha kotu olamaz herhalde
    HELLAS bunu beğendi.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı gurlerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tartismaya gerek yok gercekten vstrom versys nc 700 x gibi motorlar arkadaslarinda dedigi gibi gercek bir enduro degildir ancak toprakta camurdada gider yani agirlikli olarak touring diyelbiliriz...
    Bu arada vstrom fren konusunda daha once kullanmis oldugum dragstar650 classic in frenlerinden daha kotu olamaz herhalde

Oohhh be birader sonunda benim dedigimi anlayan geldi....tesekkur ederim GURLEROL .. bunlarin yuzunden siteden attilar beni 4 gun den beri

Geri dondum ....

Da len celik cantli bmw gosteri yorlar
    mehmetenis bunu beğendi.
    TRANSALP.GR.COM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)