Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

burgman400 (normal sürüşte) çok yakıyor mu yakmıyor mu, deneyimleyenler anlatsa

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    burgman 400 ve x8 250 arasında kalıp piaggioda karar kılmıştım ki bugün akmerkezin önünde çok eski bir arkadaşıma rastladım ve altında ne var? Tabii ki burgman 400...

Naber maber, dedim ki, "yahu ben de burgman alacaktım ama son anda vazgeçtim çünkü hem yenisi çıkacak diyorlar, hem çok benzin yakıyor, hem trafikte rahat ilerleyemiyorsun hem de yorulduğu için fanı sık çalışıyor" dediler. Yani x8'e karar verdim ya, kararım değişmesin diye çocuğa tüm olumsuzlukları saydım birine evet dese de rahatlasam diye. Ama hepsine hayır dedi. Özellikle benzin konusunda "şaşıracağın derecede az yakıyor. bundan önce bende x9 250 vardı, hemen hemen aynı yakıyorlar" dedi. "Trafikte de problem yok merak etme" deyince, tabi yine tuş oldum.

Bu gidişle motor alamam ben, bindim denedim ve ikisi de hoşuma gitti. Galiba ben bu gidişle "TIR" alacağım. En doğrusu bu gibi ^$%&'()=?!!!!!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Burgman çok mu yakıyor neye göre çok yakıyor X9 250 dersen ondan tabii ki fazla yakacak neredeyse 2 katı hacime sahip ama X9'un iki katı yakmıyor. Trafikte hantal diyene şaşıyorum girmediğim ara delik kalmadı hatta önden arkadaş cbr 125 le geçiyor ben arkasından dibinden hiç ayrılmadım. Bir tek ayna yüksekliği Ford transit gibi olan araçlara dikkat edeceksin aynalar tokuşuyor yoksa. Fanın çalışması seni niye üzdü fan rüzgarla soğuyamayan motoru soğutur trafikte ısınmayacak makine yoktur. Şimdi ben sana Burgman'ın niye dünyadaki en çok satan maxi scooter olduğunu anlatayım üzerine oturduğunda detaylarda kaliteyi görüyorsun göstergeleri otomobil gibidir. Dev gibi bir bagaj hacmi var 2 full face kask + mont + zincir ve lastik köpüğü gibi ıvır zıvırlar sığıyor (ya da 18 kg lık köpek maması ) çok seridir 160 km sürate kadar ulaşır yedek parça sıkıntısı yoktur ve 2. eli bombadır motorunuzun düzgünlüğünden eminseniz 3 gün içinde değerinde satarsınız. Ama bir tek sorun sana söyleyim Türkiye için altı yere çok yakın iki kişi kasise düz girerseniz altı kesin yere değer
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

neversoft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200
    burgmannnn burgmannn hayalimdeki motor işallah yaz sonu 2. el bi tane alacam

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşey biyana,Oturuş pozisyonu en rahat maxi-scooter bence.Model değişikliği hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum.

hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı
    Burgman çok mu yakıyor neye göre çok yakıyor X9 250 dersen ondan tabii ki fazla yakacak neredeyse 2 katı hacime sahip ama X9'un iki katı yakmıyor. Trafikte hantal diyene şaşıyorum girmediğim ara delik kalmadı hatta önden arkadaş cbr 125 le geçiyor ben arkasından dibinden hiç ayrılmadım. Bir tek ayna yüksekliği Ford transit gibi olan araçlara dikkat edeceksin aynalar tokuşuyor yoksa. Fanın çalışması seni niye üzdü fan rüzgarla soğuyamayan motoru soğutur trafikte ısınmayacak makine yoktur. Şimdi ben sana Burgman'ın niye dünyadaki en çok satan maxi scooter olduğunu anlatayım üzerine oturduğunda detaylarda kaliteyi görüyorsun göstergeleri otomobil gibidir. Dev gibi bir bagaj hacmi var 2 full face kask + mont + zincir ve lastik köpüğü gibi ıvır zıvırlar sığıyor (ya da 18 kg lık köpek maması ) çok seridir 160 km sürate kadar ulaşır yedek parça sıkıntısı yoktur ve 2. eli bombadır motorunuzun düzgünlüğünden eminseniz 3 gün içinde değerinde satarsınız. Ama bir tek sorun sana söyleyim Türkiye için altı yere çok yakın iki kişi kasise düz girerseniz altı kesin yere değer
    USTADIM BENDE BURGMAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TABİKİ İKİNCİ EL
    BUGUN KORLASA GITTIM ANADOLU YAKASINDA AMA ELLERINDE YOKMUŞ
    ÇOK HIZLI TUKENIYOR DEDİLER GELDİĞİ GİBİ SATILIYORMUS
    SİZİN BİLDİĞİNİZ BIR YER VARMI
    6.000 - 7.000 YTL KADAR PARAYA TEMIZ BULA BILIRMIYIM
    YOKSA
    KIŞIMI BEKLIYELIM
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    evet arkadaşlar burgmanın çok yaktığını resmen iki arkadaşımın ağzından duymuş bulunuyorum. Bu benim için çok önemli. çünkü istanbulda kış dahil kullanmayı düşünüyorum alacağım motoru. ani arabayı tamamen hanıma bırakıyorum.

çok güzel şekilli bir motor ama galiba x8 250 doğru tercih benim için...

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı hboyraz adlı üyeden alıntı
    USTADIM BENDE BURGMAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TABİKİ İKİNCİ EL
    BUGUN KORLASA GITTIM ANADOLU YAKASINDA AMA ELLERINDE YOKMUŞ
    ÇOK HIZLI TUKENIYOR DEDİLER GELDİĞİ GİBİ SATILIYORMUS
    SİZİN BİLDİĞİNİZ BIR YER VARMI
    6.000 - 7.000 YTL KADAR PARAYA TEMIZ BULA BILIRMIYIM
    YOKSA
    KIŞIMI BEKLIYELIM
    dediğin fiyatlara 2003 bulabilirsin. Temiz bulma şansın var ama km. lere fazla güvenme düşürebiliyorlar tanıdığın bildiğin bir arkadaşının motorunu alırsan daha iyi olur ÖTV nin artışı Burgman'ın 2. elini bir hayli yükseltti 8.750 ye düşünüyordum satmayı şu an 9.250ytl. ye verecem sıfırında fuar zamanı güzel kampanya vardı 10.000ytl ye 2006 sattı KORLAS ama şu an yanılmıyorsam listesi 13-14 civarı
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum Burgman 400 sınıfının efsane motosikletidir. Hepsi bir yana burgman bir yana. Italyan alırsan parça konusunda cukkan sağlam olacak.
    Bir arkadaşımda 2002 model Aprilla 500 var taşıma esnasında aynası kırıldı ve egzostu manifolattan kırıldı. (değişmesi gerek yani) 2 aydır parça bekliyoruz. Ne gelen var ne giden. Üstelik çok pahalı....
    Bunları da göz ardı etme, yakıttan tasarruf edeyim derken, parçadan giydirmesinler. İyi araştır parça fiyatlarını da. Sonuçta ikinci el alacaksın....

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    burgman 400 ün yakıtına rakam verebilecek var mı peki arkadaşlar...

Motosikleti
    AN 400 BURGMAN
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı
    burgman 400 ün yakıtına rakam verebilecek var mı peki arkadaşlar...
    valla arkadaslar ben daha dün 230 km de 25 ytl lik benzin alıp fulledim. Tam hesap yapamam çünkü gaz olayını hiç rutine bağlayamadım ama ortalama 10 kuruş ila 12 kuruş arasında değişiyor (umarım kuruşları karıştırmammışımdır )
    Ayrıca burgman alsammı acaba diyen arkadaşa sesleniyorum... Hiç Durmaaaa !!!!
    Tamer İrevül
    34 BD 5272
    BURGMANYA :bounce:

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    inşallah bende yaz sonuna doğru bir burgman almak istiyorum neyapalım ZAT tan sonra burgmana binilir artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler