Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Euro degerleniyo durduk yere para kazandın onlarda easter tatil calismıyolardır fcmoto candır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Başlığı biraz canlandırayım dedim.
    Türkiye'de beğendiğim kampanyalı ürün fiyatı ekipman totalde 5000 TL tutuyor. FC Moto'da aynı ekipmanı buldum totalde 3150 tutuyor. Arada 2000 TL kadar fark var. Şimdi siparişi verdiğim zaman ne kadar gümrük vergisi ödemem gerekecek?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yüz kere söylendi. %18. Hesabı da bir zahmet siz yapın.
    NERO2810 ve Anfibi bunu beğendiler.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı NERO2810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı biraz canlandırayım dedim.
    Türkiye'de beğendiğim kampanyalı ürün fiyatı ekipman totalde 5000 TL tutuyor. FC Moto'da aynı ekipmanı buldum totalde 3150 tutuyor. Arada 2000 TL kadar fark var. Şimdi siparişi verdiğim zaman ne kadar gümrük vergisi ödemem gerekecek?
    Kuruşu kuruşuna yüzde %18. Bir de 8 tl gümrük gösterim ücreti var.
    NERO2810 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Çok sağolun, önceki sayfalarda yazıyormuş kusura bakmayın. Şu an her ürüne %10 indirim kodu veriyor. Onu kullanarak kargoyu da bedava getirdim (normalinde 200 TL civarı). Üstüne %18 vergiyi de koyarsak yine avantajlıyım baya. Bakalım. ''Alman'' oldukları için biraz rahatım aslında ama internet alışverişinde hiç belli olmaz

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Vergi 18, 15 günde kapında olur ürünler. Fox'un enduro gözlüğünü aldım kask ile beraber gayet memnunum beden sorunu da olmadı düzgün sipariş verirsen sen de yaşamazsın.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Kask ve mont siparişi vermiştim. 1 haftadır gümrükte bekletiliyor. Türkiye'ye giriş yaptığı günden beri PTT Uluslararası PIM'ı aramaya çalışıyorum. Telefona bakan yok. Şaka değil 50 kez denemiştim. En son bugün nihayet operatöre ulaşabildim. Gümrüğe gelmek gerektiğimi söylediler (aramasak hiç haber vermeyip geri göndereceklerdi herhalde) Paketleri inceleyeceklermiş. Daha önce Aliexpress, DHGate gibi sayfalardan birkaç alışveriş yapmıştım hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Böyle sorunlar yaşayan olmuş muydu hiç size? Geri çevirme ihtimalleri var mı? Kaskı falan satmıştım bu kargo gelecek diye. Dımdızlak bırakmasınlar şimdi beni

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask ve mont siparişi vermiştim. 1 haftadır gümrükte bekletiliyor. Türkiye'ye giriş yaptığı günden beri PTT Uluslararası PIM'ı aramaya çalışıyorum. Telefona bakan yok. Şaka değil 50 kez denemiştim. En son bugün nihayet operatöre ulaşabildim. Gümrüğe gelmek gerektiğimi söylediler (aramasak hiç haber vermeyip geri göndereceklerdi herhalde) Paketleri inceleyeceklermiş. Daha önce Aliexpress, DHGate gibi sayfalardan birkaç alışveriş yapmıştım hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Böyle sorunlar yaşayan olmuş muydu hiç size? Geri çevirme ihtimalleri var mı? Kaskı falan satmıştım bu kargo gelecek diye. Dımdızlak bırakmasınlar şimdi beni
    vergisini ödersin alırsın malını

ama seni çağırmaları garip. zaten normalde kafalarına göre açıp bakabiliyorlar.

gelişmelerden bizi haberdar et
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    speederbike
    Çağırma olayı ilginç. Paketleri açma yetkileri var, faturadan huylanırlarsa internetten fiyat da bakabiliyorlar, sizden belge de isteyebiliyorlar. Çağırma yetkileri de var da gerek yok. Ama burası Türkiye.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Aslında yurd dışına gidip almak daha mantıklı gibi çünkü tax free olayı var.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında yurd dışına gidip almak daha mantıklı gibi çünkü tax free olayı var.
    konum olarak Türkiye seçince zaten Almanya'nın KDV'sini ödemiyorsun. Ama gümrük vergisi ve kargo biniyor tabii
    S.A.M.C.R.O.

Motosikleti
    Cb250r
    cok avantaj veriyormu bilemedim. aslinda kask almaya niyetim var ama champion helmet ve fc moto yollamada gayet basarili ama ustune vergi ve diger seyler binince uygun oluyormu bilemedim. ornegin begendigim kask 5740tl sitede burdaki tedarikci 6450 istiyor.

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı hükümdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok avantaj veriyormu bilemedim. aslinda kask almaya niyetim var ama champion helmet ve fc moto yollamada gayet basarili ama ustune vergi ve diger seyler binince uygun oluyormu bilemedim. ornegin begendigim kask 5740tl sitede burdaki tedarikci 6450 istiyor.
    5740 TL
    - Almanya KDV'si (%16) = 4948 TL
    - şu anki %10 Yaz indirim = 4454 TL
    + 250 TL kargo = 4704 TL
    + % 18 gümrük vergisi = 5550 TL

üstüne yok damga vergisi, yok gümrüğe sokma vs saçma sapan ödemeleri gir 100-150 TL. Her türlü daha uyguna geliyor
    S.A.M.C.R.O.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha önce Çin'den intercom almıştım, gümrüğe cagirmislardi paketi açmak ve kredi kartı ekstresi ibrazı için. Taaa İkitelli'ye gittim Küçükyalı'dan. Ürün cinsine uymayan fatura meblağı yüzünden çağırıyor olabilirler. Verdim paralarını aldım intercomu ellerinden.
    NERO2810 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb250r
    fc fotoda 5750 kargo dahil. buraya gelincede kdv ve baska seyler eklenince burdakiyle fark kalmiyor be hoca. yada ben mi yanlis hesap yapiyorum.
    fc motoda bedeli 5750 + 18kdv + extra tutar
    bunlar dogrumu bilemedim yanlisim varsa affola. dogru sekilde duzeltilirse sevinirim

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Nerede yaşadığına bağlı sıkıntı yaşamaz mı insanlar peki?Batmandaki adam nasıl gümrüğe gelecek yada o şehirin ptt şubesine mi gidiliyor?

Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede yaşadığına bağlı sıkıntı yaşamaz mı insanlar peki?Batmandaki adam nasıl gümrüğe gelecek yada o şehirin ptt şubesine mi gidiliyor?
    Her bölgenin ayrı gümrük şubesi var sanırım
    S.A.M.C.R.O.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yüzde 10 değil de 20 yaptıkları zaman bayağı uygun oluyor aslında.Ben geçtiğimiz hafta motoinden yaz sonu yüzde 20 indirim ile C4 pro karbon modelini 4500 liraya aldım.Tabi bunun üstüne yüzde 18 vergi+ 180 TL kargo ücreti var.Toplamda 5500 civarı bir rakama geliyor.Burada bırakın karbonu standart C4 pro modelleri 7000 lira civarında.Karbon muhtemelen 8.000-8.500 falan olabilir.Aslında FC Moto ve Motoin'in bence buraya göre en büyük artısı fiyattan ziyade çeşit bolluğu.Zevkinize uygun kesin ürün bulursununz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şu an yurt dışından ürün almanın hiçbir esprisi kalmadı.
    2-3 hafta önce aliexpressten aldığım 2 dolarlık ürüne (sibop kapağı) 16 lira vergi aldılar.
    %18 falan hikaye, kafalarına göre vergi biçiyolar.

Motosikleti
    speederbike
    Sizinki vergi değil. Gümrük sunum inceleme vs ücreti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler