Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Egzos Nasıl Patlatılır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    hayır kilitlemez ama enjeksiyonluda yaparsan zararı daha fazla olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    egzoz patlatmak motora zararlı diye biliyorum. güçlü bir korna işini görebilir. ya da özel ilaçlar var üzerine sıkınca köpek saldırmıyor.
    biber gazını çıkarırken veya kaçarken umarım düşmezsin. çok sakat bir durum ama iyi tarafı düşünce köpekler saldırmıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    bu işin üstadı olarak sana tüyolar verebilirim herşeyden önce silah sesi gibi eksoz patlama sesi istiorsan eksozun açık olacak (susturucularıda aldırman lazım) daha sonra 1 viteste deviri en sona daya birden gazı kes pat küt patlama sesi duyabilirsin. Veyada Deviri bırakırken kontagı 2 kere aç kapat. Yok ben bu kadar çetrefilli işe gelemem dersen o işin çözümünüde anlatayım ;

- motora vu tu tu yani devir kesici taktır. yaklaşık bi 5-10 saniye vitesi boşa al vututu düğmesine bas 2 bagırttır. sonra düğmeden elini kes devir düşdüğü zaman çatara patara puffffff
    cece89 bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Serzenish03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işin üstadı olarak sana tüyolar verebilirim herşeyden önce silah sesi gibi eksoz patlama sesi istiorsan eksozun açık olacak (susturucularıda aldırman lazım) daha sonra 1 viteste deviri en sona daya birden gazı kes pat küt patlama sesi duyabilirsin. Veyada Deviri bırakırken kontagı 2 kere aç kapat. Yok ben bu kadar çetrefilli işe gelemem dersen o işin çözümünüde anlatayım ;

- motora vu tu tu yani devir kesici taktır. yaklaşık bi 5-10 saniye vitesi boşa al vututu düğmesine bas 2 bagırttır. sonra düğmeden elini kes devir düşdüğü zaman çatara patara puffffff
    belli ki tam senin konun..

nasılda keyifli anlatıyon..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demir oksit aluminyum
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yöntem var.

Fe2O3 + 2Al → 2Fe + Al2O3 + Isı

3CuO + 2Al → 3Cu + Al2O3 + Isı

Hadi bakalım.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ne saçma işler bunlar ya
    Arda_Karaca bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sahsım adına egzoz patlatanlara çok pis küfür ediyorum. olur olmadık merkezi yerlerde yapıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli ki tam senin konun..

nasılda keyifli anlatıyon..
    Salih Abii

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Böyle şeylerle uğraşmana gerek yok. Hepsiburada.com' da köpek kovucu aletler var. Uzaktan kumanda gibi köpeğin duyabileceği frekansda bir ses yayıyor. Köpekler kaçışıyor sinek gibi sonra. Kullandım bayağı bi, epey efektif.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Yinemi yaaa
    www.erkakurye.com

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    İt sürüsü hangi hal-i ruhiye ile yaklaşırsa yaklaşsın o an freni ani sık durma noktasına gel,ama durma, ayağını yere koyma.Gitmeye devam birdaha geleceklerdir yine aynı.Bunu gayet soğukkanlı yapacaksın.Korktuğunu asla belli etme.Onlarada bakma.

Motosikleti
    asya turk cup
    S.A Arkadaslar Benim Asya Turcupum Var. Rahat 110-120 Kmye Geliyor. Normalde Kontakla Çok Güzel Egsoz Patlıyordu Fakat, Abim Motorcuya Götürüp Ne Yaptıysa Artık Patlamıyor Sebebi Nedir???

Motosikleti
    Kuba CR1
    Giderken motoru yığdırıyorsun yani bi küçük vitese atıyorsun hiç gaz vermeden kontağı kapatıyorsun kontak kapalıyken 2 veya 3 kere gazı pompalıyorsun sonra gazı salıp kontağı açıyorsun ve çaaat ama bu dediklerimi 6000 devir üzerinde yapman lazım ayrıca subablara zamanla zarar verebilirsin bi süre sonra kendi kendine patlamaya başlar buda sana rahatsızlık verir bir zamanlar bende apaçiydim ordan biliyorum :D
    snappy x bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cg türü motorların egzozları çok kolay patlar.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki teker kilitlemez mi? Kontağı tekrar açınca marşa mı basmak gerekir?
    Konuyu hortlatiyorum! ama merak ettim sorunun cevabını ☹️
    Cevap verilmiş pardon. Yanlış oldu

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Köpek saldıracak tam o anda can havliyle bunları yapabileceğinizden emin misiniz?

Köpekler maalesef belirli bölgeleri kendi alanları olarak belirleyip o alanları tehdit unsuru olarak gördükleri her türlü şeyden koruyorlar bunu içgüdüsel olarak yapıyorlar. Motorlar onlar için değişik cisimler garip sesler çıkarıyoruz onlar için ve onlar da bunu tehdit olarak algılayıp gelip o tehditi uzaklaştırmak istiyorlar. Egzoz patlatıp köpek kaçırmaya çalışayım derken motoru stop ettirip panikleyip çalıştıramamak gibi bir şey de mümkün. En iyisi böyle bir senaryoda mümkün olan en çabuk şekilde eğer yol uygunsa uzayıp gitmek o bölgeden.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Hiç bişey yapmaya gerek yok saldırmaya başlayınca durun kendisi çekiliyor zaten hayvan hızlıca gitmeye çalışırsanız yine kovalar durduktan sonra ufaktanufaktan uzaklaşıcaksınız sadece

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    O belli olmaz siz durunca da köpek gelip size saldırabilir kesin duracak veya gidecek diye bir genelleme yapamayız.. Daha 5-6 ay kadar önce galiba Kayseride okul çıkışı boş bir araziden geçerek evine geçip gitmek isteyen iki gence o bölgedeki köpekler maalesef ki ciddi şekilde saldırdılar ve gençlerden biri maalesef hayatını kaybetti. Sürüdeki Alpha köpek bir şeyi tehdit unsuru görüp saldırırsa arkasından bütün sürü saldırır. Güya 25 köpek saldırmış.. Sayıyı nereden biliyorlar da haber yapıyorlar bilmiyorum ama kayıtlara böyle geçmiş.. Bu hayvanların doğasında olan bir hareket ve sokak köpekleri de evcil köpekler değiller bu şekilde yaşıyorlar.

Not: 10 yıldır köpeği olan biriyim.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bişey yapmaya gerek yok saldırmaya başlayınca durun kendisi çekiliyor zaten hayvan hızlıca gitmeye çalışırsanız yine kovalar durduktan sonra ufaktanufaktan uzaklaşıcaksınız sadece
    Bende aynı mantıkla her köpek havladiginda dururdum ama o şekilde durup bileğimden ısırılana kadar yanlış değil ama her köpekte ise yaramaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Hayvanseverler saldıracak şimdi ama bana sokak köpeklerinden nefret ederim,(evimde 2 köpeğim 3-4 kedim var)
    bana saldırmıyorsa hiç elleşmem uzağından geçerim,bana saldırıyorsa yandın ben ona daha feci saldırırım
    motoru üzerine sürüp 4 tane kornanın verdiği güç ile sülalesinin kulağını çınlatıyorum zaten hayvan can havliyle kaçıyor isterse en baba kangal olsun :D bir daha o sokaktan geçersem elleşmiyor bana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)