Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Full Koruma (Göğüslük, sırtlık, mont, bot, eldiven....)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar şehir içi full koruma gezmek istiyorum ama bunları giy-çıkart. Terleme sorunu olur mu? Yazın olabilir ama kışın olmaz sanırım dimi?

Şu an elimde olanlar;

-Nitro bot
    -Venom 4 mevsim mont
    -Akito marka pantolon
    -Venom Eldiven
    -LS2 kask
    -4 Riders marka sırtlık (böbreği de koruyor

Buna ek olarak şunu alsam ne diyorsunuz? Birikmiş tüm param + borca girdim bunları alarak.. Ama güvenlik borç ödenir. Kışın sürekli binerim gibi zaten büyük ihtimal.

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/Knox-Gogus-Koruma-pmu631.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Güncel...

Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    "Motosiklet montunun dört mevsimi olmaz" diye güzel bir laf vardır.
    MetinK. bunu beğendi.

Chucky35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlerleyen aylarda :))
    Kurşun geçilmez yelek gibi :D:D

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Alfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motosiklet montunun dört mevsimi olmaz" diye güzel bir laf vardır.

Akdeniz gibi sıcaklığın 10 derecenin altına çok nadir düştüğü bölgelerde, 4 mevsim mont çok idealdir.
    4 mevsim olmasa da, 3 mevsim giyilir. Çünkü yazın şort ve tişört bile insanı rahatsız ediyor. Tabi giyebilmek çok daha iyidir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sıcaklarda fileli robocop ideal diye düşünüyorum

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Her zaman full koruma kullanmak lazım,ekipman giymek çıkarmak, giyip çıkaracak yeri bulmak, yanında taşımak her zaman zordur ama bizim kaportamız da bu.Bünyeye göre her mevsim terleyebilirsin(şahsen ben:D).Montta tavsiyem iki ayrı monttur,4 mevsim mont kışın kolay kolay üşütmez(genel anlamda tabi çok çeşit var).Yaz için tam yazlık mont tavsiye ederim.Maliyet sıkıntı olacaksa şöyle yapabilirsin.Kışlık mont yanında full body armor alıp montun içine giyebilirsin,yazın çok sıcak havalarda da armorla idare edilebilir(body armorlar yalnız giyildiğinde hayati organlar ve kemiklerinizi koruyabilir ama asfaltta sürüklenme durumunda cildiniz hatta kaslarınız ciddi hasar alabilir bunu da göz önünde bulundurmak lazım)

Venom Dynamic kullanıyorum arkadaşlar mont komple fileli. İçliğini takınca bildiğiniz kışlık mont haline geliyor. Üstelik yağmur suyu ve rüzgar geçirmiyor kısacası içliği takınca fileli kısımlar devre dışı kalıyor, işlevi kalmıyor kapanıyor o kısım. Yağmurda denedim daha önce ve bugün hiç bir şikayetim yok. Fakat file vb. yerlerin malzeme kalitesi kötü. Fiyatına göre idare eder 200 TL

Göğüs korumasını da alsam mı sizce 80 TL geri kalan korumaların hepsi tamam zaten.

-Kesinlikle yer kalmıyor hocam korumayı koyacak sırtlık büyük bir de yanımda taşıyorum sağa sola gidince çantaya girmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)