Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru HONDA CBR600RR (ALINDI)

Motovento
    REKLAM ALANI
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 ve veya 750 4 silindir naked ların (top speed hariç) pek farkı yok 600 racelerden...
    Bende kullanıyorum ufak tefeğini.Biliyorum nasıl gittiklerini.Kastım oturuş pozisyonu ve tepkisidir.Zaten olay top speed değil motosikletin tepkileri.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşaAllah neden küçük cc ile başlamanız gerektiğini zor yoldan öğrenmezssiniz.
    Hızlı bir şekilde ders tavsiye ediyorum.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Yolun başındayken motoru hemen satın ve cbf 150, yetmiyorsa inazuma 250 tarzı birşeyle başlayın.Oturuş pozisyonları sebebıylede belin boynun ağrımaz.20,000 km sür sonra istersen sattığın motoru al ama bence onuda alma v-strom!a geçmen daha iyi vücut ölçülerin sebebiyle.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Hayırlı olsun, ölene kadar kullanırsınız artık.
    Tsubasa, phradrel, MetinK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    2006 dan beri ehliyetim var
    2002 den beri de motosiklet kullanıyorum.
    tecrübe olayında ise 60 70 bin km motosiklet kullanmışımdır.
    ama bana şuan deselerki 100 hp motosiklet verelim bin deseler binmem
    usta seninki biraz deli cesareti olmuş.
    geçen yıl bir abimiz 600rr aldı senin gibi yaz boyunca bindi. yaz sonunda kamyona yapıştırdı. 1 hafta komada kaldı 1 ay yürüyemedi
    kurtuldu sonuçta
    ama motora yemin etti
    bu örnekler böyle devam eder
    Shrieker bunu beğendi.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    GT250R a sinek diyen birini daha duymadım ben hocam altında sinek gibi durduğunu ima ediyorsanız 250 cc liklerin . hyosung GT250R . bence gayet 600 lük gibi . Yatarak sürülüyo. Ama almışssın artık dikkatli ol gittiği gibi durmaz o aletler . A.R.T oto dan eğitim almanızı onerırım . Telefon açıp irtibata geçin şakası olmaz. Sinek gibi durduğu motor. Sinek gibi yere yapıştırır adamı
    drive bunu beğendi.

Ya o boya o kiloya racingler zaten altında küçük kalır gibi geliyor bana.Bari enduro falan baksaydın.
    Ayrıca sen şimdi harareti tepede gezersin.İleride satarsan bu motoru alan adam için kötü olur.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Motorun sizin altınızda sinek gibi kalmasıyla, sizin motorunuzla birlikte bir tırın, otomobilin veya lamba direği, bariyer, duvar gibi bir nesneye sinek gibi yapışmanız arasındaki farkı öğrenmek nasip olmaz umarım.

Geçtim 600'ü, dün 125'lik 'sinek' kadar motorumla bir arabanın arkasına sinek gibi yapışıyordum. Durmak için o kadar çok kısa mesafe ve zamanım vardı ki, frenlemeyle birlikte hem arka hem ön lastik kitlendi. Neyse ki sağ salim durabildim ve yoluma devam ettim. Üstelik bunlar şehir içi trafiğinde sadece 30-40km/h hızlarda oldu. Size 600'lük motor ile başarılar dilerim.
    Türkiye'de bir virajı dönerken aniden kırmızı ışıkta bekleyen arabaların önünüzde barikat kurduğunu görmek, aynı şekilde viraj dönerken hemen sağdaki otobüs durağında kuyruk olmuş belediye otobüslerini son anda farketmek gibi başınıza gelebilecek onlarca vakada umarım motoru durdurabilirsiniz. Tabi İstanbul'da E-5'te 100km/h ile giderken birden bire anlamsız bir şekilde trafiğin ani olarak tıkanması da gerçekleşebiliyor.
    Keşke bütün bunları 125-250cc bir motorla tecrübe etseydiniz. Trafik tecrübeniz olabilir ama bütün bunlara bir otomobil sürücüsü olarak karşılaşmak, motosiklet sürücüsü olarak karşılaşmaktan çooook farklı. Hatta birbirinden alakasız şeyler.
    drive bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Beyler öncelikle mantıklı eleştirilere her zaman açığımdır ve saygıyla karşılarım. Şimdi şöyle söyleyeyim.
    Ben motoru alır almaz 35 KM uzaklıktaki piste motoru ÇEKTİRDİM, kullanmadım bile. Paraya kıydım çektirdim.
    Zaten arabam var motoru bir ulaşım aracı olarak görmüyorum ve ilk kullanmaya başladığımda E-5 ve TEM'e bile çıkmayı düşünmüyorum. Sadece bulunduğum ilçede ve civarlarında sürmeyi düşünüyorum.
    Artislik ve tatmin için bu motoru almışsın diyen arkadaşlarada o zaman gidip 1300 Hayabusa veya GSXR1000 alırdım diyorum.
    Bu motoru almamın sebebi 4 silindir sesine ve şekline duruşuna, agresif yapısına aşık olmamdan dolayı.
    Ayrıca baktım yapamıyorum satarım sonuçta en çok satılan ve talep gören motorlardan biri.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Üstad 600cc ile başlangıç yapmanız yanlış, eğitim almanız doğru. Zira normal bir ülkede ve normal insanların trafikte olduğu bir coğrafyada değiliz.Yollarımız çoğu yerde sorunlu,araç kullananlar arasında acemi veya kompleksli veya zırdeli bir sürü insan var. Pistte veya eğitmen yanında araç kullanmanız size bir miktar recrübe kazandırabilir,fakat asıl tecrübeyi trafikte edineceksiniz.Gaz kolunda şeytan vardır ve insanı sürekli dürter.Altınızdaki makinede zaten scooter değil,basınca gitmek ister.Bu faktörleri gözönünde bulundurarak bol şans diliyorum size.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kardesim oncelikle hayirli olsun , insallah gule gule kullanmak nasip olur.

Her ne kadar aklibasinda bilincli birisi gibi gorunsende bu isin ciddiyetinin farkindasindir insallah.

Suanda soyle yapicam boyle tutucam kendini desen bile bu is , piyangodan para cikarsa yarisini bagislarim demreye benziyor. Para cikinca pek bagislayan olmaz.
    Yani demem oki biraz ogrenmeye basladinmi cok gereksiz riskler almaya baslayacaksin. Bu kesin , bunu herkes yasiyor , ve 4 silindirin sesini duymak demek gaza basmak demek buda sadece 1. viteste kisacik bir mesafede birkac saniyede 120 ve uzeri bir hiz demek. 125 cc ile baslasanda gereksiz riskler alicaksin ama hem hatalarini gormen daha kolay olucak hem , bircok hatani gormezden gelicek hemde basina bir is geldiginde daha dusuk hiz araliklarinda olucak.
    Ciddi bir egitim almayacaksan isin cok zor , birisinin senin hatani gorup uyarmasi ve dogruya zorlamasi herseyi cok degistirir , lakin belki ilk hatanda bile basina ciddi bir kaza gelebilir.
    Hakkinda hayirlisi olsun . Ama emin ol bukadar adam bosuna konusmuyor. Hosuna gitsede gitmesede durum budur.
    Orkun709 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Sonucta almıssın artık. Hayırlısı olur inşallah. Gaza gelmeden sakin kullanırsın.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    boy kilo orantısına göre motor seçecek olsaydık bana göre motor olmazdı şu an heralde safkan arap atına biniyor olurdum
    drive ve MetinK. bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gt250r bir çok 600 lükten daha cüsseli
    sonuç: hata yaptın

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    çok tecrübeli bile olsanız o boy o kiloya s racing tarzı zaten hem size hem motora, hem de yakıta eziyet olacaktır.

seçiminizi chopper lar veya maxi scooterlar dan yana yapmanız kendi sağlığınız açısından daha iyi olacaktır..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    600cc ss ilk motosikletiniz ile size eğitim veren eğitmenin adı nedir?

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ne kızıyorsunuz adama ya Eskiden herşeyi bir beden büyük almıyorlarmıydı seneyede kullanırız diyerek. Bunu da ona benzer bir durum

Şaka bir tarafa olana çare yok hayırlı uğurlu olsun. Bu saatten sonra ne dense boş. İnşallah iyi eğitimlerin yararını görürsünüz

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr'da gidon amortisörü var(elektronik)...
    vay anasını bılımıyıdum ya lan teknolojı baya ılerlemıs
    www.erkakurye.com

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Allah rahmet eylesin. Kalıp sivri sinek vs diye kendinizi kandırmayın, gt250r'ım 600rr'ın yanında bariz dev gibi duruyor. 600cc supersportla başlamanıza göz yuman insanları da burda eğitmen diye tanıtmayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler