Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Abilerim bi soru sorucaktım ben 16 yaşındayım şuanda Today scooterim var kullanmayı biliyorum. Otobana çıkmadan kullansam polisle bi sıkıntı yaşarmıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    1407 tl direk

yakalanma ihtimalim yüksekmi boy 1.82 kalıplıyım

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kask felanda takma tuz biber olsun mis gibi

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Kalıplıysan senden korkup ceza yazmaktan vazgeçebilir...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kismetinse sokak arasinda bile cezayi kitleyebilir. Al ehliyeti, kafan rahat bak keyfine..

9 ay var 17'me abi

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetsiz olarak istediğin yere çıkarsın ama bütün riskleri göz önüne alıp kabul edeceksin.. Başına gelebilecek bütün durumlarda suç sana ait olacak + o scooterla otobanda 80 90 km hızla nasıl gideceksin,yakalanma ihtimali heryerde var,bende kaç yıl ehliyetsiz sürdüm bizim polislerin motorla pek işi olmaz onlar araba peşinde koşarlar ama dediğim gibi hata başkasında olsa bile olası bir kazada bütün suçu üstüne yıkarlar
    snnaltnsy bunu beğendi.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı snnaltnsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim bi soru sorucaktım ben 16 yaşındayım şuanda Today scooterim var kullanmayı biliyorum. Otobana çıkmadan kullansam polisle bi sıkıntı yaşarmıyım?
    kardeşim seni çok iyi anlıyorum...

Öncelikle motor kullanmana ailen bir şey diyormu tepkileri düşünceleri nedir ?

şuan çok büyük bir kumar oynuyorsun geleceyin söz konusu haberin olsun. Allah korusun ölümlü bir kaza yaparsan cinayetten yargılanırsın.

sokak arasında düşmen kalkman başkası için sorun olmaz senin ve seni seven insanların canı acır o kadar ama birisinin coluğuna çocugana çarparsan bu iki taraf içinde kötü olur.

eyer bir okul hayatın varsa okulada motorla gidiyorsundur bunlar güzel şeyler ehliyetin yok diye kaza yapacak değilsin sonuçta motoru ehliyet kullanmıyor.

Yasalar şuan senin yaptığın işi uygun görmüyor. ehliyetin olsa kafan rahat olur.

motorsiklet ekipmanlarını tamamla daha güvenli sürüş yap kendine dikkat et içindeki haylaza sahip çık yarış falan yapma sonra 3. sayfa haberlerine manşet olursun...
    MotoiSLoVe ve snnaltnsy bunu beğendiler.
    --------Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir 1985-2000 2013-20..--------
    JeT KaMiL'in OĞLU

MotoiSLoVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var işte bişey :)
    17 ne kadar kaskını tak işini görmek için binersin ara sıra zevkine binersin ama trafiğe işlek caddelere çıkma ara sokaklarda bin. Ama kurallara uymalısın onun dışında trafiğe çıkmadığın sürece çoğu polis bişey demez biraz yalvarırsın olur biter Amaaa egzozu ses çıkartmaya zorlarsan kask takmazsan polis durdurdumu bişey demeye hakkın kalmaz.

Motoru ehliyet kullanmıyor sen kullanıyorsun dikkatli ol trafiğe çıkmamaya gayret et ara sokaklardan git gel işini görürken kaskını tak durumun varsa ekipmanda al. Şimdi biri çıkıp dicek teşvik etme ehliyetsiz kullanmak suç birine çarpsa napıcak falan diye konuşur sen bakma onlara. Ehliyetin varken çarpmıcakmısın sanki o senin yeteneğine ve dikkatine bağlı bişey. Dediğim gibi kurallara uyduktan sonra motorunda zaten çok hızlı kalıplı bi motor değil yavaş yavaş akaar gidersin Ama ehliyet yaşını geldiğindede ehliyetini almalısın

Ek olarak alikana katılıyorum
    snnaltnsy bunu beğendi.

abi sağol aydınlattığın için A1 ehliyet yaşı 16 diyolar o doğrumu peki

Motosikleti
    henüz yok
    A1 diyer bi sınıf yok sanırım. A-A2 var diye biliyorum ve yanlış bilmiyorsam A sınıfı 50cc motor kullanma yetkisine sahip sanırım ehliyette yeni düzenlemeler yasalar falan derken herkezin kafasını karıştırdılar

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı MotoiSLoVe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 ne kadar kaskını tak işini görmek için binersin ara sıra zevkine binersin ama trafiğe işlek caddelere çıkma ara sokaklarda bin. Ama kurallara uymalısın onun dışında trafiğe çıkmadığın sürece çoğu polis bişey demez biraz yalvarırsın olur biter Amaaa egzozu ses çıkartmaya zorlarsan kask takmazsan polis durdurdumu bişey demeye hakkın kalmaz.

Motoru ehliyet kullanmıyor sen kullanıyorsun dikkatli ol trafiğe çıkmamaya gayret et ara sokaklardan git gel işini görürken kaskını tak durumun varsa ekipmanda al. Şimdi biri çıkıp dicek teşvik etme ehliyetsiz kullanmak suç birine çarpsa napıcak falan diye konuşur sen bakma onlara. Ehliyetin varken çarpmıcakmısın sanki o senin yeteneğine ve dikkatine bağlı bişey. Dediğim gibi kurallara uyduktan sonra motorunda zaten çok hızlı kalıplı bi motor değil yavaş yavaş akaar gidersin Ama ehliyet yaşını geldiğindede ehliyetini almalısın

Ek olarak alikana katılıyorum
    Bu kardeşe şimdi aracın teki çarptı. Suçlu kim peki ehliyeti olmadığı için kendisi. Az mantıklı düşün gerisi hallolur zaten. Ehliyetin yoksa hakkını savunamazsın kim vurduya gidersin.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kardeşe şimdi aracın teki çarptı. Suçlu kim peki ehliyeti olmadığı için kendisi. Az mantıklı düşün gerisi hallolur zaten. Ehliyetin yoksa hakkını savunamazsın kim vurduya gidersin.
    katılıyorum arkadaş hayatına son vermiş olur ailesi acısıyla kalır. haklıysalar bile bir hak idea edemezler haksız duruma düşerler. Lakin arkadaşın ehliyeti olsa dava açarlar tazminat bile alabilirler. gerçi o saatten sonra dünyaları verseler ne ifade ederki.

ışıklarda duran motora çarpan adamlar var...

ilk başta da dedim ya kumar oynuyorsun diye işte geleciyini ortaya koymuş türk gençi
    --------Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir 1985-2000 2013-20..--------
    JeT KaMiL'in OĞLU

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Böyle gereeksizlere, cevap vermeyelim...

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayıp etmişsin... çocuk daha 16 yaşında bazı şeylere heves etmesi gayet doğal....

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artısı var motosiklet sahibine de 1407
    Alıntı Serzenish03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1407 tl direk

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Bugün Ankara'da 16 yaşlarında 2 çocuk motosikletle kaza yapmış birisi olay yerinde ölmüş diye duydum :( motosiklet olgunluk ister artislik için binme sakın 16 yaşındasın trafik deneyimin de yok bence acele etme önce B ehliyetini al memleket ne halde yolda neler oluyor iyice öğren tecrübe kazan

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bir sene bisiklete bin sende , hem fiziksel gelişimin için çok çok güzel olur şu yaşında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artısı var motosiklet sahibine de 1407
    Sorma Sorma 2 defa başıma geldi. Allahtan motorun ruhsatı benim üstüne. 1 tane tofaş parası gömdüm 100 lük cup'a Acısını bir ben bilirim. Ehliyetsiz motor kullanmak mı aman aman.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)