Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sesli flaşör gerçekten faydalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Buzzerlı sesli flaşör bulursanız alın çok işe yarıyor hem sinyali açık unutmuyorum hemde tiz diiit diiitt diye yüksek sesle ötüyor aynı kamyon geri vites sesi sinyali açınca millet bakıyor kamyon nerede diye dikkat çekiyor öndeki araçla göz göze geliyoruz özellikle ışıklarda önüme kıran olmuyor

Sonraki yapacağım şey büyük akü alıp farklı düğmeye havalı tramway kornası bağlatmak 30 liraya buldum dit dit kornayı afedersiniz bir tarafına takan yok kış geldi camlarda kapalı yolda önüme kırarken bassam herif neye uğradığını anlayamaz.
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    her ikiside çok etkili şeyler ,heleki sinyali açık unutan ben için sesli flaşör çok faydalı senin faydalanabileceğin görsel anlamda bilgiler paylaşacağım , ama daha resimlemedim , cbf 150 motoruma tır kornası takacağım bu sebepten hava tankını topcase ye yerleştirip istediğimde çıkartabileceğim bir sistem olacak bunu ayrıca bir konuyla paylaşacağım takip etmen menfaatine olacaktır resimleri en kısa zamanda paylaşırım

not: büyük aküden kastın hava motorunu çalıştırmak ise akü hem maliyetli hemde ağırlığı yönünden sıkıntı olacaktır ,bunun için hurdalıklarda yada klimalara gaz dolduran bayilerden boş klime tankı temin edersen hem hafif olacak hemde elektiriğe bağımlılığın kalmayacak , elektiriği sadece havayı açan valfte kullanacaksın oda akım çeken bir parça değil , ama extra hava hortumu ve onu hava tankından kornalara çekmek uğreaştırır biraz ve en önemlisi kornalara uygun yer bulmak bahsettiğimiz motosiklet değilse sıkıntı yok

kolay gelsin sevgiler.
    ÖzLeMKaYrA, cenkito ve yamyamaha bunu beğendiler.

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    nasıl bi'şeydir bu? nereden buluruz? nasıl alırız? nasıl takarız?
    malum aramızda benim gibi cahiller var. link olur, resim olur ne olursa artık.
    paylaşmak güzeldir.

bu arada irfan abi selamlar, saygılar
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Motosikleti
    Alıntı hissizadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bi'şeydir bu? nereden buluruz? nasıl alırız? nasıl takarız?
    malum aramızda benim gibi cahiller var. link olur, resim olur ne olursa artık.
    paylaşmak güzeldir.

bu arada irfan abi selamlar, saygılar
    şimdi beni atölyeye indirmeyin ama yarın resimleyip sizi bilgilendiririm elimde 2 gurup korna var ve hava tankı ile sesine tahammül edemezssiniz daha önce scooter
    ıma takmıştım , ama cbf ile sürekli yollardayım çok faydası olacak , tiren kornası değil ama tırlarda kullanılan etkili bir korna! link vereyimde olayın ciddiyetini kavramanız açısından

dip not: yolda küfür etmeye hak kazanan yontulmamış rus çamları ve motoru hiçe sayan saygısızlar için bu kornayı takıyorum

dip notun en dip notu : bu kornayı küfür yemek için takmayacağım videoda işi gırgıra vurmuşlar biraz

http://www.youtube.com/watch?v=dpEFV7lHRKM
    admkskn54, hissizadam ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    o kornalardan bir tanede ben yaptırmayı düşünüyorum ama orjinali durucak onu ayrı kullanıcam

çok pis fantazilerim var

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kornalardan bir tanede ben yaptırmayı düşünüyorum ama orjinali durucak onu ayrı kullanıcam

çok pis fantazilerim var

beyler yolda farkedilmek ve dikkate alınmak kendim ve başkalarının güvenliği açısından çok önemlidir kötü bir duruma örnek olmak istemem , bana katılan yada katılmayan arkadaşlar olacaktır , yukarıdaki videodaki gibi yapmanızı önermiyorum , zira küfür yemek hiç hoş bir durum değildir , tabi arada sırada tanıdık nazımızın geçtiği kendi muhitimizden insanlara küçük espiriler yapılabilir ama dozunu kaçırmayın derim

tavsiyedir

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende motoru alınca takarım diye stebel in truck kornasın aldım
    çaldınmı kamyon gelmiş zannedersin ama motorenduro ve ince olunca takacak yer bulamadım

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru alınca takarım diye stebel in truck kornasın aldım
    çaldınmı kamyon gelmiş zannedersin ama motorenduro ve ince olunca takacak yer bulamadım

sen onu bana getir sonra geç karşısına dinle

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    bende şu polislerin dı-dıt kornasından (anladınız işte ne olduğunu =D ) bir türlü bulamadım.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen onu bana getir sonra geç karşısına dinle
    öyle karşısına geçilecek gibi değil

Motosikleti
    akşam akşam kanıma girdiniz üşenmedim fikir olsun babında atölyeye inip resim çektim bu arada hocanın söylediğini yapın ama yaptığını yapmayın ,terzi kendi söküğünü dikemezmiş aylardır motorumun flaşörünü sesli olanla değişicem ama halen daha değişemedim

kılima tankı diye bahsettiğim tank budur çok hafiftir tabi nereye montajlayacağınız size kalmış sibobunuda egzostçulara kamyon sibobunu temin ederek kaynattırabilirsiniz , 3-5 lira maliyeti var ,

konuyu açan arkadaşımızın bahsettiği sesli bazır flaşörler bunlar zannederim 10 lira gibi fiyatları var ben toptan fiyatına almıştım

boyları 35 cm gelmekte ve benim motorumun rengine ve koruma demirine takılabilirler artık havalı bir motosikletim olacak havayı sevmem ama havam olacak motorda ve hava bittikçe benzinliklerde, yada evde kendim dolduracağım, ayrıca bahsettiğim tank yaklaşık 50 kez kornaya yetiyor

not: sözü geçen tanka 100 ps hava basıyorum .dozunu kaçırıp tankı gümletmeyin !!! :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

öyle karşısına geçilecek gibi değil
    o zaman sen onu bana yolla yada resmini çek bir bakayım neye benziyor havalıydı o değilmi ? doğru ellerde iyi şeyler çıkar bizim egelim 43 var kendisi tiren garında güvenliktir bana bişey uyduracaktı orjin tiren kornası ama ne oldu bilmiyorum , eğer uydurabilirse bunları kullanmayacağım

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    kolay gelsin
    daha küçük olup kendi hava motoru üstünde olanlar işinizi görmez mi ? bu haliyle çok kişinin aklını alır :D

cok soğuklarda acık kalabiliyor. tüp bitene kadar datttttt diye gezebilirsiniz :D

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Benim atv direk sesli flaşörlerle geldi dediğiniz gibi millet kamyon nerede diyip bakıyo
    ALL TERRAİN VEHİCLE

Motosikleti
    Alıntı hasanfuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin
    daha küçük olup kendi hava motoru üstünde olanlar işinizi görmez mi ? bu haliyle çok kişinin aklını alır :D

cok soğuklarda acık kalabiliyor. tüp bitene kadar datttttt diye gezebilirsiniz :D

tabiki olur hasan arkadaşım lakin sen bana bakma bunları özellikle almışlığımdan değil hurdalıktan ordan burdan temin ettiğim malzemelerdir sadece değerlendirmek amaçlı kullanıyorum , bakımlarını ve arızalarını yapıp böyle şeylerde kullanmayı düşünmekteyim , normal şartlarda para verip böyle bir sistem kurmaya kalkmak çok mantıklı değil düt düt kornaya devam edebilirim,

ama niye kuvvetlice ta ta ti ta ta tiii diye bağırmasın garip motorum saten hevesimi alınca çıkartırım , bendeki topcase 53 lt lik , tankı olıyor hatta dizlikleri eldivenleri dahi alıyor tek düşündüğüm şey hava hortumunu çıkartacağım yer, işte en büyük sıkıntı burda çantayı delmeyeceğim kappa k 53 biraz fiyatlı ve kaliteli bir çantadır bakalım ilerleyen günlerde tankı nereye yerleştireceğimize hep birlikte karar veririz sanırım kal sağlıcakla....
    hasanfuat bunu beğendi.

Motosikleti
    irfan abi bu googleye ferrari korna yaz aynın onun gibi seninkiler gibi borazan şeklinde değil ama ferrarideki gibi ses çıkmıyor tır kornası aynı

Motosikleti
    irfan abi bu googleye ferrari korna yaz aynın onun gibi seninkiler gibi borazan şeklinde değil ama ferrarideki gibi ses çıkmıyor tır kornası aynı

bunlarda tır kornası zaten lakin hepsini aynı anda takacağımda 12 volt beslemesini adaptörden yaptım hava valflerini aynı anda açmaya ekım yetmedi birde motorun aküsüyle test edeceğim eğer aynı anda 2 gurup kornanın valflerini açarsa mevcut elektirik !!! işte o zaman kıyamet sesi gör artık bir basmada tankı boşaltır

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlarda tır kornası zaten lakin hepsini aynı anda takacağımda 12 volt beslemesini adaptörden yaptım hava valflerini aynı anda açmaya ekım yetmedi birde motorun aküsüyle test edeceğim eğer aynı anda 2 gurup kornanın valflerini açarsa mevcut elektirik !!! işte o zaman kıyamet sesi gör artık bir basmada tankı boşaltır
    hay maşallah önündeki araç olmak istemem tankı nasıl dolduracaksın yolda.

Motosikleti
    hay maşallah önündeki araç olmak istemem tankı nasıl dolduracaksın yolda.
    adım başı benzinlik var ve evde kompresör mevcut , öyle bir basmada hava bitmez ve bitmiyor , evde test edemedim ama scoterimden biliyorum 50 sefer basmaya yeter zaten her dakkada korna kullanmayacağız ya :

çok möhöm ana baba hatrı sorulacak zamanlarda !!! döver gibi uzunca kullanıcaz neymiş kırmızı ışıkta bizi yürüsene diye , arkamızdan düdükleyen kazmalar için , sağ şeritte fıtı fıtı giderken sizi oradanda atmaya çalışan züppeler için , neyse bozmıyayım ağzımı şimdi

HAVA TÜPÜNÜ NERDEN BULABİLİRİM

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)